Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

zakonna poistka
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Horal



Joined: 13 May 2008
Posts: 205
Location: V. Tatry

PostPosted: Wed Nov 12, 2008 6:40 pm    Post subject: Reply with quote

Ked som prihlasoval predchadzajuce auto, tak v Alianze mi povedali, že prihlasujem nove auto, tak plna taxa- hovorim či nezohladnuju bezškodovu prevadzku za dlhe roky- vraj nie že auto je nove. Tak som sa opytal či jazdi auto alebo ja- stale pri novom aute som asi novačik. No to bolo pred par rokmi. Po roku chcem isť k inej poistovni- tu som musel mať lebo ju mala leasingovka.
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec 05/2008
http://picasaweb.google.sk/scootiphoto/FordFusion
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Wed Nov 12, 2008 7:32 pm    Post subject: Reply with quote

No ja dam vypoved a pojdem na axa poistovnu. Možno skusim aj havarijnu u nich. Dolezite pri havarijnej su podmienky, napr. wustenrotu sa treba vyhnut.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Wed Nov 12, 2008 8:30 pm    Post subject: Reply with quote

Těch faktorů pro výpočet pojistky je mnoho, takže se těžko srovnává. Pojišťovny berou v úvahu nejen předchozí bezeškodní průběh, ale i věk pojistníka, lokalitu, počet řidičů kteří budou vozidlo používat atd. Prostě každému ji ušijí na míru.
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
makx



Joined: 14 Oct 2008
Posts: 41
Location: Praha

PostPosted: Tue Nov 25, 2008 9:03 pm    Post subject: Poistka. Reply with quote

Zdravim. Mame si zajtra ist pre nasho Fordika, a neviem jednu vec, bude pisany na priatelku a neviem si rady s poistenim. Poistuju auta aj vo Forde, napriklad nejaky pistovak tam je,alebo mam poslat priatelku do Fordu nech jej daju kopiu technicaku a nech ide sama po poistovni? my uz sme boli po nejakych poistovniach sa spytat, ale jak to funguje?
Najviac sa nam tu v CR pozdava Uniqa a Kooperativa...cenovo samozrejme Surprised
_________________
Fusion Tango, 1.4 Duratec - najazdeno uz 30.000km Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Tue Nov 25, 2008 9:29 pm    Post subject: Reply with quote

No mna najviac zarazil diskriminačný prístup poistovní pri výpočte poistného.Absolutne ich nezaujíma bezškodová prevádzka motorového vozidla...proste som mladý človek do 25 rokov žijúci blízko (vlastne v rámci) krajského mesta tak som okamžite rizikový vodič a bodka...
Takto musím POVINNE platiť vysoké poistné zato, že ma zaškatuľkovali k nejakej skupine ľudí. Nech sa na mna nikto nehnevá,ale prečo by mali ľudia nad 60 rokov mať polovičnú sadzbu poistného, keď majú väčšinou staré poruchové autá, sú nachylnejší na choroby, užívajú rôzne lieky a niektorý sa práve spravajú ako najväčší frajeri, lebo oni sú tí, ktorí majú skusenosti...a takto by sme mohli hľadať príkladov...proste mi to príde strašne nefér, že ja nespôsobím poisťovni žiadne náklady a aj tak platím vysoké poistné a niekto platí oveľa menej...Obehol som viaceré poisťovne a najviac ma vytočili v AXA-e, kde podľa kubatúry vypočítali 3900 Sk (už som sa tešil) a v tom mi oznámili, že kedže som mladý do 25 rokov, tak tam bude 100% naviac, to znamená 7800Sk, skoro som padol zo stoličky. Evil or Very Mad
Ako verím, že niektorí mladí nevedia jazdiť a aj to tak vyzerá na cestách ale prečo to má byť posudzované kolektívne. Časy kolektivizácie sú hádam už preč Laughing
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
Craken



Joined: 26 Apr 2007
Posts: 56
Location: Bratislava

PostPosted: Wed Nov 26, 2008 7:59 am    Post subject: Reply with quote

ja mam na svoju 1,4 na rok 2009 2 500 Sk... je to cez maklera - Allianz
Back to top
View user's profile Send private message
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Wed Nov 26, 2008 1:31 pm    Post subject: Reply with quote

Liboro :

vobec si nemyslim, ze ti mali napalit dvojnasobok.

ale vychadzaju zo statistik a tie nepustia, napriek veku, chorobam, liekom senilite a neviem comu sa najviac soferov zabije medzi 19 a 24 rokov.

