Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Kde umývate svoje autá...?
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Karoseria, lakovanie
View previous topic :: View next topic  
Author Message
pirat



Joined: 26 Jul 2007
Posts: 315
Location: Košice

PostPosted: Mon Jan 28, 2008 10:59 pm    Post subject: Reply with quote

Umyvam bud mimo KE u rodiny na dvore spongia jar vedro oplach konvica.
Alebo v Ke u tety s wapkou (spongia jar vedro je povinna vybava). Smile
V lete aj voskujem turlewax modry.
_________________
1.4 TDCi Tango-cervena metaliza
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
DANID



Joined: 17 Apr 2007
Posts: 145
Location: TN

PostPosted: Tue Jan 29, 2008 7:45 am    Post subject: Reply with quote

Ja umyvam ako všetci,hadica kybel špongia,ale raz za 2 mesiace na myčku,komplet program,navoskovanie,vystriekanie podvozku,vysušenie.Hlavne cez zimu,aby sa tam dlho nedržala sol.No a davam pozor či nemaju stare kefy,takže chodim len na "mne zname"myčky.
_________________
FORD FUSION 1,4TDCI,2004,COMFORT FRESH.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Tue Jan 29, 2008 10:18 am    Post subject: Re: Umytie motora (BA) Reply with quote

MajoV wrote:
Umyvali ste niekto niekedy motor? Mam to tam strasne spinave a uz by sa hodilo to umyt od soli. Tusim mi to rozoziera vsetko nelakovane (akumulatorove privody). Take bodky mam od tej soli. Najlepsie BA a okolie. Videl som za 250, ale sa mi vidi vela. Este vikend BA KE a spat a potom s tym idem.

Ragujete naozaj prekvapivo rychlo. Ale Pytal som sa na umyvanie motora. Cize Tej casti pod prednou kapotou. Su tam nadrzky, nejake cievky a taka hlinikova krabica ci co. Tusim sa to vola motor.
Zda sa mi trochu zbytocne lestit motor voskom. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Sat Apr 05, 2008 6:20 pm    Post subject: Reply with quote

Já jsem Felicii myl doma na zahradě-ostříkání hadicí, teplá voda se šampónem, ostříkání hadicí, po zimě jsme zajeli do myčky na komlet program(na vymytí soli)+ doma mytí interiéru.Kolikrát ročně, to nevím...ale vím, že myju líp než myčka! Smile Wink . FoFíka do myčky určo brát nebudem, toho budu mýt doma+nějaké to navoskování...

Michal (syn Ivoše)-domácí myčka Very Happy
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Sat Apr 05, 2008 7:34 pm    Post subject: Reply with quote

Ivašek a spol. wrote:
FoFíka do myčky určo brát nebudem, toho budu mýt doma+nějaké to navoskování...

Predajca mi radil nedavat metku do myčky na kefy. Takze do myčky ano ale pod hadicu. O 2 tyzdne mame svadobnu akciu, musim to umyt, prvy krat. Navoskovat a vyparadiť. Laughing
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Sat Apr 05, 2008 8:45 pm    Post subject: Reply with quote

Vy to mytí nějak moc prožíváte. Všechna auta už 16 let myju normálně v myčce, ta svoje cca 4-5x za rok, firemní každý víkend. Protože i kdybyste se na hlavu postavili, tak nemáte mercedes s 12ti vrstvým ručně leštěným lakem, máte normální auto pro normální lidi. V běžném provozu se ten lak stejně časem "opískuje", s tím nic nenaděláte. Lak nejezdí Twisted Evil

BTW, na metalíze nejsou "škrábance" z myčky prakticky vidět, ztratí se na pozadí těch třpytek v laku.

