Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

benzin alebo diesel?
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Palivo, palivová sústava, spotreba
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Pablo



Joined: 11 Jan 2010
Posts: 21

PostPosted: Wed Jan 13, 2010 1:47 pm    Post subject: Re: benzin alebo diesel? Reply with quote

fredyH wrote:
dobry vecer!mam otazocku...chcem kupit fusiona.....jazdim raz do mesiaca do holandu do prace, 5krat do do roka,pak kazdy den 13km do prace.....co je pre mna vyhodnejsie zobrat diesel alebo benzin?mesacne najazdim plus minus 3600km s cestou do holandu a spat a do prace tam.....dakujem vopred.....


Zvazil jsi LPG? Ja jen ze Holandsko je zeme LPG zaslibena. Na tvem miste bych mozna nekupoval noveho. Spousta zanovnich vozu vcetne Fusionu je ted po bazarech. Lidi si nabrali leasingy kvuli srotovnemu a pak je nezvladali splacet. Podle me by nebyl problem koupit nejakeho takoveho s par tisic km a nechat ho za usetrene penize prestavit na LPG. Naklady na provoz nizsi nez diesel a jizdni komfort benzinoveho motrou. Ale bacha v SR je schavlena pro prestavbu tusim pouze 1.6ka.
_________________
FoFu 1.4 LPG
Back to top
View user's profile Send private message
Robbert



Joined: 19 Jun 2009
Posts: 431
Location: Brno venkov

PostPosted: Wed Jan 13, 2010 3:56 pm    Post subject: Re: benzin alebo diesel? Reply with quote

fredyH wrote:
dobry vecer!mam otazocku...chcem kupit fusiona.....jazdim raz do mesiaca do holandu do prace, 5krat do do roka,pak kazdy den 13km do prace.....co je pre mna vyhodnejsie zobrat diesel alebo benzin?mesacne najazdim plus minus 3600km s cestou do holandu a spat a do prace tam.....dakujem vopred.....


Fredy, jestli ti mohu poradit, tak si žádné malé auto nekupuj. Pokud měsíčně najedeš tolik km, tak bych uvažoval o autě velikosti alespoň Focuse.
Z vlastní zkušenosti vím, jakém je jezdit dálky v malém autě a musím říct, že čas od času se to dá, ale na pravidelné cestování to opravdu není.
_________________
FORD Mondeo Kombi Titanium, TDCi 103 kw, r.v. 2009, Panter Black
FORD Fusion 1,4 Comfort, r.v. 2009, Panther Black
---------------------
EX:Ford Mondeo 2,0 TDDi Mk. III,2002,
Škoda Superb 1,9 TDi, 2003
Back to top
View user's profile Send private message
Pablo



Joined: 11 Jan 2010
Posts: 21

PostPosted: Wed Jan 13, 2010 6:07 pm    Post subject: Reply with quote

No ja nevim. Ja jsme s Fusionem jel dvakrat Francii na dovolenou ve dvou a neprislo mi to nejaky hrozny. Jasne, ze kdyz jedu na sluzebku Mondeem 2.5l V6, tak se jede jinak, ale je to spis o tom motoru nez o pohodli jako takovem, V Mondeu vezu oproti Fusionu akorat vic vzduchu, hromadu zeleza ale ten prostor mi jinak nic neprinasi, nevyuziji ho a ze by to auto bylo nejak dramaticky pohodlnejsi mi neprislo. Pokud cestujes ve 4, tak to je jina. Takze pokud muzu doporucit ja, tak klidne Fusiona, ale s tim nejsilnejsim motorem at to po dalnici trochu jede. Ty dalky jsou totiz hlavne o dostaku prostoru a pohodli pro posadku, coz ve Fusionu pro dva lidi bez problemu je a pak o vykonu motru, aby to odsejpalo. Ve velikosti toho auta bych problem nevidel. Jo a pak je super na dalky tempomat coz nevim jestli fusion ma moznost si priplatit. To by mozna mohl byt duvod, proc jit do vetsiho Focuse. Tempomat dokaze hodne snizit unavu na dalnici. no ale púrdpokladam, ze ona ta volba je i o sume penez, ktere muzete utratit. Ono kdby bylo za co, tak by clovek to mondeo, nebo Focuse klidne koupil.
_________________
FoFu 1.4 LPG
Back to top
View user's profile Send private message
Gil



