Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Ford Fusion vs. Renault Clio Grandtour vs nieco ine do 12t E
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská
View previous topic :: View next topic  
Author Message
mbrnakova



Joined: 15 Aug 2010
Posts: 0
Location: Nobelova

PostPosted: Sun Aug 15, 2010 8:32 pm    Post subject: Ford Fusion vs. Renault Clio Grandtour vs nieco ine do 12t E Reply with quote

Ahojte,
chcela by som sa spýtať, plánujem v najbližšom týždni kúpu auta, malo by to byť prvé auto v rodine, trojčlennej, riešime veľkosť kufra, najmä kvôli kočíku, ISOFIX a vypínateľný predný airbag... prešli sme si snáď všetkých predajcov v BA, a po zvážení sa nám do finále dostali tieto dva typy aut a to Ford Fusion X 1,4 16V DOHC/ 80k vo verzii Trend X v cene 9 805€ a Renault Clio Grandtour 1,2 TCe 74kW/100k vo verzii LS Carminat TomTom v cene 10 500€.

Viete mi poradiť pre ktoré z nich sa rozhodnúť, prípadne poradiť niečo podobné v tejto triede a v cenovej relácii do 11 000€?

ďakujem veľmi pekne.


Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Sun Aug 15, 2010 8:45 pm    Post subject: Reply with quote

Logan MCV Laughing
Nene..sranda...jaké mají výbavy?
Nějaké podrobnější info by to chtělo Wink
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Sun Aug 15, 2010 9:37 pm    Post subject: Reply with quote

Ahoj, renaultik silnejsi motor ... ale vo vseobecnosti je to Francuz ... a Ford je Ford, teda kvalita ... pozri si rebricky, Fusik je stale v TOP 3 ...

za zmienku stoji to, ze renault ma o 100 litrov vacsi kufor ... dalej ISOFIX, pokial viem, Fusion ho nema, alebo uz ho ma ? moj r.2006 ho nemal

a co tak Kia Ceed SW ? nepisem to preto, ze som si ju kupil, ale preto, ze teraz maju akcie -4000 Euro na rocnik 2009 a to uz je sila ! priestorovo to uz je niekde uplne inde ako u Fusiona ... to len na zamyslenie ... nad ostatnymi znackami teraz nejako nemam cas premyslat, ale nieco by sa mozno naslo aj inde ...
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Robbert



Joined: 19 Jun 2009
Posts: 431
Location: Brno venkov

PostPosted: Mon Aug 16, 2010 8:07 am    Post subject: Reply with quote

Ahoj,

u toho Clia by mi docela vadil ten motor. Vím, že je trend downsizingu, ale malé turbo mě nepřijde jako dobrý motor. Jsou to relativně nové věci a nikdo neví, co se objeví za mouchy. Já bych šel raději do atmosféry.
A co se týká těch aut souhlasím s Duliusem, zkus kouknout na Kiu nebo Hyundai i30. Tady v Čechách jsou cenově srovnatelné s tím, co píšeš a jsou to auta o přídu větší, takže prostor jako když najdeš...
_________________
FORD Mondeo Kombi Titanium, TDCi 103 kw, r.v. 2009, Panter Black
FORD Fusion 1,4 Comfort, r.v. 2009, Panther Black
---------------------
EX:Ford Mondeo 2,0 TDDi Mk. III,2002,
Škoda Superb 1,9 TDi, 2003
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Mon Aug 16, 2010 9:19 am    Post subject: Reply with quote

Hen toho clia kombi som mal chut kupit. Len v tom čase (02/2008) to mali na linkach a nič v predajni. A boli drahsie ako dnes, na turbo som si mohol nechat zajst chut. Atmosfericky 1,2 som pozeral.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
mbrnakova



