Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Matice
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
vláďa



Joined: 25 Jun 2008
Posts: 16
Location: Ústí nad Labem

PostPosted: Thu Nov 27, 2008 7:38 pm    Post subject: Matice Reply with quote

Zdravím, všichni píšete u svých příspěvků, že máte originál matice Ford, které mají dvoje dosedací plochy, jednu pevnou a jednu otočnou. Na našem FOFU (08/2008) byly na litých kolech matice s jednou dosedací plochou, která určitě není otočná, ale je na pevno. I z tohoto důvodu jsem na doporučení dokupoval matky na plecháče. Až bude čas, tak je nafotím. Jak jste na tom ostatní?
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 08/2008, červená metalíza Tango
Back to top
View user's profile Send private message
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Thu Nov 27, 2008 8:02 pm    Post subject: Reply with quote

vláďa Tak to slyším poprvé Shocked Že by Ford začal šetřit a dával obyčejné jednodílné matice? To potom bohužel musíš mít ještě jednu sadu na plecháče.
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
yatess55



Joined: 03 Nov 2008
Posts: 81
Location: Trnava

PostPosted: Thu Nov 27, 2008 8:22 pm    Post subject: Reply with quote

No..., to je fakt, vlada ma pravdu. Aj ja som mal tie original elektrony prichytene s maticami co maju taky kuzelovy tvar a urcite nemaju na sebe nic otocne. Kazdopadne som pri kupe diskov z fordu hned dokupil matice na plechace. Som nechapal o com je rec, ked ste pisali o dvoch dosadacich plochach na vasich maticiach.
_________________
FoFu, Duratorg 1.4, 50kw,ps68, Tango, Flair X, folie,senzory 5,1L/100km
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Thu Nov 27, 2008 8:43 pm    Post subject: Reply with quote

No tak je možný, že šetří prodejce a cpe tam neorigo matice. Je tam totiž oproti těm s otočnym kuželem docela rozdíl na ceně a při sadě na celý auto to udělá dost. A nebo to nějak kompletujou a zbavujou se skladovejch aut. Fakt nevim.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
yatess55



Joined: 03 Nov 2008
Posts: 81
Location: Trnava

PostPosted: Thu Nov 27, 2008 8:57 pm    Post subject: Reply with quote

skor by som typol, ze sa zbavuju original elektronov a tie matice s otocnymi hlavicami uz minuli a tak objednali lacnejsie na vypredaj. ale fusion by vraj mali este asi dva roky vyrabat, to vravel predajca, ale ci hovoril real true???
_________________
FoFu, Duratorg 1.4, 50kw,ps68, Tango, Flair X, folie,senzory 5,1L/100km
Back to top
View user's profile Send private message
vláďa



Joined: 25 Jun 2008
Posts: 16
Location: Ústí nad Labem

PostPosted: Thu Nov 27, 2008 9:03 pm    Post subject: Reply with quote

zdenal8 wrote:
No tak je možný, že šetří prodejce a cpe tam neorigo matice. Je tam totiž oproti těm s otočnym kuželem docela rozdíl na ceně a při sadě na celý auto to udělá dost. A nebo to nějak kompletujou a zbavujou se skladovejch aut. Fakt nevim.


V srpnu ještě žádná skladová auta neměli, čekali jsme na něj téměř tři měsíce a podle techničáku bylo vyrobené 12 dní před prodejem. Asi šetří - lumpové.
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 08/2008, červená metalíza Tango
Back to top
View user's profile Send private message
makx



Joined: 14 Oct 2008
Posts: 41
Location: Praha

PostPosted: Thu Nov 27, 2008 10:06 pm    Post subject: Reply with quote

My sme si nase FoFu vyzdvihli vcera v Prahe a mame sruby s otocnym dielom. Vo forde som si hned na druhy den(dnes) kupil aj poistne matice proti kradezi, lebo pozor!!! keby ste kupovali poistne matice cez internet, tie Fordacke sruby su sirsie jak hocijake matice co su na nete.. treba poriadne hladat aby vam drzali alu kola dobre. Boli sme v pneuservise na Opatovskej ulici a tam mali iba mensie, este ze mi ich tam chceli namontovat a zistili ze niesu dobre, inac kupim a zistim az doma....
No a este jedna pikoska, mne vcera v tom servise a atakisto aj vo Forde potvrdili ze treba ine matice na plechace... Maju vraj iny zkos hrany ako tie druhe,takze musia byt rozdielne.. Najvecsia sranda bola ze v servise stoja sruby na plechace 80Kc /ks a vo Forde 35/ks Very Happy
_________________
Fusion Tango, 1.4 Duratec - najazdeno uz 30.000km Smile
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Thu Nov 27, 2008 10:30 pm    Post subject: Reply with quote

