Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

chorvatsko, skusenosti ...
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Palivo, palivová sústava, spotreba
View previous topic :: View next topic  
Author Message
duso



Joined: 07 Feb 2007
Posts: 25

PostPosted: Tue Jul 03, 2007 8:35 am    Post subject: chorvatsko, skusenosti ... Reply with quote

Po do dvoch týzdnoch opat v práci, "paráda". Za dva tyzdne som nabehal 2300 km prevazne dialnice (1300 km), klíma asi na polovicu. Pocítac mi ukazoval spotrebu 4,7 l/100km nafty. Skutocný prepocet 5,5. To len potvrdilo moj skorsí predpoklad dost znacnej (17%) odchylky PP a skutocnej spotreby. Tá spotreba nakoniec nie je az taká zlá - dialnice 130., ostatné podla predpisov , kopcovitý chorvátsky terén - Omis, klíma, teploty 34 a viac stupnov, batozina, 4 pasazieri s pilotom. Výkon auta ma prekvapil, teda ocakával som problémi s dostatkom sily motora. Plne nalozené auto tahalo v pohode aj vo velkom stúpaní bez potreby preradenia. Výkon motora nie je vsak dostatocný na predbiehanie (má dost sily ale bez nárazového zátahu, teda okrem 1 a 2). Taktiez klímu bolo dost cítit. Kto videl miestne cesticky k moru ani neviem s akým prudkým sklonom, tak na tie som musel klímu jednoducho vypnut. S nou by som tam ostal asi doteraz. Inak pracovala perfektne ako celé auto. Este jedna zaujímavost. Pocítanie cesty "trip" sa samé vynulovalo po 2000 km. Nechápem tú hranicu.
_________________
Ford Kuga, TREND X, 2.0 TDCI 103kW
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Tue Jul 03, 2007 8:37 am    Post subject: Reply with quote

velmi rad pocujem slova chvaly na FF na dlhsie vzdialenosti.
Ja planujem ist na ostrov Krk niekedy bud koncom augusta, alebo zaciatkom septembra ... samozrejme o vsetko budete informovani Cool
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
DANID



Joined: 17 Apr 2007
Posts: 145
Location: TN

PostPosted: Mon Aug 13, 2007 6:42 am    Post subject: Reply with quote

10 dni dovolenky za mnou,Pu-Makarska cez Rakusko,Slovinsko cca 1100km,viac po dialniciach,50l tam a 50l naspet,niečo som pobehal aj tam,takže spotreba pod 5l,po dialnici 140km,mimo 90km,velka spokojnost,klima na polovicu,4 osoby+batožina.Došiel som do domov,a rezerva skoro plna.
_________________
FORD FUSION 1,4TDCI,2004,COMFORT FRESH.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
tribula



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 34
Location: BA

PostPosted: Mon Aug 13, 2007 6:12 pm    Post subject: Reply with quote

Tiez som sa vcera vratil z dovolenky v HR. Cesta cez Rakusko-Slovinsko. Najazdenych celkovo nieco vyse 1500km s priemernou spotrebou 4,7l. V aute 4 osoby + plny kufor, klima nebola nutna. Auto uplne stihalo, max spokojnost. Co sa tyka poctu tam videnych fusionov, tak strasna bieda... naratal som ich max 8 aj to vsetko cudzinci. Skratka chorvati asi fusiony nemusia...
_________________
Ford Fusion 1,4 TDCi 08/2006
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Mon Aug 20, 2007 11:22 am    Post subject: Reply with quote

tak, pozajtra poobede vyrazam na ostrov Krk Cool
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Fri Aug 31, 2007 4:09 pm    Post subject: Reply with quote

Vcera o 23:00 som dorazil domov ...

takze s autom maximalna spokojnost.

