Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

špatný start 1.4 16V
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Karlik



Joined: 21 Mar 2011
Posts: 5

PostPosted: Mon Mar 21, 2011 7:51 pm    Post subject: špatný start 1.4 16V Reply with quote

Od listopadu 2010 vlastním nový vůz Ford Fusion 1.4 16V jsem spokojen má najeto 6300 km doposud vůz nevykazoval žádné závady, jezdím každý den do práce, město jen málo takže spotřeba taky dobra zatím 6,4. Během minulého měsíce se mě třikrát stalo že motor dlouho točil než chytnul tak asi 8 - 10 sekund, je to zvláštní protože jinak vždy chytne hned. jednou to udělalo ráno když bylo -5 ale jidy zase když bylo 12C tak nevím, startér jen točil jako kdyby tam nešlo palivo nebo to nedávalo jiskru jinak to nikdy neškubalo nebo ani nechcípalo tak fakt nevím, jestli to udělá zase tak zkusím servis, ale s podobnou náhodně vyskytující se závadou jsem jezdil do servisu s fábií a nebylo to nic příjemného koukají na vás jako že si vymejšlíte. Nemáte někdo podobnou zkušenost?
Back to top
View user's profile Send private message
worazim



Joined: 23 Mar 2009
Posts: 79
Location: České Budějovice

PostPosted: Mon Mar 21, 2011 8:15 pm    Post subject: Reply with quote

Před časem mi při nižších teplotách motor po nastartování min jednou vždy chcípal a než se zahřál tak i dost škubal. Zjistil jsem, že mi to dělalo při natankování levného benzínu (z Globusu, Makra,..). Od té doby tankuju benzín jen z centrálního skladu Čepra a ani jedno zaškubnutí. Zkusil bych tedy pro začátek vyměnit čerpačku.
_________________
FORD Fusion Ebony 1,4 16V Duratec 59kW/80k 05/2009 , od 04/2011 předělán na LPG
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Mon Mar 21, 2011 9:58 pm    Post subject: Reply with quote

Podobný dotaz už sme řešili na Fordfans.Člověk, co dělá u Forda doporučuje zajet si do servisu na přehrátí aktuálního softwaru. Prý to pomůže, ale naštěstí nemám osobní zkušenost.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
hanýsek starší



Joined: 29 Nov 2009
Posts: 440

PostPosted: Tue Mar 22, 2011 10:24 am    Post subject: Re: špatný start 1.4 16V Reply with quote

Karlik wrote:
Od listopadu 2010 vlastním nový vůz Ford Fusion 1.4 16V jsem spokojen má najeto 6300 km doposud vůz nevykazoval žádné závady, jezdím každý den do práce, město jen málo takže spotřeba taky dobra zatím 6,4. Během minulého měsíce se mě třikrát stalo že motor dlouho točil než chytnul tak asi 8 - 10 sekund, je to zvláštní protože jinak vždy chytne hned. jednou to udělalo ráno když bylo -5 ale jidy zase když bylo 12C tak nevím, startér jen točil jako kdyby tam nešlo palivo nebo to nedávalo jiskru jinak to nikdy neškubalo nebo ani nechcípalo tak fakt nevím, jestli to udělá zase tak zkusím servis, ale s podobnou náhodně vyskytující se závadou jsem jezdil do servisu s fábií a nebylo to nic příjemného koukají na vás jako že si vymejšlíte. Nemáte někdo podobnou zkušenost?


Já bych nejprve před návštěvovu servisu vyzkoušel fintu,která tady na fóru se též někde rozebírala a doporučovala.Mně osobně se osvědčuje již druhým rokem,v prvních dnech ježdění s FoFíkem jsem zaznamenal podobný jev při startování,který popisuješ.
Před vlastním startem zapnu klíček,rozsvítí se kontrolky a je slyšet čerpadlo,jak natahuje benzín - tlakuje palivovou soustavu.Počkám do okamžiku,až čerpadlo přestane bzučet a pak teprve startuji.Je to v podstatě velmi krátká doba,něco jako když nažhavuje diesel,ale kratší.
Velmi rychle jsem si na tento postup zvyknul a od té doby mi 1.4benzín chytá na první "cvrknutí staréru" bez rozdílu,zda je venku mínus nebo naopak teplo.
Vyzkoušej. Smile Smile Smile
Back to top
View user's profile Send private message
dodo50



Joined: 28 Oct 2008
Posts: 135

PostPosted: Tue Mar 22, 2011 7:53 pm    Post subject: Re: špatný start 1.4 16V Reply with quote

hanýsek starší wrote:
Karlik wrote:
Od listopadu 2010 vlastním nový vůz Ford Fusion 1.4 16V jsem spokojen má najeto 6300 km doposud vůz nevykazoval žádné závady, jezdím každý den do práce, město jen málo takže spotřeba taky dobra zatím 6,4. Během minulého měsíce se mě třikrát stalo že motor dlouho točil než chytnul tak asi 8 - 10 sekund, je to zvláštní protože jinak vždy chytne hned. jednou to udělalo ráno když bylo -5 ale jidy zase když bylo 12C tak nevím, startér jen točil jako kdyby tam nešlo palivo nebo to nedávalo jiskru jinak to nikdy neškubalo nebo ani nechcípalo tak fakt nevím, jestli to udělá zase tak zkusím servis, ale s podobnou náhodně vyskytující se závadou jsem jezdil do servisu s fábií a nebylo to nic příjemného koukají na vás jako že si vymejšlíte. Nemáte někdo podobnou zkušenost?


