Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Chcem kupit Ford fusion- prosim o radu.
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská
View previous topic :: View next topic  
Author Message
stevulik2



Joined: 16 Apr 2010
Posts: 54
Location: Košice

PostPosted: Mon Apr 26, 2010 3:58 pm    Post subject: Chcem kupit Ford fusion- prosim o radu. Reply with quote

Zdravim majitelov a priaznivcov fusion-ov. Zhanam jazdeny fusion do rodiny. Radsej by som 1,4-1,6 benzin, no aj diesel pripada do uvahy. Pred dieslom mam trochu viac respekt, pretoze som diesel nikdy nemal a mam trochu obavu o zvysene naklady na servis. Rocne spravim cca 10000km. Moj rozpocet je do 6000€. Mal som ponuku na dovoz z IT za 5400€ (uz na znackach) 2003, 1,4 benzin. Pozeram inzerciu, no nieje tam toho na predaj od fusionu tak vela. Radsej by som kupil priamo od majitela. Bazare vo mne vzbudzuju nedoveru. No naprik tomu ma zaujali tieto ponuky. Co vy na to?:

http://ford-fusion.autobazar.eu/14-tdci-comfort-id1548966.html
http://ford-fusion.autobazar.eu/16i-16v-trend-id1543855.html
http://ford-fusion.autobazar.eu/16i-16v-trend-id1542252.html

Dakujem za kazdu radu a postreh.
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Mon Apr 26, 2010 8:13 pm    Post subject: Re: Chcem kupit Ford fusion- prosim o radu. Reply with quote

stevulik2 wrote:
Rocne spravim cca 10000km.


Tak to se ti asi diesel nevyplatí Rolling Eyes
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Mon Apr 26, 2010 9:57 pm    Post subject: Reply with quote

preco by sa diesel neoplatil ?
to je len taka dogma, ale dnes mas napriklad v automobilkach akcie, ze dieselovy motor stoji rovnako ako benzinak ! a neoplati sa ? blbost .. to len mame v hlavach vsetci napriklad take nieco, ze dieselovy motor stoji povedzme o 100 000 Sk viac, takze aby sa ti to vratilo, musis X km prejazdit ... ale nikto napriklad neuvazuje nad tym, ze ked ten diesel po x rokoch predas, dostanes za neho viac ako za benzin, takze tak Wink

ak mas moznost kupit diesel v dobrom stave, kup ho ... pozri aka je spotreba, pozri aka je cena benzinu a nafty ...

ja osobne, pri mojich 20 000km rocne usetrim priblizne 460 Euro len na tom, ze mam diesel ...
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Tue Apr 27, 2010 7:28 am    Post subject: Reply with quote

Tak isto už neplatí, že diesel sa neoplatí do mesta, ako mám síce dieseloveho golfa, ale ťažko by som s benzínom jazdil po meste za 4,5 litra na 100 km. A ešte ako Dulius píše porovnanie ceny benzín nafta, keď benzín v starých korunách stojí 39 korún a nafta 33.Takže o dva litre nižšia spotreba + na každom spálenom litri 6 korún.
A znova musím potvrdiť, že dnes sú už ceny aj servisu aj nákupu dieselového auta porovnateľné, niekedy dokonca nižšie ako u benzínu Wink
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Tue Apr 27, 2010 9:20 am    Post subject: Reply with quote

kalkulacka :

teraz je fusion akciovy nafta o 60000..-Sk drahsi...
ak najazdis 10000km/rok jazdil by si slusne = spotreba benzin 6.5 / nafta 4.5 l/100
vrati sa ti naklad na naftu za 7-8 rokov...
_________________
Toyota Corolla 1.8 Hybrid 122 k, e‐CVT comfort Style Tech, Celestine grey
Suzuki SX4 Scross 2WD, 1.0 Premium 6AT, sphere blue pearl
Peugeot 3008 1.6VTi Active, red rubis
VW Golf Plus 1,4 Trendline, red tornado
Ford Fusion 1,25 Rival, colorado red
Back to top
View user's profile Send private message
stevulik2