Joined: 26 Jul 2008
Posts: 515
Location: Brno

PostPosted: Wed Jan 13, 2010 7:09 pm    Post subject: Reply with quote

Já bych jako nevýhodu fusionu na dlouhé cesty po dálnici viděl větší vnitřní hluk.
_________________
Fusion 2008 1,4 Duratec Ebony ve vecnych lovistich
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Wed Jan 13, 2010 8:20 pm    Post subject: Reply with quote

Ake male auto, aky hluk? Mali ste zažiť trabant, 3 deti, 2 dospeli. Laughing
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Robbert



Joined: 19 Jun 2009
Posts: 431
Location: Brno venkov

PostPosted: Wed Jan 13, 2010 9:31 pm    Post subject: Reply with quote

Duves, doba je jinde a já mám možnost přímého porovnání Mondeo a Fusion a musím říct, že na dálky se to ani srovnávat nedá. Je to o něčem jiném. Ale když zase jedu do Brna, tak ženě beru Fusika a cpu ji Mondeo Laughing
_________________
FORD Mondeo Kombi Titanium, TDCi 103 kw, r.v. 2009, Panter Black
FORD Fusion 1,4 Comfort, r.v. 2009, Panther Black
---------------------
EX:Ford Mondeo 2,0 TDDi Mk. III,2002,
Škoda Superb 1,9 TDi, 2003
Back to top
View user's profile Send private message
Pablo



Joined: 11 Jan 2010
Posts: 21

PostPosted: Wed Jan 13, 2010 9:33 pm    Post subject: Reply with quote

Presne. Jeste pred par lety jste vsichni jezdli zigulikama 120kama a trabantama, maximalku to melo o 40 km niz, aby clovek neohluchnul tak se s tim dalo jezdit tak 110 a jezdili jste s tim na dovoleny a na sluzebky a nikdo ani neceknul. Ted tu budete vsichni mluvit o nepohodli a hluku ve Fusionu. Lidi jsou rozezrany jak svina a od dobroty nevi co by si jeste navymysleli. Ono vse je relativni. Jasne ze Mondeo nebo jine velke auto je na cestovani o neco malo pohodlnejsi, ale delat tragedii z toho, ze pojedu pres pulku evropy s Fusionem, to mi prijde trohu prehnane. Otazka taky je, jestli ta trocha pohodli navic stoji za ty prachy, za problemy s parkovanim vetsiho auta,za vetsi spotrebu atd. Podle me velke auto si ma clovek koupit pokud ho opravdu potrebuje, jinak to neni nic jineho nez rozezranost. Podle mne proste nestoji Dalsich 100 a vice tisc za tu trochu pohodli navic, ale to je kazdeho vec a otazka zivotnich priorit. To si musi rozhodnout kazdy sam za co a jak utrati sve penize.
_________________
FoFu 1.4 LPG
Back to top
View user's profile Send private message
Robbert



Joined: 19 Jun 2009
Posts: 431
Location: Brno venkov

PostPosted: Wed Jan 13, 2010 9:46 pm    Post subject: Reply with quote

pablo: Nedá mi to, abych nereagoval. Nevím, jaké ty máš zkušenosti s dálkovými jízdami, ale za sebe mohu říct, že pokud mám pravidelně jezdit 1000 km, tak to za větší a komfortnější auto stojí. Nejde jen o posed za volantem, jde o to, že větší auto má větší rozvor, takže mnohem lépe překonává nerovnosti, mnohem lépe sedí na cestě a také se lépe ovládá vy vyšších rychlostech. Stejně tak je dost podstatný rozdíl ve spotřebě ale v neprospěch malého auta Wink
Pokud jedeš po dálnici, což asi po Evropě jezdit budeš a pojedeš na dálničních limitech (140 tacho) tak se s tebou vsadím o co budeš chtít, že Mondeo (benzín i diesel bude mít nižší spotřebu než Fusion.

Ono to není jen o nákupu auta, ale také o jeho používání. Pokud člověk čas od času pojede nějakou dálku, tak ok, ale na pravidelné zdolávání km malá auta nejsou stavěná nejen komfortem, ale ani výdrží.
_________________
FORD Mondeo Kombi Titanium, TDCi 103 kw, r.v. 2009, Panter Black
FORD Fusion 1,4 Comfort, r.v. 2009, Panther Black
---------------------
EX:Ford Mondeo 2,0 TDDi Mk. III,2002,
Škoda Superb 1,9 TDi, 2003
Back to top
View user's profile Send private message
Gil



