Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Odběrový proud
Goto page Previous  1, 2
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Sun Apr 05, 2009 3:04 pm    Post subject: Reply with quote

Horal, prosím Vás, prečo Vám svietili obrysovky?Nejako mi to nedáva logiku. Ešte ma napadlo, nemali ste náhodou kľúč v zapalovaní na polohe 2 - svietia kontrolky? Lebo vtedy by mala byť zapojená aj zapalovacia cievka, odberá prúd.
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
Horal



Joined: 13 May 2008
Posts: 205
Location: V. Tatry

PostPosted: Sun Apr 05, 2009 5:58 pm    Post subject: Reply with quote

Neviem ako to presne svieti, ale pri každom zatvarani a zatvarani dveri mi blikaju parkovačky v predu a koncove vzadu a dveri som sa včera naotvaral až až.
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec 05/2008
http://picasaweb.google.sk/scootiphoto/FordFusion
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Sun Apr 05, 2009 5:59 pm    Post subject: Reply with quote

Horal wrote:
Chcem napisať svoju najnovšiu skusenosť s prudom na FF...


Hmmm....tak já jsem měl včera při natíraní skoro celý den puštěné rádio a baterka v poho-radši jsme to byli startnout, at nejsme ráno nemile překvapeni Confused Ale v pohodě...když myju, tak mám taky vždycky rádio puštěné a otevřené dveře (vnitřní osvětlení stejně po nějaké době zhasne).
A s těma rozsvícenýma obrysovka to tak nechápu Rolling Eyes
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Sun Apr 05, 2009 6:01 pm    Post subject: Reply with quote

Horal wrote:
Neviem ako to presne svieti, ale pri každom zatvarani a zatvarani dveri mi blikaju parkovačky v predu a koncove vzadu a dveri som sa včera naotvaral až až.


??? Shocked
Tak světla svítí jenom při odemykání Exclamation ...při otvírání/zavírání dveří se rozsvítí jenom vnitřní osvětlení Idea
Teda aspon u nás to tak je a mělo by to být u každého Rolling Eyes
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
omo



Joined: 09 Mar 2009
Posts: 7
Location: Opava

PostPosted: Mon Apr 06, 2009 3:10 pm    Post subject: Reply with quote

Možná mám stopu na příčinu, co mi způsobuje vybití baterie. Včera jsem opět měřil odběrový proud a zjisti jsem výrazný pokles. Změřil jsem tentokrát konstantních 90 mA. Už nelítal na hodnotách 170 a 230 mA. Chvíli mi nešlo do hlavy, jak je možné, že došlo k takovým změnám a pak mi to seplo. Zní to jako absolutní kravina, ale příčina mohla být v zimních pneumatikách, které jsem hodinu před měřením zaměnil za letní Laughing. Byla to jediná změna, kterou jsem na autě proved, pokud nepočítám jiné vlivy, jako je vyšší teplota vzduchu teď na jaře Smile . Je fakt, že problémy jsem začal mít cca 3 týdny po přezutí na zimní. Ještě mi napadlo, že mohlo dojít k nějaké mechanické změně, jak jsem to auto vyheveroval. Je to záhada Rolling Eyes . Pro potvrzení mé teorie si budu muset počkat na podzim, protože se mi zase nechce ty kola nasazovat zpátky. Najde se tu někdo, kdo by dokázal vysvětlit tohle chování? Jen pro úplnost dodávám, že na letních kolech mám disky z lehké slitiny (hliníku) a na zimních jsou obyčejné plecháče. Díky za náměty.
_________________
Ford Fusion 1,4 Ebony 10/2006, červená
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Mon Apr 06, 2009 7:39 pm    Post subject: Reply with quote

Tohle nezní jako kravina, to je kravina Laughing Příčina je určitě někde jinde. Bohužel ti kromě ošahání alternátoru, starteru a pod., jestli se nehřejí při odstaveném vozidle, nic kloudného neporadím.
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
omo



Joined: 09 Mar 2009
Posts: 7
Location: Opava

PostPosted: Mon Apr 06, 2009 9:08 pm    Post subject: Reply with quote

sedlaq wrote:
Tohle nezní jako kravina, to je kravina Laughing Příčina je určitě někde jinde. Bohužel ti kromě ošahání alternátoru, starteru a pod., jestli se nehřejí při odstaveném vozidle, nic kloudného neporadím.



Tenhle týden budu mluvit s autoelektrikářem a ten mi potvrdí nebo vyvrátí, jestli je něco takového možné. Napadlo mi, že jestli je někde vada v elektroinstalaci a proud se ztrácí v karoserii, tak se do země může dostat jedině přes pneumatiky. Ale to jsou spíš jen takové doměnky ze zoufalství Crying or Very sad . Jinak si to náhlé zlepšení nedokážu vysvětlit.
_________________
Ford Fusion 1,4 Ebony 10/2006, červená
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Cara



Joined: 18 Apr 2007
Posts: 95
Location: Praha 6

PostPosted: Tue Apr 07, 2009 7:59 am    Post subject: Reply with quote

Pneumatiky, jak známo, se vyrábějí z gumy a to je izolant!
_________________
Ford Fusion 1,4 Duratec, 59 kW, blue tonic, Ebony, 5/2007
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
omo



Joined: 09 Mar 2009
Posts: 7
Location: Opava

PostPosted: Tue Apr 07, 2009 11:15 pm    Post subject: Reply with quote

Cara wrote:
Pneumatiky, jak známo, se vyrábějí z gumy a to je izolant!


To je sice pravda, ale prakticky neexistuje žádný ideální izovant. Každý materiál obsahuje nějaké volné elektrony schopné přenášet el. náboj. U izolantů jich sice tolik není, ale vodivost lze podstatně zvýšit přidáním různých prvků do jejich struktůry.
_________________
Ford Fusion 1,4 Ebony 10/2006, červená
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group