Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Chcem kupit Ford fusion- prosim o radu.
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská
View previous topic :: View next topic  
Author Message
bali



Joined: 20 Aug 2010
Posts: 27

PostPosted: Wed Jun 22, 2011 7:50 pm    Post subject: koupe fusiona Reply with quote

zdravim,
tak snad konecne dojde ke koupi fusika tak bych poprosil znalejsi o zkouknuti tohoto vozu, diky b.
http://www.cars.cz/inzerce/osobni-auto-O/Ford/Fusion/Fusion-1.6-16V-%28pm-Hatchback-13052433229901185.html
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Wed Jun 22, 2011 7:57 pm    Post subject: Reply with quote

Ma pekne najazdene.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
jiří



Joined: 04 Apr 2010
Posts: 74

PostPosted: Wed Jun 22, 2011 8:06 pm    Post subject: Reply with quote

To jo, ale aspoň to bude pravda Very Happy
_________________
FF Elegance 2003, 1,6-16V (74 kW), Sahara
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Wed Jun 22, 2011 8:08 pm    Post subject: Reply with quote

No je to výbava +, treba zistiť či má zapísaný rozmer 16tiek (195/55 R16) v techničáku, tak isto ťažné zariadenie( býva s tým problém, narazil som už na tri také dovozy, čo to nemali) S tým je ešte taká záludnosť, že síce má guľu na šróby, lenže stále je to odnímateľná (od roku tuším 1995 musia byť všetky odnímateľné) teda mala by byť zložená SmileA bude mať 13 kolíkovú zásuvku, väčšina vozíkov u nás má klasickú 7 pólovú, treba redukciu, čo je investícia cca 10eur/300 korún-najlacnejšie, nedoporučuje sa vymienať zásuvku, kvôli kabeláži a dané ťažné je schválené s takou, 13 pólovou.)
Bolo by dobré ho dať skontrolovať nejakému dobrému mechanikovi, z fotiek sa to zle usudzuje. Interiér na fotkách vyzerá adekvátne kilometrom, no nezaručuje to, že sú pravdivé. Keďže sa jedná o výbavu +, jej súčasťou je aj zadná lakťová opierka, taký veľký plastový box, ktorý sa upevnuje dozadu, po vybraní sedáka(za týmto účelom je delený 40:20:40, u obyčajných výbav to nie je).
Tiež si treba uvedomiť, že pri 120 tisíc km čaká auto veľká servisná prehliadka a zrejme bude treba riešiť aj brzdy, ale záleží od auta.
A to najdôležitejšie, cena..cca 6350 eur je dosť, zato sa predávajú 2007 Fusion+, cca 100tis. km ale 1,6TDCi, čo je vzácnejší a lepší motor a tým aj drahší ako 1,6 16V benzín, benzín by som odhadol súkromne okolo 6000 eur ale záleží od konkrétneho auta.My sme zhánali takú 1,6 diesel, ale keď som videl v akom bývajú stave, povedal som si, že radšej počkám dlhšie a kúpime nové auto z výroby.
@Duves : Vzhľadom na vek sú kilometre v pohode, 4 ročné auto 100tis. km to je 25tis. ročne, čo je taký bežný štandard. Ja napr. robím len na Fofu vyše 30tis./rok a to jazdím len súkromne Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
jiří



Joined: 04 Apr 2010
Posts: 74

PostPosted: Wed Jun 22, 2011 8:32 pm    Post subject: Reply with quote

S tím tažným zařízením je to trošku jinak. Tedy aspoň v čechách. Pokud je odnímatelné tak ho musíš sundávat, ale pokud je pevné tak ho samozřejmě nesundáváš. Byl jsem na "vstupním" STK minulý rok s pevným a prošlo to v pohodě. Akorát teď jsi mi připoměl, že mi nešly na té 13-ti bodové zásuvce blinkry, tak to musím dát dohromady Very Happy
_________________
FF Elegance 2003, 1,6-16V (74 kW), Sahara
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Wed Jun 22, 2011 8:41 pm    Post subject: Reply with quote

