Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

vyber stresního boxu
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Prislusenstvo - tažné zariadenie, strešne nosiče, atd.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
zeli



Joined: 15 May 2007
Posts: 2

PostPosted: Wed May 16, 2007 6:44 pm    Post subject: vyber stresního boxu Reply with quote

Prosím majitele Fusionu o radu.
Jsme pred koupi noveho drakouska (teda zenske jsou plne rozhodnute). Ja mam posledni zadrhel - v manuálu je psane, ze max zatizeni strechy je zalostnych 25 kg. To je tak na 4ry lyze naholo. Kdyz tam dam stresny box - ten ma i se zahradkou 15-18 kilo, tak v nem muzu vozit tak akorat karimatky a suchy spacak.
- Ma nekdo z vas stresni box?
- A jaky typ?
- A da se s tim jezdit?
Back to top
View user's profile Send private message
Cara



Joined: 18 Apr 2007
Posts: 95
Location: Praha 6

PostPosted: Thu May 17, 2007 6:03 am    Post subject: Re: stresní box Reply with quote

zeli wrote:
Prosím majitele Fusionu o radu.
Jsme pred koupi noveho drakouska (teda zenske jsou plne rozhodnute). Ja mam posledni zadrhel - v manuálu je psane, ze max zatizeni strechy je zalostnych 25 kg. To je tak na 4ry lyze naholo. Kdyz tam dam stresny box - ten ma i se zahradkou 15-18 kilo, tak v nem muzu vozit tak akorat karimatky a suchy spacak.
- Ma nekdo z vas stresni box?
- A jaky typ?
- A da se s tim jezdit?


Stačí si jen pořádně projít forum, hned v dalším tématu je záležitost řešena. Zakládáním nových, již řešených témat, se stává forum nepřehledným Twisted Evil Twisted Evil
_________________
Ford Fusion 1,4 Duratec, 59 kW, blue tonic, Ebony, 5/2007
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
pragiii



Joined: 11 Sep 2007
Posts: 5

PostPosted: Wed Sep 19, 2007 5:48 pm    Post subject: Stresni nosic Reply with quote

Rolling Eyes a kde je to ????? Ja taky netusim.Jeste potrebuji koupit drzaky na lyze aby pasovaly na ten nosic od forda.
_________________
fusion champion ebony,1.4duratec 16V 09/2007
Back to top
View user's profile Send private message
sklima



Joined: 16 Jul 2007
Posts: 175
Location: UL

PostPosted: Wed Sep 19, 2007 7:37 pm    Post subject: Reply with quote

Jen v kratkosti, koukni do manualu a tam se dozvis, ze auta bez ESP (stabilizacni system) maji povolene zatizeni strechy 25kg a auta s ESP normalnich 50kg. Co z toho plyne? I Fusion bez ESP to v pohode uveze, jen se vyrobce distancuje od moznych neprijemnosti v zatackach pri pretizene strese. Preci jen je Fusion o neco vyssi a ... Ja to resim tak, ze jedine policista Fusionista by o tom mohl vedet a ten snad nebude takovy blb, kdyz ma tak pekne auto Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
alcap



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 22
Location: Praha

PostPosted: Wed Sep 19, 2007 11:04 pm    Post subject: Reply with quote

Souhlas. 4 kola bez problemu uveze, da se predpokladat ze s takovou nalozi by ses krotil i v porsche. Nehlede na to, ze ke 4 kolum budou nejspis prisluset 4 lidi a spoustu bagaze, takze ani teziste vozu se nijak vyrazne nezmeni.
_________________
FoFu Ebony Champion 1.4 Duratec
Back to top
View user's profile Send private message
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Thu Sep 20, 2007 7:34 am    Post subject: Reply with quote

4Kola sice uveze, ale zatížení střechy už při tom můžeš dost výrazně překročit. Protože běžné horské kolo váží cca 15kg, může to být i přes 20kg.

