Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Nafta, vysoke mrazy
Goto page Previous  1, 2
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Palivo, palivová sústava, spotreba
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kolombo



Joined: 24 Feb 2009
Posts: 55

PostPosted: Sat Feb 11, 2012 9:39 am    Post subject: Reply with quote

No chlapi neviem naftu uz by to malo potiahnut normalne uz nie su take mrazi a auto to robi stale ,ked idem s prace tak je okolo -8 ale auto ma stale problem a palubak hlasi ,,engine system fault ,, no naftou to nebude ze by odchadzali vstreky ........asi prejdem do inej sekcie,,,
_________________
Nikdy nehovor,ze sa to neda,lebo vzdy sa najde niekto,kto o tom nevie,ze sa to neda a urobi to .....
8/2008 1,4 TDCI Duratoq Flair X Black Panther
Back to top
View user's profile Send private message
razorcz



Joined: 22 Jan 2012
Posts: 16777215

PostPosted: Sat Feb 11, 2012 2:52 pm    Post subject: Reply with quote

Naftou to být může.Já jsem taky při -8 nenastartoval.Pomohla až nafta OMV MaxxMotion.Můžou být i vadné žhavící svíčky.Vstřiky bych tipoval až na posledním místě.
Back to top
View user's profile Send private message
kolombo



Joined: 24 Feb 2009
Posts: 55

PostPosted: Sat Feb 11, 2012 6:10 pm    Post subject: Reply with quote

Dnes som mal viacej casu tak sa na to pozrel co sa deje . Auto som chcel nastartovat -8 pockal som kym dozhavi a startoval no nechcelo naskocit tak som otvoril kapotu rucne natahal naftu a opat startoval naskocilo na prve otocenie .Tak som vysiel opat von otvoril kapotu a pozrel sa na motor v lavej casti mi okolo motora malicko dymi tak som sa aj zapocuval do zvuku musel som dost pozorne pocuvat lebo predsa si len dost krochka ale zretelne som pocul aj malinke sicanie tak to typujem na podlozky pod vstrekmi .Volal som aj znamemu mechanikovi ktory na stastie nieje daleko odo mna okolo 5km.Popisal som mu ako sa auto sprava a zhodli sme sa na tom istom .Zhoda nahod jeho brat ma tiez FUSION a presne to iste mu tiez opravoval . Ale doporucil mi hned menit aj prepady nakolko aj tie su haklive na tychto autach a hlavne ak sa to teraz bude rozoberat a znova sa daju povodne tak je ryziko ze to o chvilu potecie aj odtial .Takze o tyzden v sobotu idem k nemu na servis pozhana original podlozky a prepady .Potom sa ozvem co a ako ...
_________________
Nikdy nehovor,ze sa to neda,lebo vzdy sa najde niekto,kto o tom nevie,ze sa to neda a urobi to .....
8/2008 1,4 TDCI Duratoq Flair X Black Panther
Back to top
View user's profile Send private message
razorcz



Joined: 22 Jan 2012
Posts: 16777215

PostPosted: Sat Feb 11, 2012 9:14 pm    Post subject: Reply with quote

Přesně tyto podložky jsem měnil je to zhruba měsíc.Tento motor na to dost trpí.Na otázku proč se tak děje mi v servisu řekli, že se protahnou šrouby které drží vstřikovače a pod podložkou to začne profukovat.Výměna je dost náročná a musí se rozdělat kryt ventilů.U mě se to projevilo, tak že když jsem stál na křižovatce cítil smrad spálené nafty.Cena opravy byla zhruba 4000.-
Ale nemyslím si že to má spojitost s tím, že auto nejde nastartovat.Chybu bych hledal v ucpaném filtru,špatné naftě nebo žhaviče.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Palivo, palivová sústava, spotreba All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group