Lenže akonáhle je na šróby nie je pevné, pevné bolo napr na škodovke, kedy bolo privarené o rám, či sa mýlim?
Ja to viem odvtedy čo mi s takým nacúval dvere a policajti to pánovi ozrejmili a okrem škody z poistky platil 60 eur pokutu a ešte si aj ohol svoju guľu Very Happy A podľa mna nie je problém povoliť dva šróby a zložiť ju, aspon ja by som to tak robil, keby som takú mal.
Sorry za OT.
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
jiří



Joined: 04 Apr 2010
Posts: 74

PostPosted: Wed Jun 22, 2011 8:45 pm    Post subject: Reply with quote

Taky OT - jo tááák, myslíš nafest, to se tak dělalo? No to čumím Very Happy
_________________
FF Elegance 2003, 1,6-16V (74 kW), Sahara
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Wed Jun 22, 2011 8:51 pm    Post subject: Reply with quote

Napr. 1000 MB tak mala, neskôr začali robiť tiež na šróby demontovateľnú guľu (120L).

Spájacie «ťažné» «zariadenie» určené na prevádzku motorových vozidiel kategórie M1 a N1 podľa odseku 4 písm. b), ktorých technická spôsobilosť typu bola schválená po 31. decembri 1997, musí mať odnímateľnú guľu ISO 50 upevnenú na nosnú časť spájacieho zariadenia najviac dvoma rozoberateľnými spojmi. Počas prevádzky motorového vozidla bez prívesu musí byť spájacia guľa demontovaná a nosná časť spájacieho zariadenia bez spájacej gule nesmie presahovať obrys vozidla. Spájacie zariadenie s guľou ISO 50 možno použiť aj na motorovom vozidle kategórie M alebo N na pripojenie jednonápravových prívesov kategórií O1 alebo O2. Ak spájacia guľa vozidla niektorej z týchto kategórií presahuje vonkajší obrys vozidla, potom sa pri prevádzke takéhoto vozidla bez prívesu musí demontovať.

Radšej to napíšem za cenu OT, aby záujemcovia o Fusion s ťažným zariadením vedeli Smile Z toho vyplýva, že aj guľa na šróby musí byť demontovaná
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
bali



Joined: 20 Aug 2010
Posts: 27

PostPosted: Wed Jun 22, 2011 9:37 pm    Post subject: Reply with quote

diky panove, jeste se zeptam jelikoz sem si toho nikde jinde nevsiml, u prave mlhovky je co? nejaky senzor?
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Wed Jun 22, 2011 9:45 pm    Post subject: Reply with quote

Nie, senzor nie. Je to chýbajúca krytka otvoru, pod ktorým je diera pre zašróbovanie ťažného oka. (Ťažné oko predné nie je pevne privarené ale demontovateľné, nachádza sa v kufri) no a chýba tam dekel.
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Sat Jun 25, 2011 9:53 am    Post subject: Reply with quote

K té kouli: Jestli se nemýlím, tak u nás je to tak, že pokud je volně odnímatelná (pro odmontování nepotřebuješ nářádí), musí být sundané. Pokud bys ho musel nějak složitě oddělávat, tak ho můžeš nechat.
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
Julianzadon



Joined: 25 Apr 2012
Posts: 1

PostPosted: Wed Apr 25, 2012 12:48 pm    Post subject: Re: Chcem kupit Ford fusion- prosim o radu. Reply with quote

stevulik2 wrote:
Zdravim majitelov a priaznivcov fusion-ov. Zhanam jazdeny fusion do rodiny. Radsej by som 1,4-1,6 benzin, no aj diesel pripada do uvahy. Pred dieslom mam trochu viac respekt, pretoze som diesel nikdy nemal a mam trochu obavu o zvysene naklady na servis. Rocne spravim cca 10000km. Moj rozpocet je do 6000€. Mal som ponuku na dovoz z IT za 5400€ (uz na znackach) 2003, 1,4 benzin. Pozeram inzerciu, no nieje tam toho na predaj od fusionu tak vela. Radsej by som kupil priamo od majitela. Bazare vo mne vzbudzuju nedoveru. No naprik tomu ma zaujali tieto ponuky. Co vy na to?:

http://ford-fusion.autobazar.eu/14-tdci-comfort-id1548966.html
http://ford-fusion.autobazar.eu/16i-16v-trend-id1543855.html
http://ford-fusion.autobazar.eu/16i-16v-trend-id1542252.html

Dakujem za kazdu radu a postreh.



