Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

X-Plus v predaji
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Maki



Joined: 09 Jul 2007
Posts: 124
Location: Kosice - Zelezniky

PostPosted: Thu Aug 16, 2007 6:49 pm    Post subject: Re: Auto Reply with quote

Mia wrote:
Kto bude tlačiť na súkromníka v malej firme, aby zdvihol plat? Môj neporástol už 3 roky ani o halier a je hlboko pod priemerným slovenským zárobkom. Samozrejme, mám inú možnosť - odísť, ale u nás v meste nie je veľmi kam, práca ma neskutočne baví, a keď odídem, na moje miesto aj tak príde niekto iný. Taká je slovenská realita v mimobratislavských regiónoch a mimo veľkých zahraničných firiem.

Na auto si berieme úver, splácať ho budeme 13 rokov. Len zbožne dúfam, že za tých 13 rokov bude FF ešte aspoſ trochu k svetu...


Tak to radsej pockaj zo 5 rokov, potom ti predam svojho.

Maki
_________________
Fusion 1.4 16V/80PS, 06/2007, model Flair-X
cervena tango metal
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Thu Aug 16, 2007 7:16 pm    Post subject: Reply with quote

ale Maki, to co bola za poznamka?
na Slovensku sa naozaj vsade nezije tak ako v Blave a Kosiciach, niektore regiony su naozaj niekde inde a ina moznost ako vziat si uver neexistuje
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Mia



Joined: 20 Apr 2007
Posts: 22

PostPosted: Fri Aug 17, 2007 7:19 am    Post subject: to Maki Reply with quote

Prepáč, ale o ojazdené auto nemám záujem. Jedno som mala donedávna v garáži.
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Fri Aug 17, 2007 7:23 am    Post subject: Re: to Maki Reply with quote

Mia wrote:
Prepáč, ale o ojazdené auto nemám záujem. Jedno som mala donedávna v garáži.

vid nazory http://fusion.fordclubs.org/forum/viewtopic.php?t=363 Ta v tomto potvrdzuju, nove auto je nove auto Exclamation
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Tue Aug 21, 2007 5:38 pm    Post subject: Re: to Maki Reply with quote

Mia wrote:
Prepáč, ale o ojazdené auto nemám záujem. Jedno som mala donedávna v garáži.


Není ojeté auto, jako ojeté auto. Auto není investice, je to spotřební věc a jestli si kvůli nákupu auta bereš úvěr, který budeš splácet 13 roků, pak je něco strašně špatně.

Pokud na to nemáš, tak si nové auto nekupuj. Protože za 2-3 roky to bude úplně stejná ojetina, jakou si teď můžeš koupit o 20-40% levněji, to už je výrazná úspora.

Fusion není auto na dlouhé cestování, není to ani typické firemní auto, takže většina ojetin bude pocházet od soukromých vlastníků. kteří s tím autem najedou 10-20 tisíc km ročně. A fusionu s najetými 50-80 tisíci km při pravidelném servisu bych se vůbec nebál, dalších 100 tisíc ti najezdí bez nějaké nadměrné údržby a spolehlivě. když se o něj budeš dobře starat, tak bezproblémů i 200 tisíc km.

Jestli si necháš poradit, když nemáš peněz nazbyt, tak je neutrácej za nové auto, zvlášť pokud s ním nebudeš moc jezdit.

Nové auto je jakási mánie, problém je v tom, že spousta lidí ve skutečnosti na nové auto nemá. Takže si utrhnou od úst, zadluží se, koupí si menší auto a s horší výbavou, než by chtěli/potřebovali a ve výsledku utratí spoustu peněz a spokojení nejsou.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Tue Aug 21, 2007 7:37 pm    Post subject: Reply with quote

Pokud si dobře pamatuju, tak si Mia vzala úvěr a z něj mimo jiné pořídila i nové auto. Takže se nedá jednoznačně říct, že bude jen auto splácet celých 13 let. Já považuju maximální dobu splácení auta na 5 - 6 let. To auto pak bude mít ještě jakousi cenu. A za tu dobu se při ročním nájezdu do 15 tis. km ani nemusí do auta investovat. Pak to bohužel všechno přijde - rozvody, brzdové kotouče, baterka, spojka, tlumiče...a nebo taky zase něco novýho a starý do světa Wink Měl jsem teď dvě ojetiny za sebou a tohle všechno jsem musel absolvovat, teď si doufám 5 let odpočinu. Současné cenové akci Fusion Champion se prostě nedalo odolat Laughing
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Maki



Joined: 09 Jul 2007
Posts: 124
Location: Kosice - Zelezniky

PostPosted: Tue Aug 21, 2007 8:49 pm    Post subject: Reply with quote

sedlaq wrote:
Pokud si dobře pamatuju, tak si Mia vzala úvěr a z něj mimo jiné pořídila i nové auto. Takže se nedá jednoznačně říct, že bude jen auto splácet celých 13 let. Já považuju maximální dobu splácení auta na 5 - 6 let. To auto pak bude mít ještě jakousi cenu. A za tu dobu se při ročním nájezdu do 15 tis. km ani nemusí do auta investovat. Pak to bohužel všechno přijde - rozvody, brzdové kotouče, baterka, spojka, tlumiče...a nebo taky zase něco novýho a starý do světa Wink Měl jsem teď dvě ojetiny za sebou a tohle všechno jsem musel absolvovat, teď si doufám 5 let odpočinu. Současné cenové akci Fusion Champion se prostě nedalo odolat Laughing


Ano, max. 5 rokov na splatky.

Maki
_________________
Fusion 1.4 16V/80PS, 06/2007, model Flair-X
cervena tango metal
Back to top
View user's profile Send private message
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Tue Aug 21, 2007 9:56 pm    Post subject: Reply with quote

sedlaq: souhlas, u malých (=levnějších) aut ten rozdíl není až tak velký, na druhou stranu tak malý roční nájezd právě zvýhodnuje ojetinu, 2-3 roky staré auto prakticky ještě není ojeté, co to je 30-45 tisíc km.

U mě je to něco trochu jiného, já jsem si zvykl na auta, která nová byla za semimístnou sumu Cool.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
scorsese



Joined: 01 Jul 2007
Posts: 308
Location: Hustopeče

PostPosted: Wed Oct 10, 2007 12:40 pm    Post subject: Reply with quote

Zpatky k akcnimu modelu (verzi) X-plus. Jak tam dnes dal Dulius fotky Adova Fusionu, tak je velmi moc hezky. To oplastovani nevypada spatne a libi se mi taky ten zadni spoiler no a navic ta modra barva, ma oblibena Wink
_________________
Peugeot Partner Tepee - 1,6 Vti
ex : Peugeot 308 SW - 1,6VTi
ex : Fusion 1,4 16V - modrá ocean
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Wed Oct 10, 2007 3:16 pm    Post subject: Reply with quote

scorsese wrote:
Zpatky k akcnimu modelu (verzi) X-plus. Jak tam dnes dal Dulius fotky Adova Fusionu, tak je velmi moc hezky. To oplastovani nevypada spatne a libi se mi taky ten zadni spoiler no a navic ta modra barva, ma oblibena Wink

ano, aj mne sa velmi ten model paci, tie fotky su urobene velmi pekne, naozaj velmi pekna kombinacia tej modrej farby a plastov ...
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5
Page 5 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group