Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

dovoz auta zo zahranicia
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská
View previous topic :: View next topic  
Author Message
bobek



Joined: 26 Jan 2007
Posts: 18
Location: Ko۩ce

PostPosted: Fri Jan 26, 2007 7:37 pm    Post subject: auto z von Reply with quote

Ahojte

Predkupou noveho auta som tak isto uvazoval o kupe z Nemecka. Dokonca mam kamarata, ktory to vozi aj na objednavku.

Pri sucasnej cene noveho auta od 329.000,- verzia Family i ked zo slabym motorom a vybavou je uz na zvazenie ci si doniest nieco z von bez zaruky.

Mna okrem ceny samozrejme dost odradilo aj mnozstvo papierovaciek okolo toho, ale naviac zavazilo aj to, ze je to poriadna loteria pri nie malej sume. Pokial sa v autach vyznas, t.j. si mechanik, klampiar a elektrikar v jednej osobe, tak OK.

Na zaver: havarovane auto by som nikdy nebral, nakolko jeho opatovne uvedenie do prevadzky moze byt poriadne draha vec. Poznam pripad, ze jeden pan tak chcel usetrit a nakoniec bol stastny ako blcha, ze nasiel somara, ktory to od neho kupil.

Bob
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
DANID



Joined: 17 Apr 2007
Posts: 145
Location: TN

PostPosted: Wed Jul 04, 2007 6:32 am    Post subject: Reply with quote

Ako som už pisal,ja som cez net hladal fusiona,a nakoniec našiel,zobral kamaratov"mechanika,policajta" nemčina neni problem,robil som v Deutsche,a doviezly sme 2004, 1,4tdci,a bez problemov z Mnichova.Prihlasenie cca.5 tyždnov,jazdil som na tych prevoznych značkach,a ušetrenych oproti kupe na SK 80 000SK.Myslim že mne to stalo za to.A nemci predsa len dbaju o svoje auta/vypadalo ako nove,super stav/takže spokojnost.
_________________
FORD FUSION 1,4TDCI,2004,COMFORT FRESH.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
dzane



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 45
Location: bratislava

PostPosted: Wed Jul 04, 2007 2:18 pm    Post subject: Reply with quote

este aj v nemecku su pekne cesty......tj, ze ked ma auto z nemecka najazdene 100 000 km je to ako u nas 50....myslim......v BA ako prve sa menia tlmiče......
Back to top
View user's profile Send private message
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Wed Jul 04, 2007 6:55 pm    Post subject: Reply with quote

dzane: nevěř pohádkám. KDE auto jezdilo není zdaleka tak důležité, jako KDO s ním jezdil, CO v něm vozil a JAK se o něj staral.

Všude jsou cesty dobré i špatné, že je v Německu je (možná) víc těch dobrých cest vůbec neznamená, že po nich jezdilo zrovna tohle konkrétní auto. Už vůbec bych se neodvážil tvrdit, že 100000km v německu je jako 50000 u nás. Ono to je spíš tak 1:1. V městském provozu se auto opotřebovává víc, na dlouhých cestách mimo město mín. A to je jediná univerzálně platná pravda (až na výjimky Wink).

Vždycky je pořeba posuzovat skutečný stav konkrétního kusu. Země původu není podstatná, i němci už se dávno naučili přetáčet tachometry a falšovat servisní knížky.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
pirat



Joined: 26 Jul 2007
Posts: 315
Location: Košice

PostPosted: Fri Jul 27, 2007 5:24 pm    Post subject: Reply with quote

DR wrote:
i němci už se dávno naučili přetáčet tachometry a falšovat servisní knížky.


To je pravda za 100 Eur natocia kolko chces ale profi sa napichne priamo s kartou cize jedine ako sa zistit stav auta tak podla opotrebovania interieru pedalov volantu atd. A ked to nepretocia Nemci pretocia to v Sk bazaroch Smile
_________________
1.4 TDCi Tango-cervena metaliza
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Fri Jul 27, 2007 8:23 pm    Post subject: Reply with quote

Getrag wrote:
... cize jedine ako sa zistit stav auta tak podla opotrebovania interieru pedalov volantu atd. A ked to nepretocia Nemci pretocia to v Sk bazaroch Smile

Na opotřebení pedálů a volantu nespoléhejte, vyměnit gumu na pedálech stojí pár korun, volant opotřebený být může a nemusí, tam hodně záleží, jak ho kdo drží a jeslti se s autem hodně manévruje (časté parkování, provoz po městě), nebo jezdí dlouhé rovné trasy. Taky kvalita volantů se liší. Ale když si auto prohlédnete pořádně, tak vidíte, jako moc je opotřebené, i když bazaristiho jsou mistři v leštění a renovaci, všchno se vyleštit nedá. Takže se dá poznat, jak se s autem zacházelo, to je podle mých zkušenstsí důležitější, něž kolik má přesně najeto.

