Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Svieti mi kontrolka otvorenych dveri

 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika
View previous topic :: View next topic  
Author Message
zajo301



Joined: 30 Aug 2009
Posts: 3

PostPosted: Sat Jun 26, 2010 5:59 pm    Post subject: Svieti mi kontrolka otvorenych dveri Reply with quote

mam problem prejavuje sa mi taka anomalia Shocked svieti mi kontrolka otvorenych dveri spolujazca a prejavuje sa to len ked je po dazdi alebo umyjem auto v automycke takze na 99% to robi voda vo dverach pretoze ak zasvieti slniecko a auto sa zohreje tak je znova vsetko ok.potrebujem poradit ako rozobrat dvere hlavne sa mi jedna ako dat dole aj bocne sklo vo dverach.uz som to mal rozobrane vsetko odkrutene len neviem system ako dam dole sklo?poradi mi niekto nejaky navod?skusim to tam vsetko vycistit zrejme sa tam niekde dostava voda na kabelaz alebo do zamku.najhorsie je natom ze musim vyberat poistku lebo auto potom nejde zamykat.uz som bol s tym v servise ale povedali mi ze tazko sa hlada zavada ked sa to u nich neprejavi ako na potvoru som aj auto ostriekal vapkou a nic alebo aj sa mi to sprava tak ze po 5 min jazdy to z nicoho nic prejde akokeby sa ten spoj zohrial a prerazil to a znova funguje.?
Back to top
View user's profile Send private message
Kormi



Joined: 19 Jan 2009
Posts: 227

PostPosted: Sun Jun 27, 2010 12:00 am    Post subject: Re: Svieti mi kontrolka otvorenych dveri Reply with quote

zajo301 wrote:
mam problem prejavuje sa mi taka anomalia Shocked svieti mi kontrolka otvorenych dveri spolujazca a prejavuje sa to len ked ......?

nejspíž to bude něco jiného,ale moje zkušenost byla - zavíraní kufru a zámek kufru ,stávalo se mi ,že jsem přivřel kousek látky ve dveřích kufru a taky mi svítila kontrolka a nemohl jsem přijít na to proč, pak zhasla a připřejetí nějaké nerovnosti se opět rozsvítila...měl jsem nervy než jsem na to přišel...
_________________
Ford Fusion 1,4 -16V -Ebony Blaser 1/09
Ford Grand C Max-1,9 Tdi 12/13
http://fusion.fordclubs.org/nase5.html
MOTTO: ..je jedno čím jezdíš ,ale jezdi jako člověk
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
zajo301



Joined: 30 Aug 2009
Posts: 3

PostPosted: Sun Jun 27, 2010 10:20 am    Post subject: Re: Svieti mi kontrolka otvorenych dveri Reply with quote

tak uz som tie dvere nakomplet rozobral vycistil vnutro a vystriekal vsetko silikonovym sprayom nech to odpudzuje vodu uvidim co to urobi vecer ked to pojdem umyt na mycku Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Sun Jun 27, 2010 9:31 pm    Post subject: Re: Svieti mi kontrolka otvorenych dveri Reply with quote

zajo301 wrote:
.potrebujem poradit ako rozobrat dvere hlavne sa mi jedna ako dat dole aj bocne sklo vo dverach.uz som to mal rozobrane vsetko odkrutene len neviem system ako dam dole sklo?poradi mi niekto nejaky navod?skusim to tam vsetko vycistit zrejme sa tam niekde dostava voda...


Jak nám ted spravovali dveře,tak je zevnitř celé rozebírali a co sem se díval, tak všechno tam oddělali a pak stáhli asi na půl okýnko a nahoru ho vytáhli... Wink
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
zajo301



Joined: 30 Aug 2009
Posts: 3

PostPosted: Fri Jul 02, 2010 6:04 pm    Post subject: Re: Svieti mi kontrolka otvorenych dveri Reply with quote

zajo301 wrote:
tak uz som tie dvere nakomplet rozobral vycistil vnutro a vystriekal vsetko silikonovym sprayom nech to odpudzuje vodu uvidim co to urobi vecer ked to pojdem umyt na mycku Rolling Eyes


takze kontrolka stale blbne isiel som s tym do servisu a pri rozoberani to elektrikarovi znova zhaslo takze nemal zasa sancu prist nato co to robi? objednal motorcek a vo stvrtok to ide vymenit uvidime ci to pomôze ak nie tak potom problem uz asi bude niekde v kabelazi.
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Sun Jun 14, 2015 11:42 am    Post subject: Reply with quote

