Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Převodovka iB5 a její pazvuky

 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.     Forum Index -> Archiv
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Pavel Trsek



Joined: 05 Feb 2011
Posts: 3
Location: Přeštice

PostPosted: Sat Feb 05, 2011 9:26 pm    Post subject: Převodovka iB5 a její pazvuky Reply with quote

Zdravím, rád bych se podělil o zkušenostech s pazvuky vycházejících z převodovky u vozu Ford Fusion. Tento dopis jsem napsal společnosti Ford ČR.

Dobrý den,

V lednu 2009 jsem si zakoupil u Ford Hornát Plzeň nové vozidlo Ford Fusion 1,4 16V. Po necelých 2 letech, v polovině ledna 2011 mi vozidlo při neutrálu začalo vydávat hluk z převodovky. Po vyšlápnutí pedálu spojky hluk přestane. Obrátil jsem se proto na autorizovaného opravce Ford Hornát, kde jsem toto vozidlo jako nové koupil, aby tuto závadu řešil v rámci garance.
Servisní technik mně oznámil, že hluk z převodovky je pro tento typ vozidla normální. Odvětil jsem technikovi, že když jsem vůz kupoval, tak žádný hluk z převodovky nevycházel, jakožto i necelé dva roky. Za tyto necelé dva roky má auto najeto 17 000 km a jezdím s ním v rodině pouze já, protože manželka vlastní své vozidlo. Na tento popud mi technik odvětil, že auto prohlédnou na dílně a že to bude trvat tak 2 hodiny. Rozhodl jsem se vyčkat v servisu do konce kontroly a sledoval jsem mé vozidlo, kde na něj bylo ze dvora servisu vidět.
Auta se nikdo ani nedotkl a po 1,5 hodině bylo auto vyvezeno s tvrzením technika, že zkontrolovali hladinu oleje v převodovce a že je vše v pořádku. Obdržel jsem protokol s vyjádřením, že auto nevydává žádný nestandartní hluk z převodovky. Tento protokol přikládám v příloze.
S tímto servisem jsem neměl dobré zkušenosti ani při první garanční prohlídce, kdy mi naúčtovali zkušební jízdu v hodnotě 200 Kč, aniž by auto opustilo servisní halu.

S Ford Hornát nehodlám už nikterak komunikovat a proto se obracím přímo na Společnost Ford Česká republika, zda-li hodláte věc ohledně pazvuků z převodovek u vozidel Ford Fusion nějak řešit se zákazníky, kteří si toto auto již zakoupili? Nejsem sám, komu tato převodovka vydává tyto zvuky. Spojil jsem se z dalšími takto odmítnutými majiteli přes internet a hodláme takový přístup ze strany Ford servisů a hlavně kvalitu převodovek Ford Fusionů mediálně řešit (televize, internet, tisk). Nemyslím si, že by to pro společnost Ford Česká republika byla dobrá reklama v právě probíhající reklamní kampani na tento vůz.
Věřím, že společnosti Ford jde hlavně o spokojenost zákazníka a že se dobereme k nějakému společnému řešení této situace.

A toto mi poslali:

Vážený pane Trsku,

děkujeme Vám, že jste kontaktoval Zákaznické Centrum Ford.

Dovolte, abychom Vás informovali, že jsme si k Vaší záležitosti vyžádali vyjádření od autorizovaného opravce Ford, společnosti HORNňT s.r.o. a celou záležitost jsme konzultovali s naším technickým inženýrem.

Na základě takto získaných skutečností musíme konstatovat, že výše uvedený opravce v posouzení Vaší reklamace nepochybil. Nejedná se o závadu, ale o charakteristický zvuk pro převodovky FORD iB5, které vynikají spolehlivým provozem a nulovými náklady na údržbu i při vysokém kilometrovém proběhu. Uvedený zvuk je pro všechny převodovky této konstrukce charakteristický a nemá žádný vliv na životnost či provozní spolehlivost převodového systému ani jiných soustrojí hnacího agregátu.

Pokud jde o Vámi zmíněnou hrozbu medializace, musíme Vás upozornit, že naše společnost, ani značka Ford se žádného pochybení nedopustila, ani neporušila žádnou svou povinnost. V případě, že by přesto k takovému pokusu navzdory výše uvedenému došlo, budeme nuceni a připraveni naše dobré jméno a pověst značky bránit a požadovat případnou újmu tím způsobenou po osobě, která se takového protizákonného jednání dopustí. Vezměte prosím tuto skutečnost v úvahu při Vašem dalším postupu.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte, prosím, kontaktovat.

S pozdravem
Jan Majer
Zákaznické Centrum Ford
_________________
Hum


Last edited by Pavel Trsek on Tue Feb 15, 2011 4:04 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Pavel Trsek



Joined: 05 Feb 2011
Posts: 3
Location: Přeštice

PostPosted: Tue Feb 15, 2011 3:58 pm    Post subject: hlavně se nedat Reply with quote

Tak jsem se nedal, rozpracoval jsem si kompletní vlastní recenzi neduhů u mého Ford Fusion a oznámil společnosti Ford, že vše hodlám medializovat, protože za zveřejnění zkušeností s mým vozem mne nikterak nemohou právně popotahovat.

V tu chvíli mi byla společností Ford nabídnuta nadstandartní 5 letá nebo 100 000 km záruka na převodovku, kterou jsem jako řešení vzniklé situace přijal. Musím říci, že komunikace ze strany Ford probíhala Laughing na perfektní úrovni.
_________________
Hum
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Tue Feb 15, 2011 7:47 pm    Post subject: Reply with quote

Už to tady je Arrow http://fusion.fordclubs.org/forum/viewtopic.php?t=575

Prosím, překopíruj to tam.
Díky
LOCK
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.     Forum Index -> Archiv All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group