BTW - mam 47....
_________________
Toyota Corolla 1.8 Hybrid 122 k, e‐CVT comfort Style Tech, Celestine grey
Suzuki SX4 Scross 2WD, 1.0 Premium 6AT, sphere blue pearl
Peugeot 3008 1.6VTi Active, red rubis
VW Golf Plus 1,4 Trendline, red tornado
Ford Fusion 1,25 Rival, colorado red
Back to top
View user's profile Send private message
makx



Joined: 14 Oct 2008
Posts: 41
Location: Praha

PostPosted: Wed Nov 26, 2008 7:15 pm    Post subject: Reply with quote

Takze, poistka od Union vysla najlepsie tu v CR. Maju 3x zlavu a este zlava od predajcu Smile spokojni sme.
Je to aj na ludoch, keby ten poistovak bol vas brat tak poistka bude za 5tisic aj s DPH Smile
No my sme az taku zlavu nedostali Smile Smile aj tak dobre za 12 tisic na rok Smile
a ked sa plati inkasom,alebo sipom,tak aj mesacne sa plati rovnako ako raz za rok
_________________
Fusion Tango, 1.4 Duratec - najazdeno uz 30.000km Smile
Back to top
View user's profile Send private message
haplo602



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 368

PostPosted: Thu Nov 27, 2008 1:01 pm    Post subject: Reply with quote

Liboro wrote:
No mna najviac zarazil diskriminačný prístup poistovní pri výpočte poistného.Absolutne ich nezaujíma bezškodová prevádzka motorového vozidla...proste som mladý človek do 25 rokov žijúci blízko (vlastne v rámci) krajského mesta tak som okamžite rizikový vodič a bodka...
Takto musím POVINNE platiť vysoké poistné zato, že ma zaškatuľkovali k nejakej skupine ľudí. Nech sa na mna nikto nehnevá,ale prečo by mali ľudia nad 60 rokov mať polovičnú sadzbu poistného, keď majú väčšinou staré poruchové autá, sú nachylnejší na choroby, užívajú rôzne lieky a niektorý sa práve spravajú ako najväčší frajeri, lebo oni sú tí, ktorí majú skusenosti...a takto by sme mohli hľadať príkladov...proste mi to príde strašne nefér, že ja nespôsobím poisťovni žiadne náklady a aj tak platím vysoké poistné a niekto platí oveľa menej...Obehol som viaceré poisťovne a najviac ma vytočili v AXA-e, kde podľa kubatúry vypočítali 3900 Sk (už som sa tešil) a v tom mi oznámili, že kedže som mladý do 25 rokov, tak tam bude 100% naviac, to znamená 7800Sk, skoro som padol zo stoličky. Evil or Very Mad
Ako verím, že niektorí mladí nevedia jazdiť a aj to tak vyzerá na cestách ale prečo to má byť posudzované kolektívne. Časy kolektivizácie sú hádam už preč Laughing


no to zalezi kto ti tu poistku spravi Smile ja mam kooperativu a dostal som bonus 60% pritom bolo auto nove a este som ani nemal vodicak ... aj ked je pravda ze mam nad 25.
_________________
Ford Fusion 1.6 TDCI Urbanite-X (Tango) / 2008
Kia Carnival III 2.9 CRDi EX /2006
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Thu Nov 27, 2008 7:44 pm    Post subject: Reply with quote

haplo602 wrote:

no to zalezi kto ti tu poistku spravi Smile ja mam kooperativu a dostal som bonus 60% pritom bolo auto nove a este som ani nemal vodicak ... aj ked je pravda ze mam nad 25.


