Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Uz som z toho jelen... ale Ford to bude urcite-Fusion/Fiesta
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská
View previous topic :: View next topic  
Author Message
wexler



Joined: 28 Jan 2010
Posts: 15
Location: Kosice

PostPosted: Thu Jan 28, 2010 9:32 pm    Post subject: Uz som z toho jelen... ale Ford to bude urcite-Fusion/Fiesta Reply with quote

Zdravim Fusionistov! Zacnem trochu zosiroka...
Najskor po bludeniach po internete, okukovani po parkoviskach som sa rozhodol pre novy ford Fiesta 1,25. Pri druhej navsteve salonu som "narazil" na Fusion. Aj ked som dlhe roky parkoval vedla jedneho, nejako ma nenadchol, trochu "hranaty" a mozno som ho vypustil aj preto, ze som cakal jeho vyssiu cenu. Viem, ze na jesen pride novy model, ale ked som si ho teraz lepsie pozrel, povedal som si - chcem ho. Perfektna vybava, super cena, vysoky podvozok /teraz byvam 10 km od Kosic/, postacujuci kufor... a kde je problem? Po navsteve tohto fora som trochu zmateny ci to ma byt Fusion. Neprecital som vsetko, ale dost sa vas stazovalo na huciacu prevodovku, nejake buchanie vzadu, vysoka spotreba, stary model... Boli to sice starsie prispevky, ale hloda to vo mne. Teraz chcem od vas pocut, ze to nie je take zle Very Happy . Priatelke sa viac paci sportova Fiesta, aj ked teraz, ked sedela vo Fusione, tak si pochvalovala. No nato sa jej kolegyna postazovala, ze im "zerie" asi 10 litrov. Aj na mesto sa mi to zda vela. Uz som rozmyslal aj o dieseli, ale rocne najazdim cca 10000 km a teraz vacsinou len do prace a spat. Pritom typicku mestsku premavku obchadzam /zelena vlna, obchvat../ Tak vas prosim o radu - uz len kvoli snehu a podobnym zalezitostiam by som bral Fusion 1,4 -s vyssim podvozkom, ale hodnotu si asi podrzi dlhsie Fiesta, fakt neviem- najviac ma znepokojili tie problemy s prevodovkou co som cital. Mam svoje roky, ale nie som typicky autickar a vidim, ze je vas tu dost technicky zdatnych, tak vopred dakujem za radu.
Back to top
View user's profile Send private message
Gil



Joined: 26 Jul 2008
Posts: 515
Location: Brno

PostPosted: Thu Jan 28, 2010 10:17 pm    Post subject: Reply with quote

10 l nežere, rekordman tady na foru dokáže jezdit za 9l, já jsem druhej a měl jsem 8,5l, jinak někteří jezdí za 6l atd atd atd.
_________________
Fusion 2008 1,4 Duratec Ebony ve vecnych lovistich
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Thu Jan 28, 2010 10:27 pm    Post subject: Reply with quote

Vítej!
Jasně, Fiesta je novější, hezčí, spotovnější... ženám se bude líbit asi více...
Záleží, na co to auto budeš potřebovat - kufr, místo na sezení (hlavně komfort vzadu-jestli jste jenom 2 nebo více Question ) atd. ... jestli to chceš spíše do města,nebo na dálnici apod...

K tvým dotazům:

Převodovka - s tímhle problémem už je tady popsáno dost stránek. Dělá to asi každý Fusion,někomu to vadí, někomu ne a neřeší to... Jako třeba my-kdyby nebylo fora,na kterém jsme se to dozvěděli a MyTB,který nám to ukázal, tak o tom ani nevíme...dělá to,ale nevšimli jsme si toho...nějak to nevadí...
Asi ale záleží,jak hodně kravál to dělá-některým třeba víc a proto jim to vadí...nevím Rolling Eyes

Bouchání vzadu -to nevím, to se objevilo jen některým

Spotřeba - taky je o tom hodně psáno a myslím že i z toho zřetelné: Záleží na stylu jízdy a kde jezdíš... pokud jezdíš jenom město,asi nebude problém těch 8 litrů, ale pokud vyjedeš na delší trasu,tak si vezme třeba do 6 Wink
Je hodně citlivý na krátké popojíždky...
Když budeš jezdit město a k tomu aspon občas mimo a ne brzda-plyn, můžeš očekávat spotřebu kolem 7 l/100km. (náš případ-viz odkaz na spotřebu v podpisu).

