Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

spojka - výška záběru
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
velkejfly



Joined: 21 Jan 2011
Posts: 3

PostPosted: Fri Jan 21, 2011 3:52 pm    Post subject: spojka - výška záběru Reply with quote

Dobrý den,chci se zeptat,jestli nemá někdo zkušenost se spojkou.Mám 1,5 roku starého Fusiona a začal mně zabírat úplně nahoře spojk.pedál.Dá se seřídit výška záběru spojky na pedálu,nebo se to seřizuje samo?Jestli se to seřizuje samo,tak mám pocit,že za nedlouho to bude na výměnu.A při najetých 15 000km,je to sakra brzo Sad Díky za reakce Smile
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Sat Jan 22, 2011 1:36 pm    Post subject: Reply with quote

upravil som nazov prispevku, aby to bolo tak ako ma byt Wink
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
velkejfly



Joined: 21 Jan 2011
Posts: 3

PostPosted: Sun Jan 23, 2011 4:49 pm    Post subject: Reply with quote

2 Kuher:Jasně,že jim to tam odvezu,ale otázka zůstává-Seřízení záběru spojky se dělá automaticky,nebo ručně?? Zajímá mě to proto,abych věděl na co se připravit.Když to bude automat-tak budou tvrdit,že je to normální a těsně po záruce se to pos.re,pokud to půjde ručně-tak by to měli seřídit.
Back to top
View user's profile Send private message
GaZ



Joined: 29 Mar 2009
Posts: 100
Location: Bratislava

PostPosted: Sun Jan 23, 2011 8:54 pm    Post subject: Reply with quote

zavzdusnena spojka by mala presne opacny efekt - zaberala by nizko, pedal by bol "makky", takmer by si nevedel zaradit rychlost

velkejfly: aj ti preklzuje?
_________________
Ford Fusion Flair X - 1.4 Duratec 16V - Sea Grey

Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Sun Jan 23, 2011 9:50 pm    Post subject: Reply with quote

Jak je to přesně s tim pedálem u fusiona sem zatím moc nezkoumal. Ale normálně u Forda má spojka samostav. Tudíž se tam toho moc nastavit nedá. A je běžný, že když zabírá níže tak je v pořádku, ale jak začne zabírat až nahoře, tak se blíží její konec. Takhle to bylo alespoň u fordí spojky klasicky přes lanko. Ale předpokládám, že samostav tam bude stále.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Sun Jan 23, 2011 10:06 pm    Post subject: Reply with quote

U nás zaberá tiež tak v polovici, skôr hore( nechcem sa nikoho dotknúť ale ženy v našej rodine jej dali zabrať) a keď som sa informoval v servise, vraj sa to nedá zoštelovať, jedine vymeniť lamely,resp. spojku ako takú čo je po 150 tisíc km trochu skoro (môj názor). Už 1000 Mb mala hydraolicky ovládanú spojku a dala sa nadstavovať tak mi to príde trochu blbé, že o 40 rokov neskôr sa na novom aute nedá
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
velkejfly



Joined: 21 Jan 2011
Posts: 3

PostPosted: Mon Jan 24, 2011 11:04 pm    Post subject: Reply with quote

GaZ wrote:
zavzdusnena spojka by mala presne opacny efekt - zaberala by nizko, pedal by bol "makky", takmer by si nevedel zaradit rychlost

velkejfly: aj ti preklzuje?


2GaZ: zatím neprokluzuje

Díky za názory,objednám se do servisu a potom napíšu,jak jsem pořídil. Confused
Back to top
View user's profile Send private message
King24



Joined: 24 Mar 2009
Posts: 226
Location: Bratislava

PostPosted: Tue Jan 25, 2011 10:08 am    Post subject: spojka Reply with quote

Na forde je automatické nastavenie spojky....
mal som predtým r.v. 1985 najazdených cez 150.000 km a zo spojkou nebol žiadny problém...
pravidelné podradovanie, dobrzdovanie motorom a pod. ...

takže aj pre minimum porúch s fordom som sa rozhodol aj do buducna kupiť si ford a som s autom spokojný...

ale každé auto je urobené "inak" a chybyčky pri montáži sa stávaju...

