Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Dobíjení autobaterie nabíječkou
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika
View previous topic :: View next topic  
Author Message
hanýsek starší



Joined: 29 Nov 2009
Posts: 440

PostPosted: Thu Apr 08, 2010 6:16 pm    Post subject: Reply with quote

Liboro:
Jako elektronik s tebou kategoricky nesouhlasím. Evil or Very Mad.Dnešní elektronické nabíječky,byť vzhledm "malé",toho mnohokrát umějí více než původní "silnější" - (pulzní nabíjení,vybíjení,udržovací nabíjení).Pokud trochu rozumíš elektrice,tak se podívej na netu do návodů a přečti si technické specifikace.
MSG:
Pokud moc nejezdíš,krátké městské trasy,zapnutá stále světla a případné další el.spotřebiče,má se alternátor dost co "činit".
Pokud zainvestuješ pár stokorun a máš garáž nebo možnost připojit nějakou "malou",ale chytrou nabíječku,v žádném případě baterce neuškodíš,ba naopak.Já jsem bez odpojení takto "udržoval"celou zimu.
A teď mne "pánové oponenti" rozcupujte. Very Happy Very Happy Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Thu Apr 08, 2010 9:04 pm    Post subject: Reply with quote

hanýsek starší wrote:
Liboro:
.Dnešní elektronické nabíječky,byť vzhledm "malé",toho mnohokrát umějí více než původní "silnější"


No ja som nehjovoril o dnešných moderných nabíjačkách ale hovoril som malých nabíjačkách kdesi z hypermarketu radovo v 10-20 eur (500 korún) To nemá význam kupovať. A čo sa týka tej našej, asi budeš súhlasiť, že keď mám takú tak mi je zbytočné kupovať novú Smile
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
hanýsek starší



Joined: 29 Nov 2009
Posts: 440

PostPosted: Fri Apr 09, 2010 9:05 pm    Post subject: Reply with quote

hanýsek starší wrote:
No ja som nehjovoril o dnešných moderných nabíjačkách ale hovoril som malých nabíjačkách kdesi z hypermarketu radovo v 10-20 eur (500 korún) To nemá význam kupovať. A čo sa týka tej našej, asi budeš súhlasiť, že keď mám takú tak mi je zbytočné kupovať novú Smile


No a právě ta moje stála "pohých 499Kč".Má čtyři nabíjecí normální režimy,impulsní režim na regeneraci,udržovací režim pro dlouhodobě odstavené akumulátory.Je určená pro všechny typy akumulátorů včetně gelových.
Pochopitelně existují na trhu mnohem inteligentnější a dokonalejší zařízení (a hlavně podstatně dražší),ale normální smrtelník jejich funkce nevyužije.
Jedno pravidlo říká:
"Nejsme tak bohatí,aby jsme kupovali laciné věci".Ale tento výrobek je opravdu asi vyjímka. Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
MSG



Joined: 02 Apr 2010
Posts: 7

PostPosted: Fri Dec 03, 2010 10:50 am    Post subject: Reply with quote

Tak kauza pokračuje - už jsem byl neodbytnej a napsal na centrálu forda (když mi prodejce nebyl schopný jasně poradit).

Opodvěď je taková, že auto lze nabíjet jak v autě s baterií připojenou (dokonce i přes zásuvku) malým proudem a nebo baterii vyndat a nabít doma.
Problém trochu je, že baterie je tzv. Silver Calcium (přesná zkratka Pb-Ca/Ag) na což explicitně dělá nabíječky jen Banner (a stojí 3000kč nejlevnější což je moc). Nicméně mi ještě tvrdil, že to prostě spadá pod Pb-Ca baterie (to stříbro je jen prostě de facto marketingový trik, něco s ekologií), na což je nabíječek spousta.
Baterie je taky vtipně bezúdržbová ale nemá ani "magické oko", takže není jak zjistit, v jakém je stavu. (pokud pominu, že bych na to kupoval drahý zátěžový voltmetr)
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Fri Dec 03, 2010 5:12 pm    Post subject: Reply with quote

MSG wrote:
Tak kauza pokračuje - už jsem byl neodbytnej a napsal na centrálu forda (když mi prodejce nebyl schopný jasně poradit).

