Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Kryty na kola (poklice)
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Morph



Joined: 04 Dec 2007
Posts: 6

PostPosted: Mon Jan 14, 2008 5:48 pm    Post subject: Kryty na kola (poklice) Reply with quote

Měl bych dotaz ohledně poklic. Koupil jsem si zimní gumy vč. plechových disků (51/2 x R14 ET47,5) na www.pneu-servis.cz. S dodávkou zboží jsem obecně spokojen, ale zaboha nemůžu sehnat poklice, které by na těch kolech držely. Většinou mi v obchodech byly doporučeny poklice Xtune (mat. ABS). Prý extrémě drží, ale bohužel i ty sundám jedním prstem (malíčkem). Jinak disky na první pohled vypadají normálně, drážku, resp. žlábek, tam mají.
Jaké kryty kol, co dobře drží, by jste doporučili (v ceně pod 1000 Kč)? Nebo setkal se někdo s podobným problémem a nějak ho vyřešil (kromě možnosti poklice nepoužívat).
Back to top
View user's profile Send private message
pirat



Joined: 26 Jul 2007
Posts: 315
Location: Košice

PostPosted: Mon Jan 14, 2008 6:13 pm    Post subject: Reply with quote

Posledna sanca ak by si nezohnal ziadne co by tam nedrzali tak mozes pouzit umelohmotnu pasku bude ju sice vidno ked budes stat ale podrzi to tam.
_________________
1.4 TDCi Tango-cervena metaliza
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Mon Jan 14, 2008 7:06 pm    Post subject: Re: Kryty na kola (poklice) Reply with quote

Morph: na zimních kola jsem koupil nejlevnější poklice v hapermarketu, 40Kč/ks, dalo se vybrat asi ze 3-4 typů, vzal jsem co nenenápadnější. Drží dobře a když je náhodou zničím, nebo ztratím, tak mě to jednak netrápí, druhak ji mají v hyperu pořád dost. Za ušetřené peníze jsem si nechal zrenovovat letní 17" liťáky Cool .
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Mon Jan 14, 2008 7:15 pm    Post subject: Re: Kryty na kola (poklice) Reply with quote

DR wrote:
Morph: na zimních kola jsem koupil nejlevnější poklice v hapermarketu, 40Kč/ks, dalo se vybrat asi ze 3-4 typů, vzal jsem co nenenápadnější. Drží dobře a když je náhodou zničím, nebo ztratím, tak mě to jednak netrápí, druhak ji mají v hyperu pořád dost. Za ušetřené peníze jsem si nechal zrenovovat letní 17" liťáky Cool .

v hypermarkete som si take kupil, za 38 Sk/ks ... dal som si ich na auto, riadne zasunul a po 200 metroch mi 2 vypadli Smile Smile Smile Smile

to bol impulz, aby som si kupil nieco normalne ...
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
jader



Joined: 12 Feb 2007
Posts: 60
Location: Košice-okolie

PostPosted: Mon Jan 14, 2008 8:11 pm    Post subject: Puklice z Metra Reply with quote

Prvú zimu som kúpil 4ks puklice v Metre cca za 300 Sk. Už tretiu zimu držia perfektne. Dokonca som mal už viackrát namontované reťaze a puklice sú stále v dobrom stave.
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Mon Jan 14, 2008 9:54 pm    Post subject: Reply with quote

Ja som kupil v Tescu znacky Tesco. A aj ked vyzerali ze nesedia presne trosku odstavaju zatial drzia. Pouzil som aj prilozene plastove pasiky na prichytenie. Je to istota.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
mlhoš



Joined: 30 Aug 2007
Posts: 39
Location: Vev.Bítýška

PostPosted: Mon Jan 14, 2008 11:21 pm    Post subject: Reply with quote

Koupil jsem zimní pneu + plechový disky s poklicema v akci od Forda.Cena všechno sakum pikum asi 10500kč. Poklice mají najeto asi 1500km v pohodě.
_________________
....jen zvolna...
FOFU CHampion EBONY 1,4Duratec-58KW-Deep Navy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
duso



Joined: 07 Feb 2007
Posts: 25

PostPosted: Tue Jan 15, 2008 6:50 am    Post subject: Reply with quote

Ja som po niekoľkých vyskúšaniach kúpil orig. puklice (cca 1.300,-SKK). Ako jediné držali pevne, mám ich už druhú zimu.
_________________
Ford Kuga, TREND X, 2.0 TDCI 103kW
Back to top
View user's profile Send private message
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Tue Jan 15, 2008 11:16 am    Post subject: Reply with quote

Jak to tak čtu, máte na těch poklicích správně nasazený/vytvarovaný ten rozpínací drát? to je jediný důvod, proč by to mohlo špatně sedět, rozměry disků jsou normované.

