Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

automat.prevodovka pomoc
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Wed Dec 30, 2009 10:27 pm    Post subject: Reply with quote

fordhc wrote:
ako vidim od teba mam plmohodnotne technicke odpovede..

podla tvojej reakcie by si mohol byt kazatel..

ak nevies poradit prosim nereaguj priblblymi komentarmi..dakujem

..alebo sem ziadny mechanik nechodi?? Idea

ukludni sa a spravaj slusne, lebo na tomto fore skoncis.
ja som ti hore nieco napisal, asi si to necital, tak este raz: "na tomto webe su vacsinou uzivatelia = majitelia aut Ford Fusion ...
ale drzim palce, mozno sa niekto ozve z okolia Hlohovca ze niekoho pozna a podobne ..."
v podstate Liboro napisal to iste.
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Thu Dec 31, 2009 7:03 am    Post subject: Reply with quote

Liboro wrote:
A čo takto vyskúšať Ford servis Trnava?

Načo by to skúšal. Asi si mysli, že v každej obci sedi spravny mechanik od fordu a čaka, až sa ozve niekto s poruchou na automate. Laughing
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Gil



Joined: 26 Jul 2008
Posts: 515
Location: Brno

PostPosted: Thu Dec 31, 2009 12:37 pm    Post subject: Reply with quote

Podle vyjadřování to vypadá na dva zásadní problémy:
1. Chování: s tím ti tady nikdo nepomůže, když to nezvládla rodina a škola
2Razzřevodovka: Na 99,9% tady mechanika z okolí Hlohovce s diagnostikou a pojízdným servisním vozem jaký vlastní např. Ford WRC nenajdeš - tudíž odtahová služba a nejbližší servis - tohle se na silnici většinou neopravuje.
_________________
Fusion 2008 1,4 Duratec Ebony ve vecnych lovistich
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Thu Dec 31, 2009 1:24 pm    Post subject: Reply with quote


_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
woodenghost



Joined: 08 Dec 2010
Posts: 6

PostPosted: Wed Dec 08, 2010 7:36 pm    Post subject: problem pri preradovani Reply with quote

takze som tu prvy krat a prvy krat aj prispievam do fora. Mam Ford Fusion 1.4DCI automat. Pred par dnami mi zacal robit problem automat, pri preradovani zvacsa z 2-ky do 3-ky mi ostava vysiet prevodovka v "brzdenom" neutrale t.j. znizi vykon motora v neutrale, co je normalne pri automate, ale nepreradi mi rychlost, resp. preradi, ale az po urcitom case a medzi tym si to niekedy prida na otackach a zaroven brzdi ani neviem ako... Kedze som nenasiel nikoho s tymto problemom, tak som sa rozhodol ze to napisem a snad s tym niekomu kto bude mat podobny problem pomozem. Samozrejme budem pisat kde vsade ma posielali a co vsetko mi predali, tak len dufam ze mojich prispevkov nebude vela a zavadu sa mi podari odstranit co najskor a za co najmenej dukatov. Drzte prsty.
_________________
Fusion 2003 TDCi 1.4 automat
Back to top
View user's profile Send private message
Palo_M3



Joined: 07 Dec 2008
Posts: 123
Location: Košice

PostPosted: Thu Dec 09, 2010 9:29 pm    Post subject: Re: problem pri preradovani Reply with quote

aka je to prevodovka, 4st.klasicka, alebo 5st. robot? kolko km ma najazdenych?
_________________
Ford Focus ST
Ford Mondeo MK4FL 2.0TDCi Titanium PowerShift
EX - Ford FUSION 1.4 16V FlairX EST Automat
EX - Ford Mondeo MK4FL 1.6 EcoBoost
EX - Ford FIESTA 1.4 TDCi ChampionX - OUT
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
woodenghost



