Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Servis 35 000km
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Marekskk



Joined: 31 Aug 2010
Posts: 386
Location: SK/CZ

PostPosted: Fri Jun 08, 2012 10:19 pm    Post subject: Servis 35 000km Reply with quote

Zdar. Chcel by som sa Vás opýtať, ako to funguje, Fusiona mame asi 3 roky. Čo sa týka prehľadok boli sme na 2 samozrejme, no teraz ďalšia. Otázka je či musíme chodiť každý rok na prehľadky aby záruka 12 r na karosériu trvala.
Osobne čo sa otec pýtal, tak že vraj hej, podla mna to je nejaka blbost. Rovnako nemusi sa chodit do FORD ale aj do neautorizovanych servisov ze? Prosim Vas, ak niekto vie co kde ako, tak napiste kedze stale vravím aby sa neslo do orig. servisu. Co vy nato?
A este jedna vec, vo Forde povedali ze vymenia aj sviecky, nieje to skoro? Samozrejme olej, filtre, kontrola, no aj sviecky pri 30 tisic?
_________________
Ford Fusion 1,4 16v Duratec Comfort
Ford Mondeo 2.0 TDDi
Back to top
View user's profile Send private message
SEKYC



Joined: 07 May 2011
Posts: 414
Location: Roudnice n.L

PostPosted: Sat Jun 09, 2012 12:28 pm    Post subject: Reply with quote

Já tedˇ přemýšlím o tom samém, na rozdíl od tebe mám dva roky ale taky po záruce akorát ta na kasli 12let.Chtěl jsem koupit z aukra orig.olej ze sadou všech filtrů za cca 1500kč a dát to svému mechanikovi a ted se nemůžu nějak rozhodnout Laughing ,asi to dám do forda,po dvou letech se mění i brzdovka tak to tam ještě jednou šoupnu Rolling Eyes Na svíčky je tři roky nebo 60000km podle toho co nastane dříve,olej měníš taky každý rok a nenajedeš na něm 20000km-v tvém případě 35000km to můžeš o rok odložit a nic neskazíš Laughing .
_________________
Ford Fusion (FUFÍK) 1.4 16V 59kw Comfort RedTango 5/2010 6,4l // Hyundai i10 1.2 16V 57kW 01/2009 ( divoká červená karkulka)
Back to top
View user's profile Send private message
hanýsek starší



Joined: 29 Nov 2009
Posts: 440

PostPosted: Sat Jun 09, 2012 6:04 pm    Post subject: Reply with quote

Nazdar chlapi,
řeším nyní to samé.V 9.měsíci budu mít FoFíka 3roky.Rozhoduji se rovněž, zda do Forda nebo ke známému mechanikovi.
Zaskočily mne ale dvě info od SEKYCE:

1/ v AutoIN HK mi brzdovku po dvou letech neměnili.Zdůvodnili to dokladem o měření bodu varu (182 stup.C) a malo najetými - probrzděnými kilometry(12 500km).

2/ nyní mám cca.17 000km a už by se měly měnit svíčky ???Zda se mi to dost brzo.Kde jsou uváděny ty tři roky ???
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Sat Jun 09, 2012 7:26 pm    Post subject: Reply with quote

Svíčky nám taky měnili po 3 letech, i když bylo kolem 30i tis...je to celkem brzo,ale vyměnili sme to,at se na to nemusí myslet další rok. No těch 17 už je extrémně málo,to bych fakt neměnil. Brzdovka se mění co 2 roky, ted jsme ji měli měněnou podruhé a to už v servisu mimo Ford. Kvůli záruky na neprorezivění (která v podstatě nemá smysl),nemá cenu řešit drahé Ford servisy... Rolling Eyes
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
SEKYC



Joined: 07 May 2011
Posts: 414
Location: Roudnice n.L

PostPosted: Sat Jun 09, 2012 8:12 pm    Post subject: Reply with quote

hanýsek starší wrote:
Nazdar chlapi,
řeším nyní to samé.V 9.měsíci budu mít FoFíka 3roky.Rozhoduji se rovněž, zda do Forda nebo ke známému mechanikovi.
Zaskočily mne ale dvě info od SEKYCE:

1/ v AutoIN HK mi brzdovku po dvou letech neměnili.Zdůvodnili to dokladem o měření bodu varu (182 stup.C) a malo najetými - probrzděnými kilometry(12 500km).

