Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

CS Tesco
Goto page Previous  1, 2
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Palivo, palivová sústava, spotreba
View previous topic :: View next topic  
Author Message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Sat Jul 24, 2010 9:16 pm    Post subject: Reply with quote

na webe citam, ze do Tesca v CR tankuju benzin z OMV
inak celkom fajn clanok: http://peniaze.pravda.sk/sk-pspotrebitel.asp?c=A071009_063837_sk-psporteb_p01
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
picinko



Joined: 28 Dec 2008
Posts: 132
Location: Komárno, momentálne Veľký Kýr

PostPosted: Sat Jul 24, 2010 9:37 pm    Post subject: Reply with quote

Ale tý čo majú najlacnešie pohonné hmoty určite nemajú niečo v poriadku s nimi. Raz som tankoval naftu u Jurkiho do otcovho auta a po pár kilometroch čo som prešiel tak som rýchlo zbadal, že niečo nie je v poriadku lebo turbo tak nezaberalo ako predtým. Takže odomňa toľko k tomu. Takže odvtedy tankujem len na značkových a ja osobne iba na SHELL.
_________________
Ford Fusion, 1,4i, 16V, Duratec 10/2006 Tango metalíza, červené fólie, Chiptuning, Alpine autorádio, ešte neviem koľko koní tam mám
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
stevulik2



Joined: 16 Apr 2010
Posts: 54
Location: Košice

PostPosted: Sun Jul 25, 2010 1:44 pm    Post subject: Reply with quote

Niekolko rokov som pracoval v Carrefoure ktory prevadzkuje aj cerpaciu stanicu. Takze som videl ako sa objednavaju paliva , od koho atd. Priamo to mal na starosti moj kolega. K nam chodili presne tie iste auta (prekladka Velke Kapusany), ktore dalej roźvazali ostatnym cerpackam. A to ze je tam palivo lacnejsie ako inde to je skor o tom aby si zakaznik prisiel hlavne nakupit do obchodu. Dokonca sa pamatam ked sa cena paliva dotovala t.z marza do minusu len aby boli zakaznici. To iste plati aj pre TESCO, METRO ... A este pred CRF som chvilu pracoval na cs AGIP a to je presne ten isty pripad. Druha vec moze byt ako sa prevadzkovatel stara o zariadenie cs, tz udrzba, cistenie atd. Preto ak pocujem ze tam a tam netankujem lebo je tam zly benzin ci nafta tak sa chytam za hlavu. Vsetci tankujeme prevazne to iste, mozno OMV alebo SHELL funguje inak.
_________________
Ford Fusion 1,4 TDCi, 2006, Blue jean ,NOW NEW
Renault Twingo 1,2 ,1998, NOW
Seat Ibiza 1,4i ,1996
Fiat 126p Smile,1986
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Sun Jul 25, 2010 2:11 pm    Post subject: Reply with quote

stevulik, dikz a info, presne tak som si myslel, ze to aj je.
ine cerpacky si daju ine ceny, potom na tom zarabaju ovela viac, vacsie marze, vacsie zisky, ale benzin, ci nafta, ta ista ...

a mozno niekto povie, ze ked nacerpal v carefoure, tak mal pocit, ze auto slabsie ide, ale to moze byt aj v tom, ze to ma v hlave, proste mysli na to, tak to tak aj je (akoze) ... proste niekomu natankujem na shellke, donesiem mu auto a poviem: tankoval som v tescu ... a on mi na 2.den povie, ze citi, ze slabsie ide auto a mysli si, ze je to preto, lebo je tam benzin s tesca ...
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
stevulik2



Joined: 16 Apr 2010
Posts: 54
Location: Košice

PostPosted: Sun Jul 25, 2010 3:13 pm    Post subject: Reply with quote

Zazil som tam aj reklamacie typu ze ako je mozne ze do 10L bandasky mu vojde 12L paliva t.z podozrenie ze benzinka okrada, alebo reklamacia ze auto prestalo ist . Konkretne o CRF benzinke viem ze sa tam pravidelne robila metrologia a pravidelny servis nutny na cistotu paliva. Musim povedat ze je to draha zalezitost, takze si viem predstavit ze nejaky maly prevadzkovatel to poctivo nerobi. Niektore servisy sa robili praveze po zakaznickej reklamacii aby sme si boli isty ze mame vsetko v poriadku.No Francuzi to vzdy bez vstkeho dali urobit, ale samozrejme robilo sa to aj za terajsieho vedenia. Presne ako pises vela robi psychika vodica Smile PHM su pri tom vzdy tie iste.
_________________
Ford Fusion 1,4 TDCi, 2006, Blue jean ,NOW NEW
Renault Twingo 1,2 ,1998, NOW
Seat Ibiza 1,4i ,1996
Fiat 126p Smile,1986
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Sun Jul 25, 2010 7:48 pm    Post subject: Reply with quote

