Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Smola ide po ludoch ...
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská
View previous topic :: View next topic  
Author Message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Sun Nov 21, 2010 3:19 pm    Post subject: Smola ide po ludoch ... Reply with quote

Smola ide po ludoch a nie po horach a ta moja dnes rano bola "posrata"

priznavam, ze ciganov nemam velmi v laske ... a dnesna skusenost im teda nepomohla ...

kto pozna, vie o com pisem: hlavna krizovatka pri Bidovciach, kde je hlavny tah Kosice-Michalovce ....

siel som z Ruskova, teda Durkova ... prichadzal som na krizovatku a chcel odbocit dolava, smer Kosice (siel som do Hrabusic pozriet rodicov) ... oproti mne Renault 19, siel rovno - z Bidoviec do Durkova (cigan s frajerkou) ... on mal tiez STOP, obaja sme zastali ... z lava, teda z KE na MI siel Ford C-Max ... obaja sme stali, davali mu prednost a v tom, presne v tom momente, jak Ford sa priblizil, tak ten debil oproti sa pohol a vosiel mu rovno do cesty...

a co sa stalo ? ja stojim a cumim Shocked Shocked Shocked ... Ford priamy zasah do Renaultu a Renauld odhodilo priamo do mna ....

vzadu som mal Dianku, chvalabohu naraz nebol taky silny ... hned som volal zachranku, lebo v Renaulte sa zranila ta spolujazdkyna ...

nehoda sa stala 08:55 rano, tak pokial prisli dopravaci a vsetko sme to pospisovali, tak ubehlo 3.5h ...

vysledok si mozete pozriet tu:

vinnik nehody:



Ford, ktory siel po hlavnej ceste:



a ja Sad


_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Sun Nov 21, 2010 4:37 pm    Post subject: Reply with quote

To bol snad mongol. Mal vôbec vodičák?
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Gil



Joined: 26 Jul 2008
Posts: 515
Location: Brno

PostPosted: Sun Nov 21, 2010 5:16 pm    Post subject: Reply with quote

Tak to upřímnou soustrast za auto
_________________
Fusion 2008 1,4 Duratec Ebony ve vecnych lovistich
Back to top
View user's profile Send private message
hanýsek starší



Joined: 29 Nov 2009
Posts: 440

PostPosted: Sun Nov 21, 2010 5:50 pm    Post subject: Reply with quote

S "černými" spoluobčany mám přímou zkušenost.Nezaviněný střet s jejich autem - nedání přednosti v jízdě překřížením cesty.Já s dcerou na Simsonu.
Já týden v nemocnici,dcera obražená.Poškození Simsona - oprava 18700Kč.
Jejich auto nemělo zákonné ručení,půl roku trvalo doručení obvinění (nezdržovali se na adrese).Teprve pak jsem byl pojišťovnou odškodněn.
Upřímně tě lituji,hlavně že zdravotně jste v pořádku.Plechy - plasty se opravý.
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Sun Nov 21, 2010 7:23 pm    Post subject: Reply with quote

Tak čo sa týka nehody, je to totálne zbytočne spôsobená nehoda a je jedno kto to bol, rovnako by som tvrdil, že si zaslúži poriadny trest nech by bol príslušník hocijakej národnosti. Fakt, šťastie, že sa nikomu nič nestalo, i keď šok to asi bol.
K Ceedu, nebral by som to tragicky, to je viac menej iba ťukanec, diely sa vymenia kus za kus, bezpečnosť nie je vôbec ohrozená, keďže evidetne nie sú poškodené deformačné zóny. Čo je hlavné, pokiaľ je auto do 6 mesiacov od prvej evidencie(myslím, že to spĺna) má človek nárok okrem 100% preplatenia opravy - teda bez amortizácie aj na odškodnenie, tkz. zníženie hodnoty vozidla. Cool Veľa ľudí o tom nevie Smile
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Sun Nov 21, 2010 7:29 pm    Post subject: Reply with quote

Letošní rok je nějaká divný Sad
Ještě, že se nic vážného nestalo, naštěstí jen plechy a plasty..ale i tak...
Tím, že to byli cigáni, ti není o to víc co závidět Confused
Na to by se dalo něco napsat,ale to by bylo už moc rasistické...
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Sun Nov 21, 2010 7:30 pm    Post subject: Reply with quote

Ako Ivašku, beriem, veľa z nich je neprispôsobivých ale ako môžeš povedať toto rovno o nich? Že to bol cigán a budú s tým problémy...Poznám desiatky slušných cigánskych rodín...áno ale nebývajú v osadách!
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Sun Nov 21, 2010 7:57 pm    Post subject: Reply with quote

chlapec mal vodicak 3 mesiace ... debil

inak na tej krizovatke su v kuse nehody - ono to vyzera na priehladnu krizovatku, ale auta tam idu rychlo ... pozries na jednu stranu nic nejde, pozries na druhu stranu, nic nejde .... a vojdes ... ale nepozres uz na 1.stranu, kde uz nieco moze ist ... no, ako pisem, vela nehod tam je ...

kruhac by tam bol asi najlepsie riesenie ....

viem, auto bude OK - ono v podstate ani airbagy naaktivovalo ... ten na Forde mi povedal, ze airbagy su na pasy napojene, ze napr. ked nie si zapasany, tak nemozu vystrelit, je to pravda ??? nejako sa mi to nezda priatelia ...

co sa tyka cigana, akurat odniekoho kupoval auto, ci co ... chvalabohu tam bola zaplatena zakonna poistka, to uz overil moj poistovatel, takze by nemal byt problem to riesit ... zajtra rano udem na to ...
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
hanýsek starší



Joined: 29 Nov 2009
Posts: 440

PostPosted: Sun Nov 21, 2010 8:26 pm    Post subject: Reply with quote

dulius wrote:
viem, auto bude OK - ono v podstate ani airbagy naaktivovalo ... ten na Forde mi povedal, ze airbagy su na pasy napojene, ze napr. ked nie si zapasany, tak nemozu vystrelit, je to pravda ??? nejako sa mi to nezda priatelia ...