V každém případě cokoliv dáváte na střecu, tak to opravdu pořádně připevněte, ve vyšší ch rychlsotech (přes 80km/h) už má odpor vzduchu nečekanou sílu.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kuna



Joined: 03 Apr 2009
Posts: 109
Location: České Budějovice

PostPosted: Tue Jul 06, 2010 9:57 pm    Post subject: Výběr střešního boxu Reply with quote

Může mi někdo pomoci s výběrem střešního boxu?
Sháním něco do 3.000,- Kč, kolem 300 litrů objemu a zatím jsem objevil tyto tři výrobky (kvůli tvarům auta spíše něco širšího, ale kratšího):
1) Autobox HAKR Relax 300 L http://www.nosice.com/autoboxy/kratke-do-175-cm/-/autobox-hakr-relax-300-l/46410.html?PHPSESSID=02050f3999223a046bfbac159e91f7ca
2) Autobox NEUMANN, Whale 130 http://www.neumax.cz/obchod/autobox-neumann-whale-130-sedy-npb1003x/
3) Autobox MOBY DICK 5 http://www.ultraplast.com/eshop/?p=productsMore&iProduct=3&sName=MOBY-DICK-5

Máte nějaké konkrétní zkušenosti? Zda je hezčí ten nebo ten, na to kašlu, jde mi hlavně o funkčnost a o "relativní" kvalitu (použiji ho tak 2x ročně).
Díky
_________________
Ford Fusion (Fučík) 1,4 59kW Ebony, Red Tango, 5/09
Back to top
View user's profile Send private message
DanFusi



Joined: 11 Feb 2009
Posts: 55
Location: novojičínsko

PostPosted: Wed Jul 07, 2010 6:05 am    Post subject: Reply with quote

Radit je těžké, každý má jiný názor, loni jsem si pořídil před dovolenou Autobox HAKR Relax 300 L. Neměl jsem s ním problém, jako technik ocenuji ocelové části zvedacího mechanismu, oproti plastovým komponentům jiných výrobců. Foto jak vypadá FoFu s boxem mám zde.
http://danfusi.rajce.idnes.cz/Ford_Fusion/#Str_box.jpg
_________________
C3 Picasso 1.4 VTi 2/2016
Ford Fusion Ebony 1.4 Duratec, 4/2009, Mondus silver, PP, manual klima
Back to top
View user's profile Send private message
kuna



Joined: 03 Apr 2009
Posts: 109
Location: České Budějovice

PostPosted: Wed Jul 07, 2010 10:24 am    Post subject: Reply with quote

Fotka mi chyběla pro jasnější představu o vzhledu na střeše a HAKR je asi nejpravděpodobnější, i když, ted se mi zdá až moc krátký, kdybych vzal zimní verzi, tak dám vedle něho i golfku nebo kolo.
Každopádně díky.
_________________
Ford Fusion (Fučík) 1,4 59kW Ebony, Red Tango, 5/09
Back to top
View user's profile Send private message
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Wed Jul 07, 2010 2:39 pm    Post subject: Reply with quote

ja som mal toto :

http://fusion.fordclubs.org/forum/viewtopic.php?t=1492&postdays=0&postorder=asc&start=0

su tam aj fotky, bol som spokojny, elsagroup.cz
_________________
Toyota Corolla 1.8 Hybrid 122 k, e‐CVT comfort Style Tech, Celestine grey
Suzuki SX4 Scross 2WD, 1.0 Premium 6AT, sphere blue pearl
Peugeot 3008 1.6VTi Active, red rubis
VW Golf Plus 1,4 Trendline, red tornado
Ford Fusion 1,25 Rival, colorado red
Back to top
View user's profile Send private message
kuna



Joined: 03 Apr 2009
Posts: 109
Location: České Budějovice

PostPosted: Wed Jul 07, 2010 10:33 pm    Post subject: Reply with quote

Celkem dobrý, ale už stojí trochu víc.
V Globusu jsem viděl něco do 2.500,- Kč, jenže s umělohmotným mechanizmem a ten nevydržel nápor zvědavců nebo ho někdo schválně urval. Kov je kov.
_________________
Ford Fusion (Fučík) 1,4 59kW Ebony, Red Tango, 5/09
Back to top
View user's profile Send private message
roks