vláďa: Já sem kupoval v srpnu a skladovejch aut měli víc než dost. Minimálně 8 jich měli na prodejně ihned k odběru (dokonce i tvojí barvu a asi dvě barvy co už v té době nebylo možné objednat z výroby) a další auta do 14ti dnů z celního skladu. No hlavně záleží, co sis tam naporoučel za výbavu navíc. Pak se na něj čekalo 3 měsíce z výroby.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Fri Nov 28, 2008 10:58 pm    Post subject: Reply with quote

No jistota by měla bejt pořád stejná ne.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
joko69



Joined: 25 May 2008
Posts: 50

PostPosted: Sat Nov 29, 2008 3:23 pm    Post subject: Reply with quote

o tomto se píše v jimém vlákně a já, když jsem tam psal pro "jistotu" o rozdílu mezi plecháčema a Alu, tak jsem u jednoho odborníka byl pako (sedlaq)
_________________
Ford Fusion, Ebony 5D 1.4 Duratec /barva:DEEP NAVY/tmavě tónovaná skla / Mio C520 / 9/2007
Back to top
View user's profile Send private message
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Sat Nov 29, 2008 3:39 pm    Post subject: Reply with quote

joko69 Pako není slovo z mého slovníku, to si pleteš. Hledat to nebudu, ale určitě jsem tě nechtěl urazit. Já ve svých příspěvcích ohledně matic jen poukazuji na to, že buď neznalost, nebo ziskuchtivost degradovala originální (univerzální s otočnou podložkou) fordí matice jen na matice pro hliníkáče. Neznalost a ziskuchtivost personálu jak u Fordů, tak v pneuservisech je všeobecně známá.
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
joko69



Joined: 25 May 2008
Posts: 50

PostPosted: Sat Nov 29, 2008 6:35 pm    Post subject: Reply with quote

neurazil jsem se, ale chtěl jsem jenom poradit, na co si dávat pozor, kdo to nezná
_________________
Ford Fusion, Ebony 5D 1.4 Duratec /barva:DEEP NAVY/tmavě tónovaná skla / Mio C520 / 9/2007
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Sat Nov 29, 2008 8:14 pm    Post subject: Reply with quote

sedlaq: S těma maticema to nemá cenu pořád dokola vysvětlovat, když si stejně nikdo nenechá poradit a věří tomu, co mu řeknou u forda. Což teda není vždy rozumné.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
vláďa



Joined: 25 Jun 2008
Posts: 16
Location: Ústí nad Labem

PostPosted: Sun Nov 30, 2008 9:48 pm    Post subject: Reply with quote

zdenal8 wrote:
vláďa: Já sem kupoval v srpnu a skladovejch aut měli víc než dost. Minimálně 8 jich měli na prodejně ihned k odběru (dokonce i tvojí barvu a asi dvě barvy co už v té době nebylo možné objednat z výroby) a další auta do 14ti dnů z celního skladu. No hlavně záleží, co sis tam naporoučel za výbavu navíc. Pak se na něj čekalo 3 měsíce z výroby.

U nás v Ústí byl skladem jen jeden, a to ve stříbrné barvě, kterou jsem nechtěl. Jinak jsem toho myslím moc nechtěl - zrcátka v barvě auta, střešní nosič, automatická klima, klíček navíc, automatické rozsvěcení světel - nosič a světla stejně dělají přímo v prodejně. Hold tenktrát byl ještě o auta větší zájem. Ještě je kousek od nás v Děčíně také prodejce a tam to bylo stejné.
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 08/2008, červená metalíza Tango
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Sun Nov 30, 2008 10:20 pm    Post subject: Reply with quote

No holt záleží jak kde no. Zase co sem viděl ve skladovejch u nás, tak by sis asi vybral no. My sme tam šli s tim, že uděláme kompromis a vyberem si něco ze skladovejch a nakonec sme si vybrali auto přesně jaký sme chtěli a byla tam i slušná výbava navíc. Takže tím zájmem to nebude. Spíš prodejce u vás byl hůř zásobenej a nedoplnil sklady v závislosti na poptávce. U nás třeba měli i fialovýho. Strašná barva.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 1 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group