Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

skusenosti so servisom
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská
View previous topic :: View next topic  
Author Message
STANISLAV HOLUB



Joined: 03 Jun 2008
Posts: 11
Location: Sereď

PostPosted: Thu Aug 26, 2010 7:16 pm    Post subject: Reply with quote

MajoV wrote:
Prosim zacnite sem davat skusenosti so servismi. Netreba siahodlhe romany iba kde ako rychlo a ci dobre a spokojne. Velmi sa nam vsetkym tieto info zidu. Aby som si mohol napr ja vybrat ci pojdem do servisu v BA alebo do KE. Pripadne mne to stoji za to ist aj do TT.

Dakujem


Auto J+J Ford Trnava vrele odporúčam, majú veľmi profesionálny prístup, bol som tam na opravu alternátora, najprv mi povedali predbežnú cenu a potom sa opýtali, či to môže byť, defektácia na opravu bola hotová za 5 min + vystavenie zákazky, a po oprave mi okamžite volali domov, že si môžem prísť pre auto. Tento ford servis môžem len odporučiť Laughing
_________________
FF 1,4 TDCi strieborná moondust, ide ako hodiny
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Suly



Joined: 28 Oct 2007
Posts: 2

PostPosted: Sat Sep 04, 2010 12:00 pm    Post subject: Ford Built Presov Petrovanska 44 Reply with quote

S Ford Fusion som v Presove absolvoval 2 garacne prehliadky koli kilometrom. Tretiu vo vlastnej rezii u kamarata po najazdeni 13 tisic kilometrov. Vzduchovy filter bol uplne cierny - nikdy nebol vymeneny, aj ked som Ford Built Presov 2x za filter a vymenu zaplatil, rovnako pelovy filter. Olej s 13tisic kilometrami bol upne cierny a nechcelo sa mu von.
S Ford Fiestou som po roku bol na prvej garancke asi pri 9 tisic na druhu som isiel inde asi pri 20 tisic. Znova to iste, olej cierny a husty, filter spinavy, pelovy filter nikdy nemeneny podla stavu krytov, ktore treba dat dole. Celkovy dojem je, ze filtre jednoducho nemenia a olej tiez nie.
Odporucam sa Ford Built Presov vyhnut na kilometre a v ziadnom pripade tam neservisovat. Pristup tiez nebol najlepsi, zato ceny vysoke. Skoda, ze som im doveroval, ale uz ma tam neuvidia
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Sat Sep 04, 2010 3:04 pm    Post subject: Reply with quote

No pekne!
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Gil



Joined: 26 Jul 2008
Posts: 515
Location: Brno

PostPosted: Sat Sep 04, 2010 4:47 pm    Post subject: Reply with quote

Olej je cernej po 5 tisicich a filtr po 10-ti taky
_________________
Fusion 2008 1,4 Duratec Ebony ve vecnych lovistich
Back to top
View user's profile Send private message
hanýsek starší



Joined: 29 Nov 2009
Posts: 440

PostPosted: Thu Sep 09, 2010 8:48 pm    Post subject: Reply with quote

Zdravím všechny.Tak jsem včera 8.9.2010 absolvoval s mojím FoFíkem první garanční prohlídku.Zvolil jsem servis AutoIN v Hradci Králové a myslím si,že dobře!!!
Mé požadavky při objednání byly:

-prohlídka po roce provozu
-srovnání příčky volantu (od začátku natočen mírně doleva)
-převážení všech kol (ve 120km/h na dálnici mírné vibrace)
-navíc objednána gumová vana do kufru

Provedeno a dodáno:

-olej motorový (tradičně 4litry)
-filtr olejový
-článek-čistič vzduchu
-filtr prachový
-doplnění nemrznoucí směsi (0,2litre+přeměřena)
-vyrovnání polohy příčky volantu
-převážení čtyř kol
-gumová vana do kufru

To vše včetně práce 4904,Kč (2188,-Kč servisní materiál+1062,-Kč gumová vana +1653,-Kč servisní práce).
Jsem naprosto spokojený,závady po roce provozu žádné,perfektní přístup a vše provedeno bez problému. Smile Smile Smile
Back to top
View user's profile Send private message
marecatko