Joined: 16 Apr 2010
Posts: 54
Location: Košice

PostPosted: Tue Apr 27, 2010 10:18 am    Post subject: Reply with quote

Možno by som fakt zobral aj toho diesla. Fakt je ze niesom nejaky pretekar, som skor kludny vodic. Najvacsi strasiak je pre mna ze odide napr. turbo, alebo nieco fakt drahe. No ked tak citam recenzie o fusionoch , tak toto nieje prave jeho slabina, alebo sa mylim? Auto poterbujem fakt na rodinne ucely. O chvylu budeme 4ria. Takze do kufra kociar. Do prace a domov. V lete do Chorvatska Smile Inac dakujem za Vasu diskusiu. A keby ste niekto o nejakom dobrom na predaj vedeli tak sem s nim Smile
Back to top
View user's profile Send private message
haplo602



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 368

PostPosted: Tue Apr 27, 2010 10:31 am    Post subject: pozrie inzerciu :-) Reply with quote

http://fusion.fordclubs.org/forum/viewtopic.php?t=1533

staci pozriet inzerciu rovno tu na forach .... co sa tyka benzinz vs diesel, ak este auto nemas, tak sa tvoj rocny najazd isto zvysi ked ho budes mat Smile

chod si vyskusat dieslovy fusion u nejakeho predajcu a uvidis ako sa ti s tym jazdi ... lepsia rada neexistuje ...
_________________
Ford Fusion 1.6 TDCI Urbanite-X (Tango) / 2008
Kia Carnival III 2.9 CRDi EX /2006
Back to top
View user's profile Send private message
stevulik2



Joined: 16 Apr 2010
Posts: 54
Location: Košice

PostPosted: Tue Apr 27, 2010 11:30 am    Post subject: Reply with quote

Na ten som pozeral . Hlavne po tej znizenej cene je to aj pre mna zaujimave, len to ma hacik, pan je CZ. No a tym dovozom by sa to uz predrazilo.
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Tue Apr 27, 2010 3:48 pm    Post subject: Reply with quote

Dal som si tú námahu porovnal ceny a pri 10 tisíc km ročne vyšlo toto:
Náklady na palivo na 10000 km:
benzín: 10000 x 6,5/100 = 650 litrov x 39 korún = 25350 korún
diesel: 10000 x 4,4/100 = 440 litrov x33 korún = 14 520 korún
Každý rok ušetrí 10830 korún len na palive

Nákupná cena: 1,4 benzín – 9620 eur
1,4 diesel – 11610 eur
rozdiel: 1900 eur x 30,126 = 59950 korún

59950 / 10830 korún = 5,5 roka návratnosť pri novom aute,
spotreba je kombinovaná tabuľkováSmile
Každý majiteľ diesla mi dá ale za pravdu, že sa dá pokojne jazdiť aj za menej.
U nás sa jazdia oveľa väčšie počty km, ale akonáhle by som jazdil nad 10 tisíc km ročne určite by som šiel do diesla
Wink
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Tue Apr 27, 2010 7:05 pm    Post subject: Reply with quote

OK, tak ted v CZ:

V akci je u nás jen 1.4 TDCi, takže budu srovnávat 1.4 benzín vs. 1.4 diesel.

Náklady na palivo na 10 000 km:
Benzín 10 000 x 6,5/100 = 650 x 31,86 = 20 709 Kč
Nafta 10 000 x 4,5/100 = 450 x 30,26 = 13 617 Kč

Nákupní cena:
Benzín - výbava Comfort = 249 990 Kč
Nafta - výbava Comfrot = 289 990 Kč

Návratnost:
40 000/7 092 = 5,6 roku

Takže něco podobného Smile
Ale s ohledem,že většina lidí to dneska dělá tak, že koupí auto,má ho 5 let po dobu leasingu a a pak prodá,tak to je jedno Wink
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Wed Apr 28, 2010 7:18 am    Post subject: Reply with quote

uz len na zaklincovanie :

oproti priemerke v papieroch usetrim slusnou jazdou u benzinaku liter kedykolvek, aj teraz na golfe jazdim predposledna nadrz 5.47, posledna 5.31...

na nafte neusetrim liter, jazdit na 3.5 sa asi neda bezne...
prepravcovia tiez nie kazdy den vystrajkuju na Ficinovi take zvyhodnenie naftistov..

u golfa som nesiel nielen do nafty - drahsia o 100 tis, ale ani do modernejsieho benzinu 1.2TSI, ktory bol drahsi o 60 tis. pritom sa mi ten motorcek paci, technicky... ale nemam ziadnu znalost o tom, kolko oproti papierovej spotrebe dokazem stiahnut.

