Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Manuální klimatizace
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Vykurovanie, vetranie, klimatizacia
View previous topic :: View next topic  
Author Message
KK



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 134

PostPosted: Sat May 26, 2007 4:21 pm    Post subject: Reply with quote

Automatická a manuální klima má stejný základ, takže i výkon chlazení. Jestli ti je zima, tak nemusíš klimu hned vypínat, ale můžeš změnit nastavení klapky radiátoru a domíchat si vzduch tak jak ti víc vyhovuje. Myslím že v návodu psali že když dáš kolečko pro nastavení teploty do červeného pole, tak se i ta manuální klima sama vypne. Samotná klima by stejně podle mě měla mít ochranu proti zamrznutí, tak bych byl v klidu. A když se kolečkem budeš už hodně přibližovat k červené části, tak ji už můžeš stejně vypnout a ona to možná udělá za tebe sama. Destroy - vyzkoušej.

Dál si můžeš pomoci tím že vzduch nepustíš na sklo a na nohy, ale pouze výdechy v palubce. Manželka si zavře výdech u sebe a ty si ten zbytek nasměřuješ k sobě. Nesmí být ale rozdíl ve vašich tepelných pohodách 10C. Laughing
_________________
KK
nyní C-MAX 1,6 Tdci GEN-X - 5/2010 - metalická šedá sea
a ještě stále dál Fusion - nyní Cukáček 1,4 Tdci Trend - 8/06 - Stříbrná Mondust
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
destroy



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 560

PostPosted: Tue Jun 12, 2007 9:25 am    Post subject: Reply with quote

Co robite ked vam zacne zapachat klima? Viem ze su nejake spraye a podobne, tak sa podelte o skusenosti ak niekto nejaky spray pouzivate, + akym sposobom to robite. Tiez by ma zaujimalo kde je odtok vody z klimy a pripadne ci sa normalny smrtelnik dostane na vyparnik aby ho mohol pripadne ocistit, alebo je to vyslovene vec autorizovaneho servisu.

Inak zaujimava tema je tu:

http://forum.fordclubs.org/viewtopic.php?t=948

a zaujimave rady su podla mna:

Mne dělali teď desinfekci u Forda tak, že zapnuli ventilaci naplno, zapnuli vnitřní okruh (tlačítko autíčko), vyháčkovali skříſku u spolujezdce a trochu stříkli dezinfekčního prostředku do otevřené klapky vnitřní ventilace. Nesmí se tam toho dávat prý moc (přípravek od firmy Wuerth), protože je moc agresivní a mohlo by se to dostat do motoru ventilátoru, který by se tím poškodil. Chce to ale nechat opakovaně vydezinfikovat, aby to bylo účinné.

alebo

V prodejně autopotřeb si koupíš sprej na čištění klimatizace, odděláš kaslík u spolujezdce. Uvidíš motor ventilace, od něho vede tunel do prostředku auta. Na tom tunelu bude našroubovaná taková umělohmotná zátka, ke které vede asi 5 kabelů - to je předřadný odpor s tepelnou pojistkou. To odděláš, do vzniklého otvoru strčíš hadičku od toho spreje na čištění - co nejdál to půjde. Zapneš ventilaci na čtyřku, dáš teplý vzduch a nastříkáš tam po dávkách tak půl obsahu toho spreje. To bohatě stačí - i tak je ta "vůně" cítit ještě asi 2 měsíce po aplikaci. Mezitím si ještě můžeš hrát s těma hejblátkama k ventilaci, aby se to dostalo do celého systému. Za ty 2 měsíce to můžeš znovu zopakovat a máš zase na čas vystaráno. Já to dělal jen jednou a zápach zmizel - ale 2 měsíce jsem musel čichat citrón

(ktovie ci to plati aj na fusion)
_________________
Ford Fusion 1.4 TDCi 7/2006

Nové aktuálne testy na vodičák len tu:
https://www.kvizmajster.sk/
https://www.kvizmajster.sk/vodicak/
Back to top
View user's profile Send private message
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Tue Jun 12, 2007 7:09 pm    Post subject: Reply with quote

Nejdůležitější je prevence. To znamená odstavovat vozidlo s vysušenou klimou. Pak se nemohou množit bakterie ve vlhkém prostředí. Jak klimu vysušit? Velmi jednoduše - naučit se cca 10 minut před koncem jízdy klimu vypínat. Zkondenzovaná voda se stačí proudícím vzduchem odpařit a k žádným problémům se zápachem nedochází.
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
peca