Ak beriem vzdialenost od hranic s Madarskom, co je Sena (15km od Kosic), tak vzdialenost do Cizici bola presne 759,3 km

(tankoval som na hraniciach v Shellke, tam som si zmeral poslednu presnu spotrebu na Slovensku a ta bola fantastickych 5,83l [poslednych 540km])

takze cesta tam, uplna pohoda, v podstate prvych 65km do Miskolcu som siel po obycajnych cestach, ale v super kvalite a potom uz som vosiel na dialnicu, kde ako som pisal som siel v podstate minimalne 140kou, takze spotreba mi sla pekne hore. Cez Madarsko bola cca 7,6l. Do Budapesti to je necelych 200km.

Budapest, najvacsi problem, sme vymakli v pohode, od znacky po znacku nam to trvalo 24minut Smile cestou domov to bolo ine kafe !!! ufff ... sli sme hodinu aj 10minut cez Budapest .... dalej za Budapestou je zase super dialnica, az na konci Madarska bol usek bez dialnice na prechod Gorican (Letenye) ... Auticko krasne slapalo, nemal som GPS, siel som za svagrom, ktory ma Nisan Navaru (on musel ist pomaly, lebo on zvykne ist po dialnici 180kou, hehe), takze som sa celu Budapest drzal za nim. Sam bez znalosti ulic a bez GPS je samovrazda ist cez Budapest Smile cestou spat bola neskutocne plna aut a to sme sli v rovnakom case (cca 19:00hod) cez nu tam aj spat.

V Chorvatsku, par km normalne cesty a potom uz super dialnica az dole k Rijeke, kde sme odbocovali na ostrov Krk. Dialnicne poplatky sme platili 2 krat, teda 2 platene useky sme sli + poplatok za most na ostrov Krk. Skoro cele Chorvatsko prsalo, uplne prazdne cesty, paradne sa slo. Do ciela sme prisli o 01:15. Klima bola zapnuta tak na 50% ciest tam aj domov. Ked sme sli domov, tak zase dazd, najma v Madarsku dost husty, von 16 stupnov, preto klima bola zbytocna. Ked som si to tak dupal 150kou po dialnici cestou domov, v tom hustom dazdi, no, nebolo jednoduche jazdit. Bolo dost aut, najma na Madarskej strane. Ked som siel dialnicne useky take dlhe do kopca, klimu som vypol a stale to hnal 140kou vpred, vpred Smile Boli miesta, kde som siel aj nad 165, chvalabohu ziadne hliadky, ziadne radary.

Auto bolo nalozene, na ceste si pekne drzalo stopu. Stabilita bola velmi dobra. Silno nefukalo, ani tam dole, takze som s tym nemal problem. V zadu bolo prijemne pritmie, tie tmave skla sa ukazali ako velmi dobra investicia ...

Pripajam niekolko obrazkov, aby ste mali prehlad o tom kolko som platil.

1. Dialnicna znamka v Madarsku na 30 dni.
(banka mi za nu ztiahla 550,86 Sk)



2. Tankovanie v Madarsku
1 199,34 SKK, takze liter 95ky ma stal 35,28 Sk, paradicka ...



3. Tankovanie v Chorvatsku
1 265,82 SKK, takze liter 95ky ma tam stal 36,81, pohodicka ...



4. Prva dialnicna znamka v Chorvatsku (cestou domov platis to iste...)
(Gorican - Svata Helena)



5. Druha dialnicna znamka v Chorvatsku (cestou domov platis to iste...)
(Zahreb - Ostrovica, odbocka na Krk)



6. Dialnicna znamka na most, ktory oddeluje pevninu od Krku (cestou domov neplatis...)



7. Este jeden blocek, aby ste mali prehlad o cenach tam dole
(jedli sme 7mi ludia)



Hawk Cool
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
pirat



Joined: 26 Jul 2007
Posts: 315
Location: Košice

PostPosted: Fri Aug 31, 2007 10:16 pm    Post subject: Reply with quote

dulius wrote:
Vcera o 23:00 som dorazil domov ...

takze s autom maximalna spokojnost.



