Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Airbag + přechod z 1,2MPi
Goto page Previous  1, 2
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ladin



Joined: 01 Mar 2007
Posts: 178
Location: Milevsko

PostPosted: Fri Mar 28, 2008 10:18 am    Post subject: Reply with quote

předpokládal jsem že KK nebo budkacik budou vedet, kdyz jim to nabizeli
_________________
Fusion 1,25 deep navy, 04/2007
klima, mlhovky, radio 5000c, defend lock, tazne, hagusy
Back to top
View user's profile Send private message
budkacik



Joined: 28 Mar 2007
Posts: 90
Location: Salzwedel

PostPosted: Fri Mar 28, 2008 6:58 pm    Post subject: Reply with quote

Sorry, pisal som, ze som uz setril a ani som sa nepytal, kolko by to stalo.

Vtedy som sa dost zadlzil, lebo som auto kupit musel, kvoli praci Sad
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
KK



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 134

PostPosted: Sat Apr 05, 2008 8:25 am    Post subject: Reply with quote

Ještě bych chtěl dodat že ty dětský sedačky pro menší děti, které mají vlastní 4 bodový pás, tak mi připadají o hodně bezpečnější, protože ji pevně uchytíš pásem auta k sedače a ještě to pákou stáhneš a sedačka opravdu sedí pevně v sedadle ( máme Maxicosi ). Dítě sedí a kouká do předu. Tu můžeš dát i na přední sedadlo a ani se nebojím, posunu sedačku víc dozadu. Ale tu sedačku myslím od 18 kg, kde je jedním pásem přichycené dítě i se sedačkou, tak to bych letěl z kůže. Moc stabilní mi to nepřipadá a nabírám pocitu že si ty atesty spíš firmy zaplatili. Ve Fusionu zaklesnu opěrák sedačky ještě pod opěrku hlavy a sedačka docela drží ( větší sedačku máme Cybex ). Na předním sedadle to už nejde zaklesnout do opěrky, takže děti jsou pouze vzadu. Ve Felicii se mi stalo, že jsem projel zatáčkou, a dítě se mi i se sedačkou převrátilo a vypadlo z pásu - a taky trochu do toho zamotalo. Možná k tomu pomohlo i to, že zadní sedadlo je nějak divně prosedlý. Ale i tak bych to dopředu opravdu nedával. Přední airbag je na čelní náraz, to je OK, ale kdy je ten čelní náraz ukázkově jako mají u crash testů Question

K ceně za vypínač airbagu jsem ani nedošel, protože jsem se ptal i na související věci a po sdělení problémů mne to přestalo zajímat.
_________________
KK
nyní C-MAX 1,6 Tdci GEN-X - 5/2010 - metalická šedá sea
a ještě stále dál Fusion - nyní Cukáček 1,4 Tdci Trend - 8/06 - Stříbrná Mondust
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Overmind



Joined: 02 Nov 2008
Posts: 20

PostPosted: Tue Aug 25, 2009 10:13 pm    Post subject: Reply with quote

Ford Szilcar Košice = po telefone dnes odhadli cenu na vypinac 5000,- SKK (viem ze mame €) ... pri 3 tyzdnovom babatku asi budes tiez radsej ked bude vpredu ...
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Wed Aug 26, 2009 12:58 pm    Post subject: Reply with quote

Overmind wrote:
Ford Szilcar Košice = po telefone dnes odhadli cenu na vypinac 5000,- SKK (viem ze mame €) ... pri 3 tyzdnovom babatku asi budes tiez radsej ked bude vpredu ...

vzadu je to pre neho bezpecnejsie
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Overmind



Joined: 02 Nov 2008
Posts: 20

PostPosted: Sun Sep 20, 2009 2:57 pm    Post subject: Reply with quote

"... Ak však musí byť dieťa z nejakého dôvodu nutne umiestnené vpredu v autosedačke a tá je v smere jazdy, deaktivácia airbagu nemusí byť vždy nevyhnutná. Treba však predné sedadlo posunúť čo najviac dozadu. Deaktiváciu by sme však napriek tomu odporúčali. ... "

" ... Podľa švédskych odborníkov nie je pre prežitie dieťaťa až tak dôležité kde sedí, ale ako sedí. Umiestnenie sedačky proti smeru jazdy na prednom sedadle je bezpečnejšie, ako sedačka v smere jazdy na zadnom sedadle. Ale pravdepodobne najbezpečnejšie riešenie je sedačka umiestnená proti smeru jazdy a na zadných sedadlách. ... "

http://natankuj.sme.sk/c/5024419/kolko-autosedaciek-sa-zmesti-do-auta.html
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group