Joined: 30 Mar 2007
Posts: 125

PostPosted: Wed Jun 13, 2007 5:33 am    Post subject: Reply with quote

sedlaq wrote:
Nejdůležitější je prevence. To znamená odstavovat vozidlo s vysušenou klimou. Pak se nemohou množit bakterie ve vlhkém prostředí. Jak klimu vysušit? Velmi jednoduše - naučit se cca 10 minut před koncem jízdy klimu vypínat. Zkondenzovaná voda se stačí proudícím vzduchem odpařit a k žádným problémům se zápachem nedochází.


taky to tak delam a zatim beze smrádku
_________________
Fusion Ambiente 1.25, 03/2007, klima, Radio CD 6000, Garmin Nuvi 300

best 6.1 l/100km, nyni 7,3
Back to top
View user's profile Send private message
icask



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 178

PostPosted: Wed Jun 13, 2007 6:39 am    Post subject: Reply with quote

Nemate niekto moznost zmerat teplotu vzduchu co vychadza z klimi von, ak je zapnuta na max? trebars po pol hodine? Nejak sa mi zda, ze ta moja menej chladi.
_________________
FO FU 1,4 TDci 12/2005 od 11.2008 uz VW Passat 1,9 TDi
Back to top
View user's profile Send private message
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Wed Jun 13, 2007 6:44 am    Post subject: Reply with quote

peca, sedlaq: 10 minut je strašně moc, za tu dobu ujedu 10-20km Sad. Většinou klimu vypínám pár km před barákem, ale jinak to moc neřeším.

Ono taky záleží, jak často klimatizaci používáte. Já jezdím prakticky denně (a relativně dlouhé trasy), takže bakterie nemají moc času se množit a smrdět. A zastávám názor, že klimatizaci v autě mám pro své pohodlí, takže se nebudu omezovat v jejím používání, to ji radší každé jaro nechám vyčistit. Ale zatím jsem to nepotřeboval.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
xxnobodyxx



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 298

PostPosted: Wed Jun 13, 2007 8:04 am    Post subject: Reply with quote

Jazdim tiez kazdy den...niekedy na dlhsie a niekedy na kratsie trasy..klimu pouzivam denne a niekedy ju vypnem kusok od domu niekedy az ked zaparkujem, zatial bez problemov...pred sezonou som ju dal vycistit.
Urcite by som ju necistil sam podla roznych niekedy divnych navodov. Netvrdim ze tie navody su vsetky zle ale niektore sa mi zdaju ozaj divne.
_________________
1,6 16V 08/2005
Radio- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-radio
Interier- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-interier
Rozne- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-rozne/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
destroy



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 560

PostPosted: Wed Jun 13, 2007 2:27 pm    Post subject: Reply with quote

No, ja klimu vzdy vypinam minimalne 5min pred dojazdom, ale celu zimu nebola pouzivana a na jar proste zacala zapachat. Teraz v lete je to ok, ale predpokladam ze dalsiu jar to bude rovnake. Ludia pisu ze to treba dezinfikovat minimalne 2x za rok, co samozrejme nerobim. Pokial klimu bezne pouzivam tak mam dojem ze nie je problem. Prestanem a zosmrdne.

Takze si nemyslim ze pricina je vypinanie/nevypinanie pred dojazdom, pretoze hafo ludi ma automatiku a nevypina nikdy a nemaju problem a niekto si dava bacha a aj tak mu to zacne smrdiet. Suhlasim s nazorom ze nie som otrokom klimy ale klima je moj sluha a preto sa netreba parit 20km pred dojazdom v horucom aute. Ja vypinam skor preto aby som neochorel zo soku rozdielu teplot par min pred dojazdom ak citim ze vonku je hic a v aute kosa.

