Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

benzin alebo diesel?
Goto page Previous  1, 2, 3, 4
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Palivo, palivová sústava, spotreba
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Robbert



Joined: 19 Jun 2009
Posts: 431
Location: Brno venkov

PostPosted: Thu Jan 14, 2010 11:43 am    Post subject: Reply with quote

Jsem rád, že jsme se dohodli...


Btw já pokud bych neměl na nové, tak si za cenu Fusiona koupím mírně jetý Focus. Na ty dlouhé trasy je to 100% lepší volba...
_________________
FORD Mondeo Kombi Titanium, TDCi 103 kw, r.v. 2009, Panter Black
FORD Fusion 1,4 Comfort, r.v. 2009, Panther Black
---------------------
EX:Ford Mondeo 2,0 TDDi Mk. III,2002,
Škoda Superb 1,9 TDi, 2003
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Thu Jan 14, 2010 12:08 pm    Post subject: Reply with quote

Zapojím sa do debaty o komforte, áno súhlasím, že je lepšie mať auto stavané na dlhé vzdialenosti ale k tomu Superbu dodám toľko, že mal som možnosť. Fofu je pre moju výšku 194 cm oveľa pohodlnší, nakoľko v Superbe a taktiež aj Passate (staršie generácie, takmer totožné) sa síce má cestovať pohodlnšie, viac miesta na nohy atď. no predné sedadlá majú výrazne krátke operadlá, čiže sedačka končí pod mojimi lopatkami a maximálne vysunutá opierka hlavy mi ledva dočiahne na zátylok.
V zadu zas nezmestím hlavu pod strechu, čiže musím sedieť "podsadnuto" čo je síce na prvý pohľad veľmi pohodlné no po 2-3 hodinách neuveritelne bolí chrbát. Ale novšie generácie sú na tom asi lepšie.
Čo sa týka spotreby a jazdných výkonov tak ja som mal možnosť spomínaných Passat 1,9 TDI(105 koní-najslabší) bál som sa, no vôbec nie je zadýchaný a spotreba 5,5 litra nafty pri držaní dialničných 130 je skvelá.Dokonca človek oželie aj 6-tku, je to dobre odstupnované, i keď pri takej 110 km rýchlosti má intuitívne potrebu ju zaradiť.
K Superbu tak mali sme v rodine služobného 2,8 V6 30V, ktorý mal ku všetkému ešte aj úpravy na riadiacej jednotke.Perfektný záťah,0-100 km/h za 8 sekúnd, pochvala za dostatok výkonu, najma pre potreby predbiehania a pod. Spotreba...Dalo sa aj za 6,5 litra benzínu, také normálne jazdenie tých 7,5-8 litrov. Je jasné, že pri využívaní výkonu to bolo pokojne aj 11 a pri jazde na hrane 17 litrov na sto.
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
haplo602



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 368

PostPosted: Fri Jan 15, 2010 4:05 pm    Post subject: Reply with quote

Liboro wrote:
Zapojím sa do debaty o komforte, áno súhlasím, že je lepšie mať auto stavané na dlhé vzdialenosti ale k tomu Superbu dodám toľko, že mal som možnosť. Fofu je pre moju výšku 194 cm oveľa pohodlnší, nakoľko v Superbe a taktiež aj Passate (staršie generácie, takmer totožné) sa síce má cestovať pohodlnšie, viac miesta na nohy atď. no predné sedadlá majú výrazne krátke operadlá, čiže sedačka končí pod mojimi lopatkami a maximálne vysunutá opierka hlavy mi ledva dočiahne na zátylok.
V zadu zas nezmestím hlavu pod strechu, čiže musím sedieť "podsadnuto" čo je síce na prvý pohľad veľmi pohodlné no po 2-3 hodinách neuveritelne bolí chrbát. Ale novšie generácie sú na tom asi lepšie.
Čo sa týka spotreby a jazdných výkonov tak ja som mal možnosť spomínaných Passat 1,9 TDI(105 koní-najslabší) bál som sa, no vôbec nie je zadýchaný a spotreba 5,5 litra nafty pri držaní dialničných 130 je skvelá.Dokonca človek oželie aj 6-tku, je to dobre odstupnované, i keď pri takej 110 km rýchlosti má intuitívne potrebu ju zaradiť.
K Superbu tak mali sme v rodine služobného 2,8 V6 30V, ktorý mal ku všetkému ešte aj úpravy na riadiacej jednotke.Perfektný záťah,0-100 km/h za 8 sekúnd, pochvala za dostatok výkonu, najma pre potreby predbiehania a pod. Spotreba...Dalo sa aj za 6,5 litra benzínu, také normálne jazdenie tých 7,5-8 litrov. Je jasné, že pri využívaní výkonu to bolo pokojne aj 11 a pri jazde na hrane 17 litrov na sto.


