Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

H4 do Fusiona
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Marekskk



Joined: 31 Aug 2010
Posts: 386
Location: SK/CZ

PostPosted: Sun Nov 04, 2012 2:44 pm    Post subject: H4 do Fusiona Reply with quote

Ahojte.

Planujem kupit nejake H4 do Fusiona. Po Osramoch night breaker tych prvych co boli, tak nebol som nejaky sklamany no bola tam mala zivotnost.
Teraz som sa rozhodol ist do znacky PHILIPS, celkom priehladne su ukazane druhy Philipsiek tu: http://www.autobiznis.sk/doplnky/autoziarovky/h4/
Rozhodujem sa medzi dvomy poslednymi a to X-treme vision alebo Blue Vision, co sa tyka blue vision rozdiel napr. tu: http://forum.fiatbravo-bravaklub.sk/viewtopic.php?f=33&t=7630 , no o X-treme vision vela neviem, malo kto ich ma, je tam vraj o 100% viac svetla no ide mi aj o zivotsnot.
Resp. pozadujem od ziaroviek aby co to vydrzali cize aspon tych 20 tisic km, aby to bolo take svetlo ako v prvom linku cize nic moc biele ale ani klasika.

Ma to niekto z Vas? Co by ste mi odporucili?
_________________
Ford Fusion 1,4 16v Duratec Comfort
Ford Mondeo 2.0 TDDi
Back to top
View user's profile Send private message
Fordeda



Joined: 03 Apr 2012
Posts: 193
Location: Vysočina

PostPosted: Sun Nov 04, 2012 6:32 pm    Post subject: Reply with quote

Jen podotknu, že frajeři, kteří jezdí s modrými žárovkami v dešti a na mokré silnici hovno vidí. Na déšť a mlhu je naopak lepší světlo spíše nažloutlé. Takže všechny ty Blue tentonoc jsou akorát reklamní trik a tahání peněz z kapes.
_________________
Fusion + 1.6 schwarze Katze
Back to top
View user's profile Send private message
Marekskk



Joined: 31 Aug 2010
Posts: 386
Location: SK/CZ

PostPosted: Sun Nov 04, 2012 6:52 pm    Post subject: Reply with quote

Viem o com rozpravas no ani jedne z tych co chcem niesu MODRE na tolko aspon podla fotiek co som videl aby bola zla viditelnost pri dazdi ci hmle. Jasne na hmlu ci dazd cim zltejsie tym lepsie no chcem nieco silnejsie ako su klasicke od vyroby, osobne som mal NB prvej generacie takiez boli o nieco bielsie ale o malo a bolo to OK.
_________________
Ford Fusion 1,4 16v Duratec Comfort
Ford Mondeo 2.0 TDDi
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Sun Nov 04, 2012 8:42 pm    Post subject: Reply with quote

Já jsem tam měl nějaké noname žárovky. Celé modré, svítilo to parádně. Skutečně byly úplně modré.A překavapili i životností. Za těch pár peněz sem čekal tak půl roku až rok. Nakonec sem je měl asi 3 roky skoro každodenní provoz a zatím nemám denní svícení, takže svoje si odmakaly. Pak jsem je nahradil Osram Silver a ty vydržely cca 1 rok.
Co se týká té viditelnosti, nemůžu si na ně stěžovat. Nikdy jsem s tim neměl problém.
Ono taky záleží co komu vyhovuje. Já třeba to nažloutlý světlo nesnášim, mám radši bílé. Kamarád třeba pro změnu má radši nažloutlé a bílé nesnáší. Teď to mam nějak do žluta, protože když se ty osramy mynulý týden postupně odporoučely, tak sem tam dycky ráno na rychlo dal, co jsem našel různě v autě. Ale co nejdřív si musim pořídit něco lepšího.
Takže to světlo do modra nebude u každýho hned frajeřina. Někomu to nažloutlý světlo prostě nevyhovuje.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Marekskk



Joined: 31 Aug 2010
Posts: 386
Location: SK/CZ

PostPosted: Sun Nov 04, 2012 8:45 pm    Post subject: Reply with quote

Aké si plánuješ zaobstarať?
_________________
Ford Fusion 1,4 16v Duratec Comfort
Ford Mondeo 2.0 TDDi
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Sun Nov 04, 2012 9:39 pm    Post subject: Reply with quote

Přemýšlím, že bych pořídil zase Osram Silver. Koukal jsem, že je teď nějaká vylepšená verze silverstar 2.0. A na prodložení životnosti plánuju pořídit nějaké denní svícení.
Ale třeba něco od Philipsu by taky nemuselo být špatné. Osobně jsem Philips ještě nezkoušel, ale co sem slyšel od kolegů v práci, tak si to chválí. Ale teda nevím který konkrétní model. Je spíš otázka, jestli jezdíš hodně za tmy a tak bys raději preferoval více světla a kratší životnost, nebo za tmy moc nejezdíš a oceníš spíš tu životnost. Tak asi podle toho pak vybírat.
Co je třeba šikovný, tak u Fiesty máme denní svícení a tam je utlumen výkon žárovek na 80%, takže se tím prodlouží životnost. U Fusiona, co jsem zjišťoval, tohle bohužel nastavit nejde.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Marekskk