Joined: 08 Apr 2010
Posts: 9

PostPosted: Fri Sep 17, 2010 2:39 pm    Post subject: Autonova Poprad Reply with quote

Cao,

ja som pisal uz o velmi velmi zlej skusenosti s Built Presov a Szilcar Kosice. Tak som teraz vyskusal Ford Autonova Poprad. Musim povedat, ze velmi velka spokojnost. Pristup prijimacieho mechanika velmi dobry. Pracujuceho mechanika vidite cez sklo co robi s autom. Po ukonceni prehliadky si so mnou presiel cely stav auta. Upozornil ma aj na diely, ktore su pomerne opotrebovane a ktore bude potrebne v horizonte roka vymenit. Vsetko pekne zapisane v sprave a v informacnom systeme FORD. Vsetko co som reklamoval sa snazili ochotne naplnit bez frflania.

Pojdem tam znova po 20 tisic km.
_________________
Ford Fusion, 1.6 TDCi X-Plus
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Fri Sep 17, 2010 4:52 pm    Post subject: Reply with quote

Ja mam zas dnes za sebou výmenu oleja VIP auto Žilina. Výmena oleja+olejový filter+peľový filter + práca = 128,50 eur.
Komunikácia takmer nulová, len prijímací technik vypísal servisnú knižku podal faktúru a zaplatil som. Akurát som sa rozprával s predajcom, ten bol zhovorčivý a dozvedel som sa, že B-max zatiaľ o nom nemajú informácie a vyzerá, že tak skoro nebude a čo sa týka Fusiona tak sa bude ponúkať už iba s motorom 1,4 benzín, ostatné motorizácie budú maximálne do konca roka, kým sa vypredajú sklady. Vraj sa na náš trh nebude dovážať vôbec s inými motormi ani za neakciovú cenu. Crying or Very sad Jediná možnosť ako kúpiť 1,6 TDCi (po novom roku aj iné motorizácie) je v západnej EU a doviesť. Sám priznal, že Ford má tu inú cenovú politiku, že keby boli z ich strany tak dotované autá ako v Čechách či ďalej na západ tak by dosahovali úplne iné predajnosti...
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Fri Sep 17, 2010 8:54 pm    Post subject: Reply with quote

Liboro wrote:
Akurát som sa rozprával s predajcom, ten bol zhovorčivý a dozvedel som sa, že B-max zatiaľ o nom nemajú informácie a vyzerá, že tak skoro nebude a čo sa týka Fusiona tak sa bude ponúkať už iba s motorom 1,4 benzín, ostatné motorizácie budú maximálne do konca roka, kým sa vypredajú sklady. ...


Tak snad to bude jen na Slovensku Very Happy
Jinak je to nějaká blbost, od nového roku má být Euro5 a 1.4 Duratec je pokud se nepletu Euro4... Rolling Eyes
No necháme se překvapit...
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
steele



Joined: 11 Nov 2008
Posts: 97
Location: Bratislava

PostPosted: Sun Sep 26, 2010 1:55 pm    Post subject: skusenosti so servismom Reply with quote

Ja mam dobre skusenosti so Szilcar servisom na Alejovej v KE. Zatial to bolo vsetko v pohode, som uz nejaky ten cas po druhej garancke a vsetko je stale OK. Pri 2. garancnej prehliadke som nahlasil tu roletku na stredovom fukare na strane vodica a vymenili mi ju bez platenia vramci zaruky dokonca. Mozno to predsa len bolo vramci faktury niekde zakomponovane, ale s tym uz nic neurobim. Bohuzial zle skusenosti ludi prinutia mysliet podozrievavo. Sad
_________________
steele
________________
Ford Fusion 1.4 16V, Black Panther - 11/2008
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Sun Sep 26, 2010 3:22 pm    Post subject: Reply with quote

ja som to tu tiez niekde pisal, ziaden problem so Szilcarom Kosice ... v pohode, ustretovost .. aj garancky aj co som mal tukes do naraznika od nejakeho debilka, tiez sa to vsetko pekne vyriesilo cez havarijne poistenie, v spolupraci so servisom.
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
picinko