Joined: 08 Dec 2010
Posts: 6

PostPosted: Fri Dec 10, 2010 8:21 am    Post subject: Reply with quote

Je to 5 stupnova robotizovana prevodovka. Inak s velkou pravdepodobnostou som na vine ja, narabal som s tym ako s manualom a takto sa mi to vypomstilo, dole kopcom neutral, semafor neutral atd. proste zlozvyk z manualu. Bol som vcera vo forde v Kosiciach a dali mi tam novy softweare, nepomohlo, dokonca sa mi zda ze to robi castejsie. Tu v Kosiciach je servis na automaty tak sa tam chystam, uz mam dohodnute "rande" na dnes o 13 hod. Automaty su fantasticka vec, len nevieme s tym jazdit, preto davajte pozor aby sa vam nestalo to co mne, proste ked sa pohnem dam tam D az kym neskoncim jazdu dopredu so vsetkymi zastavkami a spustaniami sa dole kopcom, vsetko na D-cku. No a co je najhorsie, ze aj manzelka sa na mna hneva, tak neviem co bude v nedelu na obed, na druhej strane aspon si trosku oddychnem Wink
_________________
Fusion 2003 TDCi 1.4 automat
Back to top
View user's profile Send private message
Palo_M3



Joined: 07 Dec 2008
Posts: 123
Location: Košice

PostPosted: Sat Dec 11, 2010 3:46 pm    Post subject: Reply with quote

no na automate by si mal ist stale s rychlostou, vyradovanie dole kopcom nema zmysel, ani N na semafore. robi to aj ked radis manualne, alebo iba v automatickom rezime? ak budes v KE, resp.pokial si z KE tak sa mozeme stretnut a pozriet, prip.porovnat s nasim FoFu. ale asi to budu radiace motorceky ...
_________________
Ford Focus ST
Ford Mondeo MK4FL 2.0TDCi Titanium PowerShift
EX - Ford FUSION 1.4 16V FlairX EST Automat
EX - Ford Mondeo MK4FL 1.6 EcoBoost
EX - Ford FIESTA 1.4 TDCi ChampionX - OUT
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
woodenghost



Joined: 08 Dec 2010
Posts: 6

PostPosted: Mon Dec 20, 2010 10:22 am    Post subject: Reply with quote

Takze sme sa do toho trosku pustili a zistili sme nasledovne: nemame ani tusenia co to moze byt Surprised) Bol som mimo SK a zistoval som ceny suciastok na RP (robot. prevodovka), tak mozem povedat ze som sa dost ukludnil, tie ceny su lepsie a to podstatne ako u nas. Na pocitaci vo Forde v KE mi to stale ukazuje "chyba prepoctu", aj ked to vsetko vynulujeme a dame nanovo, po rozbehnuti a prudsom pridani plynu zas vyhodi tuto chybu. Inak minuly tyzden ma to uplne vyplo a nevedel som zaradit nic, okrem neutralu ktory mi bol na ... a to hlavne s ohladom na teplotu -17 stupnov, takze som zostal stat na dialnici v kope snehu a "hriala" ma reflexna vesta. Neslo to ani v manulanom mode a ani v automatickom mode a nesla ani spiatocka, absolutne nereagovalo na pokyny svojho sefa-teda mna, ked som zaradoval tak okienko pristrojovky kde sa zobrazuju rychlostne stupne zostalo prazdne... Idem teraz skusit jednu vec, ono mi to totiz zacalo robit po vymene pneumatik na zimne gumy a kedze som velky chamtak tak som sa v Nemecku ulakomil na zimne gumy za par Eur ktore vsak maju mensi dezen - teda mensi vonkajsi obvod - pneumatiky a to si myslim ze moze mat vpliv na chod automatu a aj vyhadzuje chybu prepoctu, takze dam vediet ako to zareagovalo. Drzte prsty aby to neskoncilo tak ze budem na vianocnom stromceku visiet nakoniec ja namiesto vyzdoby. Inak pozor na tie rozmery gum, ma to vplyv aj na ABS, ESP a takmer vsetky ostatne skratky ktore ani neviem co znamenaju. Je to proste computer, ktory ked ma zle vstupne udaje tak je v hajzly ako teraz ja s nervami. Pre Paliho_M3: kludne napis na email a ja sa ti ozvem, pripadne poslem kontakt na seba, nechcem tu davat cislo, moj email juraj@msprofi.sk som z KE takze nebude problem so stretkom.
_________________
Fusion 2003 TDCi 1.4 automat


Last edited by woodenghost on Thu Mar 31, 2011 9:51 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
woodenghost