No super ja sa chystam 3ti Septembrovy tyzden do Chorvatska. Inak na SK si drahsiu benzinku asi nemohol vybrat ta Shelka tam ma bezne o 2 Sk na liter drahsie Smile Aka je presna cena za 1 Km dialnice v Chorvatsku? 0,37 kuna za 1 km, alebo ako to pocitaju ?
_________________
1.4 TDCi Tango-cervena metaliza
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Sat Sep 01, 2007 7:26 am    Post subject: Reply with quote

Getrag wrote:
dulius wrote:
Vcera o 23:00 som dorazil domov ...

takze s autom maximalna spokojnost.



No super ja sa chystam 3ti Septembrovy tyzden do Chorvatska. Inak na SK si drahsiu benzinku asi nemohol vybrat ta Shelka tam ma bezne o 2 Sk na liter drahsie Smile Aka je presna cena za 1 Km dialnice v Chorvatsku? 0,37 kuna za 1 km, alebo ako to pocitaju ?

38,3 Sk za liter som platil na tej Shellke, hocikde v KE Ti najdem drahsiu benzinku, tak neviem, ako si to myslel a chod do Spisskej a uvidis, ze tam to je este drahsie ... takze tak ...

ohladom HR a ceny, tak neviem, ty prides na Cestarinu (miesto, kde sa plati) a tam mas tabulku so vsetkymi cenami, t.j. mas tam vypisane miesta, kde vchadzas na dialnicu s danou cenou. Na tom mieste, kde vchadzas na dialnicu si vezmes karticku z automatu a das ju obsluhe na vyjazde z dialnice a hned sa Ti tam ukaze cena ... platit mozes aj v Eurach.
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
destroy



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 560

PostPosted: Sat Sep 01, 2007 2:26 pm    Post subject: Reply with quote

pridam aj ja par postrehov.
- po 2000km pocitadlo km na palubaku naozaj zaclo od 0, nastastie GPS to istilo.
- v chovatsku sa oplati cestarinu platit v kunach, usetris celkom dost
- menil som nejake kuny na gorican-letenye ako vzdy, ale tentoraz som nasiel v Rovinj taky neskutocne dobry kurz ze som menil zvysok. (4.80sk za 1kunu)
- cestou spat som tankoval v Slovinsku....neuverite, na OMV klasicka nafta 28sk, bezsirna 29sk....hadajte aku som natankoval za plnu? Smile
(chorvatsko, madarsko aj rakusko maju drahsiu naftu ako u nas aj ked v chorvatsku sa daju najst priblizne rovnake ceny)
- pri zadare fuka strasne a pre fusion to bolo utrpenie....zavidel som porsiakom a inym nizko postavenym autam...hegalo so mnou ako so suchym listom. Na najblizsom odpocivadle bolo nastriekane sprayermi "Zadar-Tornado" co ten posledny kus veternej dialnice genialne vystihuje.
- chorvatsko je plne "placucich" borovic...takze technicky benzin v kufry to isti Smile
- sietka na komare je povinna vybava (aj pre pripad ze sa chcete vyspat na odpocivadle), co hlavne ceske SPZtky casto robili, ale so zavretymi oknami. Viete si predstavit tie z vnutra hnusne mastne orosene okna? Brrr
-rakuske a madarske dialnice su to najhorsie co sa cloveku moze stat. GPS som prestavil po hodinke rakuskej dialnice (s nervami v kybli) na najrkatsiu cestu a siel som pekne pohodlne po prazdnych okreskach.
Cez madarsko som uz vedel ze sa neoplati po dialnici (uz 2x som sa tak sekol ze som siel cez Budapest+dialnice) a tak som siel hned po okreskach ktore som sa uz od minula trosku naucil a super pohodicka. Nocne, prazdne cesty su ideal na taketo cestovanie.

