Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Tuhnutí řazení
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Phil



Joined: 20 Nov 2009
Posts: 0

PostPosted: Fri Nov 20, 2009 9:35 am    Post subject: Tuhnutí řazení Reply with quote

Mám 1,4 tdci, když je auto studené řazení jednotlivých rychlostních stupňů jde jako po másle, jak se začne auto zahřívat, tak řazení začíná postupně tuhnout, když je vytopeno, řazení už jde pěkně ztuha, nevíte někdo čím to je? Nevím jestli tam není nějaká souvislost s topením, protože pokaždé když v autě zatopím (zvláště teď po ránu bývá venku dost zima) řazení bývá tužší.
Back to top
View user's profile Send private message
MyTB



Joined: 23 Mar 2008
Posts: 452
Location: Karwina City

PostPosted: Fri Nov 20, 2009 7:46 pm    Post subject: Reply with quote

Logiku by to mělo, kdyby to bylo obráceně, tzn. za studena ztuha, za tepla jako po másle (= ztuhlý převodovkový olej). Ale takhle?
Jak starého Fofíka máš?
_________________
Ford Fusion 1.4 59kW Ebony (2008-2010)
Ford C-Max 1.6 74kW Gen-X (2010-2015)
Ford Tourneo Courier 1.0 EcoBoost 74kW (2015)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Fri Nov 20, 2009 7:59 pm    Post subject: Reply with quote

MyTB wrote:
Logiku by to mělo, kdyby to bylo obráceně, tzn. za studena ztuha, za tepla jako po másle


jj, něco takového dělala myslím v zimě Felda - šla špatně/až nešla myslím trojka... ale po chvíli to šlo vždycky normálně Wink
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Sun Nov 22, 2009 4:12 pm    Post subject: Reply with quote

Inak Phil, prispevok staci napisat 1x (slovom raz). Ty si ten svoj prispevok odoslal 15x, teda si vytvoril 15 novych topicov ... (14 z nich som prave vymazal)
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Phil



Joined: 20 Nov 2009
Posts: 0

PostPosted: Sun Nov 22, 2009 10:18 pm    Post subject: Reply with quote

Stáří 08/2006, najeto 102000, doteď vůbec žádný problém (až na nějaké srnky, atd.). Vůbec na to nemůžu přijít, asi to vidím na servis, znáte někdo nějaký dobrý v okolí Ostravy (Dankar už nechci ani vidět). Díky.
PS: Omlouvám se za těch 15 příspěvků, ale měl jsem nějaké technické problémy, při odeslání příspěvku mi to psalo, že příspěvek nebyl odeslán.
Back to top
View user's profile Send private message
Kormi



Joined: 19 Jan 2009
Posts: 227

PostPosted: Sun Nov 22, 2009 11:39 pm    Post subject: Reply with quote

Phil wrote:
Stáří 08/2006, najeto 102000, doteď vůbec žádný problém (až na nějaké srnky, atd.). Vůbec na to nemůžu přijít, asi to vidím na servis, znáte někdo nějaký dobrý v okolí Ostravy (Dankar už nechci ani vidět). Díky

Ahoj Phile -Ivašek tady na fóru popisoval dobrou zkušenost se servisem Kantor ve Vendryni -zkus mu poslat soukromou zprávu at Ti napíše .
jinak kontakt http://www.edb.cz/Detail.aspx?L=CZ&SML=7302003901000[/quote]
_________________
Ford Fusion 1,4 -16V -Ebony Blaser 1/09
Ford Grand C Max-1,9 Tdi 12/13
http://fusion.fordclubs.org/nase5.html
MOTTO: ..je jedno čím jezdíš ,ale jezdi jako člověk
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
stevulik2



