Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Max. krútiaci moment a maximálny výkon
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
dan



Joined: 04 Aug 2007
Posts: 127

PostPosted: Wed Apr 16, 2008 10:54 am    Post subject: Reply with quote

MajoV wrote:
Ak chces predbiehat mimo dialnice tak to bude problem aj s Fusikom. Ale da sa . Ja osobne chodim KE BA juhom a obieham. Nikedu sice spolucestujuci trrpnu, ale ide to nejak. Do kopca je to problem aj do mensieho. No neviem ci najdes u konkurencie lepsiu 1.4ku. Ak Ti na tom naozaj zalezi zober 1.6tku. V spotrebe snad az taky rozdiel nebude. V nedelu isla za mnou nova Kia ceed a netvaril sa ovela vykonnejsie. Zjavne mal benzin 1.4 a mna uz neobehol. Ale tu hovorim o jazde mimo dialnicu. Ak chces obiehat na dialnici tam problem naozaj nebudes mat. Tento prispevok sa vsak tyka rychlosti do 20km/h nad limity na cestach.

Tuto fordacku 1,4-ku by som az tak neglorifikoval. Urcite by sa slusny (a mozno aj vykonnejsi) motor nasiel i u konkurencie (KIA, Honda, Renault 1,2 16V). Kazdopadne, mne celkom vyhovuje, da sa s nim jazdit vcelku svizne, samozrejme niekde na hranici povolenych rychlostnych limitov. A ten moj konkretny kusok ani vela nepapa.
_________________
FoFu Champion Ebony 1,4 16V, 7/07, Modrá Tonic
Back to top
View user's profile Send private message
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Wed Apr 16, 2008 1:05 pm    Post subject: Reply with quote

Getrag wrote:
No ked si pozries tu cesku stranku tak polovica aut ma od 0-100 vyssie cisla a polovica nizsie to sa mi moc nezda. Na sk strankach mas vzdy z 50-100 vyssiu hodnotu. Inak nieje blbost uvadzat zrychlenie len na 1 prevodovom stupni z 50 na 100ku ? a ak ano tak tory sa uvadza 3ka alebo 4ka ?


Ty opravdu nevíš, co je to pružné zrychlení a jak se měří? Na ford.cz máš přímo napsané, na který kvalt to měřili - tak to taky vždycky má vypadat. Na slovenském webu to radši tají Twisted Evil .
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Fraga



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 193

PostPosted: Thu Apr 17, 2008 1:20 pm    Post subject: Reply with quote

Ešte niečo ma napadlo čo takto váha vs. výkon? ponukli mi na autosalone 1,4 58/80 čo ma hmotnosť 1605 a terajšie auto je 1,4 44/60 a hmotnosť 1395 ak poviem že je to to iste mám pravdu? to čo pridam na konoch mi ubere vdaka váhe hm?
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Thu Apr 17, 2008 1:37 pm    Post subject: Reply with quote

Fraga wrote:
Ešte niečo ma napadlo čo takto váha vs. výkon? ponukli mi na autosalone 1,4 58/80 čo ma hmotnosť 1605 a terajšie auto je 1,4 44/60 a hmotnosť 1395 ak poviem že je to to iste mám pravdu? to čo pridam na konoch mi ubere vdaka váhe hm?

Fusion nema predsa hmotnost 1,6 tony!
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Fraga



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 193

PostPosted: Thu Apr 17, 2008 2:04 pm    Post subject: Reply with quote

Jop prave som si uvedomila chybu. to je celková hmotnosť! u tej 44 som uviedla pohotovostnú. OK sorry. Len som to našla na stránke a nebolo uvedene aka je to hmot. tak som ratala ako pohotov. ale aj tak celkova je uzitkova? resp. maxim zaťazenie? Rolling Eyes volala som s panom v autoolymp a povedal ze 1600 je maxim teda naložena. dik.
Back to top
View user's profile Send private message
Fjodor



