Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Střídavé hučení
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
pnboss



Joined: 15 Aug 2009
Posts: 71
Location: Ova

PostPosted: Tue Jan 08, 2013 5:20 am    Post subject: Střídavé hučení Reply with quote

Ach jo. Takže opět zde na fóru a jak jinak, než řěšit nějaký problém:

Do práce to mám cca 35km. Za dobu jízdy se mi tak 2 až 3x stane, že při rychlosti okolo 100km/h začne v autě NĚCO hučet. Je to zvuk ASI jako kov na kov. Trochu mi z toho "vrní" plynový pedál. Nedokážu určit odkud to vychází. (motor nebo podvozek) Pouze, že to jde zepředu.

((v zatáčkách se zvuk neprojevuje vůbec, pouze při téměř konstantních otáčkách a plynulé jízdě po dálnici. někdy ujedu na jednu trasu 50km a zvuk se neozve vůbec)) Vím, že mi od klávesnice těžko někdo určí, o co se jedná, když to nedokážu sám. Ale třeba už to někdo řešil..... nebo pomůže automechanik.....?
_________________
Fusion 1,4 58kw, r.v. 2008., LPG, nejporuchovější vůz v moravskoslezském kraji.
Back to top
View user's profile Send private message
DanFusi



Joined: 11 Feb 2009
Posts: 55
Location: novojičínsko

PostPosted: Tue Jan 08, 2013 8:24 am    Post subject: Tež mi to huči Reply with quote

Mám stejný problém ( jestli to nebude tím že také jezdím 35 km do práce Question ) , při jízdě ustálenou rychlostí okolo 90 km/h ( 5 rychl. st. ) se ozývá zvláštní hučení, jako by se něco zadíralo. Poprvé jsem si toho všimnul před rokem při jízdě v klimkovickém tunelu. Tak jsem chvíli laboroval co to může být a zjistil jsem že má to spojitost s otáčkami motoru, tj okolo 2750 ot/min jsem schopen toto hučení vyvolat také na 4 rychl. st. , chce to jemné zacházení s plynem a motor nesmí být v příliš v záběru, stav mezi záběrem a brzděním motorem. Jelikož to bylo před garanční prohlídkou, tak jsem to nechal až na ní. Při prohlídce jsem je na to upozornil a požádal je ať zkontrolují hladinu oleje v převodovce a provedou kontrolu homokinetických kloubů. Když jsem si vozidlo vyzvedával, tak mi bylo řečeno, že oleje je dostatek mám to zapsáno i v servisní knížce a homokinetické klouby jsou také OK. Absolvoval jsem s technikem zkušební jízdu, nasimuloval jsem i to hučení, ale vyjádřil se k tomu, pokud se to bude zhoršovat, tak by se tím snad začali důkladněji zabývat.
Závěr je takový, že se nesnažím vyvolával hučení, během roku se to nezměnilo ( nehučí to víc, ani méně ) nyní má FOFU najeto 64000 km, čeká nás 4-letá prohlídka, záruku na mechanické komponenty mám 5 let, tak uvidím co to bude dělat.
Možná to hučení má stejný původ, jako to hučení u stojícího vozidla na volnoběh. Když sešlápnu spojku přestane to hučet, a to hučení je si podobné.
V zimním období když je pod -5 st. Má FOFU ještě jeden bonusový zvuk, na prvních 8-mi kilometrech, při průjezdu prudkých pravých zatáček se ozývá kovové cvakání, opět se to děje v režimu kdy motor není příliš v záběru ( co by také člověk na sněhu a ledu divočil ?). Jen se FOFU zahřeje nebo stoupne teplota vzduchu nad nulu, kovové cvakání zmizí.
Moc jsem Ti synku nepomoh, ale aspon viš, že v tym nejsi sam !!! Smile ( Ostrava )
_________________
C3 Picasso 1.4 VTi 2/2016
Ford Fusion Ebony 1.4 Duratec, 4/2009, Mondus silver, PP, manual klima
Back to top
View user's profile Send private message
pnboss



Joined: 15 Aug 2009
Posts: 71
Location: Ova

PostPosted: Tue Jan 08, 2013 8:54 pm    Post subject: Reply with quote

Jsem taky z Ovy. Smile
Dneska jsem na parkovišti pomaličku couval a z přední nápravy se začalo ozývat zřetelné kovové pískání. Asi to bude ono. Hned jsem zařadil 1čku a popojel dopředu = žáden zvuk. Jen při couvání. Snad to bude ono - ložisko nebo něco s brzdou, co já vím. Nebo další závada Smile.

Jinak k tomu, co píšeš: je to opravdu okolo té 90km/h. Mám hrůzu z toho, že dojde k nějaké vážnější závadě. (převodovka, motor apod.)
Autorizovaného servisu se bojím jak medvěd pušky! Mám strach, že kdybych tam auto nechal na prozkoumání, vemou mě na hůl. Kdyby jsi to nějakým způsobem vyřešil, napiš prosím tě, udělám to taky...
_________________
Fusion 1,4 58kw, r.v. 2008., LPG, nejporuchovější vůz v moravskoslezském kraji.
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Wed Jan 09, 2013 9:35 pm    Post subject: Re: Tež mi to huči Reply with quote

DanFusi wrote:
... opět se to děje v režimu kdy motor není příliš v záběru ( co by také člověk na sněhu a ledu divočil ?).