Originál poklice od forda mívaly (když jsem je používal) opačný problém, nasazovaly se tak ztuha, že většinou mechanici u forda nebo v pneuservisu brzo ulomili některou z těch plastových pacek a následovala ztráta poklice za 600 Kč/ks.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
destroy



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 560

PostPosted: Tue Jan 15, 2008 1:10 pm    Post subject: Reply with quote

tesco puklice znacky tesco celkom dost neodporucam Razz Okrem toho ze sa lamu a tie prichytkove pasiky sa trhaju, pasuju len tak tak....stale ich treba doklepavat, takze asi nebude norma ako norma.
_________________
Ford Fusion 1.4 TDCi 7/2006

Nové aktuálne testy na vodičák len tu:
https://www.kvizmajster.sk/
https://www.kvizmajster.sk/vodicak/
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Tue Jan 15, 2008 3:01 pm    Post subject: Reply with quote

destroy wrote:
tesco puklice znacky tesco celkom dost neodporucam Razz Okrem toho ze sa lamu a tie prichytkove pasiky sa trhaju, pasuju len tak tak....stale ich treba doklepavat, takze asi nebude norma ako norma.

Mozno niekde soudruzi z NDR udelali chybu Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Tue Jan 15, 2008 4:20 pm    Post subject: Reply with quote

destroy: zkus si na kola místo "puklic" dát poklice Wink.

Jinak asi bude záležet na tom, co v tom kterém tescu prodávají za sortiment, možná se ČR a SR od sebe liší .... Ale jestli se ti trhají i ty "příchytkové" (vyvazovací) pásky (alias "bindry"), tak bude možná něco špatně s tvými koly, to už není normání.

BTW, poklice nasazuju 1x za rok na podzim, na jaře je sundám, takže těch příležitostí něco ulomit zase tolik není. Při ceně do 200 Kč za sadu to absolutně neprožívám, mám je jenom proto, aby se zbytečně nedostával zimní bordel na disky a šrouby na náboji kola.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Wed Jan 16, 2008 2:31 pm    Post subject: Reply with quote

letne mam originaly od forda - bez problemov, zimne mi fordi nechceli dat, ze naco mam platit tak vela, aby som si vraj kupil v tescu. fakt. Twisted Evil
kupil som zlaty stred za 300 korun, drzali viac nez jednu sezonu - presne dovtedy, nez ich davali dole mechanici fordu. kym som to robil sam - v pohode, urobili to odbornici - po 30 km chodim s troma, prave ta jedna kde opravovali odtrhnuty stift nevydrzala jemne zaobchadzanie. Evil or Very Mad
_________________
Toyota Corolla 1.8 Hybrid 122 k, e‐CVT comfort Style Tech, Celestine grey
Suzuki SX4 Scross 2WD, 1.0 Premium 6AT, sphere blue pearl
Peugeot 3008 1.6VTi Active, red rubis
VW Golf Plus 1,4 Trendline, red tornado
Ford Fusion 1,25 Rival, colorado red
Back to top
View user's profile Send private message
jiri



Joined: 08 Feb 2008
Posts: 14
Location: Ostrava

PostPosted: Sun Jul 27, 2008 8:33 pm    Post subject: Reply with quote

Dnes jsem koupil v Tescu 15 palců sadu za 369 Kč( z ABS) a vůbec nedrží na originál ocelové kolo Ford 6J*15, jsou menší. Tak jsem je byl vrátit. Musím jít koupit originály puklice do Fordu - sada stojí asi 1200 Kč (devítipaprskové). Po jednotlivých kusech to vyjde až na 1600 Kč.
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Mon Jul 28, 2008 5:23 am    Post subject: Reply with quote

To je zvlastne, nemam Fordacke a držia, aspon co som tu skusobne nahadzoval po vymene na letne, puklice som kupoval zaciatkom jari. Uvidim na jesen, hned ako nahodim zimaky.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 1 of 6

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group