Samozřejmě chápu, máte nové auto za všechny peníze, tak mu chcete dopřást péči, ale nepřehánějte to, radši si užívejte života. je to lepší, než si pak v domově důchodců vyprávět o lesklém laku po ručním mytí auta Wink Ani připrodeji auta vám za tu vaši péči nikdo nic nedá.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Sat Apr 05, 2008 9:06 pm    Post subject: Reply with quote

Já jezdím normálně do myčky. Začal jsem s tím na podzim, až měl Fofík nějaký ten měsíc na sluníčku dostatečně vytvrzený lak. Když mám náladu, tak ho doma někdy taky vezmu ručně, ono je potřeba taky občas umýt místa, kam se kartáče myčky nedostanou - hrany dveří atd. Nedávno jsem ho voskoval nějakou sračkou ze supermarketu a teď mám od toho šmouhy na plastech, protože jsem sem tam přetáhl, ani kartáče myčky si s tím neporadily Crying or Very sad
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
pirat



Joined: 26 Jul 2007
Posts: 315
Location: Košice

PostPosted: Sat Apr 05, 2008 10:21 pm    Post subject: Reply with quote

sedlaq wrote:
Já jezdím normálně do myčky. Začal jsem s tím na podzim, až měl Fofík nějaký ten měsíc na sluníčku dostatečně vytvrzený lak. Když mám náladu, tak ho doma někdy taky vezmu ručně, ono je potřeba taky občas umýt místa, kam se kartáče myčky nedostanou - hrany dveří atd. Nedávno jsem ho voskoval nějakou sračkou ze supermarketu a teď mám od toho šmouhy na plastech, protože jsem sem tam přetáhl, ani kartáče myčky si s tím neporadily Crying or Very sad


Tie smuhy na plastoch robia aj drahe vosky takze by som ten lacny neodsudzoval. V podstate mas 2 moznosti, bud si kupis specialny pripravok na vonkajsie plasty, alebo to natres diavou Smile
_________________
1.4 TDCi Tango-cervena metaliza
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
joko69



Joined: 25 May 2008
Posts: 50

PostPosted: Tue Jun 10, 2008 6:53 pm    Post subject: Reply with quote

Já jsem dneska vyzkoušel leštící vosk od SONAXu v barvě laku a sedl sem na pr..l , jak velký škrábance to zakrylo Shocked Shocked cena 440kč Shocked
_________________
Ford Fusion, Ebony 5D 1.4 Duratec /barva:DEEP NAVY/tmavě tónovaná skla / Mio C520 / 9/2007
Back to top
View user's profile Send private message
Fraga



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 193

PostPosted: Mon Jul 21, 2008 6:53 pm    Post subject: Reply with quote

Hm Joko kde sa to da kupiť? ja som dnes umyla uz druhy raz auto a vyzera ako ogrcané. Nechápem autošampon a potom omytie čistou vodou a des a hrúza! A to nehovorim, ze po mesiaci aké tam mam škrabance. Nikde okrem obchodov a do prace s nim nechodim a vyzera akoby som vymetala les a haluze normálne nechápem a špekulujem ako to "rozchodiť" čim to vyleštiť alebo zatrieť? Ozaj ešte jeden nechutný asi 15cm od hora dole mam pod klučkou na mojej strane dverí bud je to od niekoho iného dverí alebo neviem od čoho, ale aj toho by som sa rada zbavila. A podla toho ako vyzera lak si mylsim, ze to auto uz v umývačke bolo, takže asi s ním do umývačky začnem chodiť tiež a doma nebudú kaluže Confused
_________________
FF Flair X 1,6i Duratec 5/2008 Black Panther alias Čérna kočka
Back to top
View user's profile Send private message
joko69



Joined: 25 May 2008
Posts: 50

PostPosted: Mon Jul 21, 2008 7:13 pm    Post subject: Reply with quote

Kupoval sem to v Globusu, ale tam to bylo zbytečně drahý, dá se sehnat i o sto kč levněj. Ještě jsem měl půjčen TURTLE WAX Barevný vosk-černý -500ml a určitě byl lepšíhttp://tuning.autodoplnky.cz/autokosmetika/turtle-wax/turtle-wax-barevny-vosk-cerny-500ml-s254748
_________________
Ford Fusion, Ebony 5D 1.4 Duratec /barva:DEEP NAVY/tmavě tónovaná skla / Mio C520 / 9/2007
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Mon Jul 21, 2008 8:20 pm    Post subject: Reply with quote