Ručka a plyn Very Happy Dělám si srandu samozřejmě Laughing
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Wed Jan 09, 2013 9:47 pm    Post subject: Re: Tež mi to huči Reply with quote

DanFusi wrote:

Možná to hučení má stejný původ, jako to hučení u stojícího vozidla na volnoběh. Když sešlápnu spojku přestane to hučet, a to hučení je si podobné.


To co popisuješ bude nejspíš od spojkového ložiska. Na volnoběh to slyšim taky.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
pnboss



Joined: 15 Aug 2009
Posts: 71
Location: Ova

PostPosted: Sun Jan 13, 2013 8:28 pm    Post subject: Reply with quote

Sad
_________________
Fusion 1,4 58kw, r.v. 2008., LPG, nejporuchovější vůz v moravskoslezském kraji.


Last edited by pnboss on Sun Jan 13, 2013 8:29 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
pnboss



Joined: 15 Aug 2009
Posts: 71
Location: Ova

PostPosted: Sun Jan 13, 2013 8:29 pm    Post subject: Reply with quote

edit: ještě upřesním:
otáčky okolo 2100 až 3000, rychlostní stupeň 4 nebo 5, rychlost 80-100km.

Okamžitě začíná v autě něco hučet a hučí dokud nezrychlím na vyšší rychlost nebo zase nezpomalím. Nevím, jestli to jde od motoru nebo nápravy, nedá se to poznat, pouze že to jde zepředu. Zkoušel jsem v té rychlosti vyřadit, ale žádná reakce - hučí to dál. (trvá to asi 2 měsíce) Ani po sešlápnutí spojky, taky beze změny.
_________________
Fusion 1,4 58kw, r.v. 2008., LPG, nejporuchovější vůz v moravskoslezském kraji.
Back to top
View user's profile Send private message
SEKYC



Joined: 07 May 2011
Posts: 414
Location: Roudnice n.L

PostPosted: Sun Jan 13, 2013 9:04 pm    Post subject: Reply with quote

Jaký prosímtě máš zimní gumy,já Barum polaris a jak to popisuješ ty mezi 80-100 tedy asi zrovna v tomto rozmezí rychlosti jezdím nejvíce, ty gumy začnou hučet,mizí to tak v 95km/h,já neměl barumky nikdy rád no dali mě je k autu zadáčo Very Happy .Když přezuji na ty naše orig. hankook taky nejsou nic moc ale stokrát lepší než barum.
_________________
Ford Fusion (FUFÍK) 1.4 16V 59kw Comfort RedTango 5/2010 6,4l // Hyundai i10 1.2 16V 57kW 01/2009 ( divoká červená karkulka)
Back to top
View user's profile Send private message
pnboss



Joined: 15 Aug 2009
Posts: 71
Location: Ova

PostPosted: Sun Jan 13, 2013 9:33 pm    Post subject: Reply with quote

SEKYC wrote:
Jaký prosímtě máš zimní gumy,já Barum polaris a jak to popisuješ ty mezi 80-100 tedy asi zrovna v tomto rozmezí rychlosti jezdím nejvíce, ty gumy začnou hučet,mizí to tak v 95km/h,já neměl barumky nikdy rád no dali mě je k autu zadáčo Very Happy .Když přezuji na ty naše orig. hankook taky nejsou nic moc ale stokrát lepší než barum.


už mě taky napadlo, jestli to nejsou gumy, ale ten zvuk je takový "kovový". Smile jinak mám zimní i letní Debica (Frigo 2, Furio)
_________________
Fusion 1,4 58kw, r.v. 2008., LPG, nejporuchovější vůz v moravskoslezském kraji.
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Mon Jan 14, 2013 8:07 pm    Post subject: Reply with quote

No ty zimáky mě pak taky napadli, když píše, že je to poslední dva měsíce. Což odpovídá akorát na to přezutí.
Mě matadory taky hučí. Začnou při 90ti, přestanou při cca 110ti a pak se to ozve někdy kolem 140ti. Taková ideální akustická kontrola maximální povolené rychlosti Smile Čim víc jsou sjetý, tim hučení ale mizí.