naftu urcite u velkych tazkych aut
u mensich treba proste spravit aktualny prepocet ako Liboro a Ivasek, ohlad na moj styl jazdy, na vek konstrukcie motora - u novsich skor papierove spotreby nedosiahnes nez podlezies... a hlavne na rocny prejazd km. hodne aut ma tiez pre naftu kratsie servisne intervaly... v zime u benzinu netreba spekulovat s odolnostou nafty proti parafinovaniu filtra, aj z tohoto fora mam pocit, ze servis nafty je drahsi.

takze : rozhodovat sa s kalkulackou a srdcom!
Twisted Evil
_________________
Toyota Corolla 1.8 Hybrid 122 k, e‐CVT comfort Style Tech, Celestine grey
Suzuki SX4 Scross 2WD, 1.0 Premium 6AT, sphere blue pearl
Peugeot 3008 1.6VTi Active, red rubis
VW Golf Plus 1,4 Trendline, red tornado
Ford Fusion 1,25 Rival, colorado red
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Wed Apr 28, 2010 1:18 pm    Post subject: Reply with quote

suhlas, kalkulacka a srdce ...

a vls, na teba otazka: ak by stal benzin rovnako ako diesel, siel by si do dieslu, aj keby si najazdil povedzme 8 000 km rocne ?
napriklad peugeot ma teraz tu akciu, alebo mal 1,6 benzin cena = 1,6 hdi naftak
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Wed Apr 28, 2010 2:22 pm    Post subject: Reply with quote

urcite.

robil som s naftovymi motormi cez 10 rokov a su mi sympaticke, uz len tym, ze ich ucinnost je o stvrtinu az tretinu vyssia nez u benzinovych a horsie s nimi na vysoku spotrebu zajazdi aj magor.
ak by stalo auto rovnako, odpustil by som nafte vsetky neduhy okamzite!

BTW : skoro nie je rozumny dovod, aby boli naftove motory vyrobne tak vyrazne drahsie, ako sa to odraza v cene aut.

a posledne : z ropy mozes krakovanim dostat raz vyssi podiel benzinu na ukor nafty, druhy raz nafty na ukor benzinu, teda vyrobcovia aut aj paliv nas cenami len manipuluju...
Evil or Very Mad
_________________
Toyota Corolla 1.8 Hybrid 122 k, e‐CVT comfort Style Tech, Celestine grey
Suzuki SX4 Scross 2WD, 1.0 Premium 6AT, sphere blue pearl
Peugeot 3008 1.6VTi Active, red rubis
VW Golf Plus 1,4 Trendline, red tornado
Ford Fusion 1,25 Rival, colorado red
Back to top
View user's profile Send private message
stevulik2



Joined: 16 Apr 2010
Posts: 54
Location: Košice

PostPosted: Wed Apr 28, 2010 6:56 pm    Post subject: Reply with quote

Ahoj. Tak som bol pozriet tento fusion http://ford-fusion.autobazar.eu/14-tdci-comfort-id1548966.html. Jt to diesel 1,4. Velmi dobry pristup predajcu. Hned ma posadil do auta a sam navrhol nech sa zveziem.Velmi prijemny. Ziadny hruby krk , hola hlava Smile . Auto vyzera dobre. na zadnych dverach ma asi dve male preliaciny a trosku odstrbene z plastovej listy, ktore je vidiet z uhla, to ma trochu mrzi, som dost puntickar Smile zbadal som to az neskor (vraj tam majitelovy buchol cyklista). Auta ma jazdou prijemne prekvapilo. Vobec sa mi nejavilo ako lenive. mal som 1,4 benzin a tento fusion sa mi zda este aj zivsi.Radenie v pohode aj spatecka Smile.Podvozok v phode isli sme aj po rozbitej ceste. No ale je tu nieco co je pre mna nove a na co sa asi musi zvyknut a to zvuk motoru. No fakt je ze benzin je tichsi. Motor pocut hlavne na neuatrale. Pri vyssich otackach a v rychlosti som ho uz tak nevnimal. Predajca mi vravel ze si na to treba len zvyknut. Zial nemam ten zvuk s cim porovnat.V inom diesli som nesoferoval. Tak mam nad cim premyslat.
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Wed Apr 28, 2010 7:41 pm    Post subject: Reply with quote

stevulik: aj ja som z KE, toho predajcu poznam, je to seriozny chlap ... odprucil ma na neho jeden moj dobry znamy ... myslim, ze on by ta nemal obabrat
drzim palce !
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Page 1 of 7

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group