Joined: 28 Dec 2008
Posts: 132
Location: Komárno, momentálne Veľký Kýr

PostPosted: Tue Sep 28, 2010 12:19 pm    Post subject: Reply with quote

Mňa ešte len servis čaká. V októbri idem do Nitry. Chodím tam už 3. rok a som veľmi spokojný. Nehovoriac, že aj ostané veci okolo auta robím iba tam.
_________________
Ford Fusion, 1,4i, 16V, Duratec 10/2006 Tango metalíza, červené fólie, Chiptuning, Alpine autorádio, ešte neviem koľko koní tam mám
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
King24



Joined: 24 Mar 2009
Posts: 226
Location: Bratislava

PostPosted: Mon Oct 25, 2010 6:21 am    Post subject: servis Reply with quote

No mne už skončila 3 ročná záruka v marci...2010...
odvtedy si auto "servisujem" sám...
pri prvej domacej výmene ked som menil všetky náplne a filtre...
to bolo trošku viac penazí.... ( ford to ohodnotil na 330 € ) Exclamation
ak si správne spominam mna to stálo cca 80-90 € Wink
teraz cez weekend to bola len výmena oleja (Ford formula) + filter
spolu za 30 €... a to mi ešte zostalo cca 2,5 litra na "dolievanie"
pretože olej sa predáva po 5 litroch.... pri buducej výmene si kupim už len litr. balenie oleja aby som sa toho zbavil...

ps. starý olej zhori v kotly na olej v blízkej autodielni... filter v zbere na benzínke Idea
_________________
Fusion Comfort, Moondust Silver, r.v. 2/2007, 80 koní v stajni Duratec
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Mon Oct 25, 2010 6:56 am    Post subject: Re: servis Reply with quote

King24 wrote:
No mne už skončila 3 ročná záruka v marci...2010...
odvtedy si auto "servisujem" sám...
pri prvej domacej výmene ked som menil všetky náplne a filtre...
to bolo trošku viac penazí.... ( ford to ohodnotil na 330 € ) Exclamation
ak si správne spominam mna to stálo cca 80-90 € Wink
teraz cez weekend to bola len výmena oleja (Ford formula) + filter
spolu za 30 €... a to mi ešte zostalo cca 2,5 litra na "dolievanie"
pretože olej sa predáva po 5 litroch.... pri buducej výmene si kupim už len litr. balenie oleja aby som sa toho zbavil...

ps. starý olej zhori v kotly na olej v blízkej autodielni... filter v zbere na benzínke Idea

Dobre to riešiš. Vraj 330,-€, to asi sranduju.. Filtre menim sam, vzduchovy, kabinovy. Na jar sa chystam na motorovy olej. Čo však so starym olejom s použitym filtrom, fakt neviem.
A do leta vymenim brzdovu kvapalinu.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Mon Oct 25, 2010 10:12 am    Post subject: Reply with quote

Ivašek a spol. wrote:
Liboro wrote:
Akurát som sa rozprával s predajcom, ten bol zhovorčivý a dozvedel som sa, že B-max zatiaľ o nom nemajú informácie a vyzerá, že tak skoro nebude a čo sa týka Fusiona tak sa bude ponúkať už iba s motorom 1,4 benzín, ostatné motorizácie budú maximálne do konca roka, kým sa vypredajú sklady. ...

Tak snad to bude jen na Slovensku Very Happy


Ivašku asi ťa sklamem, akurát som pozeral Fusiona v Čechách a už je iba dopredaj skladových kde ešte je 1,4 diesel a pre modelový rok 2011 je iba 1,4 a 1,6 benzín.
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Mon Oct 25, 2010 8:32 pm    Post subject: Reply with quote

Liboro wrote:
Ivašku asi ťa sklamem..


Crying or Very sad
Definitivní pohřbení Sad
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Next
Page 9 of 11

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group