Joined: 16 Apr 2010
Posts: 54
Location: Košice

PostPosted: Wed Jun 27, 2012 7:24 pm    Post subject: Reply with quote

Mam presne ten isty problem. Ked sa auto zahreje ta paka prevodovky uplne stuhne.Ked je auto studene tak to ide normalne . Nikdy predtym som takyto problem nemal. Neviete niekto v com moze byt problem? Nemoze byt malo oleja v prevodovke, Meni sa vobec ten olej?
_________________
Ford Fusion 1,4 TDCi, 2006, Blue jean ,NOW NEW
Renault Twingo 1,2 ,1998, NOW
Seat Ibiza 1,4i ,1996
Fiat 126p Smile,1986
Back to top
View user's profile Send private message
haplo602



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 368

PostPosted: Thu Jun 28, 2012 11:18 am    Post subject: Reply with quote

stevulik2 wrote:
Mam presne ten isty problem. Ked sa auto zahreje ta paka prevodovky uplne stuhne.Ked je auto studene tak to ide normalne . Nikdy predtym som takyto problem nemal. Neviete niekto v com moze byt problem? Nemoze byt malo oleja v prevodovke, Meni sa vobec ten olej?


no vidis, ja som mal presne opacny problem Smile poriesilo odvzdusnenie spojky .... nepytaj sa ma preco a ako ....
_________________
Ford Fusion 1.6 TDCI Urbanite-X (Tango) / 2008
Kia Carnival III 2.9 CRDi EX /2006
Back to top
View user's profile Send private message
areas



Joined: 08 Jul 2012
Posts: 4

PostPosted: Fri Oct 12, 2012 8:02 pm    Post subject: Re: Tuhnutí řazení Reply with quote

Phil wrote:
Mám 1,4 tdci, když je auto studené řazení jednotlivých rychlostních stupňů jde jako po másle, jak se začne auto zahřívat, tak řazení začíná postupně tuhnout, když je vytopeno, řazení už jde pěkně ztuha, nevíte někdo čím to je? Nevím jestli tam není nějaká souvislost s topením, protože pokaždé když v autě zatopím (zvláště teď po ránu bývá venku dost zima) řazení bývá tužší.

A našel jsi prosím tě řešení tohoto problému. Mám něco podobného a v neznačkovém servisu si s tím neví rady. Jediný co je napadlo, tak promazat táhla vedoucí od řadící páky k převodovce. Ještě volali do FORDA v Mostě, ale taky nevěděli co s tím.
Back to top
View user's profile Send private message
stevulik2



Joined: 16 Apr 2010
Posts: 54
Location: Košice

PostPosted: Wed Oct 31, 2012 6:29 pm    Post subject: Reply with quote

Automechanik dal sustruznikovi na presustruzenie nejaky hriadel asi ten co ide od paky prevodovky do prevodovka a ide to super.
_________________
Ford Fusion 1,4 TDCi, 2006, Blue jean ,NOW NEW
Renault Twingo 1,2 ,1998, NOW
Seat Ibiza 1,4i ,1996
Fiat 126p Smile,1986
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Wed Dec 19, 2012 4:09 pm    Post subject: Ako to riesit? Reply with quote

Dnes som sa stretol s tymto problemom zas. Studeny motor - radilo sa dobre. Zohriaty - paka ide velmi tazko. Nema s tym niekto blizsie skusenosti ako to riesit. Nezda sa mi zrovna bezne sustruzit hriadel na relativne novych autach.
Chcem sa vyhnut navsteve servisu kde nebudu mat paru o probleme a budu chciet na mne zarobit. Podla mna je to casta chyba ako som tak zledoval na tomto fore.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
dusique



Joined: 16 Jun 2013
Posts: 2

PostPosted: Sun Jun 16, 2013 8:17 pm    Post subject: to iste Reply with quote

dusique wrote:
Čaute, mne začala prevodovka blbnúť ale úplne inak ako by som čakal. Radenie na začiatku ide v pohode, ale po prejdení nejakých kilometrov radenie stuhne. Tzn. že pri radení ide pohyb pákou dopredu a dozadu omnoho ťažšie, pohyby doboku sú stále v pohode. Začalo to robiť nedávno takže to nebude počasím a aj tak je to naopak ako v zime (tuhé na začiatku a ked sa zohreje tak pohoda). spojka ide v pohode. Ford Fusion 1.4 tdci, manuál 5-stup., rv2006, 125000km. Díky.
Back to top
View user's profile Send private message
Slunsky