Joined: 26 Jul 2008
Posts: 515
Location: Brno

PostPosted: Wed Jan 13, 2010 9:49 pm    Post subject: Reply with quote

2 pablo: Nikdo z nás, kteří zažili výše jmenovaná posunovadla nenajezdil mesíčně 3600km. Při tomhle nájezdu bych teda o dražší investici přemýšlel. Např. jmenovaný Focus stojí v podobné konfiguraci o 50tis. Kč víc a já bych je teda za to dal a není to o rozežranosti. Navíc větší auto neznamená automaticky větší spotřebu.
Je jasný a je to na všech fórech, že se snažíme najít na svém autě pozitiva, ale proč nenapsat i ty horší stránky.
_________________
Fusion 2008 1,4 Duratec Ebony ve vecnych lovistich
Back to top
View user's profile Send private message
Pablo



Joined: 11 Jan 2010
Posts: 21

PostPosted: Wed Jan 13, 2010 10:43 pm    Post subject: Reply with quote

Tak s dalkovymi jizdami samozrejme nejake zkusenosti mam. Vetsinou Nemecko, Ostrava-Kolin(nad Rynem samozrejme), a ostrava Frankfurt. Jel jsem to s ledascim od Superba pres Mondeo, Octavku, Focuse az po sveho vlastniho Fusiona. Vzhledem k tomu, ze dodrzuji ryhlostni limity, tak pro me neni az tak dulezite jak auto sedi pri 200 Kmh. Ono totiz diky hustote provozu se uz dnes ani v tom Nemecku neda jet rozumne vic jak 160 a casto je to omezene na 120 - hlavne v blizkosti mest a velkych krizovatek dalnic. Tu porci km o jake se bavime samozrejme nenajezdim, ale ze zkusenosti muzu rict, ze i s tim Fusikem se ty dalkove trasy v pohode daji. Jestli jsem v necem pocitil opravdu nejvetsi rozdil tak to byly motorizace. Pokud ma clovek motor, ktery jede kopec nekopec a umi vyrazit, kdyz mu slapnete na krk, tak se ta dlouha streka proste jede prijemneji. Proto rikam, ze pokud na to clovek ma tak se urcite vetsi auto vyplati, ale pokud ma vetsi a tezsi auto jet, tak musi mit vetsi motor a jsme u toho, ze at je to jak chce, tak ze vsech tech aut se kterymy jsem ty streky jel byl Muj FoFik nejmene ziznivy. Treba ne o moc, ale vzdy si rekl o nejmene paliva, tot ma prakticka zkusenost. Jinak Pokud si to muze dotycny dovolit a zustaneme u Fordu, tak bych asi Doporucil Focuse 1.8 nebo 2.0 TDCi, a to jsem odpurce ropaku, ale mam obavu, ze to uz jsme cenove jinde. Schudny by mohl byt kompromis Focus 1.6 benzin. Ma ho Tata a jezdi s nim nekde kolem 7-7.5 litru pokud vim, tak to je celkem unosne. Pokud to penezenka jen trochu dovoli, tak vrele doporucuji poridit tempomat. Tot muj nazor.
_________________
FoFu 1.4 LPG
Back to top
View user's profile Send private message
haplo602



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 368

PostPosted: Thu Jan 14, 2010 8:07 am    Post subject: Reply with quote

Robbert wrote:
pablo: Nedá mi to, abych nereagoval. Nevím, jaké ty máš zkušenosti s dálkovými jízdami, ale za sebe mohu říct, že pokud mám pravidelně jezdit 1000 km, tak to za větší a komfortnější auto stojí. Nejde jen o posed za volantem, jde o to, že větší auto má větší rozvor, takže mnohem lépe překonává nerovnosti, mnohem lépe sedí na cestě a také se lépe ovládá vy vyšších rychlostech. Stejně tak je dost podstatný rozdíl ve spotřebě ale v neprospěch malého auta Wink
Pokud jedeš po dálnici, což asi po Evropě jezdit budeš a pojedeš na dálničních limitech (140 tacho) tak se s tebou vsadím o co budeš chtít, že Mondeo (benzín i diesel bude mít nižší spotřebu než Fusion.