Joined: 15 Aug 2010
Posts: 0
Location: Nobelova

PostPosted: Mon Aug 16, 2010 9:39 am    Post subject: Reply with quote

ďakujem veľmi pekne za názory,

Ford stále nedoriešil ISOFIX do Fusion, čím ma dosť odrádza...ako aj tým kufrom. je ale pravda, že patrí medzi najmenej kazové autíčka, pozerala som, Ford - cca 2% z predaných kusov a Renault 14,7% z predaných kusov, aj ked viem, že Renaultov sa asi predá u nás viac.
Čo sa týka tej výbavy u Renaultu je to jedna z najvyšších má už aj tempomat, palubný počítač, bočné, stropné airbagy, autom.klimatizácia, predné hmlovky, rádio s MP3, Navigačný systém Carminat TomTOm a všeličo iné. Ford Fusion je vo verzii Trend X čo obsahuje airbagy spolujazdca, vodiča, bočné airbagy, automatická klima, palubný počítač, tonované sklá okien, lakťová opierka, predné hmlovky, centrálne uzamykanie, rádio s CD, 4 repro... atd...
Bola som aj v KIA, ale tam mi urobili cenu na Ceed SW vo výbave za
cca14 000€ čo už je nad môj rozpočet...možno by som mala skúsiť osloviť aj iných predajcov, ako tu v BA, som si všimla, že mimo BA, sa občas vyskytnú lepšie ceny, neviem síce čím to je....

M.
Back to top
View user's profile Send private message
DanFusi



Joined: 11 Feb 2009
Posts: 55
Location: novojičínsko

PostPosted: Mon Aug 16, 2010 11:02 am    Post subject: Reply with quote

Renault Clio Grandtour, byl také můj favorit při výběru nového auta, už jsem byl těsně před podpisem objednávky, ale jsem dost šťoura a mám Renault Megane doma ( manželka mne přemluvila, když už jsem tam všechno vyměnil, tak ať jí ho nechám na ježdění, a ono fakt 2 roky slouží, bez nároku na servis).
Takže proč jsem couvnul od Clio Grandtour:
rezerva zespod - věděl jsem o ní od začátku, ale nějak to překousnu
výměna žárovky v předním světlometu jen servis ( nebo pevné nervy)
motor 1,2 100ps - mi můj servisní technik rozmluvil ihned, jak jsem se na něj zeptal, turbo má svoje specifika provozu a na dojížděí 15km tam a zpět není vhodné.
Manipulace s kufrem a platem.
Otevírání kufru jen spínačem u SPZ - je to spínač pod gumou.

I Ford má své mouchy - odlepující se plasty dveře, pod oknem, v ineriéru to občas vrže a je těžké najít kde, motor občas při startování zlobí, naskočí až na 2 pokus.
_________________
C3 Picasso 1.4 VTi 2/2016
Ford Fusion Ebony 1.4 Duratec, 4/2009, Mondus silver, PP, manual klima
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Mon Aug 16, 2010 11:30 am    Post subject: Reply with quote

mbrnakova wrote:

Bola som aj v KIA, ale tam mi urobili cenu na Ceed SW vo výbave za
cca14 000€ čo už je nad môj rozpočet...možno by som mala skúsiť osloviť aj iných predajcov, ako tu v BA, som si všimla, že mimo BA, sa občas vyskytnú lepšie ceny, neviem síce čím to je....
M.

a kedy si tam bola ? teraz ked davaju 4000 Eur zlavu ?
14 000 Eur, aky motor to bol ? za 14 000 Eur uz mas 1.6 diesel CRDi
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
mbrnakova



Joined: 15 Aug 2010
Posts: 0
Location: Nobelova

PostPosted: Mon Aug 16, 2010 12:15 pm    Post subject: Reply with quote

Bola som tam zhruba pred tromi týždňami, už mali tú akciu na staršie autá,
ono je to ,,rafinované,, akcia sa vzťahuje len na 1,6 a vyššie, ktoré normálne v cenníku stoja od 16tis. a samozrejme čím lepšia výbava, tým vyššia cena ale aj zľava... je to v podstate rovnako.
Kia síce dáva 7 ročný záručný servis, ale je to nové auto, nie ako Fusion, ktorý je tu už x rokov a všetky nedostatky by mali byť ,,vychytané,, aj ked ako tak čítam, vrzganie, a akési gumy, ktoré sa odlepujú...

Skúsim možno ešte raz tú Kiu, ale iného predajcu, lebo tí oproti Auparku, to je katastrofa... niekedy som mala pocit, že obchodníci vymreli....nehovoriac o predajcoch v Opli...
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Mon Aug 16, 2010 12:21 pm    Post subject: Reply with quote

mbrnakova wrote:
Bola som tam zhruba pred tromi týždňami, už mali tú akciu na staršie autá,
ono je to ,,rafinované,, akcia sa vzťahuje len na 1,6 a vyššie, ktoré normálne v cenníku stoja od 16tis. a samozrejme čím lepšia výbava, tým vyššia cena ale aj zľava... je to v podstate rovnako.
Kia síce dáva 7 ročný záručný servis, ale je to nové auto, nie ako Fusion, ktorý je tu už x rokov a všetky nedostatky by mali byť ,,vychytané,, aj ked ako tak čítam, vrzganie, a akési gumy, ktoré sa odlepujú...

