Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Kolko odhadujete cenu za opravu???
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská
View previous topic :: View next topic  
Author Message
jozi



Joined: 18 May 2010
Posts: 53
Location: Letanovce-Slovensko

PostPosted: Fri Dec 23, 2011 9:01 pm    Post subject: Kolko odhadujete cenu za opravu??? Reply with quote

Dnes v noci sa mi podarilo skolit mensiu srnku.
Kto ma skusenosti skuste sa vyjadrit , kolko by asi stala oprava aby som vedel,ked mi to pride pofotit odhadca z poistovne.
Chytil som ju lavou prednou castou asi je chyteny aj chladic v strede je trochu tuknuty a pocut z neho sicanie ale nic nevyteka.




_________________
Lada Vesta sedan luxe 1.6l 16V 78kw od 19.12.2018
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec 06/2006 "od braska duliusa"
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
SEKYC



Joined: 07 May 2011
Posts: 414
Location: Roudnice n.L

PostPosted: Sat Dec 24, 2011 11:16 am    Post subject: Reply with quote

Jak tak na to koukám tak kapota je OK sklo OK zavěšení kola OK,to co sičí je chladič pro klimu,mimochodem je dražší než ten pro motor,když to sečtu cirka 50000kč a výš,záleží co tam dáš za díly jestli orig.nebo druhovýroba atd. Měl si ještě štěstí že ti nenadskočila jako mému kamarádovi ten měl pryč to co ty plus kapotu přední sklo a ještě rovnaly střechu.Ty prostě nevíš co si k tý štědrovečerní večeři už dát co Laughing letos teda zvěřinu Laughing no hlavně že si to někam po tom střetu ještě nešoup a že se ti nic nestalo Wink
_________________
Ford Fusion (FUFÍK) 1.4 16V 59kw Comfort RedTango 5/2010 6,4l // Hyundai i10 1.2 16V 57kW 01/2009 ( divoká červená karkulka)
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Sat Dec 24, 2011 12:26 pm    Post subject: Reply with quote

SEKYC wrote:
Jak tak na to koukám tak kapota je OK sklo OK zavěšení kola OK,to co sičí je chladič pro klimu,mimochodem je dražší než ten pro motor,když to sečtu cirka 50000kč a výš,záleží co tam dáš za díly jestli orig.nebo druhovýroba atd. Měl si ještě štěstí že ti nenadskočila jako mému kamarádovi ten měl pryč to co ty plus kapotu přední sklo a ještě rovnaly střechu.Ty prostě nevíš co si k tý štědrovečerní večeři už dát co Laughing letos teda zvěřinu Laughing no hlavně že si to někam po tom střetu ještě nešoup a že se ti nic nestalo Wink

No ano, tiež som tipoval na 2 tisic €.
Moj svokor ako spolujazdec s kamošom chytili vlka, kdesi na liptove.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Sat Dec 24, 2011 12:40 pm    Post subject: Reply with quote

Pokiaľ pôjdu úplne nové diely tak sa pripájam okolo 2000 + eur (odhad poisťovne...) ale osobne by som šiel do originál dielov z búraníc a pokiaľ je zručný automechanik a nie sú strelené bagy tak sa to aj so striekaním dá stlačiť na 500-1000 eur, dokonca aj menej,osobné skúsenosti Crying or Very sad
Záleží od ceny dielov, no napr. zadný nárazník z búranice ide komplet okolo 100 eur,takže predok by mal byť tiež tak nejako, to sa týka aj ostatných vecí. Výhoda takýchto dielov, je že je to originál prvovýroba a keď je nepoškodený nárazom tak sa dá auto poskladať takmer na nerozoznanie od stavu pred nehodou Wink
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
hanýsek starší



Joined: 29 Nov 2009
Posts: 440

PostPosted: Sat Dec 24, 2011 4:25 pm    Post subject: Reply with quote

Viděl jsem u klempíře FoFíka po daleko menším karambólu s malým psem a stálo to 15000Kč. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Ale hlavně že jsi-jste v pořádku. Smile Smile Smile
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Sun Dec 25, 2011 7:39 am    Post subject: Reply with quote

Ma havarijnu poistku ... takze myslim, ze to treba riesit klasicky cez poistovnu ... teda normalne na fakturu, ze si peniazky medzi sebou presunu len poistovna - autoservis.
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Mon Dec 26, 2011 7:31 am    Post subject: Reply with quote