Já bych nejprve před návštěvovu servisu vyzkoušel fintu,která tady na fóru se též někde rozebírala a doporučovala.Mně osobně se osvědčuje již druhým rokem,v prvních dnech ježdění s FoFíkem jsem zaznamenal podobný jev při startování,který popisuješ.
Před vlastním startem zapnu klíček,rozsvítí se kontrolky a je slyšet čerpadlo,jak natahuje benzín - tlakuje palivovou soustavu.Počkám do okamžiku,až čerpadlo přestane bzučet a pak teprve startuji.Je to v podstatě velmi krátká doba,něco jako když nažhavuje diesel,ale kratší.
Velmi rychle jsem si na tento postup zvyknul a od té doby mi 1.4benzín chytá na první "cvrknutí staréru" bez rozdílu,zda je venku mínus nebo naopak teplo.
Vyzkoušej. Smile Smile Smile

No myslel jsem, že je to běžné... už při přebírání vozu mi prodavač řekl, že startovat se má až naběhne display, tj. po zvuku nasátí paliva... takže až svítí číslíčka, tak startovat...
_________________
Fusion 1.4 Ebony 10/2008 Blazer blue
Back to top
View user's profile Send private message
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Wed Mar 23, 2011 8:39 am    Post subject: Reply with quote

len na okraj :

Golf dotlaca tlak paliva cerpadielkom pri otvoreni dveri vodica.
Ked sadnes, je uz ready pre startovanie.
Na druhej strane sa stane 2-3 krat do roka, ze natlaci zbytocne, ked idem len do schranky pre zabudnutu vec...
_________________
Toyota Corolla 1.8 Hybrid 122 k, e‐CVT comfort Style Tech, Celestine grey
Suzuki SX4 Scross 2WD, 1.0 Premium 6AT, sphere blue pearl
Peugeot 3008 1.6VTi Active, red rubis
VW Golf Plus 1,4 Trendline, red tornado
Ford Fusion 1,25 Rival, colorado red
Back to top
View user's profile Send private message
Karlik



Joined: 21 Mar 2011
Posts: 5

PostPosted: Wed Mar 23, 2011 7:14 pm    Post subject: Reply with quote

No to s tím čekáním to beru jako samozřejmost, vždycky čekám až zhasne ta kontrolka imobilizéru, ta je myslím poslední. Nevím, přemýšlel jsem když by to třeba jen tu dobu nezapalovalo tak že by se tam během toho času kdy to jen točí muselo nashromáždit více paliva a pak by to nastartovalo s tím vyběhnutím do vyšších otáček třeba jako když je hodně pod nulou, ale to pak nastartuje uplně normálně, ale prostě ten dlouhej čas to jen točí bez jedinýho náznaku že by to mělo chytnout. Jestli to ještě udělá tak zkusím ten servis, ještě jsem ve Ford servisu nikdy nebyl tak to bude první a snad dobrá zkušenost, su z Brna tak bych jel do Carentu tam kde jsem vůz koupil. Ale už jsem pravidelně servisoval Fabii a Golfa v ruzných autorizovaných servisech v Brně a okolí, tak znám ty jejich nejrůznější výmluvy a aroganci, no ale budu doufat že to tam bude lepší a nebo že servis nebude potřeba.Když bude něco novýho tak dám vědět. Díky
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Wed Mar 23, 2011 9:22 pm    Post subject: Reply with quote

vls wrote:
Na druhej strane sa stane 2-3 krat do roka, ze natlaci zbytocne, ked idem len do schranky pre zabudnutu vec...



