Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Zásterky
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
jeff



Joined: 17 Oct 2007
Posts: 80
Location: Praha

PostPosted: Wed Oct 17, 2007 8:02 pm    Post subject: Reply with quote

Orig. zástěry jsem koupil u Charouze v Praze, 900,- sada, na Spořilově (koupě vozu) chtěli 1500,- za sadu....
_________________
Fusion 1,4i 16 V, Ambiente, Deep Navy, 9/2006
Back to top
View user's profile Send private message
ladin



Joined: 01 Mar 2007
Posts: 178
Location: Milevsko

PostPosted: Thu Oct 18, 2007 6:00 am    Post subject: Reply with quote

Já sice koupil auto z druhe ruky, ale podle faktury byly orig. zasterky placeny 500kc/ks, kdybych kupoval nove tak bych to nedal.
_________________
Fusion 1,25 deep navy, 04/2007
klima, mlhovky, radio 5000c, defend lock, tazne, hagusy
Back to top
View user's profile Send private message
igmat



Joined: 20 Aug 2007
Posts: 12
Location: Trnava

PostPosted: Fri Oct 19, 2007 10:23 am    Post subject: Re: Zásterky Reply with quote

bias wrote:
DR tie zásterky, ktoré netreba vŕtať to sú originály, alebo univerzály?


Prave som si kupil vo Forde zasterky predne za 1280 Sk a zadne za 1261 Sk a su to originali, ktore sa nemusia vrtat.
_________________
Ford Fusion 1.4 16V Flair X 8/07 tonic
Back to top
View user's profile Send private message
ado



Joined: 12 Aug 2007
Posts: 37
Location: Trnava

PostPosted: Sat Oct 20, 2007 9:14 am    Post subject: Reply with quote

Objednal som si u predajcu zasterky este pred prevzatim vozidla a chcel som ich mat namontovane od kupy, no na moje prekvapenie mi predajca povedal, ze na model X-plus su ine zasterky, ktore nemaju a musia ich objednat. Stretol sa s tym uz niekto? Confused
_________________
TT - 1.6 TDCi X-Plus Ocean Blue
Back to top
View user's profile Send private message
bias



Joined: 28 Sep 2007
Posts: 85
Location: Slovensko

PostPosted: Fri Oct 26, 2007 9:00 pm    Post subject: Aj ja som kúpil originály Reply with quote

Tak som sa nechal inšpirovať a zašiel do trnavského Fordu a kúpil originály. Dohromady 2546,- Sk. Ešte som ich nenahodil. Podľa návodu, inštalácia vyzerá jednoduchá. Bez tých zásteriek, ako by autu čosi chýbalo. Dúfam, že sa mi to zajtra podarí. Wink
_________________
Strieborný Ford Fusion 1,4 16V benzín, r.v. 9/2007, 6,84 L /100 km. Mám rád spoľahlivé autá.
Back to top
View user's profile Send private message
scorsese



Joined: 01 Jul 2007
Posts: 308
Location: Hustopeče

PostPosted: Sun Oct 28, 2007 10:21 am    Post subject: Reply with quote

Podle navodu ta montaz vypada celkem jednoduse, ale ja jsem se s tim docela natrapil. Musel jsem na tech prichytkach udelat malou upravu (urezanim jsem je trochu ztencil, aby tam vubec sli dat). Navic jsem to delal bez demontaze kol a byl tam spatny pristup. Jinak to auto opravdu vypada s temi zasterkami o hodne lip.
_________________
Peugeot Partner Tepee - 1,6 Vti
ex : Peugeot 308 SW - 1,6VTi
ex : Fusion 1,4 16V - modrá ocean
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
bias



Joined: 28 Sep 2007
Posts: 85
Location: Slovensko

PostPosted: Sun Oct 28, 2007 10:56 am    Post subject: Reply with quote

Zásterky nahodené bez demontáže kolies. Trochu mi dalo zabrať zatlačenie prítlačných pier do príchytiek. S prvým perkom som sa vytrápil a potom to už šlo veľmi rýchlo. Auto so zásterkami konečne vyzerá ako auto. Mne osobne sa to vzhľadovo veľmi páči. Nič som neurezával, iba zahnul, dal príslušnú príchytku a zatlačil perká. Very Happy
_________________
Strieborný Ford Fusion 1,4 16V benzín, r.v. 9/2007, 6,84 L /100 km. Mám rád spoľahlivé autá.
Back to top
View user's profile Send private message
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Fri Nov 23, 2007 6:22 pm    Post subject: Reply with quote

kedze som nedavno isiel za chlapom, co nemal ani zadne zasterky a bolo mokro, rozmyslam, ktory genius zrusil zasterky z povinnej vybavy vozidla. predajca mi tvrdil, ze ani zadne povinne nie su, ale ist kludne, a niekto ta predbehne bez zasteriek a hned sa zaradi, to je zazitok. zacal som to sledovat a uz spoznam chlapa bez zasteriek aj ked ide oproti - vezie si za sebou balon hmly a zababre mi okna, aj ked ini nie.
darmo, niet nad to, ked za nas tvorcovia predpisov rozmyslaju. Evil or Very Mad
a este, zaujimalo by ma, kolko prednych rozbitych alebo natuknutych okien by sa usetrilo, dnes som to ratal a tak kazdy stvrty - piaty ide bez zaster.
_________________
Toyota Corolla 1.8 Hybrid 122 k, e‐CVT comfort Style Tech, Celestine grey
Suzuki SX4 Scross 2WD, 1.0 Premium 6AT, sphere blue pearl
Peugeot 3008 1.6VTi Active, red rubis
VW Golf Plus 1,4 Trendline, red tornado
Ford Fusion 1,25 Rival, colorado red
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Tue Nov 27, 2007 4:47 pm    Post subject: Reply with quote

