Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Aký olej....?
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Sun Dec 09, 2007 10:54 pm    Post subject: Reply with quote

voto: do posilovače řízení můžeš dolít olej pro automatické převodovky. Ale ani ten se asi nesežene v menším, než litrovém balení. Proč si to nenecháš dolít přímo u forda při nejbližší servsiní prohlídce? Měli by ti účtovat jen skutečně spotřebované množství, což určitě nebude litr.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
voto



Joined: 16 Oct 2007
Posts: 80

PostPosted: Mon Dec 10, 2007 10:11 am    Post subject: Reply with quote

Koupil jsem ojetého 4 roky starého FoFu, nejezdím na servisky... Zajdu do Fordu jestli dolejí nebo prodají 1-2 dcl.
_________________
Poďme z vesela,promile dve celá...
Back to top
View user's profile Send private message
DANID



Joined: 17 Apr 2007
Posts: 145
Location: TN

PostPosted: Mon Dec 10, 2007 12:49 pm    Post subject: Reply with quote

nekupuj u forda len to preplatiš,kup si sam aj dolej len aby sedela špecifikacia,ja to robim tiež mam 3 ročne auto a nebeham po servisoch,aj vymenu oleja si robim sam a pohoda.
_________________
FORD FUSION 1,4TDCI,2004,COMFORT FRESH.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Stinpy



Joined: 19 Jun 2007
Posts: 70
Location: Bratislava

PostPosted: Fri Jan 04, 2008 3:47 pm    Post subject: Reply with quote

no a ked sme pri tom, ako je komplikovana vymena oleja....povedzme, ze som este nikdy nemenil sam olej, nikdy som to ani nevidel nikoho robit:-) a co spravite mimochodom so starym olejom? Na fritovanie? Ono to vraj treba dako ekologicky likvidovat...svedomie mi nedovoli to vyliat do kanalu veru... No ale ta vymena by ma zaujimala, lebo ak to nie je komplikovane, tak by som to robieval radsej sam...resp. tak aby som aj videl, co tam naozaj ide....
_________________
1.4 TDCi FoFu X-Plus -tango - 2007
Back to top
View user's profile Send private message
Mr. Ňikdo



Joined: 25 Jan 2008
Posts: 2

PostPosted: Fri Jan 25, 2008 12:36 am    Post subject: Reply with quote

Stinpy wrote:
Ono to vraj treba dako ekologicky likvidovat...svedomie mi nedovoli to vyliat do kanalu veru...


Vylít to do kanálu... Rolling Eyes Že tě to vůbec může napadnout. Twisted Evil Twisted Evil Evil or Very Mad
Podle mne si to měnit sám je ani ne tak náročné jako že to hlavně nestojí za tu energii a námahu s hledáním místa kde to vyměnit, co pak s olejem, apod. To si radši vyberu na netui jaký olej chci já a dám těch pár stovek ať se s tím morduje někdo jiný. Co mně by zabralo hodinu možná dýl s veškerou přípravou tak on má za 20 minut.
Já osobně servisům vůbec nevěřím, že skutečně udělají to co ti pak draze vyfakturují, tak to vozím na výměnu tam kde to dělají na počkání a kde u toho můžu být a vidět co a kolik mi tam lejou, jestli vymění filtr, atd.
Některé lepší pumpy, které mají miniservis nabízejí výměnu zdarma pokud si u nich koupíš olej.
Back to top
View user's profile Send private message
ladin



Joined: 01 Mar 2007
Posts: 178
Location: Milevsko

PostPosted: Fri Jan 25, 2008 7:03 am    Post subject: Reply with quote

Stinpy wrote:
no a ked sme pri tom, ako je komplikovana vymena oleja....povedzme, ze som este nikdy nemenil sam olej, nikdy som to ani nevidel nikoho robit:-) a co spravite mimochodom so starym olejom? Na fritovanie? Ono to vraj treba dako ekologicky likvidovat...svedomie mi nedovoli to vyliat do kanalu veru... No ale ta vymena by ma zaujimala, lebo ak to nie je komplikovane, tak by som to robieval radsej sam...resp. tak aby som aj videl, co tam naozaj ide....


Výměna oleje je celkem primitivní záležitost. Zařeješ motor na provozní teplotu, lehneš pod auto a odšroubuješ vypouštěcí šroub. Nezapomeň si připravit nádobu do které olej vypustíš Smile Na motoru otevřeš nalévací otvor a čekáš až to vyteče. Pak vyšroubuješ filtr, očistíš dosedací plochu a našroubuješ nový - stačí utáhnout rukou. Zašroubuješ vypouštěcí šroub a můžeš nalít nový olej. Starý olej i filtr odevzdáš bezplatně ve sběrném dvoře.
_________________
Fusion 1,25 deep navy, 04/2007
klima, mlhovky, radio 5000c, defend lock, tazne, hagusy
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Fri Jan 25, 2008 9:00 am    Post subject: Reply with quote

a susedovi do zahrady olej nemozem vyliat? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ladin



Joined: 01 Mar 2007
Posts: 178
Location: Milevsko

PostPosted: Fri Jan 25, 2008 9:07 am    Post subject: Reply with quote

jestli je zlej tak jo Smile
_________________
Fusion 1,25 deep navy, 04/2007
klima, mlhovky, radio 5000c, defend lock, tazne, hagusy
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Fri Jan 25, 2008 10:02 am    Post subject: Reply with quote

sused je v pohode, to by som vylial len predbezne, kebyze nieco Wink
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Sat Jan 26, 2008 3:40 pm    Post subject: Reply with quote

moji chlapi natierali vyjazdenym motorovym olejom drevene ploty a budy... Je to podobne ako stare podvaly, super ekologia..