-Slovinci+Chorvati maju krasne dialnice. Klobuk dole.

2300km, spotreba 4.7L, zvysila to hlavne zapcha vo viedni.
_________________
Ford Fusion 1.4 TDCi 7/2006

Nové aktuálne testy na vodičák len tu:
https://www.kvizmajster.sk/
https://www.kvizmajster.sk/vodicak/
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Sat Sep 01, 2007 3:41 pm    Post subject: Reply with quote

destroy wrote:

- v chovatsku sa oplati cestarinu platit v kunach, usetris celkom dost
- menil som nejake kuny na gorican-letenye ako vzdy, ale tentoraz som nasiel v Rovinj taky neskutocne dobry kurz ze som menil zvysok. (4.80sk za 1kunu)

...myslim, ze sa oplati platit kreditkou, po prepocte v mojej CSOBcke ma vysla kuna na 4,64 Sk
+ oplati sa vziat dole Eura a tam ich zmenit na kuny. ja som kupoval Eura za 33,75 a kuny za 4,9 .... a dole je mozne zmenit Euro na kuny za 7,35, tak si to prepocitajte ...
destroy wrote:

- cestou spat som tankoval v Slovinsku....neuverite, na OMV klasicka nafta 28sk, bezsirna 29sk....hadajte aku som natankoval za plnu? Smile
(chorvatsko, madarsko aj rakusko maju drahsiu naftu ako u nas aj ked v chorvatsku sa daju najst priblizne rovnake ceny)

...tak zasadne nesuhlasim, aj v Madarsku, aj v Chorvatsku je lacnejsia nafta ako u nas, som si to aj overil u svagra, co ma diesel. Tak neviem kde si tankoval, alebo si davas do fusiona cervenu naftu za 30 Sk ? Very Happy

destroy wrote:

-rakuske a madarske dialnice su to najhorsie co sa cloveku moze stat. GPS som prestavil po hodinke rakuskej dialnice (s nervami v kybli) na najrkatsiu cestu a siel som pekne pohodlne po prazdnych okreskach.
Cez madarsko som uz vedel ze sa neoplati po dialnici (uz 2x som sa tak sekol ze som siel cez Budapest+dialnice) a tak som siel hned po okreskach ktore som sa uz od minula trosku naucil a super pohodicka. Nocne, prazdne cesty su ideal na taketo cestovanie.

tak neviem, (pre mna) od Miskolca je v kuse v pohode dialnica (okrem samo Budapesti) az skoro do Chorvatska, je tam taky asi 30km usek ci kolko, co neni dialnica, tak neviem, nerozumiem, v com su Madarske dialnice zle? Mne pripadali v pohode, alebo zeby boli zle pre tvoj GPS? Boli tam dole aj pekne novovybudovane useky. Mozno ze z Bystrice je Madarsko zle spravene, ale tu z vychodu je to pohodicka.
destroy wrote:

-Slovinci+Chorvati maju krasne dialnice. Klobuk dole.

.. jojo, Chorvatske dialnice, pohodka ... len sa to este buduju, aspon ked odbocis za Zahrebom na Rijeku, tak stale sa tam buduju tunely a celkovo dialnice este nie su dokoncene.
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
pirat



Joined: 26 Jul 2007
Posts: 315
Location: Košice

PostPosted: Sat Sep 01, 2007 6:57 pm    Post subject: Reply with quote

dulius wrote:
Getrag wrote:
dulius wrote:
Vcera o 23:00 som dorazil domov ...

takze s autom maximalna spokojnost.



No super ja sa chystam 3ti Septembrovy tyzden do Chorvatska. Inak na SK si drahsiu benzinku asi nemohol vybrat ta Shellka tam ma bezne o 2 Sk na liter drahsie Smile Aka je presna cena za 1 Km dialnice v Chorvatsku? 0,37 kuna za 1 km, alebo ako to pocitaju ?