Dulius absolutní blbost.Mému kolegovi se před třemi lety stala nehoda.Jeli z hokeje,vletěla do cesty srna.On strhl řízení,dostali smyk a skončili v přikopě.Spolujezdec na předním sedadle VW Passat nebyl připoután je po smrti.Airbag mu doslova rozstřelil hlavu!!!
Pro řidiče - kamaráda bylo jediné štěstí,že svědci z havárie z auta potvrdili,že spolujezdce před jízdou na připoutání upozornil.Ale celý život tu zbytečnou smrt bude nosit v sobě!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Sun Nov 21, 2010 8:36 pm    Post subject: Reply with quote

Chudák kamarád Sad
Je to tvrdé, ale mohl si za to sám...jet bez pásu a ještě k tomu v autě s airbagem je jasný výsledek Confused
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Sun Nov 21, 2010 8:59 pm    Post subject: Reply with quote

Ak mal vodičák tri mesiace tak to o niečom svedčí, najskôr tak o nízkej úrovni autoškôl. Čo ma ale najviac hnevá, tak vďaka takýmto prípadom sme my, mladí vodiči diskriminovaní. Poisťovne nehľadia na jednotlivca, či mal nehodu alebo nie, či chodí slušne alebo napr. máva problémy s alkohol... Proste si mladí tak budeš mať vysokú poistku.
Čo sa týka spojenia pásov a airbagov sú prepojené do jedného celku ale nie aby pri nezapnutom páse nestrelil airbag ale preto aby celý bezpečnostný systém zaručil max. ochranu. Teda airbag + hlavové opierky + bezpečnostný pás + predpínače pásov - ktoré spôsobia to aby telo bolo pritiahnuté o sedačku a teda čo najmenej ,,letelo"
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Sun Nov 21, 2010 9:26 pm    Post subject: Reply with quote

Liboro wrote:

keďže evidetne nie sú poškodené deformačné zóny.


No ani bych neřekl. Pochybuju, že se jenom vymění blatník, názazník atd. a bude to zcela v pořádku. Rekl bych, že celej ten roh je vraženej dovnitř a bude to chtít zásah šikovného klempíře (příčka, možná i nosník) Asi i kapotu dají novou. To se jim v autoriovaném servisu nebude chtít rovnat.
Ono se to nezdá, ale právě díky těm deformačním zonám se to skřívá i tam, kde by si to ani nečekal. Ale tak je to tam kuli pohlcení nárazu, aby byla co nejméně ohrožena posádka. V tomhle případě se naštěstí asi nic vážného nestalo a to je hlavní. Plechy a vše ostatní se nějak opraví.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Sun Nov 21, 2010 9:28 pm    Post subject: Reply with quote

Liboro wrote:
Ak mal vodičák tri mesiace tak to o niečom svedčí, najskôr tak o nízkej úrovni autoškôl.....

...a predvídavosti. Ako už spomenul Marek, treba sa popozerať na obe strany viac krat. Je to poučka pre všetkych. Hlavne, že sa nestalo horšie. Marek s malou v sedačke....
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Sun Nov 21, 2010 11:53 pm    Post subject: Reply with quote

Zdenal, keďže sme už v rodine mali tú česť opravovať auto tak viem to zhruba odhadnúť, toto nie je extra poškodenie, chce to len šikovného človeka, ja takého poznám. Ten opraví za lacný peniaz hádam aj neopraviteľné Very Happy a takmer nie je vidno, že autu niečo bolo.
A keďže to ide z poistky tak si myslím, že Marekovi je úplne jedno či to bude robiť autorizovaný servis či niekto iný.
Diely...no plasty a svetlo jednoznačne treba vymeniť , kapotu šikovný karosár vyrovná bezproblémov, ďaleko inak zdeformované autá sa opravujú Smile
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
Horal



Joined: 13 May 2008
Posts: 205
Location: V. Tatry

PostPosted: Mon Nov 22, 2010 2:54 pm    Post subject: Reply with quote

Aj ked sa vymení kus za kus, tak moja skúsenosť je, že už to nie je nikdy ako originál komplet. A samozrejme ešte iné je úraz, stres, vybavovačky.
Liboro- ako sa môžeš zastávať cigánov? Nehovorím, že aj medzi nimi sa môže nájsť slušný človek, no to je len výnimka. Nechápem ako môžu urobiť vodičák? Tu u nás na úrade práce sa stalo- pracovníčka vypisuje cigánovi 3/4 hod papiere, lebo nevie čítať, písať, potom on vyjde von, sadne do auta naštartuje a ide preč. Vojde biely- tu máte zle vypísanú kolonku- čo neviete písať?- a vyhodí ho von. No fuj- diskriminácia!! No neviem koho!!
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec 05/2008
http://picasaweb.google.sk/scootiphoto/FordFusion
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group