Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Palivo Ethanol E85
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Palivo, palivová sústava, spotreba
View previous topic :: View next topic  
Author Message
SEKYC



Joined: 07 May 2011
Posts: 414
Location: Roudnice n.L

PostPosted: Sun Aug 11, 2013 8:56 pm    Post subject: Reply with quote

No jak jsem se tak poptal, tak záleží jak,čím a u koho si to necháš předělat, aby ti to zapsali do techničáku je v čr schválena jen jedna sada,ty ostatní mají vždy na konci popisu napsáno "pouze na sportovní účely" .Ty neschválené jsou http://www.flexcar.cz/konverzni-kit-ethanol-e85-4-valec docela levně,ale ta schválená je http://www.flexcar.cz/konverzni-kit-elotec-ec-85 má teda i automatiký čidlo paliva,takže můžete míchat palivo jak chcete a přes toto čidlo se upravý automaticky ta pomocná řídící jednotka,nemusíte se o nic starat. Jinak E85 u nás tady mají i na vesnických pumpách Very Happy osobně si myslím že tato přestavba je výhodnější než na LPG s kterou musíš ted nevím jestli každý rok nebo ob rok na atestaci nádrže atd. takže zase do toho cpeš prašule.Do dvou let bude takový bum na E85 že ty dobytkove na něj určitě uvalej spotřební dan. Crying or Very sad
_________________
Ford Fusion (FUFÍK) 1.4 16V 59kw Comfort RedTango 5/2010 6,4l // Hyundai i10 1.2 16V 57kW 01/2009 ( divoká červená karkulka)
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Sun Aug 11, 2013 9:45 pm    Post subject: Reply with quote

Právě proto bych do toho asi neinvestoval...protože to stejně za chvíli bude stát jako normální benzín...
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
Marekskk



Joined: 31 Aug 2010
Posts: 386
Location: SK/CZ

PostPosted: Sun Aug 11, 2013 11:31 pm    Post subject: Reply with quote

No zase ťažko povedat, ako som spominal ten znamy na Merive to mal za cca 5000 kc, urcite aj so zapisom to sa ho ešte opytam. Ta cena E85 si myslim ze bude vzdy nizsia aspon o nieco, a hoci aj 2 roky usetrim nieco a modul sa moze dat aj na iny typ auta. A LPG mi nejako nevonia, rezerva v kufri to nechcem, do bandasiek sa to dat neda, sice je to lacnejsie no kazdorocne priehladky a zakaz vstupu do podzemnych garazi to su nevyhody.
_________________
Ford Fusion 1,4 16v Duratec Comfort
Ford Mondeo 2.0 TDDi
Back to top
View user's profile Send private message
kuna



Joined: 03 Apr 2009
Posts: 109
Location: České Budějovice

PostPosted: Sun Aug 25, 2013 7:03 pm    Post subject: Reply with quote

Právě mám před sebou článek z aktuálního čísla Auto7 o alternativách (LPG, CNG a E85). Z textu tak nějak vyplývá, že používat E85 je nejjednodušší, bez nejmenších investic a nejsou zde uvedeny téměř žádné zápory.
Taky jsem o tom začal přemýšlet (při nájezdu kolem 17.000 km ročně bych měl snad investici zpátky), a navíc, bratr si taky do Merivy nechal namontovat "zázrak" za cca 8.000, k mému údivu dokonce s manuálním přepínačem dle druhu paliva. Necítí prý žádný problém, spotřeba skoro stejná, výkon prý také a cena o 10 korun na litr menší.
Nějak mi to ale selským rozumem nesedí, krabička, která je pouze zapojena do elektroinstalace (bůh ví zda sériově, paralelně nebo jen na efekt), nemůže vyřešit všechny aspekty spalovacího procesu. A protože E85 má jiné fyzikální vlastnosti, nezdá se mi, že by dokázala řešit především dobrý stav motoru dlouhodobě.
Pročetl jsem nejen toto fórum, ale i tento velmi výživný článek http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=496 a bez perfektní znalosti věci se nedá asi argumentovat pro etanol.
_________________
Ford Fusion (Fučík) 1,4 59kW Ebony, Red Tango, 5/09
Back to top
View user's profile Send private message
Marekskk



