Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

automat.prevodovka pomoc
Goto page Previous  1, 2, 3
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Sun Dec 08, 2013 6:42 pm    Post subject: Re: stalo sa mi to iste Reply with quote

kosar wrote:
prosim o pomoc pri odstraneni poruchy.
som tu novy a nepoznam formu ani sposob odpovede. skusal som poslat spravu sukromne, ale neviem ci dany chlap je este na tomto fore.
ak by niekto mal podobnu poruchu a vyriesil ju tak prosim o pomoc.
vo forde urcili poruchu RJ prevodovky. mam sancu ju poslat na opravu do polska alebo rakuska cca 250 Eur.

U nas to nevedia opraviť?
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
kosar



Joined: 07 Dec 2013
Posts: 6
Location: sečovská polianka

PostPosted: Sun Dec 08, 2013 9:14 pm    Post subject: Reply with quote

u nas a v cechach za dvojnasobnu cenu.
ja som len chcel oslovit uzivatela "woodenghost" ako to opravil.
nasiel som prach z uhlikov v kotve, co mohlo sposobit skrat.
takze este to skusim zaniest do fordu nech to skusia namontovat. ak nepojde- posielam do polska.
_________________
Ford Fusion 2009 1,4 16V, est
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Mon Dec 09, 2013 11:19 am    Post subject: Reply with quote

kosar wrote:
u nas a v cechach za dvojnasobnu cenu.
ja som len chcel oslovit uzivatela "woodenghost" ako to opravil.
nasiel som prach z uhlikov v kotve, co mohlo sposobit skrat.
takze este to skusim zaniest do fordu nech to skusia namontovat. ak nepojde- posielam do polska.

a čo ine servisy než forďacke? Napr. nejaky bosch car servis?
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
woodenghost



Joined: 08 Dec 2010
Posts: 6

PostPosted: Tue Dec 10, 2013 7:53 am    Post subject: ..zas ja ;-) Reply with quote

Zdravim vas po dlhom case. Porucha na tychto prevodovkach je typicka a v 99% je to vzdy problem v puzdrach ulozenie tycky radenia rychlosti. Treba dat dole z prevodovky radiacu jednotku, pozor nie riadiacu - pretoze to je nejaky plosak s kilometrami drotov, ale radiacu. Ta sa pozna velmi lahko, su na nej dva male motory podobne motorom stieracov. Potom treba dat dole pravy motorcek, su to tri skrutky. Tam uvidis hriadel s hrebenovym ozubenim. Prave toto je problem, tato suciastka je ulozena v dvoch puzdrach, ktore sa zaoxiduju. Na forach pisu ze je to kvoli vode a zimnym posypom, lebo su tam udajne netesnostia dostava sa to do tych puzdier. Kazdopadne je to teraz jesno ako sa to stalo, ale dolezite je ako to odstranit. No a to je tiez velmi jednoduche. Ja som vzal vrtak, zohnal som si novy. Priemer si uz velmi nepamatam, ale zda sa mi ze to bolo 18mm, alebo 18,5mm. Opatrne som to tym vrtakom za par sekund vycistil, dal som tam nejaku specialnu vazelinu a prevodovka isla ako nova a dodnes ide uplne v pohode. Ak je to ina zavada, tak odporucam Ford KE. Tu su na tie prevodovky dobri a vedia aj ine zavady opravit, mozem sa pochvalit, ze aj vdaka mne. Tak dufam ze som pomohol.
_________________
Fusion 2003 TDCi 1.4 automat
Back to top
View user's profile Send private message
kosar



Joined: 07 Dec 2013
Posts: 6
Location: sečovská polianka

PostPosted: Tue Dec 10, 2013 8:33 am    Post subject: Reply with quote

vdaka Juraj

diagnostika vo forde v humennom poukazuje na chybu riadiacej jednotky prevodovky, ktoru posielam na opravu do ciech. Ak to nepomoze, tak sa potom pozriem na tu osku.

este raz vdaka za pomoc.
_________________
Ford Fusion 2009 1,4 16V, est
Back to top
View user's profile Send private message
woodenghost