38,3 Sk za liter som platil na tej Shellke, hocikde v KE Ti najdem drahsiu benzinku, tak neviem, ako si to myslel a chod do Spisskej a uvidis, ze tam to je este drahsie ... takze tak ...

ohladom HR a ceny, tak neviem, ty prides na Cestarinu (miesto, kde sa plati) a tam mas tabulku so vsetkymi cenami, t.j. mas tam vypisane miesta, kde vchadzas na dialnicu s danou cenou. Na tom mieste, kde vchadzas na dialnicu si vezmes karticku z automatu a das ju obsluhe na vyjazde z dialnice a hned sa Ti tam ukaze cena ... platit mozes aj v Eurach.


No tak u nas na furci na JETke to mas cez vikend lacnejsie. Ked tu cenu porovnas s cenami v KE napr. SHELL pri rybe kde sa biju s ESSOM. Benzin moc nesledujem ale Naftu na JET kupis za 36,20 v akcii a 37,20 cez tyzden verim ze v Kechneci to bude okolo 39 ten chlapik tam vyuziva to ze siroko daleko ziadna pumpa nieje a je tam prechod do Madarska cize dost dobra premavka.
Je mi jasne ze sa ti neoplati trepat sa do KE kvoli 1-2sk za liter, ale ked tu mas cestu mozes zobrat viac a nieco usetris Smile
Inak mohol si radsej natankovat v Madarsku bolo by to pre teba lacnejsie pokial viem na SK je kvoli daniam najdrahsi benzin a nafta.
Kazdopadne sa tu bavime len o nejakej 100ke na plnu nadrz.
_________________
1.4 TDCi Tango-cervena metaliza
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
DANID



Joined: 17 Apr 2007
Posts: 145
Location: TN

PostPosted: Sun Sep 02, 2007 8:15 am    Post subject: Reply with quote

Bol som v chorvatsku autom už piaty krat,a faktom je že vždy sme tankovaly v Slovinsku,isto je tam najlacnejšia nafte,aj benzin než v HR,alebo v Madarsku.Doma plna nadrž,v Slovinsku polovica,dotankoval som doplna a tak isto naspet.
_________________
FORD FUSION 1,4TDCI,2004,COMFORT FRESH.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
DANID



Joined: 17 Apr 2007
Posts: 145
Location: TN

PostPosted: Sun Sep 02, 2007 8:26 am    Post subject: Reply with quote

A ak maš GPS,tak ušetriš na poplatkoch,na dialnici,vždy ideme dole v HR po Goričan,tam zideme dole z dialnice a prazdne cesty a krasny vyhlad na sceneriu krajiny,serpentiny,asi 180km do Makarskej,mal som GPS,ale nestratiš sa ani s mapov,len sa držat na Kninn,Sijn a dole.Niekde za Plitviciamy je smaragdovej farby jazero oplati sa zastavit,vykupat,a dat si opekanu baraninku,kozlacinku,na každom rohu ponukaly,super taka cesta lepšia než len po dialnici"SHIT"
_________________
FORD FUSION 1,4TDCI,2004,COMFORT FRESH.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Sun Sep 02, 2007 7:30 pm    Post subject: Reply with quote

Getrag wrote:

No tak u nas na furci na JETke to mas cez vikend lacnejsie. Ked tu cenu porovnas s cenami v KE napr. SHELL pri rybe kde sa biju s ESSOM. Benzin moc nesledujem ale Naftu na JET kupis za 36,20 v akcii a 37,20 cez tyzden verim ze v Kechneci to bude okolo 39 ten chlapik tam vyuziva to ze siroko daleko ziadna pumpa nieje a je tam prechod do Madarska cize dost dobra premavka.
Je mi jasne ze sa ti neoplati trepat sa do KE kvoli 1-2sk za liter, ale ked tu mas cestu mozes zobrat viac a nieco usetris Smile
Inak mohol si radsej natankovat v Madarsku bolo by to pre teba lacnejsie pokial viem na SK je kvoli daniam najdrahsi benzin a nafta.
Kazdopadne sa tu bavime len o nejakej 100ke na plnu nadrz.