Jen 2-3x do roka lezeš do auta,aniž bys nastartoval? Shocked
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Thu Mar 24, 2011 10:33 am    Post subject: Reply with quote

Ivasku :

Twisted Evil

ked lezem dverami vodica, tak to mozno ani castejsie nebude...
a do kufra alebo dozadu to necerpe...
_________________
Toyota Corolla 1.8 Hybrid 122 k, e‐CVT comfort Style Tech, Celestine grey
Suzuki SX4 Scross 2WD, 1.0 Premium 6AT, sphere blue pearl
Peugeot 3008 1.6VTi Active, red rubis
VW Golf Plus 1,4 Trendline, red tornado
Ford Fusion 1,25 Rival, colorado red
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Thu Mar 24, 2011 7:45 pm    Post subject: Reply with quote

Tak já jen že i dveře řidiče pokud něco dělám otevřu klidně 5x denně Very Happy
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
Karlik



Joined: 21 Mar 2011
Posts: 5

PostPosted: Sat Apr 09, 2011 7:36 pm    Post subject: Reply with quote

Zatím to znovu neudělalo, tak to nechám plavat.
Back to top
View user's profile Send private message
Papst



Joined: 07 May 2011
Posts: 2

PostPosted: Sat May 07, 2011 6:40 pm    Post subject: Reply with quote

Karlik wrote:
Zatím to znovu neudělalo, tak to nechám plavat.


Kupoval jsem Fusion tam kde ty, akorat az v unoru 2011. Dvakrat mi to taky na drc nenastartovalo. Ted uz to neudelalo ani jednou. Od zacatku pouzivani otocim klickem a po zhasnuti kontrolek startuju. Napadlo me, ze by to v mem a mozna i tvem pripade mohla byt voda v nadrzi, prootze to auto od zacatku podzimu 2010 (v mem pripade skoro celou zimu) stalo bez pouzivani venku.
Back to top
View user's profile Send private message
Karlik



Joined: 21 Mar 2011
Posts: 5

PostPosted: Sun May 08, 2011 7:16 pm    Post subject: Reply with quote

Tak asi před týdnem to udělalo zase, tak jsem se objednal do servisu FORD CARent v Brně - mám ho nejblíž a tam jsem vůz kupoval. Jednání v servisu docela šlo, samozřejmě už není tak vřelé jako když vůz kupujete, popsal jsem závadu a ujistil je ať nedoufají že jim to bude dělat taky, protože se to vyskytuje jen náhodně, vůz jsem tam dával ráno (termín na ráno mě byl doporučen aby se to prý všecno stihlo ) a že až budou vědět tak zavolají, ještě v 15h nikdo nevolá, jedu kolem šalinou tak jsem se tam zastavil, slečna na recepci téměř nas..ná co tam dělám když ještě nikdo nevolá, říkám jí že vůz je tam 7 hodin tak chci vědět jak to vypadá nebo na co se ještě čeká, znechuceně přivádí někoho z dílny, kdo mě říká (už teda ochotněji než ta nepříjemná slečna) že zjistili vadný vstřikovač 3 válce a že se teď čeká na schválení výměny a že vůz bude až zítra. Vůz jsem tedy vyzvedl a zatím dobrý, tak ukáže čas. ještě mě teda při předávání říkali ať tankuju opravdu lepší palivo tak nevím...Celkově ta zkušenost s tímto servisem nebyla až tak nejhorší Když jsem měl Fabii tak v Autocentru ROS Brno to byl opravdu vrchol arogance a neschopnosti
Back to top
View user's profile Send private message
lacee



Joined: 21 Sep 2009
Posts: 50

PostPosted: Thu Jun 02, 2011 9:41 am    Post subject: Reply with quote

Papst wrote:
Karlik wrote:
Zatím to znovu neudělalo, tak to nechám plavat.


Kupoval jsem Fusion tam kde ty, akorat az v unoru 2011. Dvakrat mi to taky na drc nenastartovalo. Ted uz to neudelalo ani jednou. Od zacatku pouzivani otocim klickem a po zhasnuti kontrolek startuju. Napadlo me, ze by to v mem a mozna i tvem pripade mohla byt voda v nadrzi, prootze to auto od zacatku podzimu 2010 (v mem pripade skoro celou zimu) stalo bez pouzivani venku.


taktak, tiez sa mi asi 3x v zime stalo, ze nenastartovalo ani po 8 sekundach, vzdy az na 2.-3.raz. A prisiel som nato, tankoval som na zlej benzinke (Jurki), vraj mavaju vela skondenzovanej vody v cisternach, toz, lacny benzin sa prejavil. Ked som potom natankoval plnu inde, nebol problem
_________________
Ford Fusion 1.4 Duratec Family X, r.v.2009, bocne listy vo farbe karoserie, zimne pneu GY UG7+
Back to top
View user's profile Send private message
Marekskk



Joined: 31 Aug 2010
Posts: 386
Location: SK/CZ

PostPosted: Sat Nov 26, 2011 5:14 pm    Post subject: Reply with quote

Mne sa za posledný mesiac asi 2 krát stalo že mi Ford nenaštartoval, začal točiť a potom akoby prestal, no na druhýkrát chytil. Neviem čím to môže byť ale tipujem to že je to palivom prípadne nejakou špinou, ale niesom si istý. ...
_________________
Ford Fusion 1,4 16v Duratec Comfort
Ford Mondeo 2.0 TDDi
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group