Joined: 06 Jul 2008
Posts: 97
Location: střední čechy

PostPosted: Sat Jul 10, 2010 10:31 pm    Post subject: Reply with quote

kuna wrote:
Celkem dobrý, ale už stojí trochu víc.
V Globusu jsem viděl něco do 2.500,- Kč, jenže s umělohmotným mechanizmem a ten nevydržel nápor zvědavců nebo ho někdo schválně urval. Kov je kov.


já ho koupil...je sice pravda,že umělohmotný mechanismus nevypadá moc bytelně ale zase na druhou stranu je výrazně lehčí....tenhle box je nejlehčí co jsem kde viděl a vzhledem k dovolenému zatížení střechy je každé kilo dobré Wink
_________________
Ford C Max Titanium ,2,0 TDCI ,136 k, černá metalíza

EX Ford Fusion Ebony 1,4 , 80k,červená colorado,05/2008


Back to top
View user's profile Send private message
fordak



Joined: 05 Sep 2012
Posts: 1

PostPosted: Wed Sep 05, 2012 10:44 am    Post subject: Re: Výběr střešního boxu Reply with quote

kuna wrote:
Může mi někdo pomoci s výběrem střešního boxu?
Sháním něco do 3.000,- Kč, kolem 300 litrů objemu a zatím jsem objevil tyto tři výrobky (kvůli tvarům auta spíše něco širšího, ale kratšího):
1) Autobox HAKR Relax 300 L http://www.nosice.com/autoboxy/kratke-do-175-cm/-/autobox-hakr-relax-300-l/46410.html?PHPSESSID=02050f3999223a046bfbac159e91f7ca
2) Autobox NEUMANN, Whale 130 http://www.neumax.cz/obchod/autobox-neumann-whale-130-sedy-npb1003x/
3) Autobox MOBY DICK 5 http://www.ultraplast.com/eshop/?p=productsMore&iProduct=3&sName=MOBY-DICK-5

Máte nějaké konkrétní zkušenosti? Zda je hezčí ten nebo ten, na to kašlu, jde mi hlavně o funkčnost a o "relativní" kvalitu (použiji ho tak 2x ročně).
Díky


Mám od firmy ULTRA PLAST Lipany koupený Moby Dick 15 už 2,5 let a jsem s ním moc spokojenej. Přejel jsem s ním už nekolik tisíc kilomětrú a stále mi dobře slouží.Před tím jsem měl box od Thule a po 2 letech mi praskl. Tak to svědčí o kvalite.Moji přátelé mají taky zakoupený strešní boxy od firmy ULTRA PLAST a jsou taky moc spokojení. S timhle boxem sem prošel několik moří, hor a taky Čechy, a stále vypadá jako nový.Mají nejem super kvalitu ale taky bezkonkurenční cenu. Múžu jem doporučit.
Back to top
View user's profile Send private message
ceco232



Joined: 29 Sep 2012
Posts: 2

PostPosted: Sat Sep 29, 2012 9:07 pm    Post subject: Reply with quote

Výber je široký. Treba si len vybrať.

Last edited by ceco232 on Sun Dec 08, 2013 2:10 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
mardedo



Joined: 30 Apr 2013
Posts: 3

PostPosted: Tue Apr 30, 2013 12:14 pm    Post subject: Reply with quote

Ja mám na Focuse strešný box od elsaslovakia, Monblanc space 500 a zatiaľ som spokojný. Inač to zaťaženie strechy netreba brať až tak doslova, rám unesie násoby tých uvedených 25 kg. Videl som jedného somára skákať aj parkur po streche Fusionu a vydržal...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Prislusenstvo - tažné zariadenie, strešne nosiče, atd. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group