Ahoj, skús si to dopytovať cez dopytové systémy, nedávno som na to pozeral v TV v nejakej reportáži, že tam môžeš dopytovať úplne všetko, len tam skopíruješ svoje požiadavky na to, čo chceš. Myslím, že to bol tento dopytový systém.

http://www.aaadopyt.sk/dopyty/1-auto-moto.html
Back to top
View user's profile Send private message
Martin2106



Joined: 05 Jun 2012
Posts: 1
Location: Kosice

PostPosted: Tue Jun 05, 2012 9:32 am    Post subject: Reply with quote

Dobry den pani, po dlhsom zvazovani som sa rozhodol, ze si kupim ojazdeneho Fusiona. To auto mi imponuje po vsetkych strankach. Hladam auto do mesta, na vikendove vylety do cca 150km, rybacku, par krat na dlhsiu vzdialenost Kosice - Bratislava.

Rocne najazdim tak 10 000km, preto uvazujem nad tou spravnou motorizaciou. Doteraz som jazdil stale len na benzinovych motoroch ( Skoda Octavia 1.6, Kia Ceed 1.6, Hyundai Getz 1.1, a moje posledne auto VW Polo 1.2 TSI ). Dolezita je pre mna predovsetkym spotreba, hoc toho vela nenajazdim, stale sa pozeram na tu ekonomicku stranku veci Smile

Rozpocet mam nastaveny max do 5000 Eur. Vedeli by ste mi prosim odporucit na ktory model sa zamerat. Alebo ak by niekto z Vas vedel o niekom kto predava zachovaleho Fusiona budem rad za odporucenie. Obavam sa bazarov, nakolko mam uz niekolko zlych skusenosti. Co hovorite na toto:

http://auto.bazos.sk/inzerat/15292878/Ford-Fusion-16i-16V-Trend.php

Martin, Kosice
Back to top
View user's profile Send private message
Marekskk



Joined: 31 Aug 2010
Posts: 386
Location: SK/CZ

PostPosted: Wed Jun 06, 2012 9:42 pm    Post subject: Reply with quote

Martin. Spotreba nie je jediný výdaj auta! Osobne ti odporúčam 1,4 alebo 1,6 duratec, benzín. Taktiež by som šiel do FOFU po facelifte, do 5000€ zoženieš nejaké kúsky.
Náš Ford najazdí ročne asi tiež 10-15 tisíc, spotreba 6,5l, záleží ako jazdíš, no my osobne Forda nešetríme. Je to celkovo spoľahlivé auto, http://zavolantom.autovia.sk/2009/12/22/auto-bild-tuv-report-2010-2-3-rocne-auta/ Ford skončil na 3 mieste.
Fusion je celkovo dobrá voľba, samozrejme 100 ľudí 100 názorov. No na tvojom mieste si hľadám FOFU po facelifte s 1,4duratecom.
_________________
Ford Fusion 1,4 16v Duratec Comfort
Ford Mondeo 2.0 TDDi
Back to top
View user's profile Send private message
Marekskk



Joined: 31 Aug 2010
Posts: 386
Location: SK/CZ

PostPosted: Wed Jun 06, 2012 9:45 pm    Post subject: Reply with quote

A ak chceš niečo lacné, kúp si http://fusion.fordclubs.org/forum/viewtopic.php?t=2063 . Osobne do Fordacky motoroch by som LPG nebral no to je na tebe.
_________________
Ford Fusion 1,4 16v Duratec Comfort
Ford Mondeo 2.0 TDDi
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Page 5 of 7

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group