Joined: 08 Dec 2010
Posts: 6

PostPosted: Tue Dec 21, 2010 9:55 pm    Post subject: Reply with quote

takze kolesami to nebolo, co mi sposobilo znacny smutok. Vycital som na fore v Nemecku, ze podobne sa zvykne spravat opotrebovana spojka, tak sa idem na to pozriet medzi sviatkami.
_________________
Fusion 2003 TDCi 1.4 automat
Back to top
View user's profile Send private message
woodenghost



Joined: 08 Dec 2010
Posts: 6

PostPosted: Sat Jan 22, 2011 3:01 pm    Post subject: Reply with quote

som tu zas a nemam ziadnu dobru spravu. Auto prestalo ist uplne a zostala zaradena spiatocka, takze som musel dat dole poloos aby som to aspon odtiahol. Nakolko nemam zaujem vrazat peniaze do niecoho co uz aj tak nechcem, som sa rozhodol auto predat na nahr. diely... Skoda, lebo auto je v plnej vybave, s takou vybavou som ho inde ani nevidel, aj vo Forde pozerali ze co je to za Fusion a bol som s nim velmi spokojny - az doteraz... Z centralneho servisu Ford v DE mi odpisali na email, ze mam menit nahradne diely az kym nevymenim poskodeny a potom to zas pojde - sami urcite uznate, ze takato odpoved je naozaj hodna "profesionalov" a myslim ze lepsie by mi poradila aj moja suseda...
_________________
Fusion 2003 TDCi 1.4 automat


Last edited by woodenghost on Thu Mar 31, 2011 9:46 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
woodenghost



Joined: 08 Dec 2010
Posts: 6

PostPosted: Thu Mar 31, 2011 9:45 am    Post subject: Reply with quote

Tak a zavada je odstranena a auto ide ako nove. Prisla na mna svetla chvilka a rozhodol som sa , ze to cele rozoberiem a pozriem sa na to z blizka, co sa mi aj vyplatilo, nasiel som chybu a odstranil som ju. Trosku ma zaskocilo, ze som dostal vela sukromnych mailov od ludi s rovnakym problemom, ale nikto z nich si nedal namahu uverejnit verejne ako postupovali... Popis opravy napisem neskor, urobil som aj nejake fotky a prilozim ich...
_________________
Fusion 2003 TDCi 1.4 automat
Back to top
View user's profile Send private message
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Thu Mar 31, 2011 11:42 am    Post subject: Reply with quote

gratulujem, vyzera, ze si riaden vytrvalec... Twisted Evil
_________________
Toyota Corolla 1.8 Hybrid 122 k, e‐CVT comfort Style Tech, Celestine grey
Suzuki SX4 Scross 2WD, 1.0 Premium 6AT, sphere blue pearl
Peugeot 3008 1.6VTi Active, red rubis
VW Golf Plus 1,4 Trendline, red tornado
Ford Fusion 1,25 Rival, colorado red
Back to top
View user's profile Send private message
Palo_M3



Joined: 07 Dec 2008
Posts: 123
Location: Košice

PostPosted: Thu Mar 31, 2011 7:30 pm    Post subject: Reply with quote

tak to by ma zaujimalo, co to bolo ... tesim sa na dalsie info.
_________________
Ford Focus ST
Ford Mondeo MK4FL 2.0TDCi Titanium PowerShift
EX - Ford FUSION 1.4 16V FlairX EST Automat
EX - Ford Mondeo MK4FL 1.6 EcoBoost
EX - Ford FIESTA 1.4 TDCi ChampionX - OUT
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
kosar



Joined: 07 Dec 2013
Posts: 6
Location: sečovská polianka

PostPosted: Sun Dec 08, 2013 5:21 pm    Post subject: stalo sa mi to iste Reply with quote

prosim o pomoc pri odstraneni poruchy.
som tu novy a nepoznam formu ani sposob odpovede. skusal som poslat spravu sukromne, ale neviem ci dany chlap je este na tomto fore.
ak by niekto mal podobnu poruchu a vyriesil ju tak prosim o pomoc.
vo forde urcili poruchu RJ prevodovky. mam sancu ju poslat na opravu do polska alebo rakuska cca 250 Eur.
_________________
Ford Fusion 2009 1,4 16V, est
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group