Starší model - to je pravda, proto i ten design je trochu zastaralý (i když po faceliftu se dost zlepšil),ale pořád osloví hodně lidí,právě pro tu jeho "netypičnost" Smile
Tím,že je starší, tak jsou samozřejmě i motory staré- to co nabídne Fusion 1.6 má dneska čtrnáctistovka....

Jinak je to myslím podařené auto a poměr výbava-užitná hodnota-cena je dobrý Cool
Čti dál,je tady dost toho na ty témata co ses ptal, i topic "Co mohlo byt lépe vyřešené"( http://fusion.fordclubs.org/forum/viewtopic.php?t=79 )... možná by ti pomohlo toto Arrow http://fusion.fordclubs.org/forum/viewtopic.php?t=1357

Nejsem sice "technicky zdatný",ale snad ti aspon názor laika pomůže Very Happy
Třeba se ti ozvou i ostatní....

P.S. Nějak jsem nepochopil v názvu topicu konec "...ale Ford určitě" Embarassed
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
kuna



Joined: 03 Apr 2009
Posts: 109
Location: České Budějovice

PostPosted: Thu Jan 28, 2010 10:36 pm    Post subject: Reply with quote

Něco podobného jsem řešil před rokem taky, bohužel na C-maxe jsem neměl. Nakonec zvítězil obyčejný kalkul zdravým rozumem.
Auto je jenom auto, nemusím v něm doslova bydlet, strávím v něm minimum času, nejsem úchyl, abych s ním jezdil pomalu i na záchod. A těch pár delších cest za rok určitě přežiju.
Ale chtěl jsem něco, co není zbytečně prošpikované elektrikou, spíše jednoduší konstrukce, s dobrým podvozkem, příjemným posilovačem řízení, časem prověřené a co netrpí zrádnými poruchami motoru, čerpadel, turb apod. A pochopitelně cena byla až na prvním místě.
Samosebou Fusion má své mouchy (nic moc sedačky, někdy odpadávající boční lišty, vyšší aerodynamický hluk, v mém případě i podivně fungující automatika topení), ale i velké plus - vyhřívané přední sklo.
Hlučnost převodovky osobně neřeším, na volnoběch je slyšet po nastartování spíše spojkové ložisko a po zahřátí to utichne, za jízdy je vše vždy přehlušeno motorem nebo rádiem.
Stačí si udělat nějakou tu zkušební jízdu s případnými adepty, aby si člověk udělal první dojem.
_________________
Ford Fusion (Fučík) 1,4 59kW Ebony, Red Tango, 5/09
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Thu Jan 28, 2010 10:40 pm    Post subject: Reply with quote

kuna wrote:
ale i velké plus - vyhřívané přední sklo.


jj,na to jsem zapomněl... v tomhle období je to dost dobrá věc a frajeřinka Cool
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
wexler



Joined: 28 Jan 2010
Posts: 15
Location: Kosice

PostPosted: Thu Jan 28, 2010 10:43 pm    Post subject: Reply with quote

Gil wrote:
10 l nežere, rekordman tady na foru dokáže jezdit za 9l, já jsem druhej a měl jsem 8,5l, jinak někteří jezdí za 6l atd atd atd.

ale myslim, ze u teba Gil, to bolo z dovodu, ze jazdis dost v meste, ze?
Back to top
View user's profile Send private message
wexler



Joined: 28 Jan 2010
Posts: 15
Location: Kosice

PostPosted: Thu Jan 28, 2010 10:45 pm    Post subject: Reply with quote

Ivašek a spol. wrote:
kuna wrote:
ale i velké plus - vyhřívané přední sklo.


jj,na to jsem zapomněl... v tomhle období je to dost dobrá věc a frajeřinka Cool

diky za postrehy, ale vyhrievane sklo maju vsetky verzie, nejako mi to uslo?!
Back to top
View user's profile Send private message
wexler



Joined: 28 Jan 2010
Posts: 15
Location: Kosice

PostPosted: Thu Jan 28, 2010 10:49 pm    Post subject: pre Ivasek a spol Reply with quote

a este vysvetlenie preco ...ford urcite- uz som bol aj v citroene, a C4 mi nukali za tiez dobru cenu a super vybavu, ale citroen nejako nemusim. V opli som skusal Corsu, Yaris atd...