Skúsim možno ešte raz tú Kiu, ale iného predajcu, lebo tí oproti Auparku, to je katastrofa... niekedy som mala pocit, že obchodníci vymreli....nehovoriac o predajcoch v Opli...

tu akciu na starsie auta maju uz par mesiacov ... ja som kupoval v zlave 2500 Eur, ale teraz je aktualne zlava 4000 Eur, preto sa pytam ... ja som kupoval Kiu pred 4 mesiacmi presne ...
Kia Ceed SW nie je nove auto, uz niekolko rokov je na trhu ... novy je rocnik 2010, ale na ten nie je zlava, zlava je na rocnik 2009, 2008 .. samozrejme nove auta, len starsie rocniky ... nove maju inu prednu masku, kusok iny interier, smerovky v spetakoch, diesle maju 6R prevodovku a podobne ...
Sku obvolat predajne aj v inych mestach ...

A co tak huynday i30 cw ? s manzelkou sme pzerali aj na nu, manzelke sa viac paci ako kia .. ale nema 7r zaruku a nemala akcie na starsie modely + je mensia, mensi kufor .. http://www.hyundai.sk/ponukane-modely/nova-i30cw/vlastnosti-modelu/predstavenie-modelu.html
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Gil



Joined: 26 Jul 2008
Posts: 515
Location: Brno

PostPosted: Mon Aug 16, 2010 12:48 pm    Post subject: Reply with quote

dulius wrote:


A co tak huynday i30 cw ? s manzelkou sme pzerali aj na nu, manzelke sa viac paci ako kia .. ale nema 7r zaruku a nemala akcie na starsie modely + je mensia, mensi kufor .. http://www.hyundai.sk/ponukane-modely/nova-i30cw/vlastnosti-modelu/predstavenie-modelu.html

Hyundai má výrazně menší kufr než Kia
_________________
Fusion 2008 1,4 Duratec Ebony ve vecnych lovistich
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Mon Aug 16, 2010 1:08 pm    Post subject: Reply with quote

Gil wrote:
dulius wrote:


A co tak huynday i30 cw ? s manzelkou sme pzerali aj na nu, manzelke sa viac paci ako kia .. ale nema 7r zaruku a nemala akcie na starsie modely + je mensia, mensi kufor .. http://www.hyundai.sk/ponukane-modely/nova-i30cw/vlastnosti-modelu/predstavenie-modelu.html

Hyundai má výrazně menší kufr než Kia

hyunday 415 - kia 534
fusion 337 - clio 439

mas pravdu ...
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
haplo602



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 368

PostPosted: Mon Aug 16, 2010 2:47 pm    Post subject: Reply with quote

fusion nema isofix, takisto nema vypninanie predneho airbagu a to co tam montuju pokial viem nesignalizuje vypnuty airbag.

neviem neviem, ale teraz by som fusion ako nove auto uz nekupoval. na svoju triedu je uz stare.
_________________
Ford Fusion 1.6 TDCI Urbanite-X (Tango) / 2008
Kia Carnival III 2.9 CRDi EX /2006
Back to top
View user's profile Send private message
Horal



Joined: 13 May 2008
Posts: 205
Location: V. Tatry

PostPosted: Mon Aug 16, 2010 3:17 pm    Post subject: Reply with quote

Ako je to s tou 7 ročnou zárukou- počul som, že je to tiež čudná záruka- vzťahuje sa len na niektoré veci.
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec 05/2008
http://picasaweb.google.sk/scootiphoto/FordFusion
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Mon Aug 16, 2010 3:36 pm    Post subject: Reply with quote

Horal wrote:
Ako je to s tou 7 ročnou zárukou- počul som, že je to tiež čudná záruka- vzťahuje sa len na niektoré veci.

vztahuje sa na vsetko zakladne pokial viem ...
ale na nejake veci, co sa klasicky opetrbuju tak nie, napriklad take brzdne dosticky, tie Ti zadarmo po 5 rokoch nevymenia Smile

viac infa: http://www.kmss.sk/7rokov
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group