Na fiestě máme polaris 3 a ty jsou v pohodě.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
pnboss



Joined: 15 Aug 2009
Posts: 71
Location: Ova

PostPosted: Mon Jan 14, 2013 9:12 pm    Post subject: Reply with quote

a pak že matador není dobrá guma! je dokonce s akustickým bezpečnostním prvkem Very Happy
kéž by to hučení bylo gumama.... Question
_________________
Fusion 1,4 58kw, r.v. 2008., LPG, nejporuchovější vůz v moravskoslezském kraji.
Back to top
View user's profile Send private message
SEKYC



Joined: 07 May 2011
Posts: 414
Location: Roudnice n.L

PostPosted: Mon Jan 14, 2013 9:42 pm    Post subject: Reply with quote

Já mám polaris2 a když jsem je poprvé nové nasadil tak hučeli jako nové mezi 50 a 60km/h a 80-100km/h ,tak jsem si řekl že to snad někdo vymyslel naschvál jelikož v těchto rychlostech se jezdí nejvíce Crying or Very sad no tedˇ jak jsou trochu už ojetý tak zůstalo to hučení kolem 90ky Laughing
_________________
Ford Fusion (FUFÍK) 1.4 16V 59kw Comfort RedTango 5/2010 6,4l // Hyundai i10 1.2 16V 57kW 01/2009 ( divoká červená karkulka)
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Tue Jan 15, 2013 9:18 pm    Post subject: Reply with quote

Taky máme 2kové Polarisy a nezdá se mi,že by ty Hankooky byly tišší Rolling Eyes Volume up a není nic počut Very Happy
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
DanFusi



Joined: 11 Feb 2009
Posts: 55
Location: novojičínsko

PostPosted: Wed Jan 16, 2013 6:43 pm    Post subject: Reply with quote

pnboss wrote:
edit: ještě upřesním:
otáčky okolo 2100 až 3000, rychlostní stupen 4 nebo 5, rychlost 80-100km.


Jestli Ti to hučí v tak širokém rozsahu, tak to bude problém někde jinde. Jak již zde uvedli pneumatiky nebo ložiska. Na Daewu mne tak vyškolily zadní ložiska. Hluk se 100% ozýval zepředu aspon dle sluchu, také mého tehdejšího servismana jsem tak zviklal, že vyměnil přední ložisko, když to jel projet a hučelo to zase, tak šel již podle sebe a bylo to zadní ložisko. Když se ten zvuk za 2 roky ozval znovu, vyměnili jsme to druhé a byl okamžitě klid. Takže určit přesně zdroj hluku je velmi složité.
Podobně jako protivné vrzání ve FoFu vypadalo to na zvuk ze dveří jako když gumové těsnění se tře po plechu a ono to dělalo uložení bovdenu ruční brzdy ( díky tomuto fóru mám v autě klid )
Na mém FoFu to kovové hučení se ozývá v úzkém rozsahu otáček těsně okolo 2750 ot/min .
_________________
C3 Picasso 1.4 VTi 2/2016
Ford Fusion Ebony 1.4 Duratec, 4/2009, Mondus silver, PP, manual klima
Back to top
View user's profile Send private message
pnboss



Joined: 15 Aug 2009
Posts: 71
Location: Ova

PostPosted: Sun Jan 20, 2013 7:45 am    Post subject: Reply with quote

DanFusi wrote:
pnboss wrote:
edit: ještě upřesním:
otáčky okolo 2100 až 3000, rychlostní stupen 4 nebo 5, rychlost 80-100km.


Jestli Ti to hučí v tak širokém rozsahu, tak to bude problém někde jinde. Jak již zde uvedli pneumatiky nebo ložiska. Na Daewu mne tak vyškolily zadní ložiska. Hluk se 100% ozýval zepředu aspon dle sluchu, také mého tehdejšího servismana jsem tak zviklal, že vyměnil přední ložisko, když to jel projet a hučelo to zase, tak šel již podle sebe a bylo to zadní ložisko. Když se ten zvuk za 2 roky ozval znovu, vyměnili jsme to druhé a byl okamžitě klid. Takže určit přesně zdroj hluku je velmi složité.
Podobně jako protivné vrzání ve FoFu vypadalo to na zvuk ze dveří jako když gumové těsnění se tře po plechu a ono to dělalo uložení bovdenu ruční brzdy ( díky tomuto fóru mám v autě klid )
Na mém FoFu to kovové hučení se ozývá v úzkém rozsahu otáček těsně okolo 2750 ot/min .


ten rozsah není zase tak velký. jen jsem byl zatím líný ho určit přesněji, pže jsem to nepovažoval za důležité.

ložisko se "prý" začíná ozývat hlavně při zatáčkách, a to já mám klid. tak se mi do výměny moc nechce, ještě když jak říkáš, těžko určit které. asi se objednám v dankaru a projedu se s mechanikem, abych mu to ukázal. jak už jsem řekl dříve, mám z toho hrůzu kvůli tomu, co si všechno naúčtují a objeví případné MNOŽSTVÍ závad. pak ti dám vědět....
ještě mě napadlo: nemůže ten zvuk dělat alternátor, při těch určitých otáčkách? nebo ten by se ozýval konstantně bez závislosti na otáčkách? (hoši sory, ale jsem totální lama, co se týká aut....)
_________________
Fusion 1,4 58kw, r.v. 2008., LPG, nejporuchovější vůz v moravskoslezském kraji.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group