Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Oplatí sa? Poraďte.
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Fazu



Joined: 23 Jan 2012
Posts: 16777215
Location: Krásno nad Kysucou

PostPosted: Mon Jan 23, 2012 9:25 pm    Post subject: Oplatí sa? Poraďte. Reply with quote

Ahojte, chcem si kúpiť Fusiona. Mal by byť maximálne rok 2005 a viac. Najazdených tak do 100000 km.
Našiel som túto ponuku. čo na to poviete:
http://www.autobazar.sk/inzerat/186368/ford-fusion-1-4i-ambiente-hatchback-p-m5/

Prípadne by mi niekto vedel poradiť nejaké konkrétne autko?

Ďakujem vopred za odpovede
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Mon Jan 23, 2012 9:43 pm    Post subject: Reply with quote

Jednoznačný dovoz, nasvedčuje tomu viacero vecí, ale ako jedna z hlavných je, že nemá 3 hlavové opierky vzadu, v SR to bola štandartná výbava. Ťažko hodnotiť z fotiek, ale majiteľ ho mohol aspon lepšie umyť zvnútra, resp. to tak nezanedbať keď už to chce predať... A škrabance na koženom volante tiež tomu nepridávajú...
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
Robbert



Joined: 19 Jun 2009
Posts: 431
Location: Brno venkov

PostPosted: Tue Jan 24, 2012 8:23 am    Post subject: Reply with quote

Tak v roce 2009 byla v ČR prostřední zadní opěrka za příplatek 1 500,- Já jsem připlácel takže to vím. A co se týče volantu, tak ten klidně může být poškrábaný. Mě už se to taky stalo, pokud ženská nosí prstýnky není to žádný extra problém...

A poslední věc: Kdykoli jsem prodával auto, tak jsem ho nikdy neumýval. Proč taky. prodej není o tom, jak auto jednou za jeho život vypulíruješ, ale jak ses o něj staral po celou dobu jeho života...
_________________
FORD Mondeo Kombi Titanium, TDCi 103 kw, r.v. 2009, Panter Black
FORD Fusion 1,4 Comfort, r.v. 2009, Panther Black
---------------------
EX:Ford Mondeo 2,0 TDDi Mk. III,2002,
Škoda Superb 1,9 TDi, 2003
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Tue Jan 24, 2012 6:26 pm    Post subject: Reply with quote

V SR bola od začiatku do dnes tretia opierka hlavy vzadu ako štandard vo všetkých výbavách, preto je jednoznačné, že auto je dovoz. Ak niekto nosí prstienky je to jeho vec, v mojom aute by si nezašoféroval Cool. A auto má byť čisté stále a pri predaji obzvlášť, dosť to vypovedá o majiteľovi Very Happy
Dokonca som raz bol v bazáre vo Zvolene, kde mi predajca ponúkal Peugeot 307 SW, že aký je úžasný, má 160 tisíc km, no to auto vyzeralo ako po dodávka po stavbároch. Tak ma nahneval, že som ho zobral k mojemu Fusionu, nech sa pozrie ako vyzerá auto po 175 tisícoch km (vtedy) a pán ostal ticho...
Ostatne, k téme, či sa oplatí, či nie, je treba vidieť naživo, ale poviem dovolím 90% vozov z ruky sa tu predáva v nevyhovujúcom stave, aspon pre mna. Z toho čo človek vidí v bazároch a čo ponúkajú ľudia...ale na druhej strane priznávam, ja som dosť náročný.
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Tue Jan 24, 2012 8:33 pm    Post subject: Reply with quote

To je víceméně podobný jako náš, akorát má najeto 2x více Very Happy

Jinak souhlasím s Liborem a zastávám taky názor, že auto je vizitkou jeho majitele Wink
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Tue Jan 24, 2012 8:48 pm    Post subject: Reply with quote

No to v podstatě napsal i Robbert. Auto je jeho vizitkou. Stará se o něj poctivě, tak netřeba ho před prodejem extra umývat.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Robbert



Joined: 19 Jun 2009
Posts: 431
Location: Brno venkov

PostPosted: Wed Jan 25, 2012 8:37 am    Post subject: Reply with quote

Tak ta opěrka je jeden z rozdílů mezi ČR a SR.

A co se týče čistoty auta, tak je jasné, že vevnitř nemůže být nějaký humus, na druhou stranu načančané auto (vyleštěná kastlě) na prodej podle mě signalizuje, že něco není v pořádku. Člověk se o to musí starat a leštit to v podstatě obden a pokud se tím neživím tak nevím, proč to dělat. Spíše mě to přijde jako nějaká hra na budoucího kupce.
Když jsem prodával auta já, vysál jsem je a opláchnul jednou. A více jsem se už nestaral, to že bylo po týdnu stání na dvoře zaprášené a od deště jsem fakt neřešil... Auto se nakonec prodalo za cenu kterou jsem si řekl a neměl jsem s tím problém. Mnohem více záleží na technickém stavu auta než na lesku jeho kastle...

