Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Nefouká vzduch na sklo (manualni topeni ne klima)

 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Vykurovanie, vetranie, klimatizacia
View previous topic :: View next topic  
Author Message
mata24



Joined: 16 Jan 2011
Posts: 3
Location: Oslavany Brno-venkov

PostPosted: Sun Jan 16, 2011 11:17 am    Post subject: Nefouká vzduch na sklo (manualni topeni ne klima) Reply with quote

Dobry den.Trapi me problem s manualnim topenim(ne klimatizaci) je to Ford FsionAmbiente 1,25Duratec 55 kW/75K RV 2008 problem spociva v tom ze kdyz otocim manualni ovladani do polohy na sklo tak ze sani u skla nefouka zadny vzduch jinak vsechny polohy funguji normalne tedy fouka vse.elektr.vyhrivani pred.skla nemam.pred tim jsem v zime nejezdil,ale ted mi to vadi.Je mozne ze by pri montazi neco opomneli nebo se jedna o jiny problem.popripade mohlo by se jednat o vyrobni vadu a tim i o opravu zadarmo po zaruce.Dekuji za odpovedi nez pujdu do servisu
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Sun Jan 16, 2011 12:58 pm    Post subject: Reply with quote

Tak zadarmo to po záruce určitě nikdo neudělá.

P.S. Upravil jsem název tématu, jelikož podle toho, co píšeš, se nejedná o vyhřívání čelního skla Wink
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
mata24



Joined: 16 Jan 2011
Posts: 3
Location: Oslavany Brno-venkov

PostPosted: Sun Jan 16, 2011 6:05 pm    Post subject: Reply with quote

Dekuji za opravu nazvu temata ted se mi zda upresnene na 100%,nic mene" kdyby" se jednalo o vyrobni vadu tak by mela byt oprava provedena i po zarucni lhute bez placeni viz.Toyota a nefuncknost brzd.Toto prirovnani je sice trochu nadnesene.ale v ramci se shoduje.je to jen muj nazor?!
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Sun Jan 16, 2011 7:56 pm    Post subject: Reply with quote

Nevím, záleží taky na přístupu servisu...
Ale podle mě asi ne, jelikož to není života ohrožující... Rolling Eyes
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Sun Jan 16, 2011 9:46 pm    Post subject: Reply with quote

Nebude to jenom zanesený nějakym bordelem? Na výrobní vadu se mi tohle moc nezdá. Máš to správně nastavený?
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
mata24



Joined: 16 Jan 2011
Posts: 3
Location: Oslavany Brno-venkov

PostPosted: Mon Jan 17, 2011 3:04 pm    Post subject: Reply with quote

Nastaveny to mam určitě dobře scvalně jsem se dival do manualu mel jsem taky rozdelanej stredni panel u radia a prihradku u spolujezdce jak se dostanes na pojistky takze na vetrani-topeni jsem videl a otacel jsem do vsech poloh a vsude to fouka jak (prase) ale u tech vyduchu nahore na palubce u skla nic a ten bovden kterym se to otaci se toči taky celej.Bordel teda scela vylučuju taky.
Back to top
View user's profile Send private message
cucostrop



Joined: 15 Jan 2012
Posts: 7

PostPosted: Sun Jan 15, 2012 9:51 am    Post subject: Reply with quote

zdravým vás , práve som kúpil jazdený Ford Fusion 1.4 TDCi a zistil som že mi nejde točítko na ovládanie fukárov . nech to otočím kamkoľvek stále to fúka len na sklo. je to ovládané len nejakým lankom čo môže byť odpadnuté alebo to je elektronika ?? ako rozoberiem ten panel a opravým to ??? Ďakujem za odpovede .
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Sun Jan 15, 2012 11:17 am    Post subject: Reply with quote

Je to ovládané lankom aspon pri staršom modeli a manuálnej klimatizácii. Nakoľko sa ale ovládacie prvky nemenili, myslím, že aj po facelifte to bude rovnaké.
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
cucostrop



Joined: 15 Jan 2012
Posts: 7

PostPosted: Sun Jan 15, 2012 2:24 pm    Post subject: Reply with quote

no ja mám ten po facelifte s mechanickou klímou .. a ešte by ma zaujímalo ako to rozoberiem ?? a aj mi to točítko nejak slabo svieti oproti ostatným tak asi aj žiarovku budem musieť meniť .. no neviem Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Sun Jan 15, 2012 5:00 pm    Post subject: Reply with quote

Na novom veru neviem, na predfacelifte boli dva šróby zdola, dva zhora v schránke a jeden pod združeným vypínačom na ohrev skla a potom sa celý panel povolil dole...Na pofacelifte to asi bude dosť podobné Smile
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
DanFusi



Joined: 11 Feb 2009
Posts: 55
Location: novojičínsko

PostPosted: Mon Jan 16, 2012 2:29 pm    Post subject: Reply with quote

řeším podobný problém, naštěstí mi to fouká v poloze "všemi" směry a FoFu má vyhřívané přední sklo, tak to budu reklamovat až na jarní garančce.
Při poslední prohlídce jsem reklamoval podsvícení ovladačů. Až na podzim jsem zjistil, že ať otáčím, jak otáčím ovladačem na panelu, fouká to stále stejně. Koupil jsem i knihu Jak, na to... ale nepodařilo se mi najít kapitolu jak rozebrat panel.
Až na ruských stránkách je to pěkně vidět

http://www.drive2.ru/experience/ford/fusion/fusion/?page=46

rádio dolů a odšroubovat 4 vruty

Bohužel nemám klíče na vyjmutí rádia, ale už jsem na "soudruhy" v servise připraven a nedám svou kůži lacino. Smile
_________________
C3 Picasso 1.4 VTi 2/2016
Ford Fusion Ebony 1.4 Duratec, 4/2009, Mondus silver, PP, manual klima
Back to top
View user's profile Send private message
cana



Joined: 20 Apr 2009
Posts: 8

PostPosted: Mon Feb 20, 2012 4:13 pm    Post subject: Reply with quote

Mám podobný problém, všiml jsem si toho až v zimě, když mi byla zima na nohy a i při foukání na plný výkon mi už hořela hlava a pořád zima na nohy Smile i když volič byl přepnut na nohy. No foukalo to jen na sklo a pak jsem zjistil, že to to při točení tak divně přeskakuje a dokonce jde točit neustále dokola (což normálně nejde). už jsem se chystal je s tím do servisu, když se mi jemným štelováním to podařilo zpátky nahodit. Mám pocit že tam bude nějaká ráčna a lanko které to tahá a ta ráčna vypadla. No každopádně teď to jde, ale musím opatrně a občas to vypadne. No do jara už vydržím a na další servisce si to nechám opravit. Jinak za 3 roky první závada. měnil jsem jen přední stěrače. Dokonce všechny původní žárovky pořád svítí Smile
_________________
Ford Fusion Ebony 1.4, 59kW, Metla Tango, 04/2009

Back to top
View user's profile Send private message
DanFusi



Joined: 11 Feb 2009
Posts: 55
Location: novojičínsko

PostPosted: Thu Mar 22, 2012 5:32 pm    Post subject: Opraveno ovládaní Reply with quote

Můj problém byl dnes při 3. garanční prohlídce vyřešen.
Zapojili ovládání klapky k ovládacímu knoflíku.

Loni při výměně žárovek v podsvícení na to v tom fofru zapomněli.
_________________
C3 Picasso 1.4 VTi 2/2016
Ford Fusion Ebony 1.4 Duratec, 4/2009, Mondus silver, PP, manual klima
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Vykurovanie, vetranie, klimatizacia All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group