Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Vymena oleja (presny postup)
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Fordeda



Joined: 03 Apr 2012
Posts: 193
Location: Vysočina

PostPosted: Mon Apr 22, 2013 4:05 pm    Post subject: Reply with quote

Aha, takže nedůvěra byla na místě. Najednou jsou ze dvou tisíc tři, občas se taky akceleruje. Že já starej vůl jsem se pouštěl do diskuse.
_________________
Fusion + 1.6 schwarze Katze
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Mon Apr 22, 2013 8:21 pm    Post subject: Reply with quote

Fordeda asi neví, co to je podřadit z 5ky na trojku, předjet a znovu zařadit pětku Very Happy Sorry,ale to se nedá prostě Laughing

Jinak Duvesu...nějak nechápu? Rolling Eyes
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Tue Apr 23, 2013 1:46 pm    Post subject: Reply with quote

Ivašek a spol. wrote:
Chlapci, včera jsem zajel při průměrné rychlosti 58 km/h za 5,8 l/100 km...

Ivašku, to si mal zatiahnutu ručnu brzdu?

Ako nechapeš? Taka spotreba pri takej rychlosti? Jedine so zatiahnutou ručnou brzdou.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Tue Apr 23, 2013 7:01 pm    Post subject: Reply with quote

Aha...asi nevíš jak funguje palubák...průměrnou rychlost počítá po celou dobu zapnutého motoru = i stání na křižovatkách apod. Samozřejmě, že sem nejel ustálenou rychlostí 58 km/h - myslím,že v ten moment bych byl schopný zajet pod 5 litrů uplně v pohodě Wink

A pro detailisty je v tom i 2x předjíždění s vytočeným motorem.

Pokud jsi schopný zajet s otáčkama nad 3 tisíce za mín, tak před tebou smeknu Cool
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Tue Apr 23, 2013 7:52 pm    Post subject: Reply with quote

fordedo, fordedo, s tebou je to tazke...
Twisted Evil

faktom je, ze par ludi tu z fora pouzilo cast rad z debat a jazdia s vybornou spotrebou. boli to debaty s nepresvedcitelnymi nickmi, odpisujucimi bez toho, ze by najskor precitali a snazili sa pochopit, a az potom reagovali a k veci. nekonecne debaty pri ktorych som sa vacsinou na konci pytal ze o com vlastne tocime, lebo merito veci unikalo... aj ti nemci v tom vw nie su asi vsetci uplni blbci ked uz ja napriklad podla teba ano, ich algoritmus radenia si odbil ze ho nepoznas. niektore veci ale existuju aj napriek tomu ze ich nepoznas...

no, vsetko v mieri... alebo ak by si nebol relativne mlady, mohol by som suhlasit az s tromi slovami tvojho posledneho prispevku?...



Twisted Evil
_________________
Toyota Corolla 1.8 Hybrid 122 k, e‐CVT comfort Style Tech, Celestine grey
Suzuki SX4 Scross 2WD, 1.0 Premium 6AT, sphere blue pearl
Peugeot 3008 1.6VTi Active, red rubis
VW Golf Plus 1,4 Trendline, red tornado
Ford Fusion 1,25 Rival, colorado red
Back to top
View user's profile Send private message
Fordeda



Joined: 03 Apr 2012
Posts: 193
Location: Vysočina

PostPosted: Tue Apr 23, 2013 8:08 pm    Post subject: Reply with quote

Trefil si se, skutečně jsem poměrně starý, a volem jsem se nazval sám, tady nevidím problém. Já to prostě beru tak, že nejezdím žádnou economy run. Mám motor, kterému slušná část otáčkoměru končí u 6,5 tisíc. Tak občas vyženu pavouky z motoru. Taky jen pro radost, že mám auto, který má trochu záběr. Tak těch sto koníků pustím občas proběhnout. Nejezdím systémem brzda -plyn a taky se neploužím po silnicích na pětku na dva tisíce. Prostě si myslím - nemám změřené, že motor v takovém režimu jede na hranici klepání a jen čidlo a RJ to koriguje, takže to klepání není slyšet. Ale motoru to podle mne nijak zvlášť nesvědčí. Tlaky na ojniční ložiska a pístovou skupinu prostě musí být větší, protože ten kroutící moment z toho musím dostat, když je těžký převod. Jinak bych se zastavil. A vztah mezi MK a otáčkami (snad) známe oba. Edit 1: nedalo mi to a zkusil jsem po dlouhé době násobit a dělit. Vycházím z VLSova měření, že k jízdě na rovině potřebuju 21 kW. Pak vychází odpovídající MK - tedy síla - při 2000 ot. 99 Nm !, při 3000 66 Nm, při 4000 49 Nm. Jak nám to se stoupajícími otáčkami hezky klesá při stejném výkonu. Tu "sílu" tam ale musím nějak dostat. Když je méně otáček a méně často nasaju a spálím, musím nasát a spálit víc, abych zachoval výkon. Už je jasná podstata sporu?
_________________
Fusion + 1.6 schwarze Katze


Last edited by Fordeda on Wed Apr 24, 2013 7:20 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Wed Apr 24, 2013 7:00 am    Post subject: Reply with quote

Ivašek a spol. wrote:
Aha...asi nevíš jak funguje palubák...průměrnou rychlost počítá po celou dobu zapnutého motoru = i stání na křižovatkách apod. Samozřejmě, že sem nejel ustálenou rychlostí 58 km/h - myslím,že v ten moment bych byl schopný zajet pod 5 litrů uplně v pohodě Wink

A pro detailisty je v tom i 2x předjíždění s vytočeným motorem.

Pokud jsi schopný zajet s otáčkama nad 3 tisíce za mín, tak před tebou smeknu Cool

Kdeže 3 tisic otačiek. To vyletí šialene. Ja som ta zle porozumel.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5
Page 5 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group