tak 1.6tdci fusion ma porovnatelnu spotrebu so spominanym passatom.
_________________
Ford Fusion 1.6 TDCI Urbanite-X (Tango) / 2008
Kia Carnival III 2.9 CRDi EX /2006
Back to top
View user's profile Send private message
Robbert



Joined: 19 Jun 2009
Posts: 431
Location: Brno venkov

PostPosted: Fri Jan 15, 2010 4:35 pm    Post subject: Reply with quote

Ale to je asi tak to jediné, co lze na těch dvou autech srovnat... Wink
_________________
FORD Mondeo Kombi Titanium, TDCi 103 kw, r.v. 2009, Panter Black
FORD Fusion 1,4 Comfort, r.v. 2009, Panther Black
---------------------
EX:Ford Mondeo 2,0 TDDi Mk. III,2002,
Škoda Superb 1,9 TDi, 2003
Back to top
View user's profile Send private message
Pablo



Joined: 11 Jan 2010
Posts: 21

PostPosted: Mon Feb 08, 2010 9:45 am    Post subject: Reply with quote

Robbert wrote:
Ale to je asi tak to jediné, co lze na těch dvou autech srovnat... Wink


Tak já bych třeba srovnával ceny servisu a poruchovost a spolehlivost obou vozů. Kamrád Pasata měl a to auto bylo častěji v servisu než na silnici a ceny náhradních dĺlů a práce v servise byly spíš v relaci science fiction než v cenách normálního smrtelníka. Naprotitomu já mám se svým Fusíkem najžděno skoro 60 tisíc a servis uvidí potřetí v životě na garančce, tak asi tak. Mimochodem i z hlediska statistik se Fusion pohybuje na žebříčcích spolehlivosti velmi vysoko. A ono cestovat MHD nebo vlakem, kvůli tomu, že je auto v servisu je zas o něčem jiném z hlediska flexibility a pohodlí, než mít byť "jen toho fusiona, který jede, že? Nic ve zlém. Velké auto je samozřejmě na delsí cesty lepší, ale zrovna Pasat by to u mě nevyhrál. Jinak zcela otevřeně přiznám, že ke koncernu VW mám celkem averzi. Takže tento můj názort berte s rezervou.
_________________
FoFu 1.4 LPG
Back to top
View user's profile Send private message
haplo602



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 368

PostPosted: Mon Feb 15, 2010 11:24 am    Post subject: bellova ves <-> velke rovne Reply with quote

sli sme na vikend ku svokrovcom, vysledky merania podla PP:

bellova -> velke rovne 211km, 4.8l/100km
velke rovne -> bellova 229km (zastavke v trnave u svagrinej), 4.3l/100km

je pritom zaujimave ze v piatok vecer bolo zle pocasie a siel som pomalsie ako v nedelu cestou spat. ta spotreba ma irituje. asi to bude tym, ze do ziliny to v podstate stale ide hore kopcom.
_________________
Ford Fusion 1.6 TDCI Urbanite-X (Tango) / 2008
Kia Carnival III 2.9 CRDi EX /2006
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Mon Feb 15, 2010 9:21 pm    Post subject: Re: bellova ves <-> velke rovne Reply with quote

haplo602 wrote:

bellova -> velke rovne 211km, 4.8l/100km
velke rovne -> bellova 229km (zastavke v trnave u svagrinej), 4.3l/100km

Veľké Rovne...to si bol kúsok od nás, delil nás len Váh Smile
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
wilson



Joined: 07 Dec 2009
Posts: 45

PostPosted: Mon Feb 15, 2010 9:34 pm    Post subject: Reply with quote

Quote:
asi to bude tym, ze do ziliny to v podstate stale ide hore kopcom.


jednoznacne. nezda sa to, ale je to tak. Very Happy
_________________
Ford Fusion, Morello, 1.4 Duratec, Trend X, 2/2010
Back to top
View user's profile Send private message
destroy



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 560

PostPosted: Thu Feb 18, 2010 12:51 pm    Post subject: Reply with quote

ale ze ta nafta neskutocne zlacnela.
Myslite ze to vydrzi aj po volbach? Tip pre Duliusa, možno dobrá téma na anketu na úvodnú stránku
_________________
Ford Fusion 1.4 TDCi 7/2006

Nové aktuálne testy na vodičák len tu:
https://www.kvizmajster.sk/
https://www.kvizmajster.sk/vodicak/
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Palivo, palivová sústava, spotreba All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4
Page 4 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group