a co ta reklamacia ? ako to dopadlo ? bolo to vobec mozne ? lebo som take nieco podobne cital aj na inom webe, ze niekto natankoval viac ako mohol Wink
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
stevulik2



Joined: 16 Apr 2010
Posts: 54
Location: Košice

PostPosted: Sun Jul 25, 2010 8:06 pm    Post subject: Reply with quote

pokial sa pamatam tak to bolo tak ze sa zavolala metrologia, premerali sa stojany ci spravne tankuju, dostali sme doklad ze mame vsetko o.k Zakaznikova reklamacia sa neuznala. Ono ten doklad z metrologia plati nejaky cas takze sa to pouzilo aj pri pripadnyc dalsich reklamaciach. No jasne ze sa da natankovat do 10l bandasky viac ta ma predsa este nejaku rezervu. To iste plati o autach pamatam ako niektory experti boli zhrozeny z toho ze do auta so 40l nadrzou natankovali 43l nevedeli to pochopit, urcite sme ich okradli Smile
_________________
Ford Fusion 1,4 TDCi, 2006, Blue jean ,NOW NEW
Renault Twingo 1,2 ,1998, NOW
Seat Ibiza 1,4i ,1996
Fiat 126p Smile,1986
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Sun Jul 25, 2010 10:14 pm    Post subject: Reply with quote

Aj keď mi asi budete tvrdiť, že to nemá s tým súvis, osobne si myslím, že to dokazuje prečo netankovať na Tescu. Minulý týžden som šiel do Bratislavy, bral som plnú tak som natankoval na Tescu Žilina(bol som v obchode tak po ceste). Uz v Bratislave mi to raz urobilo, len tak na displeji naskocil nápis EAC fail a motor pracoval v obmedzenom režime (iba do 1500 otáčok a 30km/h(uz sme to tu rozoberali v inom vlákne), no po vypnutí motora a znovu naštartovaní všetko okey. Dnes večer som šiel do mesta a hneď po naštartovaní, motor nevedel udržať otáčky, studený stále zhasínal. Potom sa mi ho podarilo naštartovať a ihneď akonáhle som dal nohu z plynu tak naskočila hláška EAC fail a obmedzený výkon motora. Po vypnutí zapnutí nič až do momentu kedy som dal znovu nohu z plynu dole. Takto stále. Takže som 10 km úsek strávil buď držaním motora v otáčkach ale vždy keď som potreboval brzdiť a podobne a dal som nohu z plynu tak zase EAC fail. Som asi 40 krát musel štartovať.Mal som tam aj dosť benzínu, 3 paličky. Bol som rozhodnutý, že ráno s tým idem do servisu ale nedalo mi to, natankoval som na OMV a motor začal normálne fungovať. Spravil som ešte ďalších 25 km a bez problémov. Takže to budem kontrolovať. Ale ja nemám pochýb, že to bolo tým palivom z Tesca. Kedže podľa viacerých, ktorý mali tento problém tak ho spôsobuje čidlo tlaku paliva. U mna to bolo jednoznačne samotným Tesco benzínom a jeho kvalitou nakoľko po dotankovaní na OMV to zázračne prestalo. Uvidím čo zajtra, budem informovať.
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Mon Jul 26, 2010 9:11 am    Post subject: Reply with quote

podstatne je to, co sa dalo viackrat docitat v casopisoch, co som tu viackrat pisal a co sme sa tu teraz docitali od zainteresovaneho znaleho chlapa :

vsetko ide od jedneho dodavatela z jedneho kotla...