Joined: 31 Aug 2010
Posts: 386
Location: SK/CZ

PostPosted: Sun Aug 25, 2013 7:24 pm    Post subject: Reply with quote

Ten článok som len tak prebehol, urcite si ho neskôr precitam cely, teraz na to nieje cas. No aspon co sa tyka konca tak zhrnutie je asi take ze to neodporuca. Alebo mnohy pisete ze je tam mala uspora, malo cerpaciek a pod.
No aspon tak ciastocne co som prebehol niekolko tem, firmy co to prerabaju, nejake tie skusenosti a pod. tak nikde nebolo riesena nejaka nespolahlivost, opotrebenie nejakych komponentov a pod. Vela ludi to miesa co je zase trocha ine ako kompletna prerabka. Ak pocitam aj s tou zvysenou spotrebou na Fusiona okolo tych 8 litrov E85 tak ta uspora je tam citelna si myslim. Preco by som mal tankovat nieco drahsie ked je lacnejsia moznost, bohuzial ziadny predajca FORD Vam k tomu nic blizsie nepoviem, len ze s tym nemaju skusenosti, alternativne paliva neodporucaju a podobne veci. Ta investicia tych 5 - 8000kc nieje az taka strasna si myslim, keby som chcel usetrit fakt dost ok, beriem LPG, no prestavba je nakladnejsia, rezervu by bolo dobre nosit v kufri no a to aj s tou investiciou nemam v plane robit. Chcem zachovat povodne veci, pockam si este na vyjadrenie a skusenosti kamarata tiez s tou MERIVOU a uvidime. Ta uspora hoci len tych 50kc na 100km je, mozno pre niekoho mala ale je.

Kuna, mohol by si napisat viac info ohladom tej Merivy na E85? Ako dlho to ma prerobene, kde to daval robit? Moze tankovat rôzny pomer benzin/E85?
_________________
Ford Fusion 1,4 16v Duratec Comfort
Ford Mondeo 2.0 TDDi
Back to top
View user's profile Send private message
kuna



Joined: 03 Apr 2009
Posts: 109
Location: České Budějovice

PostPosted: Mon Aug 26, 2013 7:16 am    Post subject: Reply with quote

Tady je ještě jistá diplomová práce k prostudování http://www.vutbr.cz/www_base/zav_prace_soubor_verejne.php?file_id=26685. Co jsem tak zběžně pochytil, do jistého poměru etanolu a naturalu vykazují motory lepší parametry jak výkonu, tak i poměru ceny/spotřeby. Hodně lidí prostě zkouší jaký konkrétní mix autu nejlépe "chutná".
Já žiju v domění, že zabudováním jednotky (jedné z těch dvou oficiálních), můžu jezdit pouze na etanol nebo taky jen na benzín anebo na libovolný mix v nádrži. Jednotka rozpozná jakou směs motor spaluje a podle toho upraví hodnoty předstihu a snad i dobu vstřiku.
Z článků jsem pochopil, že problémem je vyšší teplota spalování, větší agresivita etanolu na různé plastové (gumové) materiály a elektrosoučásti. Takže problémy můžou nastat s ventily, čerpadlem a třeba s těsněním pod hlavou. Dále sklony ke korozi a rychlá degardace oleje.
Kdyby dal výrobce jednotky i záruku na motor a palivový systém asi by nebylo co řešit, takto je to spíše sázka do loterie. Četl jsem někde v diskuzi, že už na etanol někdo ujel několik desítek tisíc km bez problémů - ale věř tomu bez obav.

