Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Koupě, zelená značka, velký TP
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská
View previous topic :: View next topic  
Author Message
HelaS
Guest





PostPosted: Mon Jun 09, 2008 8:28 pm    Post subject: Koupě, zelená značka, velký TP Reply with quote

Zdravím poprvé! Ale už dlouho čtu a děkuju za cenné rady!
- Fusiona mám od středy. Dali mi zelenou přepravní značku s tím, že TP přijde poštou (a forďácká úvěrovka si ho po přihlášení zas vezme).
Jezdím relativně hodně. Dnes jsem TP urgovala - prý tak příští pondělí Sad.
Potřebuju jet od Brna do Prahy do té doby dvakrát - můžu s tou zelenou značkou, a také dálniční známkou trapně nalepenou štítkem na čelní sklo - čili bez SPZ? Nikdy jsem to nezažila, ve vyhlášce jsou nejasnosti, tak prosím o radu.
Back to top
Cara



Joined: 18 Apr 2007
Posts: 95
Location: Praha 6

PostPosted: Tue Jun 10, 2008 10:09 am    Post subject: Reply with quote

S přepravní zelenou papírovou značkou můžeš normálně jezdit. Jen nevím jak je to s tou dálniční známkou. Ale radši bych auto normálně přihlásil, protože musíš mít uzavřené pojištění odpovědnosti. Bez toho bych nejezdil.
_________________
Ford Fusion 1,4 Duratec, 59 kW, blue tonic, Ebony, 5/2007
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
HelaS
Guest





PostPosted: Tue Jun 10, 2008 10:22 am    Post subject: Reply with quote

Děkuju... Zelenou kartu pojištění mám, takže jezdím s kupní smlouvou + dokladem o pojištění.
Snažila jsem se pochopit vyhl. č. 243/2001 o registraci vozidel, ale marně Sad
Přihlásit nemůžu, protože nemám ten velký TP - putuje prý z Prahy poštou k prodejci, následně od prodejce mně... jsem z toho jelen.
Back to top
majlou.x



Joined: 08 Mar 2008
Posts: 102
Location: Vysočina okr. Jihlava

PostPosted: Tue Jun 10, 2008 5:16 pm    Post subject: Reply with quote

HelaS wrote:
Děkuju... Zelenou kartu pojištění mám, takže jezdím s kupní smlouvou + dokladem o pojištění.
Snažila jsem se pochopit vyhl. č. 243/2001 o registraci vozidel, ale marně Sad
Přihlásit nemůžu, protože nemám ten velký TP - putuje prý z Prahy poštou k prodejci, následně od prodejce mně... jsem z toho jelen.


No tak tohle mě čeká asi taky......jsou s tím oplítačky???
Budu to mít taky přes ůvěr.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
HelaS
Guest





PostPosted: Tue Jun 10, 2008 8:50 pm    Post subject: Reply with quote

No tak tohle mě čeká asi taky......jsou s tím oplítačky???
Budu to mít taky přes ůvěr.[/quote]

Nu, nějak jsem asi nechala mozek doma... teď bych radila nepřebírat auto bez TP, radši počkat... a event. nechat přihlásit. Aspoň kdysi s fabií mi to tak udělali, takže to moc nechápu.
Ale furt nevím, jestli si můžu troufnout jet do té Prahy takhle... na to nervy nemám, jsouc stařena nad hrobem, čumět kde je jakej policajt a jakou má náladu...
Back to top
peca



Joined: 30 Mar 2007
Posts: 125

PostPosted: Wed Jun 11, 2008 6:25 am    Post subject: Reply with quote

HelaS wrote:
velký TP - putuje prý z Prahy poštou k prodejci, následně od prodejce mně... jsem z toho jelen.


Pry dela v praze TP jen jeden clovek pro celou CR, ja sem zrovna kapl na jeho dovolenou, takze sem cekal na TP mesic....
_________________
Fusion Ambiente 1.25, 03/2007, klima, Radio CD 6000, Garmin Nuvi 300

best 6.1 l/100km, nyni 7,3
Back to top
View user's profile Send private message
HelaS
Guest





PostPosted: Wed Jun 11, 2008 11:59 am    Post subject: Reply with quote

A jak jsi to řešil? Normálně jsi jezdil a každých 10 prac. dní ti dali novou zelenou, nebo jsi čekal?
Back to top
majlou.x



Joined: 08 Mar 2008
Posts: 102
Location: Vysočina okr. Jihlava

PostPosted: Wed Jun 11, 2008 2:42 pm    Post subject: Reply with quote

No jo,ale jak to pojistím bez velkého TP????
Potřebuju s tím hned jezdit a bez pojištění se jezdit nesmí a když není vTP,tak sem nahranej????
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
HelaS
Guest





PostPosted: Wed Jun 11, 2008 2:45 pm    Post subject: Reply with quote

Mně pojistku udělali, u ČP. Je na rok, je v ní VIN a všecko, kromě SPZ. Bez toho bych teda nejela ani od prodejce domů...
Back to top
majlou.x