Edit: Díky za vysvětlení, trošku jsem to poupravil. Ivašek a spol.
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Thu Jan 28, 2010 10:52 pm    Post subject: Reply with quote

wexler wrote:

diky za postrehy, ale vyhrievane sklo maju vsetky verzie, nejako mi to uslo?!


Fusion asi jo (i když Ambiente nevím-vlastně to je jedno,na Slovensku máte stejně jiné výbavy) a s Fiestou si taky nejsem jistý... Jinak Ford to má jako jediný (pokud to ještě nikdo neokopčil Question ), jiné auta mají kdyžtak jenom vyhřívání pod stěrači Wink
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
Gil



Joined: 26 Jul 2008
Posts: 515
Location: Brno

PostPosted: Thu Jan 28, 2010 11:00 pm    Post subject: Reply with quote

wexler wrote:
Gil wrote:
10 l nežere, rekordman tady na foru dokáže jezdit za 9l, já jsem druhej a měl jsem 8,5l, jinak někteří jezdí za 6l atd atd atd.

ale myslim, ze u teba Gil, to bolo z dovodu, ze jazdis dost v meste, ze?


Ne ne, já to honím po dálnici, jsem znám jako Kobra 1,1 Mr. Green
_________________
Fusion 2008 1,4 Duratec Ebony ve vecnych lovistich
Back to top
View user's profile Send private message
wilson



Joined: 07 Dec 2009
Posts: 45

PostPosted: Thu Jan 28, 2010 11:03 pm    Post subject: Reply with quote

fiesta co som pocul od kolegu ma v zadu malo miesta pre zadnych cestujucich.
viezol som sa na testovacej jazde na FoFu aj ked to bol 1.4 Tdi ale musim povedat ze v nissan note sa mi viezlo lepsie. neskor planujem aj testovacku co mam v hladaciku 1.4 benzin
co sa tyka vyhrievaneho celneho skla teraz vo vybave trend to s najvecsou pravdepodobnostou nie je
Back to top
View user's profile Send private message
wexler



Joined: 28 Jan 2010
Posts: 15
Location: Kosice

PostPosted: Thu Jan 28, 2010 11:09 pm    Post subject: Reply with quote

wilson wrote:
fiesta co som pocul od kolegu ma v zadu malo miesta pre zadnych cestujucich.
viezol som sa na testovacej jazde na FoFu aj ked to bol 1.4 Tdi ale musim povedat ze v nissan note sa mi viezlo lepsie. neskor planujem aj testovacku co mam v hladaciku 1.4 benzin
co sa tyka vyhrievaneho celneho skla teraz vo vybave trend to s najvecsou pravdepodobnostou nie je

no prave Trend sa ma tyka... A to este nemam dokonceny pristresok, takze budem skrabat. Sad
Co sa tyka miesta vzadu, to mi az tak nevadi, skor ten mensi kufor. Dokonca som uvazoval aj o trojdverovej Fieste. Vacsinou budeme jazdit aj tak dvaja.
Back to top
View user's profile Send private message
wilson



Joined: 07 Dec 2009
Posts: 45

PostPosted: Thu Jan 28, 2010 11:14 pm    Post subject: Reply with quote

zas povedzme si 280l vo fieste nie je ziaden prepadak v tejto triede. viem ze ma fusion to nema.
inak predajca mi povedal, ze cena fusiona sa odvija od ceny fiesty. vid posledna uprava cennika. obe auta klesli na cene o cca 333 eur.
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Thu Jan 28, 2010 11:20 pm    Post subject: Reply with quote

wilson wrote:
zas povedzme si 280l vo fieste nie je ziaden prepadak v tejto triede. viem ze ma fusion to nema.


Tady taky hraje roli uspořádání kufru (ve Fusionu dalo by se říct skoro pravidelný kvádr) + otvor kufru a nízká nákladová hrana = plusové body pro Fusion Wink
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
wilson



Joined: 07 Dec 2009
Posts: 45

PostPosted: Thu Jan 28, 2010 11:23 pm    Post subject: Reply with quote

Quote:
Tady taky hraje roli uspořádání kufru (ve Fusionu dalo by se říct skoro pravidelný kvádr) + otvor kufru a nízká nákladová hrana = plusové body pro Fusion Wink


tak v tomto je fusion bezkonkurencny Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 1 of 6

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group