A co se týká Merivy, brácha to má asi měsíc, já se jen podíval pod haupnu jak to vypadá a až na jednu krabičku a pár drátů jsem nic zvláštního neviděl. A zajímat jsem se o to začal až jsem se vrátil z dovolené.
_________________
Ford Fusion (Fučík) 1,4 59kW Ebony, Red Tango, 5/09
Back to top
View user's profile Send private message
Marekskk



Joined: 31 Aug 2010
Posts: 386
Location: SK/CZ

PostPosted: Mon Aug 26, 2013 9:50 am    Post subject: Reply with quote

Takže by si si svojho Fusiona prerobit na spalovanie cisteho E85 nedal?
_________________
Ford Fusion 1,4 16v Duratec Comfort
Ford Mondeo 2.0 TDDi
Back to top
View user's profile Send private message
SEKYC



Joined: 07 May 2011
Posts: 414
Location: Roudnice n.L

PostPosted: Mon Aug 26, 2013 4:45 pm    Post subject: Reply with quote

My už všichni s tím etanolem ale jezdíme nějaký ten rok Laughing ,celá republika jezdí na E95 ,samozdřejmě jen ten kdo má motor na benzin,a mělo to být původně ještě více ( E92),naštěstí to zatím pozastavili jelikož to začalo hodně zvyšovat cenu obilí v evropě.Jinak ta dražší přestavba je plně automatická,má průtokový čidlo paliva a to vyhodnotí jaký mix v nádrži zrovna máš.
_________________
Ford Fusion (FUFÍK) 1.4 16V 59kw Comfort RedTango 5/2010 6,4l // Hyundai i10 1.2 16V 57kW 01/2009 ( divoká červená karkulka)
Back to top
View user's profile Send private message
Marekskk



Joined: 31 Aug 2010
Posts: 386
Location: SK/CZ

PostPosted: Mon Aug 26, 2013 5:29 pm    Post subject: Reply with quote

Myslis tie biozlozky v palive? O tom som pocul, nevidim v tom velky vyznam.
_________________
Ford Fusion 1,4 16v Duratec Comfort
Ford Mondeo 2.0 TDDi
Back to top
View user's profile Send private message
kuna



Joined: 03 Apr 2009
Posts: 109
Location: České Budějovice

PostPosted: Mon Aug 26, 2013 6:34 pm    Post subject: Reply with quote

Pokud by mi někdo fakticky potvrdil, že je to dlohodobě bezpečné, tak bych do toho možná šel. To "možná" má svůj význam: etanolu jako komodity není neomezené množství, co se urodí (zasadí), to se může vydestilovat. V podstatě je to sezónní produkt a už těď se biosložka do naturalu povinně přidává a má se jeho množství ještě o něco zvýšit. Pokud bude po etanolu větší zájem, bude ho možná nedostatek, tak zákonitě podraží a to třeba i tak, že ta investice do jednotky bude už příští rok marná.
Ale na druhou stranu, pokud by to s etanolem bylo opravdu tak výhodné a bezpečné, tak ho do nádrže lijou skoru všichni hlava nehlava.
Já bych ještě počkal na příští rok, po zimě. Stejně se teď ochladí a třeba se na jaře už objeví nějaké relaventní reference. To, co jsem četl v nabídkách na internetu za objektivní informace nepovažuju.
_________________
Ford Fusion (Fučík) 1,4 59kW Ebony, Red Tango, 5/09
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Mon Aug 26, 2013 6:45 pm    Post subject: Reply with quote

SEKYC: V benzinu sice biosložka je, ale rozhodně jí tam neni 95% (nebo 92)
To E 85 se jmenuje proto, že je tam 85% ethanolu. Zbylých 15% by měl být normálně N95. Takže v podstatě namíchaný už to tak nějak je.
Jinak pochybuju, že motor ti může bez problému spalovat ethanol jenom díky nějaké krabičce. Právě kuli tomu, co tu už výše popsal kuna.
Takových podobných zázraků je na netu spousta. Dokonce i bez ethanolu to umí snížit spotřebu a zvýšit výkon. I v tabletách do nádrže to nabízí.
Teď vážně. Třeba u Fordu jsou ty motory na ethanol z továrny mnohem více upraveny, než jenom nějaká alektronika. Co jsem o tom kdysi četl tuším ve světě motorů, tak jsou tam jiné písty ve válcích, pístní kroužky apod. Prostě ten motor je jiný než klasický. Právě kuli vlastnostem paliva a teplotám při spalování.
Můžeš to tam lít a najezdit 200tis. A nebo taky nic. Bráchovo kolega si to nechal dát do Saabu. Vidina obrovské úspory. K tomu supr plně syntetický olej a motor uděla pápá.