Ohladom otazky vsak asi bohuzial tu nevie nikto zodpovedat ze kde usti zberna voda (pre kontrolu ci to nie je niekedy zapchate ako na chladnickach) resp. ci a ako sa dostat k vyparniku. (predpokladam ze nijako a bude niekde v strede palubnej dosky) ze?
_________________
Ford Fusion 1.4 TDCi 7/2006

Nové aktuálne testy na vodičák len tu:
https://www.kvizmajster.sk/
https://www.kvizmajster.sk/vodicak/
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Wed Jun 13, 2007 2:45 pm    Post subject: Reply with quote

ja som tiez celu zimu nepouzival klimu a ziaden zapach necitim, tak neviem to posudit ... teraz ju zapinam kazdy den, teploty nad 30 su dost neprijemne, zlata moja klima Cool
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Wed Jun 13, 2007 6:17 pm    Post subject: Reply with quote

No s těma 10-ti minutama jsem to krapet přepísknul, vypínám ji asi 3km od baráku, takže řekněme 3 minuty Confused Nezapínat klimu v zimě taky není dobré. Občas se vyskytne teplejší zimní den a tehdy je dobré na chvilku zapnout klimu, aby se promazal kompresor.
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
destroy



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 560

PostPosted: Wed Jun 13, 2007 8:51 pm    Post subject: Reply with quote

No, mna az na jar trklo ze klimu treba pouzivat aj v zime. Zabudol som na to a je to napisane aj v knizke k autu. Kamosom napr. ani po 8 rokoch klima bez udrzby nezapacha a nepouzivaju ju v zime, takze je to individualne. Ale je sranda ze mondeo/focus forum je plne "smradu z klimy" Smile))) Nemyslim ze fusion ma nejaku inu klimu.
_________________
Ford Fusion 1.4 TDCi 7/2006

Nové aktuálne testy na vodičák len tu:
https://www.kvizmajster.sk/
https://www.kvizmajster.sk/vodicak/
Back to top
View user's profile Send private message
xxnobodyxx



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 298

PostPosted: Thu Jun 14, 2007 9:17 am    Post subject: Reply with quote

Osobne mi este klima nesmrdela ani na jednom aute co som mal...cistit som daval len preventivne raz do roka alebo raz za dva roky...
_________________
1,6 16V 08/2005
Radio- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-radio
Interier- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-interier
Rozne- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-rozne/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Lisický Miroslav



Joined: 02 Mar 2007
Posts: 14
Location: TRNAVA

PostPosted: Sun Mar 02, 2008 10:18 am    Post subject: Dorobenie riadenia aut. klímy Reply with quote

xxnobodyxx wrote:
Ja som mal tiez manual klimu a dorobil som si automatiku...teda nie ovladanie klapiek - to by bolo narocnejsie, ale dal som tam elktronicku jednotku, cidlo do kabiny a vonkajsie cidlo. Funguje to v pohode, aku teplotu nastavim tak to drzi a da sa nastavit aj hysterezia plus ukazuje vonkajsiu teplotu. Teraz som spokojny. Funguje mi to takto uz od novoty bez problemov. Otestovane ja pri 40 stupnoch v tieni - spokojnost.


Dobrý deň.
To zapínanie a vypínanie chladenia ste robili na Fusione? Ja to chcem zapínať a vypínať, ale myslím že to je ovládané iba tlačítkom.Kde sa to dá pripojiť, aby sa to zapínalo a vypínalo cez relé?


Miro Li
_________________
Miroli
Back to top
View user's profile Send private message
breit



Joined: 16 Jun 2008
Posts: 103
Location: Praga mater urbium

PostPosted: Sat Dec 13, 2008 11:17 am    Post subject: Reply with quote

Mám dotaz, myslíte si, že je technicky možné dodatečně domontovat origo automatickou klimu? Zatím jsem se ještě neptal u Fordů, ale zajímalo by mě to a byl bych asi i ochotný si za to zaplatit, kdyby to šlo.
Můj laický názor je takový, že by to jít mělo, základ tam je stejný a hodí se tam akorát ta "řídící jednotka" + čidla....
Co myslíte?
_________________
FUSION Ebony, Frozen White, 1.4i 16V 59kw Duratec, 06/2008
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Sun Dec 14, 2008 9:23 am    Post subject: Reply with quote

breit wrote:
Mám dotaz, myslíte si, že je technicky možné dodatečně domontovat origo automatickou klimu? Zatím jsem se ještě neptal u Fordů, ale zajímalo by mě to a byl bych asi i ochotný si za to zaplatit, kdyby to šlo.
Můj laický názor je takový, že by to jít mělo, základ tam je stejný a hodí se tam akorát ta "řídící jednotka" + čidla....
Co myslíte?


Ísť to ide, otázna je cena....
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Vykurovanie, vetranie, klimatizacia All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group