len som reagoval na to, ze na Slovensku som nemohol vybrat drahsiu CS podla teba a to je blbost, len v KE je ich kopec drahsich, ved sa pozri na vypadovky, kolko tam stoji benzin a chod sa pozriet do inych miest, prave som dosiel z Hrabusic, siel som cez Presov a Levocu a tak, a su tam vyssie ceny vsade ako na tej Shellke pri hranici, len na to som reagoval ...
ved aj teraz si kupim v pohode na Esse benzin za 36,5 Sk.
Takze ten Kechnec, co ja viem, pohodka, najblizsia benzinka je v KE a to je par km od neho, takze tak ... tankoval som to preto, lebo som mal skoro prazdnu nadrz a nechcel som ist nadoraz, inak by som tankoval v Madarsku na dialnici, kde som si aj dialnicnu znamku kupil Cool

P.S. ja tankujem stale na Esse, bud Alejova, alebo pri malej stanici, alebo na Popradskej, nizsie ceny myslim nie su nikde v KE Wink
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
pirat



Joined: 26 Jul 2007
Posts: 315
Location: Košice

PostPosted: Sun Sep 02, 2007 9:05 pm    Post subject: Reply with quote

dulius wrote:
Getrag wrote:

No tak u nas na furci na JETke to mas cez vikend lacnejsie. Ked tu cenu porovnas s cenami v KE napr. SHELL pri rybe kde sa biju s ESSOM. Benzin moc nesledujem ale Naftu na JET kupis za 36,20 v akcii a 37,20 cez tyzden verim ze v Kechneci to bude okolo 39 ten chlapik tam vyuziva to ze siroko daleko ziadna pumpa nieje a je tam prechod do Madarska cize dost dobra premavka.
Je mi jasne ze sa ti neoplati trepat sa do KE kvoli 1-2sk za liter, ale ked tu mas cestu mozes zobrat viac a nieco usetris Smile
Inak mohol si radsej natankovat v Madarsku bolo by to pre teba lacnejsie pokial viem na SK je kvoli daniam najdrahsi benzin a nafta.
Kazdopadne sa tu bavime len o nejakej 100ke na plnu nadrz.

len som reagoval na to, ze na Slovensku som nemohol vybrat drahsiu CS podla teba a to je blbost, len v KE je ich kopec drahsich, ved sa pozri na vypadovky, kolko tam stoji benzin a chod sa pozriet do inych miest, prave som dosiel z Hrabusic, siel som cez Presov a Levocu a tak, a su tam vyssie ceny vsade ako na tej Shellke pri hranici, len na to som reagoval ...
ved aj teraz si kupim v pohode na Esse benzin za 36,5 Sk.
Takze ten Kechnec, co ja viem, pohodka, najblizsia benzinka je v KE a to je par km od neho, takze tak ... tankoval som to preto, lebo som mal skoro prazdnu nadrz a nechcel som ist nadoraz, inak by som tankoval v Madarsku na dialnici, kde som si aj dialnicnu znamku kupil Cool

P.S. ja tankujem stale na Esse, bud Alejova, alebo pri malej stanici, alebo na Popradskej, nizsie ceny myslim nie su nikde v KE Wink


Ved pohode neber to ako kritiku vies ked mam 300 m pumpu co benzin stoji 35,90 Sk a nafta 36,20 zda sa mi 38,xx vela Smile len treba tankovat od piatku do nedele. Otom ze v KE je aj tak najlacnejsie palivo viem staci vytrcit paty z KE a BA je uplne ina dimenzia Smile
_________________
1.4 TDCi Tango-cervena metaliza
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Palivo, palivová sústava, spotreba All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group