Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

FoFu - zkušenosti a rady při koupi
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská
View previous topic :: View next topic  
Author Message
HaD601



Joined: 14 Apr 2013
Posts: 22
Location: Brno

PostPosted: Sun Apr 14, 2013 8:29 am    Post subject: FoFu - zkušenosti a rady při koupi Reply with quote

Zdravím. Uvažuji o koupi Fusiona (1,4 benzín). Na různých diskuzích, recenzích jsem se dočetl, jak jedna strana tvrdí, že to je naprosto "bezúdržbové" auto, druhá strana si stěžuje, že víc stojí v servise, než jezdí. Mám z toho poněkud divný pocit, co je na tom pravdy a jaké jsou vaše zkušenosti? Nebo byla tak kolísavá kvalita výroby?

Auto jako takové se mi vzhledově líbí, i při mojí malé postavě z něj vidím perfektně - to mě velice mile překvapilo. Jsem zvyklý na podstatně menší auta, ale musím si vybírat tak, abych viděl a např. si při seřízení sedadla nezablokoval kolena přístrojovkou (pak je problém vystoupit z auta - takový problém mám např. s fábií i oktávkou), v tom je Fusion v pohodě. Nebo je zde někdo se stejným "problémem"? Very Happy Případně, jaké jiné auto vyzkoušet?

V autě jezdím většinou sám, hlavně do práce, cca 20km mimo město. Občas 4 lidi a nějaké harampádí na kratší cestu (ten kufr jak je, se hodí). Z toho pohledu bych asi nafťáka nevyužil a mám z nafty trošku strach. Nejsem žádný závodník, tak by 1.4 měla v pohodě stačit. Na dálnice se nechystám Very Happy .

Je FoFu dobrá volba? Na co si dát při koupi pozor? Na jaké časté "nemoci"? (četl jsem hlučná převodovka, voda v zadních světlech, co dál?).
Dík za odpověďi.
Back to top
View user's profile Send private message
Fazu



Joined: 23 Jan 2012
Posts: 16777215
Location: Krásno nad Kysucou

PostPosted: Sun Apr 14, 2013 4:36 pm    Post subject: Reply with quote

Ahoj, u mna to už bude rok, čo som si kúpil Fusiona. Mám 1,4 Benzín, používam ho prevažne na cestu do práce cca 30km. Nedám na neho dopustiť. Je to síce jednoduchšie auto, ktorému chýbajú všeliaké nové vymoženosti, ale za tú cenu čo som zan dal, zatiaľ spokojnosť. Pohodlný priestor, dobré jazdné vlastnosti, v pohode spotreba... Ja na nom zatiaľ iba prezúvam pneu a tankujem benzín... Zatiaľ bez problémov. Prevodovka - občas sa ťažšie radí spiatočka, ale fakt len občas. To rosenie zadných svetiel a vodu v nom som vyriešil vyvrtaním malej dierky od spodu sklíčka svetla a odvtedy bez problémov.
Ak to mám zhrnúť - jednoduchšie ale spoľahlivé autko a zatiaľ iba spokojnosť.
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Sun Apr 14, 2013 6:48 pm    Post subject: Reply with quote

Třeba číst...

Např.: http://fusion.fordclubs.org/forum/viewtopic.php?t=1538

A všechny problémy tu jsou v jednotlivých vláknech dostatečně rozebrány Wink
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Mon Apr 15, 2013 9:00 pm    Post subject: Reply with quote

za mě mohu doporučit. jsem velice spokojen. i s motorizací 1,4. řekl bych že jeden z těch posledních jednoduchých fordů, co můžeš ještě tak nějak opravit doma. když to vezmu za 5 let, tak to musím zaklepat no problem.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
HaD601



Joined: 14 Apr 2013
Posts: 22
Location: Brno

PostPosted: Fri Apr 26, 2013 8:14 pm    Post subject: Reply with quote

Diskuze jsem pročítal, hledal jsem spíš nějaký "seznam" typických problémů, nebo na co si dát pozor... No, uvidíme, jak vše dopadne Smile Dík všem...
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Sat Apr 27, 2013 7:20 am    Post subject: Re: FoFu - zkušenosti a rady při koupi Reply with quote

HaD601 wrote:
Zdravím. Uvažuji o koupi Fusiona (1,4 benzín). Na různých diskuzích, recenzích jsem se dočetl, jak jedna strana tvrdí, že to je naprosto "bezúdržbové" auto, druhá strana si stěžuje, že víc stojí v servise, než jezdí. Mám z toho poněkud divný pocit, co je na tom pravdy a jaké jsou vaše zkušenosti? Nebo byla tak kolísavá kvalita výroby?