Ono to není jen o nákupu auta, ale také o jeho používání. Pokud člověk čas od času pojede nějakou dálku, tak ok, ale na pravidelné zdolávání km malá auta nejsou stavěná nejen komfortem, ale ani výdrží.


je mi to divne ale musim s Robbertom suhlasit. hlavne ten spominany hluk by mi na dlhe trasy vadil. fusion nad 120kmh je strasne hlucny (motor aj aerodynamika). pri trase nad 400km vyssou rychlostou to uz je unavne ...
_________________
Ford Fusion 1.6 TDCI Urbanite-X (Tango) / 2008
Kia Carnival III 2.9 CRDi EX /2006
Back to top
View user's profile Send private message
Robbert



Joined: 19 Jun 2009
Posts: 431
Location: Brno venkov

PostPosted: Thu Jan 14, 2010 8:47 am    Post subject: Reply with quote

Pablo wrote:
Vzhledem k tomu, ze dodrzuji ryhlostni limity, tak pro me neni az tak dulezite jak auto sedi pri 200 Kmh. Ono totiz diky hustote provozu se uz dnes ani v tom Nemecku neda jet rozumne vic jak 160 a casto je to omezene na 120 -


Pablo, nikdo nepíše o rychlostech nad limit, takže si to ještě jednou přečti a zjistíš, že se celou dobu bavím o rychlostech +- 130 km/h což je limit ve většine evropských zemích. A i tady je dost podstatný rozdíl v ovládání. např Rakouská dálnice na Gratz je docela točivá a záleží na tom v čem jedeš. Já tam jel v Superbu a v uvedeném místě nešlo rychleji než 100 o pár týdnů později jsem jel stejný úsek v Mondeu tempomat 140 a žádný problém.
¨
Pablo wrote:
Proto rikam, ze pokud na to clovek ma tak se urcite vetsi auto vyplati, ale pokud ma vetsi a tezsi auto jet, tak musi mit vetsi motor a jsme u toho, ze at je to jak chce, tak ze vsech tech aut se kterymy jsem ty streky jel byl Muj FoFik nejmene ziznivy. Treba ne o moc, ale vzdy si rekl o nejmene paliva, tot ma prakticka zkusenost.


A teď ještě tu o šípkové Růžence. Můžeš mít nižší náklady na provoz při LPG (ale to sisi nechal udělat letos, takže to je mimo) ale mít nižší spotřebu u Fusionu než třeba u Superba, pokud jedeš dálku a rychlost kolem 130 prostě nejde. Rozhodně ne při stejném rychlostním průměru.

Stejně tak si neumím představit, že ujedeš 1000 km vystoupíš s Fofu a budeš někde schopen pracovat. Fofu vůbec není špatné auto, sám jsem si ho koupil a jsem přesvědčený, že jsem udělal dobře, ale nedělejme z něj zase ikonu dokonalosti. Každý má své slabé stránky a Fofu opravdu není stavěný jako auto na pravidelné překonávání dlouhých vzdáleností.


Pokud bych se vrátil k původní otázce, tak být tazatelem, tak zvážím i nákup třeba předváděcího Focuse. Já osobně mám dobré zkušenosti odsud:

http://www.referentskevozy.cz/nabidka-vozidel?brand=ford&types=focus&karoserie=&year_from=2008&year_to=2009&price_from=250000&price_to=320000&palivo-1=&place=&distance=&airbag=&radio=&btnParamSearchSubmit.x=68&btnParamSearchSubmit.y=15
_________________
FORD Mondeo Kombi Titanium, TDCi 103 kw, r.v. 2009, Panter Black
FORD Fusion 1,4 Comfort, r.v. 2009, Panther Black
---------------------
EX:Ford Mondeo 2,0 TDDi Mk. III,2002,
Škoda Superb 1,9 TDi, 2003
Back to top
View user's profile Send private message
Pablo



Joined: 11 Jan 2010
Posts: 21

PostPosted: Thu Jan 14, 2010 10:19 am    Post subject: Reply with quote

Nedelam z Niceho Ikonu dokonalosti. Ano Fusion je ve vyssich rychlostech hlucnejsi - dle meho nazoru ale nijak tragicky. Stablita jizdy v rychle projizdene zatacce neni samozrejme stejna jako u nejnovejsiho Mondea a ani byt nemuze (teziste rozvor, rozchod...), ale neni tragicka. Nezlob se ale tvemu tvrzeni o porvnani sesuperbem neverim. 40kmh rozdil je moc, kdybys rekl deset, tak mozna, ale tady bych spis hledal rozdil v tom jak ti ktere auto sedlo, rekl bych, zes t im Supem ses proste asi trosku bal, mozna diky mene citelnemu podvozku, ale rezervy na vic urcite mel. Po Jizde se normalne vyspim a pracuji az druhy den, takze tolik k te praci. Po 1000 km + jsem unaveny z kazdeho auta, z nejakeho vic, z nejakeho min. Mas pravdu ze z Fusiona vic.

Jinak k te spotrebe - Bavime se samozrejmme o benzinu LPG je zalezitost posledniho tydne.