ked sam menis olej, je dobre mosadznu podlozku pod vypustnou skrutkou (dufam ze tam je aj na forde, aspon mne ju fordovski geniusi uctovali) vyzihat nad plamenom plynoveho sporaka, inak by mohla byt po opatovnom nasadeni tvrda a olej by mohol slzit von.
_________________
Toyota Corolla 1.8 Hybrid 122 k, e‐CVT comfort Style Tech, Celestine grey
Suzuki SX4 Scross 2WD, 1.0 Premium 6AT, sphere blue pearl
Peugeot 3008 1.6VTi Active, red rubis
VW Golf Plus 1,4 Trendline, red tornado
Ford Fusion 1,25 Rival, colorado red
Back to top
View user's profile Send private message
icask



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 178

PostPosted: Wed Jan 30, 2008 7:54 am    Post subject: Reply with quote

Tak som bol menit olej. Narazil som na firmu Oilpartner pri Hypernove v Bratislave. Maju naozaj velky vyber olejov a su ochotny najprv ukazat flasu aby si ju zakaznik mohol poprezerat a skontrolovat. Je to mala dielnicka kde si mozte posediet pri kavicke alebo byt pri aute, na auto je vidiet aj od kavicky. Filtre maju Bosh a olej som dal Castrol Magnatec A1. Priamo na flasi je napisane, ze splna specifikaciu pre fusiony. Cenu maju za komplet prehliadku 4250 Sk. V cene je olej 4 litre, olejovy filter, kontrola vsetkych kvapalin (baterka, posilovac, .....kontrola meracikmi ), kontrola oleja v prevodovke, kontrola vzduchovych filtrov s moznostou vymeny (ak maju na sklade) dofukanie pneumatik, povysavanie auta, napojenie auta na pc. Skoda ze maju len jednoduchy pc program od boshu a s tym moc fusion nechce komunikovat, ale zoznam zavad z riadiacej jednotky to ukaze. Vsetky vzduchove filtre mi ukazali a povedali nazor co by bolo vhodne spravit s nimi. Pre motor bol velmi cisty tak ho prefukali a vratili, pelovy bol desny (asi ho ani vo forde nemenili iba uctovali) a ten doporucili vymenit. Skoda prave nemali ani jeden. Ceny vedia povedat okamzite a jeden len papierovy maju za 440 Sk a uhlikovy za 900 Sk. Nuz co vymenim pred kvitnucou sezonou. Zaujimave je, ze su ochotny z ceny odratat nepouzity olej z nacatej flasi, predali mi zo sady jeden stierac a maju tam dost velky vyber suciastok. Da sa snimi dohodnut vopred aby zabezpecili vsetko na auto. Vacsinu beznych dielov maju na sklade, iba som mal smolu na ten pelovy filter. Dokonca mi ukazovali aj to, ako na sroub od oleja dali novu podlozku. Nuz som spokojny s nimi. Aha a este mi ukazali ako skvele mi vo forde poulamovali na plastoch niekolko pacečiek a vsetko potom lepili.

Viem ze sem nepatry az takyto rozpis, ale nechcelo sa mi to delit do viacerych rubrik. Tak mi to prepacte.
_________________
FO FU 1,4 TDci 12/2005 od 11.2008 uz VW Passat 1,9 TDi
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Wed Jan 30, 2008 10:33 am    Post subject: Reply with quote

Super. Diky. Akurat, ze ked mas zaruku tak aj olej musis menit v servise ci nie?
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Wed Jan 30, 2008 12:04 pm    Post subject: Reply with quote

MajoV wrote:
Super. Diky. Akurat, ze ked mas zaruku tak aj olej musis menit v servise ci nie?

Nemáš pravdu. viz http://forum.fordclubs.org/viewtopic.php?p=54163#54163
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Wed Jan 30, 2008 1:44 pm    Post subject: Reply with quote

Ano, ale. Nerad by som sa kvoli par korunam hadal so servisom, ze ci mam narok na zaruku alebo nie. Ber to tak, ze na Slovensku nie je zakaznik panom a neviem ako v Cechach. Takze radsej si donesiem ten olej so sebou do servisu a viem co mi tam daju. Ale pravdou tiez je ze este sa nechystam na servisnu prehliadku takze si to mozno rozmyslim. Ale to, ze zakaznik nie je panom podla mna naozaj je realita. Ako to zmenit? No cestou je vykaslat sa od prveho dna na zaruku a zistit pripadne dokazat, ze je to lacnejsie ako original servis. Ale kto si na to trufne...
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
icask



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 178

PostPosted: Wed Jan 30, 2008 3:01 pm    Post subject: Reply with quote

Pocas zaruky to naozaj nema vyznam davat inam. Aj ked niektore firmy maju uvedene, ze mozu robit aj auta v zaruke. Ja uz nemam zaruku a ford sa mi zdal celkom dobry, ale neprehladny.
_________________
FO FU 1,4 TDci 12/2005 od 11.2008 uz VW Passat 1,9 TDi
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Next
Page 3 of 13

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group