Fraga wrote:
Hm Joko kde sa to da kupiť? ja som dnes umyla uz druhy raz auto a vyzera ako ogrcané. Nechápem autošampon a potom omytie čistou vodou a des a hrúza! A to nehovorim, ze po mesiaci aké tam mam škrabance. Nikde okrem obchodov a do prace s nim nechodim a vyzera akoby som vymetala les a haluze normálne nechápem a špekulujem ako to "rozchodiť" čim to vyleštiť alebo zatrieť? Ozaj ešte jeden nechutný asi 15cm od hora dole mam pod klučkou na mojej strane dverí bud je to od niekoho iného dverí alebo neviem od čoho, ale aj toho by som sa rada zbavila. A podla toho ako vyzera lak si mylsim, ze to auto uz v umývačke bolo, takže asi s ním do umývačky začnem chodiť tiež a doma nebudú kaluže Confused

Fraga zda sa ze umyvas auto hubou a vodou z vodovodu. Na to ale pozor. Pri umyvani hubou rozotieras necistoty po laku a ked pritlacis tak robis skrabance. Tu by si musela odplavovat necistoty. Ja chodim na samooobsluzn WAPku (vacsina OMV) a tam sa to da celkom v pohode umyt. No potom musis zvysnu vodu bu odfuknut (poriadne prevetrat auto) alebo pozbierat vodu savou handrou (ja mam original kozenu jelenicu a je to amerika sice stoji 200 korun ale nnasiel som zatial nic lepsie ved preco sa asi pouzivala na okna?)
A pokial ide o vosky na s tym opatrne. Aby to nenarobil viac skody ako uzitku. Niektore maju obrusujuce castice a to by som na novy lak nedal aj keby som mal par skrabancov.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
Fraga



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 193

PostPosted: Tue Jul 22, 2008 7:27 am    Post subject: Reply with quote

Ne ne ked idem auto umyť najskôr ho oplachnem vodou aby sa špina odmočila a hubkou som neumývala ani staré pouzívam kartáč na autá s makkými štetinami ;o) ten sa dá nastrčiť aj na hadicu, dokonca sa do toho daju strčit take mydlové tyčinky, ale tie už nemam a stym umývam... Ja to vidím na umývačku tiež podjem na Metro a bude ;o) dik.
_________________
FF Flair X 1,6i Duratec 5/2008 Black Panther alias Čérna kočka
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Wed Sep 17, 2008 9:42 am    Post subject: Umyvanie?Jednozančne ručne Reply with quote

Musim reagovat, auto umyvam zasadne doma, ked je spinave, takze aj kazdy druhy den tlakova voda + sampon alebo JAR a makka spongia. Nikto mi neveri, ze moj Fusion ma 3,5 roka a najazdenych 115 tisic km,vsetci ma presviedcaju, ze vyzera ako novy. Auto treba pravidelne cistit,zbavovat necistou,vratane podvozku, najma v zime.Potom davam do pozornosti navoskovanie.Pouzivam Turtle vox - da sa zakupiť v HM Tesco (odtien modry,kedze mam modre auto...Smile), staci cca raz za 4-6 mesiacov naniest.Je to potom maly zazrak, auto staci len oplachnut s kyblom vody a je ciste....a ked je trochu viac "zasrate" tak staci umyt spongiou....2 x rocne umyvam aj motor tak zbezne, tlakovou vodou a spongiou,akurat sam treba davat velky pozor na alternator,do ktoreho sa nesmie dostat voda,inak je vsetko chranene. S kefami mam len zlé skusenosti, oco chodil so sluzobnym zasadne na umyvacky.Po 2 rokoch doškarabany lak a okna,kolesa nevycistelne, kedze kefa sa nedostane a zostavaju nanosy ciernej hmoty po brzdovyh platnickach a nehovoriac o tom,ze predok auta bol neocistitelnym cintorinom much, ktore sa doslova vryli do laku a taka SPZ uz nikdy nebola biela.Takze ja odporucam len rucne umyvanie a venovat svjomu autu pol hodinku tyzdenne napriklad v nedelu poobede namiesto spania pred TV....
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Wed Sep 17, 2008 11:02 am    Post subject: Reply with quote

Umyvanie kazdy druhy den,je samozrejme for....podla potreby niekedy ked sa jazdi viac menej len sluzobnym autom staci raz za dva tyzdne,
mesiac
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Karoseria, lakovanie All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 2 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group