Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Zásterky
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Fri Nov 20, 2009 8:48 pm    Post subject: Reply with quote

Tak na offroad dobrý.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Robbert



Joined: 19 Jun 2009
Posts: 431
Location: Brno venkov

PostPosted: Fri Nov 20, 2009 9:40 pm    Post subject: Reply with quote

Já nedám dopustit na origoš zástěrky... Mě se k tomu autu hodí. A opravdu nechci dopadnout tak jako se Superbem...
_________________
FORD Mondeo Kombi Titanium, TDCi 103 kw, r.v. 2009, Panter Black
FORD Fusion 1,4 Comfort, r.v. 2009, Panther Black
---------------------
EX:Ford Mondeo 2,0 TDDi Mk. III,2002,
Škoda Superb 1,9 TDi, 2003
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Fri Nov 20, 2009 10:03 pm    Post subject: Reply with quote

Robbert wrote:
Já nedám dopustit na origoš zástěrky...


To ti nikdo nebere Cool
Každý si vybere podle sebe...jak už to tady bylo řešeno s maticema, poklicema,... Wink
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
biermann



Joined: 15 Dec 2009
Posts: 27

PostPosted: Tue Dec 22, 2009 9:37 pm    Post subject: Reply with quote

Tak jsem byl dneska s FoFu Calero na namontovani zasterek. Prvne mi rekli, ze tam pujdou oboje, pak ze jenom predni a nakonec ze tam nejdou zadny. Tak me nepotesili...
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Tue Dec 22, 2009 10:21 pm    Post subject: Reply with quote

biermann wrote:
Tak jsem byl dneska s FoFu Calero na namontovani zasterek. ...


Hmmm...tak Calero už tam "něco" má od základu,ne? A je tam ještě ten ochranný rám, takže to nebude asi tak jednoduché Rolling Eyes
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
biermann



Joined: 15 Dec 2009
Posts: 27

PostPosted: Tue Dec 22, 2009 10:44 pm    Post subject: Reply with quote

No ja myslel, ze nebudou potreba. Ale staci s tim vyjet a je to zasr... jak jetel. Ma to nejakou tu "ochrannou" vrstvu, takze aspon v te spodni casti to snad proti kaminkum ochrani (i kdyz je to jen nejaky specialni nater, neni to celoplast). Ale stejne je cely auto od blata, takze by se zasterky urcite hodily.

Ale jo, asi s tim nic neudelam.
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Wed Dec 23, 2009 9:28 am    Post subject: Reply with quote

Budeš to mít celý od bláta i se zástěrkama. I s nima mam boční okna zacákaný minimálně do půlky.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
hanýsek starší



Joined: 29 Nov 2009
Posts: 440

PostPosted: Sat Jan 09, 2010 2:04 pm    Post subject: Reply with quote

Tak jsem se stal i já 6.1.2010 majitelem zástěrek.Po přečtení některých "hororových příspěvků" o problematické montáži jsem je zakoupil v AutoIN v HK.Rovnou jsem si přikoupil i dva čepy z umělé hmoty,které v zadních blatnících spojují a drží vložku zadního baltníku a nárazníku.
Dnes jsem se ve 14:00 vrhnul na montáž.Po prohlédnutí přiloženého návodu jsem měl přední zástěrky namontované cca.za 20minut bez nejmenšího problému a krásně sedly.
Pak jsem očekával,jak velký problém bude s vytažením oněch čípků z umělé hmoty.Byl jsem připraven,že je v nejhorším případě uskřípnu a nahradím novými.Vzal jsem WD-40 a na rozvírací horní stranu obou čípku jsem trochu nastříkal.Pak jsem plochým cyklo klíčem 8/10 vnitřní trn každého čípku povytáhl,podržel kulatou hlavu čípku prsty levé ruky a pravou jsem s popisovaným klíčkem krásně vytáhl vnitřní trny bez nejmenšího poškození.Oba byly venku ani ne za pět minut.
Nasadil jsem zadní zástěrky na příslušné místo,lehce přichytil dodávanými sponami.Nakonec jsem dle návodu přehrnul okraj vložky zadního bladníku nahoru nad horní hranu nárazníku a rozhodl jsem se místo čepů z umělé hmoty použít úplně jiné spojení.
Použil jsem chromátované šrouby M8x20 se šestihranou hlavou,pod hlavu šroubu plochou podložku průměr 8mm, nahoře na textilní vložku jsem dal velkoplošnou podložku 8mm a na ní pod matku vějířovou podložku rovněž 8mm.Všechny podložky rovněž chromátované.Na ukončení spoje jsem použil nerezové matky M8 s půlkulovou hlavou a vnitřním závitem.
Myslím si,že takto vyřešené dolní spojení zadní zástěrky,hrany nárazníku a lemu textilní vložky zadního blatníku je lepší a rozebíratelnější,než kdybych zpět strkal čípky z umělé hmoty.
Zástěrky krásně kopírují tvar zadního nárazníku,vše perfektně sedí a drží.Na závěr jsem kleštěmi nadoraz zamáčkl spony.
Uvedený postup montáže všem,kteří se pro zástěrky rozhodnou,vřele doporučuji.Žádný "horor" s montáží se nekonal a cca.v 15:00hodin bylo vše k plné spokojenosti hotovo.