Joined: 08 Mar 2008
Posts: 102
Location: Vysočina okr. Jihlava

PostPosted: Wed Jun 11, 2008 3:14 pm    Post subject: Reply with quote

Vyplatí se pojistka u nich??Myslím u Forda??
A je pravda,že si musím přihlásit auto v místě bydliště??
Co když sem si objednal FoFu jinde než mám místo bydliště a chtěl bych po nich aby mi ho FoFíka přihlásily oni???Budou ho přihlašovat tam na dopravním inspektorátě,nebo pojedou s tím oni ke mě kde bydlím a kde je taky dopravní inspektorát.??
A co emise musím je dělat nebo jsou už hotový i s malým TP??
Možná to vypadá blbě,když se takhle ptám,ale já fakt nevím....
Nerad bych někde něco vynechal....
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
HelaS
Guest





PostPosted: Wed Jun 11, 2008 7:21 pm    Post subject: Reply with quote

Pokud tedy vím, emise se dělají před STK, a STK u nového auta tuším za 4 roky. Takže to bych neřešila...
Na místní příslušnost evidence se Ti zeptám - když se zadaří, tak v pátek.

Jinak - mám Hašlerku z Rašina v Kuřimi... Smile Jezdila jsem tam i s fiestou a cenový rozdíl servisu je oproti Brnu významný.
Back to top
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Wed Jun 11, 2008 11:27 pm    Post subject: Reply with quote

majlou.x: samozřejmě, že si auto musíš registrovat na úřadě, ke kterému podle bydliště patříš. To ej to samé, jako občank, řidičá, pas atd - taky si to nemůžeš vyřídit kdekoliv, ale jen "svém" úřadu. Jinak by si pražáci jezdili regiostrovat auto do "horní-dolní", aby nemuseli stát ty fronty Wink. Když budeš chtít, aby ti auto přihlásil tvůj prodejce, tak i on ho samozřejmě musí přihlásit v místě tvého bydliště. Což se může dost protáhnout .

Emise ani STK u nového auta pochopitelně neděláš - protože je to nové auto a i naši zákonodárci pochopili, že nová auto asi předepsané limity splſuje a je po technické stánce v pořádku - bez toho by nezískalo homologaci.
Pojištění uzavřeš i bez TP s kupní smlouvou, buď přímo u prodejce, nebo v kterékoliv pojišťovně.

BTW, tohle všechno by ti rád řekl tvůj prodejce auta, možná i pár dobrých tipů by ti přidal, stačilo by se ho zeptat Wink.


HelaS: na zelené značk yse názory různí. Podle jendoho s nimi můžeš jezdit úplně normálně, podle druhého slouží jen k nutné manipulaci při registraci vozidla - ovšem kdo posoudí, co všechno je nutná manipulace? Cool Já jsem to neřešil a najezdil jsem s nimi asi 1500km po celé ČR. Má to jsiotu výhodu - naprosto legálně jezdíš vpředu bez RZ - tedy s neidentifikovatelným vozidlem Wink.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
fonder



Joined: 22 Mar 2008
Posts: 49
Location: Blanensko

PostPosted: Thu Jun 12, 2008 7:50 am    Post subject: Reply with quote

Prosím tě, jak jsi to myslela s tou různou cenou? Myslela jsi rozdíl cen Rašino Kuřim vs. Rašino Vídeňská nebo Rašino Kuřim vs. jiný Ford v Brně? Chci jezdit na Vídeňskou, ale pokud bude levnější Kuřim....


HelaS wrote:
Pokud tedy vím, emise se dělají před STK, a STK u nového auta tuším za 4 roky. Takže to bych neřešila...
Na místní příslušnost evidence se Ti zeptám - když se zadaří, tak v pátek.

Jinak - mám Hašlerku z Rašina v Kuřimi... Smile Jezdila jsem tam i s fiestou a cenový rozdíl servisu je oproti Brnu významný.
Back to top
View user's profile Send private message
HelaS
Guest





PostPosted: Thu Jun 12, 2008 4:57 pm    Post subject: Reply with quote

No, vloni jsem potřebovala vyměnit olej a spol ve fiestě. Na Vídeňské odhad 4000, v Kuřimi 2500 (a taky to tak bylo). V Kuřimi servisujem postupně celá rodina asi čtyři roky. mně se povedlo vždycky na počkání - a mám to asi 45 km. Opravdu spokojenost. Jasně - servisní knížka byla. Jednou jsem ztratila cestou domů poklici - uznali a DALI mi novou, forďáckou.
Back to top
peca



Joined: 30 Mar 2007
Posts: 125

PostPosted: Mon Jun 16, 2008 5:33 am    Post subject: Reply with quote

HelaS wrote:
A jak jsi to řešil? Normálně jsi jezdil a každých 10 prac. dní ti dali novou zelenou, nebo jsi čekal?


presne tak, jezdil sem si pro novou zelenou kartu - nastesti to mam asi 500m od domu
_________________
Fusion Ambiente 1.25, 03/2007, klima, Radio CD 6000, Garmin Nuvi 300

best 6.1 l/100km, nyni 7,3
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group