Opodvěď je taková, že auto lze nabíjet jak v autě s baterií připojenou (dokonce i přes zásuvku) malým proudem a nebo baterii vyndat a nabít doma.
Problém trochu je, že baterie je tzv. Silver Calcium (přesná zkratka Pb-Ca/Ag) na což explicitně dělá nabíječky jen Banner (a stojí 3000kč nejlevnější což je moc). Nicméně mi ještě tvrdil, že to prostě spadá pod Pb-Ca baterie (to stříbro je jen prostě de facto marketingový trik, něco s ekologií), na což je nabíječek spousta.
Baterie je taky vtipně bezúdržbová ale nemá ani "magické oko", takže není jak zjistit, v jakém je stavu. (pokud pominu, že bych na to kupoval drahý zátěžový voltmetr)

Taku bateriu mam tiež. Takže sa to neoplatí regenerovať dobíjačkou?
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
hanýsek starší



Joined: 29 Nov 2009
Posts: 440

PostPosted: Fri Dec 03, 2010 8:38 pm    Post subject: Reply with quote

Tak já jsem pro letošní zimu "trochu inovoval" a nadělil jsem si předem pod stromeček následující:

http://www.abonit.cz/aku/eshop/5-1-Nabijecky-akumulatoru/10-2-Automaticke-nabijecky/5/142-Optimate-6-12V-5A-automaticka-nabijecka

Ve Fordu v HK mi tato nabíječka byla vřele doporučena.Nejprve jsem si stáhl návod v pdf a podrobně pročetl.Následně jsem jí před třemi týdny objednal a je to fakt za ty Kč opravdu špice.V garáži jí mám trvale zapojenou přímo na FoFíka a baterce se to docela líbí.
PS: Tu původní z Lídlu mám ve sklepě zapojenou na 12V baterku od Simsona,aby byla při stání v zimě rovněž "dokrmována. Smile Smile Smile
Back to top
View user's profile Send private message
palo.789



Joined: 17 Apr 2008
Posts: 56
Location: Břeclav

PostPosted: Sat Dec 18, 2010 6:10 pm    Post subject: životnost autobaterie Reply with quote

Mám FF 4 roky a zatím jsem dobíjet akumulátor nepotřeboval. Doma na jiném autě máme dokonce původní akumulátor od koupi vozidla a to od roku 2003. Nikdy nebyl nabíjen nebo nějak oživován či udržován a auto stratuje bez problémů. Jezdí s ním otec důchodce krátké trasy do 20 km. Možno je plus, že parkuje v garáži. Myslím, že výdrž autobaterie 8 let je slušné.
Back to top
View user's profile Send private message
hanýsek starší



Joined: 29 Nov 2009
Posts: 440

PostPosted: Fri Jan 07, 2011 9:53 pm    Post subject: Reply with quote

kuher wrote:
To je teda nádhernej "držák". Tu "dobíječku" z Lídlu jsem před lety vyhodil, byla to spíše "vybíječka". V noci jsem šel na záchod a u Pažouta cvakaly "čudlíky" ve dveřích a baterka v řiti. Nejsem elektrikář a nevím, kolik voltů dobíječka dává? Kdo má denní svícení, nesepne mu modul, když ji připojí?


Tady je odpověď na tvůj dotaz:

http://lidl.cz/cps/rde/xchg/lidl_cz/hs.xsl/index_15827.htm
Back to top
View user's profile Send private message
Marián.Ke



Joined: 11 Oct 2010
Posts: 4
Location: Košice

PostPosted: Mon Nov 28, 2011 8:37 pm    Post subject: Reply with quote

Pridal by som otázku k téme a to nabíjanie akumulátora. Plánujem kúpiť nabíjačku, má niekto skúsenosti s nabíjaním akumulátora vo FoFu cez zásuvku zapaľovača ?
_________________
Ford Fusion Ebony 1,4 Duratec 16V, Blue Ocean, 9/2009
Back to top
View user's profile Send private message
worazim



