Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

praskla pružina z tlumiče
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
moskal



Joined: 07 Feb 2011
Posts: 2

PostPosted: Mon Feb 07, 2011 7:34 pm    Post subject: praskla pružina z tlumiče Reply with quote

DObrý den, mám dotaz, vlastním Ford Mondeo kombi 1,8 rv. 1997 a nad pravým kolem mi praskla pružina z tlumiče. "Držák" této pržinu vypadá celkem v pořádku a chci se zeptat, jestli je nutná výměna obou pružin a jestli stačí vyměnit pouze pružina, nebo celý tlumič. Děkuji za odpovědi, Patrik Moskal
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Mon Feb 07, 2011 9:41 pm    Post subject: Reply with quote

Pokud je prasklá pouze pružina, stačí vyměnit pružinu. Měnit celý tlumič není nutné.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Thu Feb 10, 2011 6:57 pm    Post subject: Re: praskla pružina z tlumiče Reply with quote

moskal wrote:
DObrý den, mám dotaz, vlastním Ford Mondeo kombi 1,8 rv. 1997 a nad pravým kolem mi praskla pružina z tlumiče. "Držák" této pržinu vypadá celkem v pořádku a chci se zeptat, jestli je nutná výměna obou pružin a jestli stačí vyměnit pouze pružina, nebo celý tlumič. Děkuji za odpovědi, Patrik Moskal

Znáš tohle fórum?
http://forum.fordclubs.org/index.php
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
moskal



Joined: 07 Feb 2011
Posts: 2

PostPosted: Fri Feb 11, 2011 5:54 pm    Post subject: Reply with quote

Bohužel jsem si ho před tím nevšiml, díky za upozornění Smile
_________________
Ford Mondeo 1,8 rv.1997, 85kW
Back to top
View user's profile Send private message
jader



Joined: 12 Feb 2007
Posts: 60
Location: Košice-okolie

PostPosted: Wed Mar 30, 2011 6:43 pm    Post subject: Reply with quote

Tak už praskla pružina aj mne. Kamarát servisák mi povedal že na Fordoch je to dosť častá závada ak jazdia po nekvalitných cestách. Cesta z Košíc smer Kysak je hotový tankodrom. Pred týždňom bol uňho v servise sused s rovnako starou Fiestou. Predpokladaná cena pružiny 70€.
Back to top
View user's profile Send private message
garret



Joined: 29 Aug 2008
Posts: 11

PostPosted: Tue Jun 12, 2012 8:43 am    Post subject: Reply with quote

No tak dnes rano jsem nasedl do Fusion, nastartuju a chci se rozjet. Bohuzel se ozval strasny zvuk, jako bych mel zaseknuté kola, při otáčení volantem zvuk jak kdyby neco praskalo. Lezu ven, dívám se co se děje, ale na nic nepřicházím... takže jsem vzdal odjezd do práce autemm valím na MHD, protože musím do práce.

Teď jsem se byl dívat jestli tomu přijdu na kloub, vytočím kola úplně do boku (zase zvuk který to vůbec nemá vydávat) a koukám že u levého předního kola je prasklá pružina tlumení.

Rešil někdo podobný problém kromě kolegy nade mnou? Problém je v tom, že si myslím že to auto je nepohyblivé, když bych se chtěl rozjet, tak mám strach, že se urve něco dalšího, protože ty zvuky jsou fakt hrozný...
_________________
Ford Fusion, 1,4 TDCi, 2004
Back to top
View user's profile Send private message
PetraH



Joined: 14 Jun 2012
Posts: 0

PostPosted: Thu Jun 14, 2012 8:01 pm    Post subject: Reply with quote

garret wrote:
No tak dnes rano jsem nasedl do Fusion, nastartuju a chci se rozjet. Bohuzel se ozval strasny zvuk, jako bych mel zaseknuté kola, při otáčení volantem zvuk jak kdyby neco praskalo. Lezu ven, dívám se co se děje, ale na nic nepřicházím... takže jsem vzdal odjezd do práce autemm valím na MHD, protože musím do práce.

Teď jsem se byl dívat jestli tomu přijdu na kloub, vytočím kola úplně do boku (zase zvuk který to vůbec nemá vydávat) a koukám že u levého předního kola je prasklá pružina tlumení.

Rešil někdo podobný problém kromě kolegy nade mnou? Problém je v tom, že si myslím že to auto je nepohyblivé, když bych se chtěl rozjet, tak mám strach, že se urve něco dalšího, protože ty zvuky jsou fakt hrozný...


Chvíli jsem měla pocit, že čtu svůj příběh z pondělního rána Smile
Úplně stejné příznaky i průběh. Kamarád mi závadu identifikoval, zavolala jsem pro jistotu do servisu, jestli s tím mohu jet. Prý výjimečně se stává, že pružina se pootočí tak nešťastně, že může při jízdě proříznout pneumatiku. Tak jsem to riskla (mám to pár set metrů), jela jsem strašně opatrně, přesto při překonání retardéru se ozvala pořádná rána.
Pružina vyměněna, ale ještě je potřeba vyměnit "cosi", pravděpodobně ten přejezd přes retardér (podotýkám hodně opatrný!) způsobil prohlubeň v tom "cosi" (něco v souvislosti se stabilizátorem?), protože teď se při jízdě ozývají nepěkné rány. Bohužel si nemohu vzpomenout na název.