Takže ako tu bolo už napísané viac krát aj ja sa pridávam Exclamation

nečakať isť čo najskor do servisu kým to má záruku...
ideálne do takého kde máš možnosť sledovat či ti na aute robia to čo požaduješ...
Idea
_________________
Fusion Comfort, Moondust Silver, r.v. 2/2007, 80 koní v stajni Duratec
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Tue Jan 25, 2011 8:06 pm    Post subject: Re: spojka Reply with quote

King24 wrote:

ideálne do takého kde máš možnosť sledovat či ti na aute robia to čo požaduješ...
Idea


Takový servis bohužel není všude. Každopádně jestli se spojkou něco udělali určitě pozná.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Tue Jan 25, 2011 8:21 pm    Post subject: Re: spojka Reply with quote

King24 wrote:
... a chybyčky pri montáži sa stávaju...


Nejen při montáži Very Happy
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
jiří



Joined: 04 Apr 2010
Posts: 74

PostPosted: Mon Jun 20, 2011 9:54 pm    Post subject: Reply with quote

My story - spojka: Cca dva-tři měsíce zpátky...najednou šel pedál spojky asi 1/3 - 1/2 úplně lehce, skoro se propadával. Povídám, sakra, sakra, další problém. Následné pročítání různých fór, rad přátel atd. Nic naplat, začínalo to být čím dál tím horší. Šílené řazení zpátečky /zvuky přes zoubky/..poté další zajímavost. Když byl motor studený řazení šlo jakžtakž, ale jakmile se zahřál....hrůůůza hrůzoucí...dvojka, trojka totálně špatně. Na jednom fóru jsem vyčetl - zavzdušněná spojka - tak jsem odvzdušńoval...všechno marné, nepomohlo. Už jsem to viděl na šílenou opravu za šílené lováky. Nešťastný jsem se svěřil v práci a holčina, mladičká mi povídá-Mám kamaráda, on se ti na to mrkne. To bylo tak 6 týdnů zpět. Dneska telefon.Máš čas? Já-Ano mám. Ona-Tak přijeď ke garáži tam a tam. Tak sednu do FF a vyrážím. Přijedu na místo a tam ona a dva klučinové, kterým bych v hospodě, dle vzhledu piwko nenalil. Oni - Jaký problém. Já - spojka. Oni-Hmm, dle toho co popisuješ tak možná: Málo oleje v převodovce nebo špatný spojkový váleček /výměna šílená/, nebo taky zavzdušněná spojka. Sedne mladík do auta a povídá...asi zavzdušněná. Tak se jali odvzdušňovat....nepomohlo. Co teď. Mladík povídá-ten pedál jde nějak divně. Koukne pod volant a povídá. Ty wolle, prasklý pedál spojky a na toho druhého-Jeď pro svářečku co2. Mezi tím mladík pedál odmontoval, poté druhý svařil a první zase namontoval. A hle....spojka běží jako zamlada. Za tuto práci si vzali peníz na dnešní dobu velice mrzký a já jenom koukal, jakoví že jsou ti mladí kluci machři. Toť šťastný konec mého příběhu. Very Happy
_________________
FF Elegance 2003, 1,6-16V (74 kW), Sahara
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Tue Jun 21, 2011 2:19 pm    Post subject: Reply with quote

jiri: paradicka, to sa tak krasne cita, takyto pribeh Very Happy a este ten happy end Cool
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
hanýsek starší



Joined: 29 Nov 2009
Posts: 440

PostPosted: Tue Jun 21, 2011 8:20 pm    Post subject: Reply with quote

To Jiří:
A jak by to ti "garážoví" technici udělali u mého FoFíka z roku 2009, když mám spojkový pedál kvůli úspoře hmotnosti auta dodaný od výrobce z umělé hmoty??? Very Happy Very Happy Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Tue Jun 21, 2011 10:16 pm    Post subject: Reply with quote

Ja mám 2005 a tiež ho mám plastový a predtým sme mali Mondeo 2001 a malo taký istý plastový Smile Viem, že sa dajú niektoré druhy plastov ,,zvárať" ale zaujímalo by ma ako by to urobili Smile
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
jiří



Joined: 04 Apr 2010
Posts: 74

PostPosted: Tue Jun 21, 2011 10:24 pm    Post subject: Reply with quote

Tak to chlapi netuším, můj je z poctivého železa a ruplo to ve svaru mezi takovou trubkou a samotným pedálem. Ale nějaký plast tam byl, taková vložka. Tu samozřejmě před svařováním vyndali Very Happy
KLIK FOTO
_________________
FF Elegance 2003, 1,6-16V (74 kW), Sahara
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group