Se superbem 1.9 TDI jsem byl nekde na 7mi.

Octavka s tou samou jednotkou naladenou na slabsi vykon kolem 6ti.

S Focusem II 1.8TDCi jsem byl nekde na 6.5

To jsou ale diesly, ja jsem s Fofikem mel na teto trase prumer 7.4l/100 benzinu tj. lepsi nez nektere diesly.

Pokud budu srovanavat benzinove motory:

S mondeem 2.5V6 jsem se nedostal pod 10 at jsem delal co jsem delal.

S Galaxy s Automatem s toutez motorizaci 11.5

S benzinovym Focuisem I 1.6 jsem jel za 7.6 coz je asi tak jedina srovnatelna hodnota.

Z toho jasne vyplyva, ze bud si k velkemu autu vezmes velky motor aby to jelo, a pak si to rekne o Vic, nebo si poridis mensui motor a pak to pojede hur nez ten Fusion, treba takova Octavia s 1.4 je hotova tragedie. a stejne si to nakonec vezme vic, protoze tomu musis slapnout na krk, aby to alespon trochu jelo. S pohodlim to ale moc spolecneho mit nebude.
_________________
FoFu 1.4 LPG
Back to top
View user's profile Send private message
Robbert



Joined: 19 Jun 2009
Posts: 431
Location: Brno venkov

PostPosted: Thu Jan 14, 2010 10:39 am    Post subject: Reply with quote

Ještě nikdy jsem s žádným autem nejel na hraně. nemám k tomu vůbec žádný důvod. A co se superba týče tak několikrát se mi stalo, že jsem raději přejel sjezd na dálnici, než bych tam zatočil, což se třeba o Mondeu říct nedá. Jeho jízdní vlastnosti jsou naproasto jasné a mnohem lepší než Superba. Ono vůbec nejde o hranu, jde o pocit pohody a klidu. A ten jsem třeba u superba neměl.


bavíme se o stejném rychlostním průměru, který prostě s Fusionem nedosáhneš. Ale to je jedno. prostě Fofu není určen na časté cestování na dlouhé vzdálenosti, protože zde jeho nedostatky výrazně převažují nad jeho přednostmi.
_________________
FORD Mondeo Kombi Titanium, TDCi 103 kw, r.v. 2009, Panter Black
FORD Fusion 1,4 Comfort, r.v. 2009, Panther Black
---------------------
EX:Ford Mondeo 2,0 TDDi Mk. III,2002,
Škoda Superb 1,9 TDi, 2003
Back to top
View user's profile Send private message
Pablo



Joined: 11 Jan 2010
Posts: 21

PostPosted: Thu Jan 14, 2010 11:18 am    Post subject: Reply with quote

Robbert wrote:
Ještě nikdy jsem s žádným autem nejel na hraně. nemám k tomu vůbec žádný důvod. A co se superba týče tak několikrát se mi stalo, že jsem raději přejel sjezd na dálnici, než bych tam zatočil, což se třeba o Mondeu říct nedá. Jeho jízdní vlastnosti jsou naproasto jasné a mnohem lepší než Superba. Ono vůbec nejde o hranu, jde o pocit pohody a klidu. A ten jsem třeba u superba neměl.


bavíme se o stejném rychlostním průměru, který prostě s Fusionem nedosáhneš. Ale to je jedno. prostě Fofu není určen na časté cestování na dlouhé vzdálenosti, protože zde jeho nedostatky výrazně převažují nad jeho přednostmi.


S tímto názorem nelze než souhlasit - Superb I proste trochu plave, a neni tak jisty, jen se mi zda 40 kmh rozdil moc, ale s nejnovejsim mondeem jsem zatim nemel tu cest. Rychlostni prumer asi neudrzim. FoFu do dlouhych dalnicnich kopcu proste zvadne, to je jasne. Ja porovnavam spotrebu paliva na stejne trase pri normalni jizde kazdym z tech aut. Normalni jizda u kazdeho z tech aut ale znamena odlisny rychlsotni prumer to je fakt. Na pravidelne jezdeni dlouhych tras Fusion primarne staveny neni a pokud si clovek muze dovolit vetsi auto je to urcite lepsi volba, to je taky fakt. Jedine co tvrdim, ze pokud proste ty prostredky na vetsi nejsou, tak se to i s Fusionem da a neni to zadna tragedie. Nic vic, nic min.
_________________
FoFu 1.4 LPG
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Palivo, palivová sústava, spotreba All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 3 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group