Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Zapalovacie sviečky
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
hanýsek starší



Joined: 29 Nov 2009
Posts: 440

PostPosted: Sun Mar 25, 2012 5:51 pm    Post subject: Reply with quote

SEKYC wrote:
Největší hrob pro svíčky není nájezd 60 000km ale denodenní studený start a nájezd do cca 15km,třeba jako já do práce a odpoledne znova studený start a domů,ty svíčky se ani nestačí zahřát na provozní teplotu,natož vypálit ten karbon kterým se zanesou elektrody,to znamená že 3 roky je tak akorát,i když budu mít najeto tak cca30 nebo 40 tisíc.Do všech aut co jsem měl, jsem koupil DENZO,k této značce jsem se dlouhodobě propracoval přes BOSCH,BRISK,NGK,ta posledně jmenovaná tedy NGK byla u mě absolutní jedničkou až jednou jsem je šel koupit a můj známí prodavač mě řekl tedˇ nemám ale objednám,ale jestli chceš mám tady denzo ,taky japonský a automechanici jsou s nima velice spokojený-tak jsem je poprvé koupil.Po nandání do auta jsem nastartoval a to byla symfonie Laughing ten motor se oproti NGK výrazně zklidnil a při přidání plynu pod tahem(třeba do kopce)tak neduní,a je o hodně tižší.


To SEKYC:
Popiš blíže ty svíčky DENZO.Jaký název - typová řada (značení) těch svíček je na FoFíka 1,4???
Snad to bude zajímat i ostatní.Díky za reakci.
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Sun Mar 25, 2012 6:13 pm    Post subject: Reply with quote

hanýsek starší wrote:

To SEKYC:
Popiš blíže ty svíčky DENZO.Jaký název - typová řada (značení) těch svíček je na FoFíka 1,4???
Snad to bude zajímat i ostatní.Díky za reakci.

Zatial najlepšiu cenu som objavil tu:
http://www.motops.sk/svicky/denso-zapalovaci-svicky/denso-iridium/2263-denso-itv16-iridium-power-zapalovaci-svicka/

Pre českych klientov:
http://www.motops.cz/svicky/denso-zapalovaci-svicky/denso-iridium/2263-denso-itv16-iridium-power-zapalovaci-svicka/

Inak, čo som už popozeral kde tade, je to bežne cena okolo 18-20€ (450-500 Czk). napr.: http://www.sjcompany.sk/index.php?main_page=product_info&cPath=1&products_id=1123

Tu mate nejaky pokec a reklamu: http://www.tuning.sk/dokument-denso-iridium-zapalovacie-sviecky-do-motora

Tu prospekt modelov DENSO sviečok, aby ste verili, že tam ide typ ITV16
http://www.ulozto.sk/xJAVjQG/katalog-sviecok-denso-pdf

Mna doprava bude stat dalšie 11,20 €, spolu cena 58,72€, 1 sviečka 14,68€. Čo je takmer raz tolko ako za NGK sviečku: http://www.autok.sk/vline25-zapalovacia-sviecka-7586-ptr5a13-p-6470.html
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
SEKYC



Joined: 07 May 2011
Posts: 414
Location: Roudnice n.L

PostPosted: Sun Mar 25, 2012 7:44 pm    Post subject: Reply with quote

Hanýsek:na fofíka jsem ještě nekupoval,měl jsem je na Xaře,berlingu,žena je má na C3 ,ale jen tu levnou základní řadu,nejsem tak bohatý abych dal cca 300kč za tu co dávaj do formule1 ,ale koukám DUVES je pilnej jak včelička a vše již vyhledal Laughing Laughing na fofíka ta levná je T16VR-U10 no a ta jako na F1 je ITV16.
_________________
Ford Fusion (FUFÍK) 1.4 16V 59kw Comfort RedTango 5/2010 6,4l // Hyundai i10 1.2 16V 57kW 01/2009 ( divoká červená karkulka)
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Sun Mar 25, 2012 8:40 pm    Post subject: Reply with quote

Objednane, zajtra zbehne platba. Až to príde, poletím ako Haselhof v tom kultovom serialy, čo sme vyčumovali ORF kanal v 80-rokoch Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
SEKYC



Joined: 07 May 2011
Posts: 414
Location: Roudnice n.L

PostPosted: Sun Mar 25, 2012 9:26 pm    Post subject: Reply with quote

duves já na to čuměl v Českých Budějovicích v roce 88 když jsem tam sloužil u tankánů,jo ORF1 a ORF2 to byly časy (čelisti,pátek třinactého,muzika-každou neděli X large atd. Laughing )no nic jsem se zasnil Shocked
_________________
Ford Fusion (FUFÍK) 1.4 16V 59kw Comfort RedTango 5/2010 6,4l // Hyundai i10 1.2 16V 57kW 01/2009 ( divoká červená karkulka)
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Mon Mar 26, 2012 4:52 am    Post subject: Reply with quote

SEKYC wrote:
duves já na to čuměl v Českých Budějovicích v roce 88 když jsem tam sloužil u tankánů,jo ORF1 a ORF2 to byly časy (čelisti,pátek třinactého,muzika-každou neděli X large atd. Laughing )no nic jsem se zasnil Shocked

V Budejoviciach u tankistotoch služil kamoš, ale v rokoch 84-86. Ja v tom istom čase v Klatovoch. My sme ladili ZDF, a ešte nejake dve (už som zabudol). Lenže v tom čase to bolo nelegalne a v kasarnach zakazane.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Mon Mar 26, 2012 8:15 pm    Post subject: Reply with quote

Zpět k tématu. Studený start 2x denně, do práce cca 15km, zpět to samé případně nějaké pojížďky po městě. A nějak jsem nepocítil, že by auto potřebovalo nový svíčky. Došly jste k tomu na základě toho, že by je to auto mohlo potřebovat, nebo se u někoho objevují problémy způsobené špatnými svíčkami? Cukání, špatně pálí některý válec????
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Tue Mar 27, 2012 5:25 am    Post subject: Reply with quote

Robím to preventívne, žiadnu zavadu som neidentifikoval.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Sat Apr 14, 2012 7:23 pm    Post subject: Reply with quote

Tak a denso su odo dnes nahodene. Sviečky vymenene vo vlastnej réžii. Vzduchovy filter pri tej príležitosti a aj kabinovy.