2/ nyní mám cca.17 000km a už by se měly měnit svíčky ???Zda se mi to dost brzo.Kde jsou uváděny ty tři roky ???
Nějak sem nejde dát odkaž,tak si to najdi na www ford etis Rolling Eyes
_________________
Ford Fusion (FUFÍK) 1.4 16V 59kw Comfort RedTango 5/2010 6,4l // Hyundai i10 1.2 16V 57kW 01/2009 ( divoká červená karkulka)
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Sat Jun 09, 2012 8:53 pm    Post subject: Reply with quote

hanýsek starší wrote:
Nazdar chlapi,
řeším nyní to samé.V 9.měsíci budu mít FoFíka 3roky.Rozhoduji se rovněž, zda do Forda nebo ke známému mechanikovi.
Zaskočily mne ale dvě info od SEKYCE:

1/ v AutoIN HK mi brzdovku po dvou letech neměnili.Zdůvodnili to dokladem o měření bodu varu (182 stup.C) a malo najetými - probrzděnými kilometry(12 500km).

2/ nyní mám cca.17 000km a už by se měly měnit svíčky ???Zda se mi to dost brzo.Kde jsou uváděny ty tři roky ???

Ja som brzdovu kvapalinu menil po 3 rokoch asi pri 24 tisic km. Sviečky teraz pred mesiacom.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Sun Jun 10, 2012 9:21 am    Post subject: Reply with quote

Brzdovku treba premerať bod varu a je zbytočné ju meniť každé dva roky, akurát musí človek nato myslieť, že keď ju po dvoch nevymenil, je treba o rok ju znova premerať a ak dosiahne nižší bod varu treba ju vymeniť. Niektoré veci sa zbytočne prehánajú, rovnako ako Vami spomínané sviečky. My sme vždy rešpektovali kilometrové intervaly(nie časové) a nebol s autami žiadny problém Smile Samozrejme sú veci ako filtre olej, kde to človek to nie je dobré preťahovať, ale aj tak výrobcovia olejov ich vyrábajú na dvoj-troj násobne väčšiu životnosť ako výrobcovia áut udávajú intervaly výmeny. Potom vznikajú také situácie, že rovnaký olej nalejú napr. do Transitu a interval výmeny je 50 tisíc km. Aj v technickej praxi je zatiaľ najvyšším stupnom prediktívna údržba založená na snímaní prevádzkových parametrov strojov (diagnostike) a pri prekročení vopred vymedzených medzí je okamžite súčiastka preventívne vymenená. Ale nie je to ohraničené len počtom odpracovaných strojhodín. Ako príklad z praxe uvediem napr. teplotu ložiska pri práci stroja...No dobre ale to sme už pri výrobných zariadeniach. Chcel som tým len povedať, že je vhodné vymienať veci na základe ich skutočného stavu a nie pretože to chce servis Smile
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Sun Jun 10, 2012 7:24 pm    Post subject: Reply with quote

Tak s tímto naprosto souhlásím. Ty svíčky po 30ti tis. je nesmysl. Vydrží klidně 90tis. takže měnit, až když jsou skutečně špatný.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Sun Jun 10, 2012 10:28 pm    Post subject: Reply with quote