Přetočí to nejdřív němci a češi/slováci pak ještě jednou Sad.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dan



Joined: 04 Aug 2007
Posts: 127

PostPosted: Tue Aug 28, 2007 11:20 pm    Post subject: Reply with quote

Auto som kupoval v juli v Cechach, ale prihlasujem ho na Slovensku (hlavne kvoli bonusu na poistke).
V maji pri navsteve Kosic som sa informoval na Cestnom urade, ake doklady budem potrebovat pri prihlaseni noveho dovezeneho auta. Bol tam chlapik, ktory kazdemu tykal, narychlo a nepresne mi povedal, co budem potrebovat, a ze s "nicim nebude problem". Neskor v juli tam uz nebol - "dlhodoba dovolenka".
Predajca v Cechach mi vystavil fakturu bez DPH, tu som potom musel doplatit na Slovensku, do 7 dni od kupy. V oboch krajinach je 19%, prepocet sa robi podla aktualneho kurzu NBS v den nakupu.
Na urade v Cechach bezproblemove prihlasenie na vyvoz, vyvozne znacky s platnostou na 3 mesiace, technicak - vsetko za 800CZK. Vybavene za pol hodiny.
Slovensko: je treba zajst na Obvodny urad pre cestnu dopravu a komunikacie (dufam, ze je to presne). Tam potrebuju fakturu (chcu druhy original, alebo overenu kopiu), cesky technicak, kolok 2000SKK a certifikat konformity COC (na moju ziadost ho ochotne zariadil predajca, bez poplatku). Problem nastal az v Kosiciach na cestnom urade - uradnicka si spomenula, ze COC musi byt uradne prelozeny do slovenciny. Samozrejme, ze nikde na informacnej tabuli to nemali uvedene, neupozornili ma ani predtym, ked som sa v predstihu informoval. Ked som sa ohradil, uradnicka mi povedala, ze dnes je to samozrejme, je to v zakonoch, a ze to uz kazdy akosi vie. Asi som hlupak, mna to nenapadlo. Preklad nam nastastie narychlo urobil znamy, a zadara, inak stoji jedna stranka 650-700 SKK, spolu teda i 2800Skk.
Na urade mi potom dost neochotne, a az potom, co som musel zdvihnut hlas, nachystali "Potvrdenie", s ktorym som zasiel na STK, absolvoval riadnu STK prehliadku a zaplatil cca 1250 SKK. Preco je takato prehliadka nutna u noveho, aj ked dovezeneho auta, to mi nikto nevysvetlil. Aj pracovnicka na STK mala nazor, ze je to tahanie penazi z ludi.
S vysledkom STK znovu na urad, kde si vsetky potvrdenia a doklady nechali, povedali mi, ze zakonna lehota na vybavenie ziadosti je mesiac, ale poradili mi, aby som sa laskavo informoval uz za tyzden (medzitym mi skoncila dovolenka a musel som spat do Ciech). Takze auto zatial zostava na vyvoznych znackach.
Az pojdem najblizsie domov, musim si zajst na Urad po slovenske papiere, s nimi zajst na obhliadku auta na policii, potom na Dopravne na policii po znacky. A nakoniec (dufam ...) na STK na administrativnu kontrolu. Pretoze aj ked som STK prehliadku absolvoval, nemam o tom definitivny doklad, ani nalepku. Budu chciet dalsich cca 350SKK ...

Tymito "radostami" som stravil asi 2,5 dna dovolenky - polovicu casu, ktory som mal na navstevu rodneho kraja. Kym som cakal na chodbe uradu na vybavenie, videl som, ako bocnymi dverami vchadzaju do kanclu rozni Jankovia, Jozkovia a Karolkovia, jednoznacne znami pani uradnicky. Oni zjavne ziaden problem s papiermi nemali. Ked som pred odchodom zasiel s kamaratom na pivko, zasmial sa a povedal mi, ze pani uradnicku z Dopravneho uradu pozna. Na Slovensku sa vraj tieto veci vybavuju inak, a ze som mu mal dat vediet, on by to uz zariadil.
_________________
FoFu Champion Ebony 1,4 16V, 7/07, Modrá Tonic
Back to top
View user's profile Send private message
Maki



Joined: 09 Jul 2007
Posts: 124
Location: Kosice - Zelezniky

PostPosted: Wed Aug 29, 2007 8:59 pm    Post subject: Reply with quote

dan wrote:
Auto som kupoval v juli v Cechach ....