Niekto sa pytal, či už mam nejake problemy so starymi sviečkami. Tak pripajam foto po 30.300 km, tak neviem. Hadam to bolo zrele na vymenu.






_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Sun Apr 15, 2012 8:21 pm    Post subject: Reply with quote

Já bych řekl, že pálí ještě dobře. Si po 10tis. km vyndej ty co si tam teď dal a řekl bych, že budou vypadat podobně.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
worazim



Joined: 23 Mar 2009
Posts: 79
Location: České Budějovice

PostPosted: Tue Apr 16, 2013 9:18 pm    Post subject: Reply with quote

Chtěl bych se zeptat, jestli někdo víte, jaký je rozdíl mezi denso svíčkama -
denso - TV16TT
denso - T16VRU10
Oboje jsou doporučený pro fofu a stojí v podstatě stejně, tak nevím jakou koupit.
_________________
FORD Fusion Ebony 1,4 16V Duratec 59kW/80k 05/2009 , od 04/2011 předělán na LPG
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Wed Apr 17, 2013 2:37 am    Post subject: Reply with quote

Duves, chválim za prácu vo vlastnej réžii a prikloním sa ku Zdenalovi, myslím, že ich stačilo očistiť, napr. oceľovým kartáčom. Ford (a vlastne asi 99% iných výrobcov tiež) predpisuje interval až 60 tisíc km na sviečky,takže mi príde zbytočné ich meniť už po 30 tisícoch.
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
SEKYC



Joined: 07 May 2011
Posts: 414
Location: Roudnice n.L

PostPosted: Mon Jun 03, 2013 10:21 pm    Post subject: Reply with quote

worazim wrote:
Chtěl bych se zeptat, jestli někdo víte, jaký je rozdíl mezi denso svíčkama -
denso - TV16TT
denso - T16VRU10
Oboje jsou doporučený pro fofu a stojí v podstatě stejně, tak nevím jakou koupit.
Chci se zeptat jaký jsi nakonec koupil,ty máš LPG takže bys potřeboval specialní pro lpg http://www.autodily-cardo.cz/svicky/zapalovaci-svicka-ngk-lpg-4/ jsou teda masný ale odpadne takový to cukání co jsem tak pročítal, já jezdím jen na benzin tak asi koupím ty TV16TT mají takovou protielektrodu Very Happy http://www.autodoplnky.cz/denso/denso-zapalovaci-svicka-twin-tip-tv16tt-s306061229 TADY JSOU NEJLEVNĚJŠÍ- http://www.autodily-cardo.cz/svicky/zapalovaci-svicka-denso-tv16tt/
_________________
Ford Fusion (FUFÍK) 1.4 16V 59kw Comfort RedTango 5/2010 6,4l // Hyundai i10 1.2 16V 57kW 01/2009 ( divoká červená karkulka)
Back to top
View user's profile Send private message
worazim



Joined: 23 Mar 2009
Posts: 79
Location: České Budějovice

PostPosted: Wed Jun 05, 2013 6:06 pm    Post subject: Reply with quote

Až dnes jsem konečně (kvůli počasí) svíčky vyměnil.
Fofu dostal nový olej, olejový a vzduchový filtr a již zmíněné svíčky.
Žádné speciální svíčky na LPG jsem nedával. Technik, který mi montoval LPG mě od nich zrazoval, prý dělají potíže. Ještě jsem se ptal známého mechanika a ten mi to potvrdil. Nakonec jsem koupil Denso - TV16TT.
http://www.autodily-cardo.cz/svicky/zapalovaci-svicka-denso-tv16tt/
Měli je tady nejlevnější a olej i všechny filtry za dobrý ceny. Doručení taky bez problémů. Po dnešní výměně, se mi zdá, že auto se lépe rozjíždí. Jestli je to vzduchovým filtrem (měním kažé dva roky), nebo svíčkama, nevím. Nejsem zas takový expert. Je ale fakt, že při jízdě ve městě 50km/h (i trochu méně) můžu mít zařazenou čtyřku a motor můžu točit i na 1700 ot/min a při přidání plynu se auto v pohodě bez žádných problémů rozjede. Dříve jsem na čtyřku točil 1900 ot/min a při přidání plynu se autu vůbec nechtělo rozjed a musel jsem podřazovat na trojku. Mám patnáctky kola. Od dnešní výměny je to o dost lepší. Najeto mám 35000 km a je to první výměna svíček. Původní svíčky po vyndání nevypadali nějak špatně.
_________________
FORD Fusion Ebony 1,4 16V Duratec 59kW/80k 05/2009 , od 04/2011 předělán na LPG
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
worazim



Joined: 23 Mar 2009
Posts: 79
Location: České Budějovice

PostPosted: Wed Jun 05, 2013 6:25 pm    Post subject: Reply with quote
























_________________
FORD Fusion Ebony 1,4 16V Duratec 59kW/80k 05/2009 , od 04/2011 předělán na LPG
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 3 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group