A nevím jak kdo, ale i spousta chlapů nosí snubáky a o ženských ani nemluvím a aby si je kvůli volantu sundávali, no nevím... Ale je to věc každého soudruha...
_________________
FORD Mondeo Kombi Titanium, TDCi 103 kw, r.v. 2009, Panter Black
FORD Fusion 1,4 Comfort, r.v. 2009, Panther Black
---------------------
EX:Ford Mondeo 2,0 TDDi Mk. III,2002,
Škoda Superb 1,9 TDi, 2003
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Wed Jan 25, 2012 11:16 am    Post subject: Reply with quote

Je to totálne OT, ale ja prstene nenosím vôbec, ale ako píše Robert, je to každého vec:-) Tak isto ako fajčenie a fajčenie v aute. Akurát ja sa tým neživím a neleštím auto preto aby som ho raz predával, ja ho leštím preto lebo by som sa hanbil prísť niekde na špinavom aute nedajbože niekoho v takom viesť. A je úplne jedno či by som mal Škodu 105 S alebo sedmičkové BMW. Tak isto sa takéto auto ďaleko lepšie udržuje keď sa jedná o pravidelnú činnosť ako keď to niekto robí raz za 2 mesiace či dlhšie. Proste zastávam názor, že auto má čo najdlhšie vyzerať tak ako zišlo z výrobnej linky, resp. sa tomuto stavu približovať. Preto napr. zásadne nikdy nedáme svoje autá na kefy, jednak že sa tým dosť ničí a nie je poriadne umyté a o zadrbaní okien voskom ani nehovorím. V našej rodine ja jazdím najmenej, pretože som najmladší a ešte študujem VŠ ale aj tak je to 35-40 tisíc km ročne, ostatní najazdia ešte viac, tak potrebujeme aby autá slúžili. A ako sa správa majiteľ k autu, tak sa správa ono k nemu. A samozrejme auto reprezentuje ale nie značkou( i keď pre niekoho aj tým) ale tým v akom stave to auto je. Exclamation
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
Fazu



Joined: 23 Jan 2012
Posts: 16777215
Location: Krásno nad Kysucou

PostPosted: Wed Jan 25, 2012 2:49 pm    Post subject: Reply with quote

Takže hovoríte že sa ta kúpa neoplatí? Ma skôr zarazilo, že fotky auta zvonku sú fotené v lete ale pri fotkách interiéru je vidno vonku sneh. Žeby nejaká kamufláž?
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Wed Jan 25, 2012 2:52 pm    Post subject: Reply with quote

Tvrdíme, že treba ho vidieť Smile
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
Fazu



Joined: 23 Jan 2012
Posts: 16777215
Location: Krásno nad Kysucou

PostPosted: Wed Jan 25, 2012 3:06 pm    Post subject: Reply with quote

Tak to určite. Len sa mi nechce cestovať z Kysúc až do Lučenca len aby som zistil, že sa to neoplatí. Viem že ináč to asi nezistím, ale myslím že ste tu skúsená partia, ktorá možno aj z obrázkov usúdi, že či sa oplatí tam cestovať, alebo nie.
Diki
Back to top
View user's profile Send private message
Odinson



Joined: 31 Oct 2010
Posts: 112
Location: Cinobana, okres Poltar

PostPosted: Wed Jan 25, 2012 7:54 pm    Post subject: Reply with quote

Je to bazar, chodievam tadial denne do prace. To auto som tam videl uz davno, teda pred dvoma mesiacmi a stale je tam. Ked ho tam doviezli, chcel som ho aj ist obzriet, no potom som to nehal tak, aby ma nemrzelo. Nebude v poriadku, lebo za taku cenu ked este stovec spustia, by sa uz davno predalo, to mi ver.
_________________
Fo Fu comfort - 1,6 - 16V, cierna metaliza, 8x airbag... normalna cierna 2003 Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Wed Jan 25, 2012 8:49 pm    Post subject: Reply with quote

Absolutně souhlasím s Liborem Wink
Lépe se to při běžném mytí udžuje a hand made je hand made Cool
A měl sem tu čest jet v autě, do kterého bych si běžně nesedl ani v montérkách... to si potom člověk udělá o tom druhém vizitku..a většinou (a v tomto případě to tak bylo) to vypadá jak v autě tak doma...takže tak..
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
Horal



Joined: 13 May 2008
Posts: 205
Location: V. Tatry

PostPosted: Thu Jan 26, 2012 1:13 pm    Post subject: Reply with quote

Záleží na čo sa auto používa- poznám jedného- chodí na starej škodovke- ako v dielni- bez sedadiel, špina, no druhé auto- Superb- má ako z vitríny. Laughing
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec 05/2008
http://picasaweb.google.sk/scootiphoto/FordFusion
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Thu Jan 26, 2012 8:25 pm    Post subject: Reply with quote

Tak samozřejmě pokud se jedná o dělnické auto, není o čem mluvit..
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
Page 1 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group