PS: Ivašek a spol. omlouvám se,překlikl jsem se při svém příspěvku o jedno tlačítko.Dík za upozornění,budu více číst.
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Sat Jan 09, 2010 2:25 pm    Post subject: Reply with quote

hanýsek starší wrote:
PS: Ivašek a spol. omlouvám se,překlikl jsem se při svém příspěvku o jedno tlačítko.Dík za upozornění,budu více číst.


OK, však se nic nestalo Wink
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
mmiippll



Joined: 24 Aug 2010
Posts: 74
Location: Kežmarok

PostPosted: Mon Jan 17, 2011 9:15 am    Post subject: Spina medzi zasterkami a karoseriou Reply with quote

Mam namontovane original zasterky od fordu (boli gratis k autu) a medzi predne zasterky a karoseriu (z vonkajsej strany od prednych dveri) sa mi dostal bordel - sneh, drobne kamienky. Asi je to tym, ze ked som z nich oklepaval sneh a ine necistoty, tak z nich trosku napadalo aj medzi zasterku a karoseriu. Nakoniec ich bolo tolko, ze zasterka odstavala cca 0,5 cm od plechu. Uz ste sa s tym niekto stretli?
_________________
Fiat Bravo, 1.4 t-jet, 88 Kw, 6/2014, o chvilku bude aj LPG
Ex:Ford Fusion, 1.4 Duratec 16 V, Trend X, Sea Grey, 8/2010
Ex: Hyundai Getz, 1.4 16V, 71 Kw, 6/2007, takmer ziadna vybava
Back to top
View user's profile Send private message
d0ggie



Joined: 27 Jan 2011
Posts: 8
Location: západ - TT

PostPosted: Fri Jan 28, 2011 12:05 am    Post subject: Reply with quote

Zdravim Vas,

tak precital som si odzadu vsetko v tejto teme a bohuzial ja na svojom Fofu zasterky mat nemozem. Kedze pomerne casto chodim po nespevnenych cestach a myslim, ze zasterky by som "urval" za prvym vacsim kopcekom, popr. v hlbokom alebo zmznutom snehu, najma pri cuvani Embarassed

Druha vec, mozno tak 30% dojmu, ze sa mi to na tom aute(zvlast na Fofu nepaci), navyse ako Vy pisete, to moc ako ochrana pred samo-zaspinenim auta nepomaha - ale zas je pravdou, ze zvacsa Vam podakuje vodic ktory ide za Vami v dazdi/snehu/zlej ceste (a pekne sa moze za Fofu nalepit Smile
_________________
FoFu 1.6/2008 - 7l/100 (80% mesto), tango red metaliza 16´ kola

"Spotreba je dobra vec, ale prist do ciela bez problemov este lepsia" anonym z internetu
Back to top
View user's profile Send private message
PraTom



Joined: 01 Jan 2011
Posts: 11
Location: Praha

PostPosted: Fri Jan 28, 2011 6:05 pm    Post subject: Reply with quote

mmiippll:
Moc bych nedoporucoval zasterky okopavat, presne z toho duvodu, co jsi psal, jakmile se tam dostanou necistoty, tak ti to bude hoblovat lak. Je to sice proces pomaly, ale zpocatku malo viditelny. Postupem cesu se ti to prodre az na kov a zacne reznout. Byt tebou, zasterky sundam a ocistim to pod tim. Ja jsem si zasterky daval sam a nemam tam zadnou mezeru.
d0ggie:
Casem zjistis, ze ti zacnou dost reznout prahy hned za kolem, omlati je sterk a kameny. Nekde tady byla fotka Superbu, jak to vypada. Ale je to tvoje volba, pokud chces mit auto treba jen 2 roky, tak bych to neresil a nechal bych to na budoucim majiteli.
_________________
Ford Fusion 1.6i 74kW/100PS, 09/2009
Ford Transit 2,4 DI Duratorq 66kW/90PS, 03/2002
Back to top
View user's profile Send private message
Robbert



Joined: 19 Jun 2009
Posts: 431
Location: Brno venkov

PostPosted: Mon Jan 31, 2011 8:23 am    Post subject: Reply with quote

Robbert wrote:
Kamínek je těžší ale hlavně netrefí hranu, kde se poté začne odlupovat lak a pak je to na houby.

Ale já jsem za ty zástěrky rád.
nechci dopadnout jako s mým předchozím superbem, který zástěrky neměl a prý to bylo od kamínků.
Foto:


Cituji sám sebe, ale tady je ta fotka. Myslím, že zástěrky zase nejsou tak hrozné a že to za to stojí...
_________________
FORD Mondeo Kombi Titanium, TDCi 103 kw, r.v. 2009, Panter Black
FORD Fusion 1,4 Comfort, r.v. 2009, Panther Black
---------------------
EX:Ford Mondeo 2,0 TDDi Mk. III,2002,
Škoda Superb 1,9 TDi, 2003
Back to top
View user's profile Send private message
King24



Joined: 24 Mar 2009
Posts: 226
Location: Bratislava

PostPosted: Mon Jan 31, 2011 2:23 pm    Post subject: zasterky Reply with quote

ja mam tiež origo zásterky....
je to dobrá vec... dosť nadávam na autá predo mnou ktoré zásterky nemaju... hlavne teraz cez zimu a v daždi...

aj ked, šetrí sa všade...karoseria mohla byť trošku širšia lebo nie všetok "bordel" dokáže zástreka zachytiť ...

ale auto je stále čistejšie ako keby tam zástrerky neboli...
_________________
Fusion Comfort, Moondust Silver, r.v. 2/2007, 80 koní v stajni Duratec
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Next
Page 14 of 15

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group