Tak ak je havarijná, nie je čo riešiť, zaviesť to do Ford servisu, z havarijnej uhradiť a ,,spoluúčasť" si potom vymáhať od príslušného poľovníckeho združenia. Predpokladám, že polícia a poľovníci boli zavolaní k nehode. Smile
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Mon Dec 26, 2011 9:15 am    Post subject: Reply with quote

Liboro wrote:
Tak ak je havarijná, nie je čo riešiť, zaviesť to do Ford servisu, z havarijnej uhradiť a ,,spoluúčasť" si potom vymáhať od príslušného poľovníckeho združenia. Predpokladám, že polícia a poľovníci boli zavolaní k nehode. Smile


Čo s tym maju poľocníci? Lebo nerozumiem. Zver sa riadi pudmi a nevie, že nema prebehovať cez cestu. Mýlim sa?
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
SEKYC



Joined: 07 May 2011
Posts: 414
Location: Roudnice n.L

PostPosted: Mon Dec 26, 2011 10:41 am    Post subject: Reply with quote

Já myslím že zákony máme asi stejný jako vy a u nás ta zvěř nepatří myslivcům, ale jen ji bouchneš autem a v tu ránu jseš povinen jim ji odevzdat to se už o ni hlásí,o zaplacení nějaké škody nebo spoloůčasti si tak akorád můžeš nechat zdát Laughing Laughing Laughing
_________________
Ford Fusion (FUFÍK) 1.4 16V 59kw Comfort RedTango 5/2010 6,4l // Hyundai i10 1.2 16V 57kW 01/2009 ( divoká červená karkulka)
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Mon Dec 26, 2011 10:56 am    Post subject: Reply with quote

Zver je majetok, niekoho. Potom, čo sa taka stretu so zverou, su tam dopravne značky
[img]http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTWdXRwYGJB984OJdO79nqH_BLLT6JUHikvmVAtwOuxBejxshJ-ug[/img]
Cez les treba ist 60-kou a menej. Teda, po lopate preložene, aby to vodič vedel ubrzdiť. Nikto vam nič nedoplatí.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Mon Dec 26, 2011 11:01 am    Post subject: Reply with quote

Minimálne za pokus to stojí. V médiách prebehli také informácie, že je možné si nárokovať škodu od príslušného revíru. No nesmie byť v danom úseku značka Pozor lesná zver. My sme to našťastie nikdy neriešili, ale v prípade že áno riešil by som to tak. Totiž právnu zodpovednosť nesie buď majiteľ alebo správca. Rovnako ako keď cestári neposypú a nezabezpečia zjazdnosť a je to objektívne dokázateľné, že nehoda vznikla v dôsledku nepredvítateľného zlého stavu vozovky, je možné uplatniť si škodu u správcu komunikácie. A cesty sú tiež majetkom všetkých a zodpovedajú za správcovia....no to by sme nesmeli žiť tu Very Happy Takže asi nakoniec ostatne len pri tej havarijnej.No minimálne vyskúšať to môže na revíre Smile
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Mon Dec 26, 2011 11:28 am    Post subject: Reply with quote

Hajný zvolá zver a dôrazne jej dohovorí, že pred autami sa cez cestu neprebehuje.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
jozi



Joined: 18 May 2010
Posts: 53
Location: Letanovce-Slovensko

PostPosted: Mon Dec 26, 2011 12:11 pm    Post subject: Reply with quote

Tu srnku som nehladal neviem ci usla alebo ju odhodilo dalej do pola,nebolo to v lese a nebola tam ani ziadna znacka pozor zver, bolo to o druhej v noci a nikoho som ku nehode nevolal len som pozberal po ceste vsetky casti co mi odleteli a siel som preč a rano som to nahlasil do poistovne. Mam takz pocit ze keby som volal policiu tak aj im este zacvakam daku pokutu
_________________
Lada Vesta sedan luxe 1.6l 16V 78kw od 19.12.2018
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec 06/2006 "od braska duliusa"
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Mon Dec 26, 2011 2:13 pm    Post subject: Reply with quote

jozi wrote:
Mam takz pocit ze keby som volal policiu tak aj im este zacvakam daku pokutu

pokutu ? komu ? za co ? neblazni bratku ...
neviem odkial to mas, ale je to hovadina.
pokutu mozes dostat jedine, ak by Ta niekto videl ... a potom ta nahlasil polovnikom, za predpokladu, ze si to polovnikom neoznamil.
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Mon Dec 26, 2011 5:05 pm    Post subject: Reply with quote

Tak tak, ak by ju naložil do auta, resp. nechal ju tam bez volania polície by to bolo na pokutu. Takto keď srna odbehla tak už len havarijnú Smile
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group