Tak v Kooperative mi oznámila, že u nich mám tých 60% zľavu, aj keď by som nemal mať na nu nárok a že mám byť rád...Tak asi budem musieť prežiť tých 5308 Sk.....
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
ado



Joined: 12 Aug 2007
Posts: 37
Location: Trnava

PostPosted: Thu Nov 27, 2008 8:21 pm    Post subject: Reply with quote

Liboro: a nechcel by si poistku v kooperative za 3545,-? Wink
_________________
TT - 1.6 TDCi X-Plus Ocean Blue
Back to top
View user's profile Send private message
Shedir



Joined: 20 Jun 2008
Posts: 40

PostPosted: Mon Dec 08, 2008 8:57 pm    Post subject: Reply with quote

Ja by som sa spytal z opacnej strany - ako ste na tom s plnenim poistnych udalosti - ak sa vam taka neprijemnost uz stala.

Fusiona mame od juna 2008 cez leasing, poistne som vyuzil v ponuke leasingovky cez Cesku poistovnu (teraz uz Generali Slovensko). Nanestastie sa Fusion stretol v garazi so stenou a odniesol si to bok zadneho naraznika a trochu laku na zadnom blatniku. Stalo sa to 24.9., auto bolo opravene a prevzate 9.10. Hned na druhy den som dorucil poistovni devinkulaciu od leasingovky a chybajuci vodicak 22.10 (nikto nevolal, ze chyba, ja som to prehliadol v zozname potrebnych dokladov k udalosti, takze to je na mna).

V poistovni tvrdili, ze do 15 pracovnych dni mam peniaze na ucte (bez 5000 Sk spoluucasti). No a odvtedy cakam. Volal som 3x do poistovne, prislubili, ze preveria a zavolaju, potom ze preveria a zavolaju, iba ak by bol nejaky problem. a ze to je do 15 dni typicky, niekdy aj dlhsie. Preveroval som aj cez leasingovku, vsetko je v poistovni v poriadku a peniaze nikde.

Je to moje prve auto a prva takato udalost a tak sa pytam - ake ste dlho cakali na plnenie? Zda sa mi to dost dlho, nehovoriac o chybajucich Sk na ucte, alebo je to normalne?

Ja na rozdiel od vas, co si vyberate poistovnu, viem, aku si nevyberiem Confused
_________________
Ford Fusion 1.4i Duratec 16V,
Flair X Tango
06/2008
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Tue Dec 09, 2008 7:17 am    Post subject: Reply with quote

No, nemam skusenosti, ale myslim si, že poisťovne vobec nerady vyplacaju poistne plnenie. A je to jedno, či sa jedna o PZP, alebo životne poistenie, alebo poistenie domacnosti, stavieb atd....
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
conFusionPanda



Joined: 18 Aug 2009
Posts: 3

PostPosted: Sun Aug 23, 2009 6:14 pm    Post subject: Tak jsem nakonec vybral. Reply with quote

Minulý týden jsem se ptal v Guláši, kde pojistit, koupil jsem rok starého fusiona a hledal jsem havarijní a povinné. Nakonec jsem našel toto http://www.netfinance.cz/povinne-ruceni/

Jinak dík za rady.
_________________
Nafta patří do kamen.
Back to top
View user's profile Send private message
Kormi



Joined: 19 Jan 2009
Posts: 227

PostPosted: Mon Aug 24, 2009 12:42 pm    Post subject: Re: Tak jsem nakonec vybral. Reply with quote

conFusionPanda wrote:
Nakonec jsem našel toto http://www.netfinance.cz/povinne-ruceni/.

To je sice super,ale IMHO je to zaměřené pro zviditelnění AXXy,např.mám pojištění u Alianz ,které je 8 nejdrahší,ale protože mám u Alianz i důchodové připojištění-sleva 30 % mi dělá pojistku ještě levnější (4206Kč) než základ u Axxy a to při pojištění předního skla se spoluúčastí 1000 Kč- chce to důkladně probrat a nechat si udělat nabídku od konkrétních pojištovacích agentů té které pojiš´tovny
_________________
Ford Fusion 1,4 -16V -Ebony Blaser 1/09
Ford Grand C Max-1,9 Tdi 12/13
http://fusion.fordclubs.org/nase5.html
MOTTO: ..je jedno čím jezdíš ,ale jezdi jako člověk
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 4 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group