Ty vole,
som za zadychcal po precitani tvojho prispevku.
Este ze som kupil nove zo salonu.

Maki
_________________
Fusion 1.4 16V/80PS, 06/2007, model Flair-X
cervena tango metal
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Fri Aug 31, 2007 9:24 am    Post subject: Reply with quote

dan: hod mi do posty, alebo emailu meno tej uradnicky v KE, dik Cool
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
destroy



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 560

PostPosted: Sat Sep 01, 2007 2:44 pm    Post subject: Reply with quote

Vyslovene si bol tej uradnicke nesympaticky. Co som pred nejakym casom pocul niekde na markize, tak ceske listiny podla zakona nemusia byt prekladane. Na ceskom vyrobku nemusi byt dokonca ani slovensky preklad. Este aj logicky je to blbost. Zistil by som si nabeton informacie o postupe a potom by som pripadne poslal na uradnicku inspekciu. Ja ked som siel na STK po kupe auta tak mi povedali ze to nemusim mat aj ked je to v zakone, ze policajti to nevyzaduju. Kedze som vsak podstivka neskutocna, dal som si to spravit....chlapik pokrutil hlavou, nalepil nalepky (na auto sa ani nepozrel), zaplatil som asi 300sk a zbohomv roku 2010.
_________________
Ford Fusion 1.4 TDCi 7/2006

Nové aktuálne testy na vodičák len tu:
https://www.kvizmajster.sk/
https://www.kvizmajster.sk/vodicak/
Back to top
View user's profile Send private message
DANID



Joined: 17 Apr 2007
Posts: 145
Location: TN

PostPosted: Mon Oct 01, 2007 9:29 pm    Post subject: Reply with quote

Myslim že teraz,ked kupiš nove auto,tak ho človek preplati ,pretože"straca ihned na cene"a čim dalej,tym viac znamych,neznamych dovaža "ojetiny" relativne v dobrom stave a za dobru cenu,to že sa da doviest aj auto s pretočenym tachometrom je tiež realita,ale nie je to pravidlom,ale skor nahoda,ked si človek neda pozor,alebo nevenuje tomu naležitu pozornost.A za tie peniaze ma človek fakt auto"vo vatšiej vybave,komforte" a nikto mi to nevyhovori ale o auta v nemecku trebars je lepšie postarane ako u nas,a to sa tyka ak ciest,tak servisov,pozri sa "u nas a u nich" ako sa stavaju ku zakaznikovy a ako urobia robotu na aute.
_________________
FORD FUSION 1,4TDCI,2004,COMFORT FRESH.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
DANID



Joined: 17 Apr 2007
Posts: 145
Location: TN

PostPosted: Mon Oct 01, 2007 9:37 pm    Post subject: Reply with quote

DR wrote:
dzane: nevěř pohádkám. KDE auto jezdilo není zdaleka tak důležité, jako KDO s ním jezdil, CO v něm vozil a JAK se o něj staral.

Všude jsou cesty dobré i špatné, že je v Německu je (možná) víc těch dobrých cest vůbec neznamená, že po nich jezdilo zrovna tohle konkrétní auto. Už vůbec bych se neodvážil tvrdit, že 100000km v německu je jako 50000 u nás. Ono to je spíš tak 1:1. V městském provozu se auto opotřebovává víc, na dlouhých cestách mimo město míň. A to je jediná univerzálně platná pravda (až na výjimky Wink).

Vždycky je pořeba posuzovat skutečný stav konkrétního kusu. Země původu není podstatná, i němci už se dávno naučili přetáčet tachometry a falšovat servisní knížky.
maš pravdu ale aj tak dam prednost "osobnemu"dovozu,a zem povodu podla mna je dost doležita,ale samozrejme hra rolu aj starostlivost majitela a konkretne vozidlo,a myslim že tie cesty su na inej urovni v nemecku ako u nas
_________________
FORD FUSION 1,4TDCI,2004,COMFORT FRESH.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
dan