Joined: 08 Dec 2010
Posts: 6

PostPosted: Tue Dec 10, 2013 9:08 am    Post subject: ... Reply with quote

...ja by som to neposielal do ciech. Nie zeby som nieco proti cechom mal, ale skus tie Kosice Ford Szilcar. Naposledy tam za opravu riadiacej jednotky platil majitel Fusionu nejakých 50,-€ a mal to hotove na druhy den. Neviem aky je ten servis na ine opravy a pocul som kdečo, ale na toto je naozaj dobry. Pripadne mi zavolaj este raz a ja ti poviem presne za kym treba ist. Nechcem sem davat mena servisakov bez ich suhlasu... Ale rozhodnutie je na tebe samozrejme. Drzim prsty nech ti to zas slape ako ma.
_________________
Fusion 2003 TDCi 1.4 automat
Back to top
View user's profile Send private message
kosar



Joined: 07 Dec 2013
Posts: 6
Location: sečovská polianka

PostPosted: Tue Dec 10, 2013 11:27 am    Post subject: Reply with quote

zajtra pojdem do servisu po riadiacu jednotku. Este si chcem ujasnit tu osku, ci sa ma volne rukou tocit alebo ma mat nejaky odpor. zajtra to vyskusam priamo na mieste.
do kosic som volal, chcu tam doviest auto.
_________________
Ford Fusion 2009 1,4 16V, est
Back to top
View user's profile Send private message
Jethro922



Joined: 17 Dec 2013
Posts: 3
Location: Šurany

PostPosted: Sun Jan 05, 2014 1:24 am    Post subject: Reply with quote

zdravím, vás

čítal som tému, gratulujem k uspesnej oprave

stala sa mi taká vec, zacala mi blikať spomínaná kotrolka

teda oranžová - ozubené koliečko s výkričníkom vnútri,

problém je ten, že nemám automat, ale klasický manuál, motor je 1.4 TDCi, 2006, má už 340 tis. km no doteraz išiel bez problémov

počas normálnej jazdy mi to začalo blikať, žiadne vytáčanie, išiel som vtedy asi 40 kmh, žiadna zmena v chode motora, tak som zastavil, chvilu na volnobeh - nič - bliká furt, tak som vypol motor, počkal, pri zapnutom klúčiku kontrolka zasvieti, potom norm. zhasne, naštartujem, začne blikať po chvilke, asi po 3 km som to znova odstavil, vypol motor asi na 5 - 7 min. zase zapnem klúč, zase zasvielita, zhasla a rozblikala sa až po asi 1 km v obci, neviem kolko to može byť asi tak 2 min. tak som pokračoval domov asi 5 km.

v knižke je napísané len v súvislosti s automatom, horúci a núdzový režim atď.

začalo to dnes v noci, ak máte niekto niečo iné v knihe, dajte prosím vedieť, snažím sa vybaviť diagnostiku

za užitočné rady ďakujem, J
_________________
1.4 TDCi 2006 Tango
Back to top
View user's profile Send private message
kosar



Joined: 07 Dec 2013
Posts: 6
Location: sečovská polianka

PostPosted: Wed Jan 29, 2014 9:31 pm    Post subject: konecne Reply with quote

dna 24.01.2014 som bol prevziat auto a konecne jazdi ako nove.
no nebolo to take jednoduche.
RJ prevodovky sa mi vratila z ciech len za postovne(22eur), lebo nenasli ziadnu chybu. Po odovzdani RJ fordu v Humennom sa rozhodli preverit motorceky. O dva dni mi bolo oznamene, ze to vyzera dobre a potrebuju uz len doladit detaily.na druhy den som siel po auto. Samozrejme sef ma oboznamil, ze jednotku predsa len v cechach nejako ozivili a motorceky skontrolovali uz pri prvej navsteve, no teraz ich aj precistili-asi tu tyc radenia. suma 140 Eur. Cely nateseny som podstupil skusobnu jazdu na ktorej som zistil, ze dvojka radi cez zuby. Predtym to nerobilo. mozno chyba v servise mozno chyba moja, ked som tahal auto 35 km do servisu. mohla byt zaradena dvojka a vyslapnuta spojka a cerpadlo nemazalo prevodovku.
neviem kde sa stala chyba. po dohode som auto nechal v servise dalej. po rozobrati prevodovky zistili, ze je opotrebovany synchron 2-ky. suma 260 eur. po oprave zatial ok. takze to je moj cely pribeh, mozno to pomoze niekomu kto ma podobny problem. zaver je, ze aj v Humennom vedia opravit robotizovanu prevodovku ford durashift EST.

pozdravujem Juraja a vdaka za pomoc
caute
_________________
Ford Fusion 2009 1,4 16V, est
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Thu Jan 30, 2014 1:39 pm    Post subject: Reply with quote

Všeobecne je v Humennom dobrý servis aj predajca, my sme tam kupovali a servisovali viaceré vozidlá.
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3
Page 3 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group