Joined: 31 Aug 2010
Posts: 386
Location: SK/CZ

PostPosted: Sun Nov 04, 2012 10:40 pm    Post subject: Reply with quote

No tak ako vravíš, ono tie jazdy tak 50 na 50. Cize skúsim osobne asi tie Philipsi Blue Vision a uvidime koľko vydžia. Ak tiez len nejaky rok tak sa naseriem kupim ECO VISION ci to vydrzi viac.
_________________
Ford Fusion 1,4 16v Duratec Comfort
Ford Mondeo 2.0 TDDi
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Mon Nov 05, 2012 6:51 pm    Post subject: Reply with quote

Z toho tvého odkazu bych asi vybral to samé.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Marekskk



Joined: 31 Aug 2010
Posts: 386
Location: SK/CZ

PostPosted: Mon Nov 05, 2012 10:49 pm    Post subject: Reply with quote

Prípadne aky mas nazor alebo mate aj ostatny na xenesisi? Resp. skusenosti? Cena cca 30€ no zaruka 5 rokov, svietia zhruba rovnako ako tie philipsi no zivotnost philipsov neviem aka je.
_________________
Ford Fusion 1,4 16v Duratec Comfort
Ford Mondeo 2.0 TDDi
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Tue Nov 06, 2012 7:42 pm    Post subject: Reply with quote

Osobní zkušenost nemám. Po pravdě sem o nich ještě neslyšel. Ale teď sem tak letmo mrknul na různá fóra a docela si je chválí. Srovnávají to s osram nightbreaker. Asi to chce jako všechno vyzkoušet.
Ale pokud chceš opravdu hodně světla v noci, tak doporučuji přídavné dálkové. Tomu se xenony nemůžou rovnat.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
tripmag



Joined: 16 Jan 2012
Posts: 35

PostPosted: Sun Nov 18, 2012 8:55 pm    Post subject: Reply with quote

do predchadzajuceho Clia terajsieho FoFu aj priatelkinho Picanta pouzivam len Osram Night Breaker

je pravda ze si pokazili na zaciatku povest tou kratkou zivotnostou ale uz to osram vyriesil a momentalne su skoro "neznicitelne"
volaju sa teras Osram Night Breaker Plus a da sa to lahko zisti podla pozlatenych kontaktov

daval som ich priatelke aj do Matiza co bol zrut ziaroviek a po 35 000km sa mates predal s tymi istymi Night Breaker Plus

svietivost je skvela a svetlo je ovela belsie
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Sat Dec 15, 2012 5:09 pm    Post subject: Reply with quote

Marek: Tak co, už jsi to nějak řešil?
Jelikož jsem dneska měnil H4ku a je třeba dokoupit,tak bych chtěl vyzkoušet taky něco jiného... přecijen ty originály až moc nesvítí (nevím,že našim to nevadilo,ale já jak sem ted začal jezdit a v tomhle "tmovém" počasí, tak bych bral silnější Wink ).
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
Marekskk



Joined: 31 Aug 2010
Posts: 386
Location: SK/CZ

PostPosted: Sat Dec 15, 2012 5:58 pm    Post subject: Reply with quote

Ano objednal som Xenesis H4:


Ešte ich nemám keďže som ich objednal len v štvrtok, uvidím či prídu do Vianoc, potom sem hodím foto. Už som chcel kúpiť NB II. alebo PHILIPSKY nejaké no nakoniec som sa rozhodol pre xenesisi, uvidím vyskúšam.
_________________
Ford Fusion 1,4 16v Duratec Comfort
Ford Mondeo 2.0 TDDi
Back to top
View user's profile Send private message
SEKYC



Joined: 07 May 2011
Posts: 414
Location: Roudnice n.L

PostPosted: Sat Dec 15, 2012 6:32 pm    Post subject: Reply with quote

Ta cena se mi zdá už moc přemrštěná http://www.soundshop.cz/5949-autozarovka-xenesis-tru-match-h4.html To je asi týdenní rozpočet naší rodiny Laughing
_________________
Ford Fusion (FUFÍK) 1.4 16V 59kw Comfort RedTango 5/2010 6,4l // Hyundai i10 1.2 16V 57kW 01/2009 ( divoká červená karkulka)
Back to top
View user's profile Send private message
Marekskk



Joined: 31 Aug 2010
Posts: 386
Location: SK/CZ

PostPosted: Sat Dec 15, 2012 7:07 pm    Post subject: Reply with quote

No na Slovensku sa predávajú po 30€, ja ich mám o niečo lacnejšie.
_________________
Ford Fusion 1,4 16v Duratec Comfort
Ford Mondeo 2.0 TDDi
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group