Joined: 04 Aug 2007
Posts: 127

PostPosted: Wed Oct 24, 2007 11:03 am    Post subject: Reply with quote

Už dávnejšie som sa chystal dokončiť svoju historku, ktorá by sa dala nazvať aj "Ako sa hlúpy Dano pokúšal doviezť si z českej zeme nový povoz".
Koncom septombra som musel na Slovensko prihlásiť Fusiona, pretože mi končili vývozné značky. Celý proces sa mal skladať z obhliadky auta dopravným policajtom (v Košiciach pri blšáku, pri hale Cassosport), a podania žiadosti na polícii. Aspoň som si to zo začiatku myslel. Obhliadky v KE bývajú iba 3x v týždni, dopoludnia od 8,00 do 12,00. Šiel som tam po šiestej ráno, bol som tretí v poradí. Do 8,00 sa tam nazbieralo ešte asi 50 autiakov. rehliadka prebehla hladko, no problem, pred deviatou som mal potrebné papiere a upaľoval som na Moyzesovu na Dopravnú políciu. Ale tam zrada - okrem kópie faktúry, papierov z Dopravného úradu, kolku, možno ešte čohosi - chceli aj potvrdenie z Daňového úradu v Košiciach o zaplatení DPH na Slovensku. Daň som zaplatil ešte v júli, do 7 dní od kúpy auta. Mal som iba výpis z účtu, ten im mal vraj stačiť. Teraz nestačil, tak som utekal na Danový, našťastie mali stránkový deň. Keď som vysvetlil úradničke, čo by som potreboval, zatvárila sa nešťastne a poradila mi, aby som si kúpil 50 Sk kolok a podal si žiadosť, vraj by to do 3 dní mohlo byť. Ja som sa v ten deň musel vrátiť do Čiech, tak som začal byť neoblomný, prosil som a žiadal, aby to len urobila na počkanie. Naveľa sa nechala zlomiť, aj keď popritom niekoľkokrát zopakovala, aký to len má ťažký údel. Po 2 hodinách čakania som sa dočkal - výsledok bol papier formátu A4 s hlavičkou a pečiatkou Daňového úradu, kde bolo napísané, že som daň zaplatil. Dohromady asi 4 vety.
Takže späť na Políciu, ale tam to už šlo hladko - do pol hodinky som mal značky.
A ešte na STK, na akúsi administratívnu prehliadku. Zaplatil som ďalších 350 Sk, počkal si desať minút a dostal som nálepku na predné sklo.
Hurá, nakoniec som sa dočkal.
Ale keď to zhrniem, aj tak som ušetril niekoľko desať tisícov oproti kúpe na Slovensku. Navyše som tu kdesi čítal, že na Slovensku sa nedá dokúpiť ani 4-ročná záruka, čo stojí za ... Chce to len trochu nervov a drzosti, a nenechať sa odradiť "ochotou" úradov.
_________________
FoFu Champion Ebony 1,4 16V, 7/07, Modrá Tonic
Back to top
View user's profile Send private message
ichta



Joined: 12 Jan 2008
Posts: 99

PostPosted: Thu Jan 24, 2008 5:58 pm    Post subject: Reply with quote

Nechapem jak muzete jezdit kupovat FoFu k nam, ja bych ho prave koupil u vas, vase akce vychazi po zapocitani vasi vetsi vybavy tak o 40000Kc lepe nez u nas a to nehovorim o vetsim vyberu motoru atd. Dal kdyz si clovek objedna nejake doiplnky navic,tak ho to taky prijde o ctvrtinu nekdy i polovic levneji. Jen ma clovek musi stravit nejaky cas na uradech,ale kdybych uz nezaplatil zalohu,tak bych hned jel k vam a s tim coi bych si vybral,tak usetril min 50000Kc, nemluve o nakupu motoru co neni u nas v akci,pak je rozdil kolem 200000Kc Sad
Back to top
View user's profile Send private message
dan



Joined: 04 Aug 2007
Posts: 127

PostPosted: Thu Jan 24, 2008 9:00 pm    Post subject: Reply with quote

ichta wrote:
Nechapem jak muzete jezdit kupovat FoFu k nam, ja bych ho prave koupil u vas, vase akce vychazi po zapocitani vasi vetsi vybavy tak o 40000Kc lepe nez u nas a to nehovorim o vetsim vyberu motoru atd. Dal kdyz si clovek objedna nejake doiplnky navic,tak ho to taky prijde o ctvrtinu nekdy i polovic levneji. Jen ma clovek musi stravit nejaky cas na uradech,ale kdybych uz nezaplatil zalohu,tak bych hned jel k vam a s tim coi bych si vybral,tak usetril min 50000Kc, nemluve o nakupu motoru co neni u nas v akci,pak je rozdil kolem 200000Kc Sad

V sucasnosti zijem aj s rodinou v Cechach, kupoval som preto v Cechach.
A navyse, pred pol rokom neboli ceny na Slovensku take vyhodne, ako su dnes.
_________________
FoFu Champion Ebony 1,4 16V, 7/07, Modrá Tonic
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group