Podarilo sa to vyriesit vtedy? Blbne mi zatvaranie zadnych dveri. Niekedy kontrolka zhasne niekedy nie. Kde sa nachadza snimac? Nevie niekto pomoct ? Dalsia vec mi napadla kontakt na kabelazi na dverach. V takom pripade vymena zamku problem nevyriesi.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
ZeroGT



Joined: 13 Jul 2015
Posts: 1

PostPosted: Mon Jul 13, 2015 1:07 pm    Post subject: Kontrolka otevřených dveří řidiče Reply with quote

Ahoj, svítí mi kontrolka otevřených dveří u řidiče (tudíž nelze auto zamknout). Obcas kontrolka zhasne, ale po čase se opět rozsvítí? Někdo nějaká rada co s tím? díky
Back to top
View user's profile Send private message
rajos



Joined: 22 Oct 2014
Posts: 25
Location: Bratislava

PostPosted: Mon Sep 07, 2015 1:35 pm    Post subject: Reply with quote

zero uz si to nejako vyriesil? co to bolo?
Back to top
View user's profile Send private message
Meridius



Joined: 05 Mar 2015
Posts: 2

PostPosted: Mon Aug 07, 2017 5:06 pm    Post subject: Reply with quote

Mám obdobný problém. Dveře u řidiče, blbne mi zamykání...pomůže jen s těmi dveřmi pořádně buchnout, pak se to umoudří. Je to nejspíš tím, že dveře se tváří jako nedovřené. Za jízdy mi totiž občas svítí kontrolka nedovřených dveří. Teď co s tím? Kde je přesně senzor nebo nějaký mikrospínač nedovřených dveří? V zámku či někde jinde?
Back to top
View user's profile Send private message
Miko



Joined: 21 May 2008
Posts: 14

PostPosted: Sun Dec 31, 2017 6:36 pm    Post subject: Reply with quote

Mám problém ako Meridius, pri zamknutí auta mi len cvakne a hneď odomkne. Až keď znova otvorím a zatvorím šoférove dvere, potom to ide zamknúť. Mal som už ale aj 5 min maturitu. Nepomáhalo ani všetky dvere otvoriť a zavrieť. Pred rokom som menil batériu a táto závada sa prejavila prvýkrát až po výmene. Pred výmenou mi auto robilo to, že po naštartovaní a asi 50-200m jazdy mi cvakli zámky a preblikli kontrolky, ako keď zamknete auto, ale páčky sa ani nepohli. Viacerí mi povedali, že to môže spôsobovať slabá batéria, ale auto štartovalo. Až keď vypovedala úplne, tak som ju vymenil. Občas sa mi ale stane to isté aj s novou. Ja si myslím, že to je nejaký spínač, ktorý signalizuje zatvorené dvere.
_________________
Ford Fusion 1,4 Duratec Rival X
Back to top
View user's profile Send private message
jeff



Joined: 17 Oct 2007
Posts: 80
Location: Praha

PostPosted: Fri Jan 05, 2018 8:26 am    Post subject: Reply with quote

Vadný mikrospínač v jedněch z předních dveří. Začalo to stejně, zabouchnu, zamkne a hned odemkne, ze začátku párkrát pomohlo silné zabouchnutí, ale po pár akcích už ne.
Zjistil jsem na ford fóru, že je to mikrospínač v tělěse zámku. Byl tam i parádní návod na výměnu s fotkama (byl to fokus se stejným zámkem) i s typem mikrospínače, ale přiznám, byl jsem na to líný.
Pak jsem se ptal v servisu, kde mi řekli, že se samozřejmě musí vyměnit celý zámek s cenou 4t za kus. Tak jsem odpojil v obou dveřích hlavní konektory a auto už 4 roky zamykám a odemykám jen klíčem, je to verze bez dálky jen s centrálem, zámek na obou stranách + kufr. Je to jako ve staré škodovce. Pouze jsem dodělával nový spínač na otvírání kufru zevnitř, ten původní po odpojení nešel. Jo a holt stále svítí kontrolka otevřených dveří.
_________________
Fusion 1,4i 16 V, Ambiente, Deep Navy, 9/2006
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group