Joined: 23 Mar 2009
Posts: 79
Location: České Budějovice

PostPosted: Mon Nov 28, 2011 9:39 pm    Post subject: Reply with quote

Přes zázuvku dobíjím přes zimu baterii, když jsou velké mrazy, nebo auto déle stojí v garáži.
Používám tuto nabíječku - http://www.moto-army.cz/eshop-polozka-19-216
na kterou jsem si udělal redukci do zásuvky a zatím spokojenost.
_________________
FORD Fusion Ebony 1,4 16V Duratec 59kW/80k 05/2009 , od 04/2011 předělán na LPG
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Tue Nov 29, 2011 8:07 am    Post subject: Reply with quote

worazim wrote:
Přes zázuvku dobíjím přes zimu baterii, když jsou velké mrazy, nebo auto déle stojí v garáži.
Používám tuto nabíječku - http://www.moto-army.cz/eshop-polozka-19-216
na kterou jsem si udělal redukci do zásuvky a zatím spokojenost.

Vidiš, to je dobry napad. Ja som ndavno kupil nabijačku v LIDL a nechce sa mi odpajat bateriu počas nabijania.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
worazim



Joined: 23 Mar 2009
Posts: 79
Location: České Budějovice

PostPosted: Tue Nov 29, 2011 7:35 pm    Post subject: Reply with quote

Shodou okolností jsem tuto nabíječku taky koupil v lidlu.
Už jinak baterie v autě a skůtru nenabíjím. Ze skůtru na zimu baterku vůbec nevyndavám a mám trafo pořád připojené celou zimu. Jen někdy přehodím konektor do auta. Nabíječka při udržovacím proudu bere jen 3W.
_________________
FORD Fusion Ebony 1,4 16V Duratec 59kW/80k 05/2009 , od 04/2011 předělán na LPG
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Sun Dec 04, 2011 6:52 pm    Post subject: Reply with quote

worazim wrote:
Přes zázuvku dobíjím přes zimu baterii, když jsou velké mrazy, nebo auto déle stojí v garáži.
Používám tuto nabíječku - http://www.moto-army.cz/eshop-polozka-19-216
na kterou jsem si udělal redukci do zásuvky a zatím spokojenost.

Pred nejakym rokom som kupil taku špecialnu nabijačku medzi 2 autami, v LIDli
konektor s označením DEAD ide do auta s vybitym aku.


ešte iny pohlad


pozeral som na webe nejake schemy, poistka je v strede toho tlsteho konektora a je to PLUS konektor a na obvode tlsteho konektora by mal byt MINUS. Čiže nabijačku z LIDLa by som tiež mohol použiť cez nabijanie cigaretoveho zapalovača. Môžete mi prosím vas potvrdit, či to ma byť takto zapojene?


_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
MyTB



Joined: 23 Mar 2008
Posts: 452
Location: Karwina City

PostPosted: Mon Jan 23, 2012 1:43 pm    Post subject: Reply with quote

Tak jsem si nadelil opozdeny vanocni darek - nabijecku Optimate 4 (po nekolika odbornych radach Hanyska starsiho vyhrala tato nabijecka). Nabijeni uplne v pohode, bez nutnosti odpojovani aku, odspuntovavani, atd... jen pripojit na svorky a pockat az se rozsviti zelena LED, signalizujici, ze je baterka v pohode Very Happy



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
_________________
Ford Fusion 1.4 59kW Ebony (2008-2010)
Ford C-Max 1.6 74kW Gen-X (2010-2015)
Ford Tourneo Courier 1.0 EcoBoost 74kW (2015)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
hanýsek starší



Joined: 29 Nov 2009
Posts: 440

PostPosted: Mon Jan 23, 2012 3:57 pm    Post subject: Reply with quote

To MyTB:
To abych se začal nad tou chválou červenat. Very Happy
No ale proč né, když za reklamu se dnes všude platí. Very Happy Very Happy Very Happy
Hlavně aby nabíječka sloužila k plné spokojenosti.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 2 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group