Ešte dodám takú drobnosť. Ak mi niekto známi hovorí o tom, že ako musí teraz niečo vymeniť, lebo mu to predpisuje výrobca a hoci má málo km, nastal čas, ja mám nato odpoveď otázkou...Keby Ti výrobca auta predpisoval vymeniť pneumatiky po troch rokoch bez ohľadu na počet km, vymenil by si ich? Tak presne to isté je ostatným. Resp. inak položená obdobná otázka, keby Ti výrobca auta predpisoval vymeniť pneumatiky po 30 tisíc km bez ohľadu nato, že sú ešte vo výbornom stave, vymenil by si ich?
Odpoveď je na každom Smile
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Mon Jun 11, 2012 11:31 am    Post subject: Reply with quote

zdenal8 wrote:
Tak s tímto naprosto souhlásím. Ty svíčky po 30ti tis. je nesmysl. Vydrží klidně 90tis. takže měnit, až když jsou skutečně špatný.

4 eurove sviečky tolko nevydržia
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Mon Jun 11, 2012 1:58 pm    Post subject: Reply with quote

Inak, toto špekulovanie, kedy to vymeniť, kedy nastava ta spravna doba je ako ten vtip gazdu a syna ze záhorá či nakrmil kone:
gazda: Dals konom?
syn: na dal sem
G: na šak si im nemiel tolko dat!
S: šak sem im ani tolko nedal!
G: nemiel si im dat nic!
S: ani sem im nic nedal!


Laughing
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Mon Jun 11, 2012 8:41 pm    Post subject: Reply with quote

duves: Myslím originál svíčky Motorcraft. Nevím jak je to u Fusiona, ale co se týká motorů Zetec (Duratec), tak spousta lidí laboruje nad tím, jaké nejlepší svíčky do toho dát. Nakonec zjistí, že nejlepší a nejvýhodnější je originál.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Marekskk



Joined: 31 Aug 2010
Posts: 386
Location: SK/CZ

PostPosted: Mon Jun 11, 2012 8:56 pm    Post subject: Reply with quote

To s tým intervalom pri sviečkách to beriem, ja som tiež čítal že 90 tisíc. No pri oleji by som si dal aj načas. 15 tisíc ako udáva výrobca, čo ja viem, my sa snažíme vždy vojsť do toho intervalu, no je lepšie skôr ako neskôr. Ako uviedol príklad Libor s transitom. Výrobcovia chú zbohatnúť na servise, aj preto dávajú dlhšie intervaly, životnosť neberú do úvahy.. Teoreticky olej sa ničí zohrievaním a následným vychladením, čiže kto jazdí prípadne krátke trate tak aj od toho to závisí.
_________________
Ford Fusion 1,4 16v Duratec Comfort
Ford Mondeo 2.0 TDDi
Back to top
View user's profile Send private message
SEKYC



Joined: 07 May 2011
Posts: 414
Location: Roudnice n.L

PostPosted: Mon Jun 11, 2012 10:22 pm    Post subject: Reply with quote

Dnes jsem se objednal na 26.6. i s umytím a vykydáním interieru Laughing u svého prodejce ( dříve HAŠA,nyní AUTOKREANS) http://kreans.cz/
_________________
Ford Fusion (FUFÍK) 1.4 16V 59kw Comfort RedTango 5/2010 6,4l // Hyundai i10 1.2 16V 57kW 01/2009 ( divoká červená karkulka)
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Tue Jun 12, 2012 4:48 am    Post subject: Reply with quote

zdenal8 wrote:
duves: Myslím originál svíčky Motorcraft. Nevím jak je to u Fusiona, ale co se týká motorů Zetec (Duratec), tak spousta lidí laboruje nad tím, jaké nejlepší svíčky do toho dát. Nakonec zjistí, že nejlepší a nejvýhodnější je originál.

Lenže tie som pre Fusion 1,6 nikde neobjavil a a tieto: http://jagfordgarage.sk/focus-1998-2005/motor-zapalovanie/zapalovacia-sviecka-motorcraft-ayfs-22pp-ayfs-22f1
su určene pre ine motory

Pre moj motor maju: http://jagfordgarage.sk/fiesta-2001-2008-fusion-2002-/motor-zapalovanie/zapalovacia-sviecka-fomoco-ayfs22cb
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group