Joined: 16 Apr 2008
Posts: 298
Location: Bratislava - Michalovce

PostPosted: Mon May 05, 2008 7:29 pm    Post subject: Reply with quote

Ja mam nieco okolo 1665km, cesta Nitra-Prievidza-Zilina a vychod, naspat spodna trasa... Nalozene auto slusne, dvaja, resp. jeden... Avetko celkom zive, ako sa tu pise, pri vyssich otackach... Pekne to zacina tahat (teda aspon mne) uz pri 2500, potom citit dalsi "popud" pri 3000 a uz to ide... Wink Nemal som problemiky, naozaj v pripade potreby podradenie do trojky a bol som ako "raketka"... Wink Na ceste pri Zarnovici som sa "trosku" nechal uniest, tachometer ukazoval nieco cez 170, GPSka davala 167 a to som este nesiel uplne "nadoraz"... Nakolko sme si kupovali auticko na behanie po meste a obcasne cesty na vychod a do ZA, myslim, ze som nesliapol vedla a volba 1,4 bola spravna... Kolega ma 1,6 (stale hovorim o benzine), presviedcal ma, aby som vzal radsej 1,6, ale po zvazeni plusov a minusov to jednoznacne skoncilo na 1,4 (svoje zohrala aj vybava)...
O.i. rozhodnutie pre 1,4 bolo aj vdaka tomuto foru... Wink Viaceri mi tvrdili, ze 1,4 80k je na toto auto slabe, no po jazdeni "free" nemam ten pocit...
Je tu ale este jeden aspekt, a to pocet clenov rodiny... Ak ste 3-4 a vsetci chodite autom, tam to tak moze byt, ze ta 1,4 je "slaba"... Ale my sme, zatial, len dvaja, takze ziadny problem nevidim... Wink
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec, RIVAL X, vyrobene 12/2007, zakupene 04/2008, Sea Grey, PP, parkovacie senzory, folie
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Mon May 05, 2008 7:58 pm    Post subject: Reply with quote

Fjodor: som rad, ze mas take prijemne a pozitivne pocity, len tak dalej !
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Mon May 05, 2008 8:15 pm    Post subject: Reply with quote

Fjodor to kde si tam isiel 160? Sak tam su take zakruty ze 130 je problem a mam pocit, ze ma vynesie.
btw. Aj 4 ludia su v pohode. 7.5 litra spotreba a po 15 tis km uz to auticko aj taha pekne. Je to slusne zive len treba poznat mieru.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
Fjodor



Joined: 16 Apr 2008
Posts: 298
Location: Bratislava - Michalovce

PostPosted: Mon May 05, 2008 8:32 pm    Post subject: Reply with quote

MajoV wrote:
Fjodor to kde si tam isiel 160? Sak tam su take zakruty ze 130 je problem a mam pocit, ze ma vynesie.
btw. Aj 4 ludia su v pohode. 7.5 litra spotreba a po 15 tis km uz to auticko aj taha pekne. Je to slusne zive len treba poznat mieru.


No, na zakrutach to bola sranda, tam som musel "spomalit" na 130-140 Wink Mam 16ky Continental, trosku mas pocit, ze to vynasa, resp. nedotacavo, ale hrou volantu a plynu sa to da skorigovat... Inak, nie som samovrah, neprecenujem svoje sily - len som chcel trosku "prevetrat" a otestovat avetko a jeho vykon, kde sa dalo... Na moje prekvapenie v tom case tam nebolo vela aut... Zo ZV som vyrazal okolo 1745...
Je pravda, ze sa tu pisalo o zabehu a otackach, ale na druhej strane tieto motory nie su, ako kedysi byvali, surove a co-to uz maju za sebou z fabriky... Verim, ze sa mi avetko za toto "prevetranie" nepomsti v buducnosti... Standardne sa snazim jazdit podla informacii z tohto fora a zbytocne ho nevytacam, aj do kopca a pri obiehani sa snazim mat otacky v okoli 3500, resp. do 4000...
A na Tvoju otazku kde - myslim, ze to bolo kdesi pred tym stupakom v smere na BA... Vsade inde na dialnici, resp. Rke som drzal otacky v okoli 4000, resp. tesne nad...
PS: Bolo zaujimave sledovat, ako sa spotreba pomaly, ale isto splha k 9 litrom... Wink
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec, RIVAL X, vyrobene 12/2007, zakupene 04/2008, Sea Grey, PP, parkovacie senzory, folie


Last edited by Fjodor on Tue May 06, 2008 9:34 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
lubosko-038



Joined: 06 May 2008
Posts: 1

PostPosted: Tue May 06, 2008 9:28 am    Post subject: chcem si kupit Ford Fusion Reply with quote

ma niekdo skusenosti z motorom 1,6 16V DOHC a vobec vsetko o tomto aute?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
dan



Joined: 04 Aug 2007
Posts: 127

PostPosted: Tue May 06, 2008 2:16 pm    Post subject: Reply with quote

[quote="Fjodor"] Na ceste pri Zarnovici som sa "trosku" nechal uniest, tachometer ukazoval nieco cez 170, GPSka davala 167 a to som este nesiel uplne "nadoraz"...