No a pár stránek dříve vyjádření přímo od Forda. Takže je to na každym z nás. I když se mi to trošku proti srsti, tak než tohle, to máš větší jistotu u toho LPG.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Marekskk



Joined: 31 Aug 2010
Posts: 386
Location: SK/CZ

PostPosted: Mon Aug 26, 2013 7:17 pm    Post subject: Reply with quote

A po LPG nieje veľký záujem? A cenovo je vždy niekde inde ako N95. Chlapi nic v zlom ale to su len take dohady a co ked bude vacsi zaujem, a co ked toto a ono. E85 je známe už dlho, no na čerpačkach sa objavilo kedy?, 2005-6? Neviem.
Nas Fusion ma najazdenych necelych 60 tisic a 4 roky. Keby ze to ma dvojnasobok tak nevaham a skusil by som E85. Teraz neviem, ako vravite pockame ako sa to bude spravat cez zimu v tych Merivach, pripadne potom ako sa bude spravat motor a pod. Chcelo by sa to porozpravať fakt s nejakym odbornikom pre bližšie info.
Napr. ked si pozriete web http://www.e85ka.cz/ , rad by som vedel čo je pravda a čo nie. Ťažko povedať, dnes každy klame no ak E85 nejako extra neškodi motoru, ventilom, kruzkom a ostatnym komponentom tak by som v tom videl zmysel. Len ako to zistiť?
_________________
Ford Fusion 1,4 16v Duratec Comfort
Ford Mondeo 2.0 TDDi
Back to top
View user's profile Send private message
SEKYC



Joined: 07 May 2011
Posts: 414
Location: Roudnice n.L

PostPosted: Mon Aug 26, 2013 8:40 pm    Post subject: Reply with quote

Právě ten etanol má studenější hoření než benzin a ta přídavná řídící jednotka musí nastavit bohatší směs a upravit jiskru,tedy prodloužit o něco zážeh. Tady dám odkaz na různé mýty a lži Shocked http://www.bioethanole85.cz/prectete-si/myty-a-lzi-o-e85-aneb-kde-je-pravda
_________________
Ford Fusion (FUFÍK) 1.4 16V 59kw Comfort RedTango 5/2010 6,4l // Hyundai i10 1.2 16V 57kW 01/2009 ( divoká červená karkulka)
Back to top
View user's profile Send private message
kuna



Joined: 03 Apr 2009
Posts: 109
Location: České Budějovice

PostPosted: Mon Aug 26, 2013 8:47 pm    Post subject: Reply with quote

Já k tématu dodám už asi poslední příspěvek. Ta uvedená stránka je opravdu silně reklamní, samé plusy žádná negativa. Někde v těch mnou uvedených dokumentech jsem četl, že natural do poměru cca 4-3/1 s etanolem dokonce zakryje negativa etanolu (zvýšenou náklanost ke korozi) a tato směs dobře vyčistí palivovou soustavu od nečistot v ní usazených a motorové části od karbonu, motor je živější a má vyšší výkon. Tak proč vlastně nějakou krabičku? Abych jezdil čistě na etanol a tím pádem za 10-ti litrovou spotřebu místo nynější 6-ti litrové. Je v tom nějaký zmatek.
Všimněte si, že čím více dostupných informací, tím měně toho víme. Celá naše rozvinutá informační společnost je tak nějak k ničemu, pokud se z toho kvanta tlachů nedá "vydestilovat" čistá pravda "P100".
_________________
Ford Fusion (Fučík) 1,4 59kW Ebony, Red Tango, 5/09
Back to top
View user's profile Send private message
Marekskk



Joined: 31 Aug 2010
Posts: 386
Location: SK/CZ

PostPosted: Mon Aug 26, 2013 10:27 pm    Post subject: Reply with quote

Počkaj, o akej 10 litrovej spotrebe vravíš? Známi na Merive na E85 jazdi za 8 litrov.
_________________
Ford Fusion 1,4 16v Duratec Comfort
Ford Mondeo 2.0 TDDi
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Palivo, palivová sústava, spotreba All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Page 6 of 7

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group