Mozno varka pre shell dostane nejake aditiva, tie ale neovplyvnia vyhrevnost a teda ani spotrebu.
_________________
Toyota Corolla 1.8 Hybrid 122 k, e‐CVT comfort Style Tech, Celestine grey
Suzuki SX4 Scross 2WD, 1.0 Premium 6AT, sphere blue pearl
Peugeot 3008 1.6VTi Active, red rubis
VW Golf Plus 1,4 Trendline, red tornado
Ford Fusion 1,25 Rival, colorado red
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Mon Jul 26, 2010 1:46 pm    Post subject: Reply with quote

Dnes 45 km a bez problémov, takže podľa mna to naozaj bolo palivom Exclamation
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Mon Jul 26, 2010 4:03 pm    Post subject: Reply with quote

Liboro wrote:
Dnes 45 km a bez problémov, takže podľa mna to naozaj bolo palivom Exclamation

v Tescu Zilina som tankoval plnu nadrz, ked som sa vracal zo zrazu Fusionistov ... ziaden problem ...
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
kolombo



Joined: 24 Feb 2009
Posts: 55

PostPosted: Mon Jul 26, 2010 11:00 pm    Post subject: Reply with quote

Paliva TESCO

http://peniaze.pravda.sk/sk-pspotrebitel.asp?c=A070828_063242_sk-psporteb_p01


Je to sice starsi clanok ale nazor a tankovanie nech si kazdy posudi podla seba Ja prevazne tankujem PL a podla mojich osobnych skusenosti a skusenosti znamich a kolegov z prace je Polska nafta lepsia ako na Slovensku ,,,,pri tankovani na slavnafte shell aOMV som nezbadal ziadny rozdiel ,,,,Jedno je ale iste ,ze system common rail je haklivy na nekvalitne palivo ...


http://denso.sk/palivove-naftove-filtre-systemu-common-rail


cast v clanku ..... Nečistoty, voda a ďalšie druhy kontaminantov majú na komponenty systémov common rail DEŠTRUKTÍVNY účinok. Výsledkom týchto deštruktívnych účinkov je potom vysoký účet v servise za opravu či výmenu týchto komponentov.
_________________
Nikdy nehovor,ze sa to neda,lebo vzdy sa najde niekto,kto o tom nevie,ze sa to neda a urobi to .....
8/2008 1,4 TDCI Duratoq Flair X Black Panther
Back to top
View user's profile Send private message
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Thu Aug 05, 2010 12:50 pm    Post subject: Reply with quote

toto som sa docital v jednej diskusii na porada.sk :

prvy prispevok :

Pred dvoma dnami mi telefonovala dcéra, že zať skoro havaroval, nešlo mu otočiť volantom. Po prehliadke v autoservise mu povedali, že nie je jediny, vraj to spôsobil benzín z TESCA.

po par dalsich doplneny prvy :
To nebol môj názor, ale automechanika v renomovanom AUDI servise.

zaklincovany druhy prispevok:
nebol blondýn?

Twisted Evil
_________________
Toyota Corolla 1.8 Hybrid 122 k, e‐CVT comfort Style Tech, Celestine grey
Suzuki SX4 Scross 2WD, 1.0 Premium 6AT, sphere blue pearl
Peugeot 3008 1.6VTi Active, red rubis
VW Golf Plus 1,4 Trendline, red tornado
Ford Fusion 1,25 Rival, colorado red
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Thu Aug 05, 2010 2:43 pm    Post subject: Reply with quote

kolombo wrote:
..... Nečistoty, voda a ďalšie druhy kontaminantov majú na komponenty systémov common rail DEŠTRUKTÍVNY účinok. Výsledkom týchto deštruktívnych účinkov je potom vysoký účet v servise za opravu či výmenu týchto komponentov.

takze v Tescu benzine, nafte su tie necistoty a v inych pumpach nie su ? trosku to nechapem, ked sa aj do tesca pohonna latka dava z toho isteho auta ako inde.
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Thu Aug 05, 2010 2:44 pm    Post subject: Reply with quote

vls wrote:
toto som sa docital v jednej diskusii na porada.sk :

prvy prispevok :

Pred dvoma dnami mi telefonovala dcéra, že zať skoro havaroval, nešlo mu otočiť volantom. Po prehliadke v autoservise mu povedali, že nie je jediny, vraj to spôsobil benzín z TESCA.

po par dalsich doplneny prvy :
To nebol môj názor, ale automechanika v renomovanom AUDI servise.

zaklincovany druhy prispevok:
nebol blondýn?

Twisted Evil

ahoj, vcera som siel do V. Kapusian a cestou tam mi neslo radio Sad
ja viem, pred tyzdnom som tankoval v Tescu, preto neslo, sakra !
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Palivo, palivová sústava, spotreba All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group