Fjodor, bez urazky, takych borcov, ako ty mam najradsej.
Skusaju, co to jeho auto da na beznej okreske a este sa tym chvalia na fore. Nikomu neprajem, aby na tvoje "nadoraz" doplatil "nadobro".
_________________
FoFu Champion Ebony 1,4 16V, 7/07, Modrá Tonic
Back to top
View user's profile Send private message
Fjodor



Joined: 16 Apr 2008
Posts: 298
Location: Bratislava - Michalovce

PostPosted: Tue May 06, 2008 2:45 pm    Post subject: Reply with quote

Beriem, ale ja nie som jeden z tych "borcov", co neberu ohlad na ostatnych... Viem presne, na co narazas a taki ma maximalne "vytacaju" - mysicky z prava do lava, z lava do prava, prudke akceleracie a potom, ked mu to nevydava, "pichne" sa pred Teba a sliape na brzdy ako blazon...
Ja som si to svihal na ceste, ako som pisal, ze som bol prekvapeny minimalnym poctom vozidiel... Na D1 som to samozrejme, z pochopitelnych dovodov, neuskutocnil... Jednoducho pri Zarnovici bola takmer prazdna cesta, tak preco nie...?!?
Nie je umenie jazdit rychlo, ale bezpecne...!!! A taktiez zastavam nazor, ze radsej 5 minut neskor, ako vobec... Teda, ak to nie je "ciste" na obiehanie, alebo o nieco rychlejsiu jazdu, nejdem do toho, na co riskovat...

BTW 1 - neslo o "beznu okresku" /pozri si, co je "dnes" Zarnovica Wink/ a za druhe sa tym nechvalim, skor by som povedal, ze sa vytesujem... Wink Som rad, ze ta 1,4 nie je taka leniva, ako niektori stale tvrdia...

BTW 2 - nie som jediny, kto na tomto fore spomenie, ze na ceste s max. 130 da 160-170... Mimochodom, ked sa povozis po dialnici, drviva vacsina vozov jazdi prave takymito rychlostami, samozrejme su aj rychlejsi "borci" (medaky, bavoraky, rozne typy SUVciek a pod.)...
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec, RIVAL X, vyrobene 12/2007, zakupene 04/2008, Sea Grey, PP, parkovacie senzory, folie
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Tue May 06, 2008 3:19 pm    Post subject: Reply with quote

Tak tak. Pri ZC nie je bezna okreska ale rychlostna cesta s max 130. Akurat, ze su tam zakruty jak na okreske Smile
A pokial ide o rychlost tazko jazdit 130 na Slovensku ked sa na Vas nalepia iny a ti v pravom pruhu idu 100-110. Medzi Trnavou a BA som slapal 150 a lepili si sa na mna aj tak a to som mal pred sebou auta. To iste v Madarsku - kolona jak hovado obidva pruhy preplnene a pravy 110 lavy 150. Tak si vyber. Ja som siel s urcitym odstupom ale niekedy sa musis uhnut. Takze to nebude o vodicoch ale o principe.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
dan



Joined: 04 Aug 2007
Posts: 127

PostPosted: Tue May 06, 2008 3:23 pm    Post subject: Reply with quote

Jasne, nemyslel som to v zlom. Na zadnych sedadlach vacsinu casu vozim dost vzacny a nenahraditelny naklad. V detskych sedackach. Preto nemam rad kohokolvek, kto by ich svojou riskantnou jazdou mohol ohrozit.
Mimochodom:
Tu v Cechach nedavno riesili zaujimavy pripad. Vodicka vychadzala z vedlajsej cesty na hlavnu a zrazila sa pri tom s prechadzajucim motocyklom. Od pociatku jasny pripad - rovna cesta, prehladna krizovatka, zenska, ktora nevie jazdit. Preto aj prvy rozsudok bol v jej neprospech. Odvolala sa. A na odvolanie vyhrala. Pretoze motocyklista siel rychlostou vysoko nad limit. A aj ked bol na hlavnej a mal prednost, ta zenska nemohla tusit, ze ku krizovatka doleti az tak pekelne rychlo.
Tento pripad je pre mna dalsim dovodom, aby som poznal svoje limity. Zo 160-ky jednoducho auto nazastavis tak rychlo, ako zo 100-ky.
_________________
FoFu Champion Ebony 1,4 16V, 7/07, Modrá Tonic
Back to top
View user's profile Send private message
dan



Joined: 04 Aug 2007
Posts: 127

PostPosted: Tue May 06, 2008 3:32 pm    Post subject: Reply with quote

To majoV:
Nesuhlasim. Len preto, ze iny porusuje predpisy, budem na nich kaslat aj ... A nemyslim tym jazdu stovkou na ceste, kde je platna devatdesiatka, a pod. Ale jazdit 40-50km nad limit je predsa len dost.
Nakoniec to dopadne ako pri poslednej hromadnej havarii na ceskej D1. Vsetvi h...o videli, ale sliapali na to ako divi.
_________________
FoFu Champion Ebony 1,4 16V, 7/07, Modrá Tonic
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 4 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group