Tusim to bolo zrusene kvoli harmonizacii s EU...
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
destroy



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 560

PostPosted: Wed Nov 28, 2007 12:29 am    Post subject: Reply with quote

jj, v nemecku bol vzdy standard bez zasteriek, ktovie preco
_________________
Ford Fusion 1.4 TDCi 7/2006

Nové aktuálne testy na vodičák len tu:
https://www.kvizmajster.sk/
https://www.kvizmajster.sk/vodicak/
Back to top
View user's profile Send private message
scorsese



Joined: 01 Jul 2007
Posts: 308
Location: Hustopeče

PostPosted: Wed Nov 28, 2007 1:18 pm    Post subject: Reply with quote

Mne se zda, ze zasterky nahradila naprosta vetsina vyrobcu aut jinym tvarovanim zadniho narazniku. Zjednodusilo jim to montaz, snizilo odpor vzduchu = mensi spotreba PHM a nizsi emise. Nevim jak jinde ve svete, ale u nas byly driv povinne pouze zadni zasterky (az tak tolik toho nepamatuju). Dnes jsou ale na silnicich videt auta bez zasterek, ktera byla urcite vyrobena jeste pred tim, nez se zmenily predpisy a s tim i tvar zadnich narazniku, ale jak je vidno policii a na STK to vubec nevadi Evil or Very Mad
Ja osobne jsem pro pouzivani zasterek (zvlaste u Fusionu, ktery kolem sebe vodu a necistoty dost strika), protoze ty nove tvary blatniku zasterky az tak moc nenahrazuji a stav nasich silnic je spise horsi nez lepsi, takze kaminky jen litaji Mad Taky se radikalne zvysil provoz na silnicich a clovek porad za nekym jede a staci pokud prsi, hned ma clovek plny voci....
_________________
Peugeot Partner Tepee - 1,6 Vti
ex : Peugeot 308 SW - 1,6VTi
ex : Fusion 1,4 16V - modrá ocean
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Wed Nov 28, 2007 4:52 pm    Post subject: Reply with quote

Mám je jen vpředu, abych neměl ošlehané prahy od kamínků. Není příjemné, když vás ohodí protijedoucí auto, ale to nebude tím, že mu chybí zástěrky. Občas chytnu nepříjemnou spršku, když se přede mě někdo "zasune", ale sám se na nikoho nelepím a nemám rád ani "lepiče" za sebou. Pokud to nebude povinný, tak si do zadu rozhodně zástěrky dávat nebudu, na mokru se bez nich z výše popsaného důvodu cítím bezpečněji.
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Thu Nov 29, 2007 3:27 pm    Post subject: Reply with quote

sedlaq, prosim, tvoje prispevky byvaju rozumne, ja som malo chapavy, preco sa citis bezpecnejsie za mokra bez zasteriek?
vdaka. Question
_________________
Toyota Corolla 1.8 Hybrid 122 k, e‐CVT comfort Style Tech, Celestine grey
Suzuki SX4 Scross 2WD, 1.0 Premium 6AT, sphere blue pearl
Peugeot 3008 1.6VTi Active, red rubis
VW Golf Plus 1,4 Trendline, red tornado
Ford Fusion 1,25 Rival, colorado red
Back to top
View user's profile Send private message
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Thu Nov 29, 2007 4:12 pm    Post subject: Reply with quote

vls Já vím, že ten příspěvek mě zařazuje mezi ty bezohledné, co na silnici obtěžují čímkoli. Cítím se bezpečněji bez zadních zástěrek, protože zvlášť za mokra nemám rád nikoho blízko za sebou. Ta odstřikující voda je můj bič na "lepiče". A dokážu být tak hnusnej, že před takovým "lepičem" schválně najedu do hlubší vody. Embarassed
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Thu Nov 29, 2007 4:53 pm    Post subject: Reply with quote

sedlaq wrote:
vls Já vím, že ten příspěvek mě zařazuje mezi ty bezohledné, co na silnici obtěžují čímkoli. Cítím se bezpečněji bez zadních zástěrek, protože zvlášť za mokra nemám rád nikoho blízko za sebou. Ta odstřikující voda je můj bič na "lepiče". A dokážu být tak hnusnej, že před takovým "lepičem" schválně najedu do hlubší vody. Embarassed

no, ale clovek sa nemusi na Teba ani lepit a ta voda od Teba a spina ho pekne naserie, myslim, ze viac, ako teba nejaky "lepic" ...
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Next
Page 3 of 15

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group