Doufám, že se tím bouchání odstraní Smile
Back to top
View user's profile Send private message
destroy



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 560

PostPosted: Sat May 25, 2013 9:19 pm    Post subject: prasknuta pruzina Reply with quote

minulu stredu sa mi prihodilo dtto...sadnem do auta a divoke zvuky. Vo forde mi povedali ze vymena potrva 2 tyzdne, lebo treba menit aj nejake specialne lozisko (to bez toho aby sa na auto pozreli), tak zvazujem sukromnika. Dam vam vediet ako to dopadlo.
_________________
Ford Fusion 1.4 TDCi 7/2006

Nové aktuálne testy na vodičák len tu:
https://www.kvizmajster.sk/
https://www.kvizmajster.sk/vodicak/
Back to top
View user's profile Send private message
destroy



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 560

PostPosted: Wed May 29, 2013 9:03 pm    Post subject: mno Reply with quote

pruziny stali 40e, loziska 30e kus, robota 60e
_________________
Ford Fusion 1.4 TDCi 7/2006

Nové aktuálne testy na vodičák len tu:
https://www.kvizmajster.sk/
https://www.kvizmajster.sk/vodicak/
Back to top
View user's profile Send private message
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Thu May 30, 2013 8:36 am    Post subject: Reply with quote

tusim je dobre ze nechodim na stranky fora VW...

Twisted Evil
_________________
Toyota Corolla 1.8 Hybrid 122 k, e‐CVT comfort Style Tech, Celestine grey
Suzuki SX4 Scross 2WD, 1.0 Premium 6AT, sphere blue pearl
Peugeot 3008 1.6VTi Active, red rubis
VW Golf Plus 1,4 Trendline, red tornado
Ford Fusion 1,25 Rival, colorado red
Back to top
View user's profile Send private message
Mára



Joined: 29 Sep 2013
Posts: 7
Location: Střední čechy

PostPosted: Fri Dec 13, 2013 9:23 pm    Post subject: Reply with quote

No, dneska jsem se přidal do klubu prasklých pružin - přední pravý. Přijel jsem, bylo to v pohodě a když jsem po týdnu chtěl odjet, tak okamžitě vrzala o gumu. Asi praskal tím, jak jsem si razantně sednul Very Happy.

Fusion 1.6 TDCI, rv 2005, najeto 115 tkm.
Back to top
View user's profile Send private message
stevulik2



Joined: 16 Apr 2010
Posts: 54
Location: Košice

PostPosted: Mon Mar 10, 2014 7:22 pm    Post subject: prasknuta pruzina Reply with quote

Manzelka v nedelu nasadla do auta, nastartovala, otocila kolesa, zrazu rana a
LP pruzina praskla. Musim menit na oboch stranach? Resp ked vymenim len jednu, nebude jedna strana vyššie. V servise chcu odomna aj s robotou za obe strany 270€. Zda sa mi to starsne vela.
_________________
Ford Fusion 1,4 TDCi, 2006, Blue jean ,NOW NEW
Renault Twingo 1,2 ,1998, NOW
Seat Ibiza 1,4i ,1996
Fiat 126p Smile,1986
Back to top
View user's profile Send private message
Mára



Joined: 29 Sep 2013
Posts: 7
Location: Střední čechy

PostPosted: Mon Mar 10, 2014 7:33 pm    Post subject: Reply with quote

Já platil 1300 za pružinu a 300 Kč za práci na jednu přední pružinu. To je 1600 Kč a to je cca 62E. Ale taky mě chtěli okrást ve stylu, že se musí dělat ještě geometrie za další 300 atd atd - člověk nesmí bejt blbej Very Happy.

Měnil jsem jen jednu, že by bylo auto nakřivo nejde poznat, nehledě na to, že v autě stejně nesedíš uprostřed a tak se nahne, i kdyby byly obě pružiny stejný.

Jedině jsem měl strach, aby nebyla načnutá i druhá - zatím to drží.
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Sun May 10, 2015 8:14 pm    Post subject: Reply with quote

Presne ten isty problem. Pruzina na tlmici praskla asi v noci bez pohybu. Predna guma sucha tak neviem ci s tym niekam dojdem... Ale trochu som sas nim pohol.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Fri May 13, 2016 8:27 pm    Post subject: Reply with quote

Tak se taky hlásím. Dnes pátek 13. Cestou z práce kovová rána z ničeho nic. Pravá přední pružina. No tlumič už je venku z auta a zítra bude v autokelly nová pružina, tak to snad dám dopoledne dohromady.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group