Joined: 27 Jun 2013
Posts: 1
Location: Praha

PostPosted: Thu Jun 27, 2013 9:12 am    Post subject: Re: to iste Reply with quote

Není třeba jezdit do servisu a vyhazovat peníze, když se trochu vyznáte v opravách vozidel. Stačí sundat víčko plastového krytu (7220) na převodovce. Pod vozem vravo, koukáme-li dozadu. Má 7 západek a jde sundat rukou. Po demontáži se odpojí horní (pravý) lanovod "lehkým vypáčením". Ten je ovládán řadicí pákou ve směru "dopředu-dozadu". Druhý lanovod (levý) jde sejmout po stisku vroubkovaného tlačítka u kul. čípku. Poté sejmeme pojistku seger (HR1) na středovém čepu vahadla řazení (7K336) a pomocí stahováku nebo vhodného zahnutého L páčidla vahadlo sejmeme. Vhodné je při stahování páčidlem nechat připojený horní lanovod a pomocník pohybuje rychlostní pákou vpřed-vzad a tím umožní snadnější stažení vahadla. Poté čep vahadla (7F111) očistíme jemným smirkem namočeným v oleji a plastová pouzdra v páce protáhneme výstružníkem ň 12/H7. Po namazání čepu a zpětné montáži všech komponentů auto nepoznáte. Hodně zdaru.

http://uloz.to/xcGZRyW4/razeni-ford-jpg
Back to top
View user's profile Send private message
clawler



Joined: 27 Sep 2013
Posts: 16777215
Location: Haida / Tschechien

PostPosted: Mon Sep 30, 2013 2:38 pm    Post subject: Reply with quote

Tak jsem pod to zalehl, postupoval dle instrukcí - jde to. Zasekl jsem se ale na tom, že když jsem stáhl vahadlo zhruba do půlky, dostal jsem strach, jestli nějak nevratně nevyrvu ten "kuláček" který směřuje z toho vahadla do převodovky a je v té harmonice (prachovce). Mám být odvážnější? Upozorňuji, že jsem se do toho pustil až po té, co jsem to dal do servisu i s výtiskem tohoto návodu a nákresu, tam se na mě koukali jak na blbce což jsem očekával, ale říkal jsem si raději vypadat jak blbec a mít auto OK. Bohužel to nevyšlo - zmatlali to Cu vazelínou a řekli že je to ok. A že to vlastně bylo OK i před tím. A to že jsem mu 100x opakoval že to tuhne až po ohřátí nepomohlo. Prostě je to ok. Jemu jde řadit hladce - už ale neřeší že je to studený Confused
_________________
FoFu 1,6 16V 74kw Trend 08/2006 Sea Grey
Back to top
View user's profile Send private message
pnboss



Joined: 15 Aug 2009
Posts: 71
Location: Ova

PostPosted: Wed Jul 02, 2014 3:22 pm    Post subject: Reply with quote

Vcera mi dělali v servise výměnu vlnovce. (spojovací díl mezi motorem a výfukem) Od té doby mi velmi ztuhlo řazení všech rychlostních stupňů. Ikdyž by to s tím vůbec nemělo souviset.
Vzhledem k tomu, že mě pozítří čeká cesta fusionem k moři, tak mám hrůzu co s tím. Nestalo se to někomu? Pochybuju, že mě ve fordu dokážou objednat a vyřešit závadu hned zítra Sad
_________________
Fusion 1,4 58kw, r.v. 2008., LPG, nejporuchovější vůz v moravskoslezském kraji.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group