Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Pukanie vo volante

 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
bias



Joined: 28 Sep 2007
Posts: 85
Location: Slovensko

PostPosted: Sat Feb 20, 2010 9:04 pm    Post subject: Pukanie vo volante Reply with quote

V poslednej dobe sa mi stále častejšie stáva, že pri jazde, keď potočím volantom, tak v ňom pukne. Občas je cítiť slabé klepnutie vo venci volantu. Predpokladám, že je niečo uvoľnené, ale nedokážem posúdiť čo. Nemáte niekto podobnú skúsenosť? Toto pukanie sa objavuje nepravidelne. Zatiaľ som nešiel do servisu, aby som nepochodil tak, že mi povedia, že nič nezistili. Zatiaľ mi to nespôsobuje žiadne problémy.
_________________
Strieborný Ford Fusion 1,4 16V benzín, r.v. 9/2007, 6,84 L /100 km. Mám rád spoľahlivé autá.
Back to top
View user's profile Send private message
bias



Joined: 28 Sep 2007
Posts: 85
Location: Slovensko

PostPosted: Sun Apr 11, 2010 9:33 am    Post subject: Reply with quote

To pukanie vo volante mi nespôsobovalo žiaden problém, ale jednoducho mi vadilo, takže tento týždeň som si dal pozrieť auto známemu, ktorý má servis. Na riadení vymenil nejaké ložiská. Celá akcia ma stála 20,-€ (materiál + práca). Pukanie zatiaľ prestalo, som zvedavý či to bude OK. Zarazilo ma to, že na 2,5 ročnom aute po 35000 km odíde ložisko na riadení (volante). Keby tam boli vysoké otáčky, tak to pochopím.
_________________
Strieborný Ford Fusion 1,4 16V benzín, r.v. 9/2007, 6,84 L /100 km. Mám rád spoľahlivé autá.
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Sun Apr 11, 2010 9:54 am    Post subject: Reply with quote

Keď práve ono je namáhané viac axiálne (sily pôsobia v smere osi, teda nie rotáciou) pri otrasoch a podobne. No aj tak sa mi to nechce zdať, skôr si myslím, že je to ojedinelý prípad.
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
bias



Joined: 28 Sep 2007
Posts: 85
Location: Slovensko

PostPosted: Mon Apr 12, 2010 6:17 pm    Post subject: Reply with quote

Takže výmena ložiska pomohla, ale problém nie je celkom odstránený. Ťukanie sa ozvalo, ale v oveľa menšej viere, všimol som si, že je to, keď zatočím volantom a auto sa nahne. Tlmiče to určite nie sú. Nespôsobuje to žiadne problémy, náprava a riadenie skontrolované, údajne ako nové, takže to nebudem riešiť.
_________________
Strieborný Ford Fusion 1,4 16V benzín, r.v. 9/2007, 6,84 L /100 km. Mám rád spoľahlivé autá.
Back to top
View user's profile Send private message
kubo



Joined: 24 Aug 2010
Posts: 7

PostPosted: Fri Sep 17, 2010 9:08 am    Post subject: Reply with quote

bias wrote:
Takže výmena ložiska pomohla, ale problém nie je celkom odstránený. Ťukanie sa ozvalo, ale v oveľa menšej viere, všimol som si, že je to, keď zatočím volantom a auto sa nahne. Tlmiče to určite nie sú. Nespôsobuje to žiadne problémy, náprava a riadenie skontrolované, údajne ako nové, takže to nebudem riešiť.


bias mám podobný problém, mam ročník 2007, komplet servo riadenie bolo menené pred 2 mesiacmi. (skrytá vada po havárii) vtedy tiež vo volante pukalo. teraz ked je nove riadenie za cca 1000E tak to zacalo robit zas. v tiahlej zákrute nie, ale napriklad pri prechode kruhovym objazdom kde rychlo menis smer krutenia volantu to jemne puka. kvapaliny mam dost ale neviem co to je...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group