Auto jako takové se mi vzhledově líbí, i při mojí malé postavě z něj vidím perfektně - to mě velice mile překvapilo. Jsem zvyklý na podstatně menší auta, ale musím si vybírat tak, abych viděl a např. si při seřízení sedadla nezablokoval kolena přístrojovkou (pak je problém vystoupit z auta - takový problém mám např. s fábií i oktávkou), v tom je Fusion v pohodě. Nebo je zde někdo se stejným "problémem"? Very Happy Případně, jaké jiné auto vyzkoušet?

V autě jezdím většinou sám, hlavně do práce, cca 20km mimo město. Občas 4 lidi a nějaké harampádí na kratší cestu (ten kufr jak je, se hodí). Z toho pohledu bych asi nafťáka nevyužil a mám z nafty trošku strach. Nejsem žádný závodník, tak by 1.4 měla v pohodě stačit. Na dálnice se nechystám Very Happy .

Je FoFu dobrá volba? Na co si dát při koupi pozor? Na jaké časté "nemoci"? (četl jsem hlučná převodovka, voda v zadních světlech, co dál?).
Dík za odpověďi.

Ved su nejake rebričky poruchovosti a tam to vychádza dobre.
Ja som osobne riešil vymenu bezp.pásu po zaruke (predral sa). A nedavno na jesen po 4,5 roku výmenu servomotora (slabo čerpal). Všetko sa tu dá objaviť. Najazdene 39 tisic km. Neviem posudiť, či je to tragicke.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
mmiippll



Joined: 24 Aug 2010
Posts: 74
Location: Kežmarok

PostPosted: Sun Apr 28, 2013 1:51 pm    Post subject: Reply with quote

Fofu mi velmi priestorovo vyhovuje (2 male deti), vzadu mam 2 autosedacky a vojde k nim este aj dospelak - trosku natesno, ale vojde. Kufor super, rovna nakladacia hrana je na nezaplatenie a auto nie je take velke, aby sa bala soferovat manzelka. Priebezne si pozeram ponuky automobiliek, ale zatial som nenasiel nic, co by ponukalo viac za porovnatelnu cenu.

Zavady: olupoval sa kozeny potah volantu - vymeneny v zaruke, na 5. dverach sa objavili malicke pupenceky pod lakom - prestriekane v zaruke, vcera som zistil, ze mi nechladi klima, asi malo chladiaceho media, musim dat do servisu.

Predtym som mal Hyundai getz, priestorovo neporovnatelne, volant plastovy, takze sa neolupoval, klima nebola, takze sa nemalo co pokazit a 5. dvere mi v ramci zaruky prestriekavali 2 krat.

Zatial spokojnost, mam to prerobene na LPG, bez problemov
_________________
Fiat Bravo, 1.4 t-jet, 88 Kw, 6/2014, o chvilku bude aj LPG
Ex:Ford Fusion, 1.4 Duratec 16 V, Trend X, Sea Grey, 8/2010
Ex: Hyundai Getz, 1.4 16V, 71 Kw, 6/2007, takmer ziadna vybava
Back to top
View user's profile Send private message
fušonek



Joined: 29 Nov 2012
Posts: 4

PostPosted: Tue Apr 30, 2013 7:35 am    Post subject: Reply with quote

Mé poznatky s Ford Fusion 1.4 negativní jakoukoli koupi fušona nedoporučuji záleží na štěstí co natrefíte za kus.Já koupil nového Fušona 1.4 r.v.2011.Po třech měsících špatné startování za studena po několika pokusech Rolling Eyes o opravu v autorizovaném servise zjištěno nejsou tlaky na třetím válci,takže rozborka motoru,téměř měsíc bez auta.Zatékání do zadních světel také znám v servise řečeno to jsme ještě nevideli Razz řešeno v servisu vylití vody konstatování nevíme kudy se tam dostala a poučením pozorujte jestli tam voda znova nenateče Laughing Ted před koncem dvouleté záruky dáno do servisu kvuli převodovce od trojky nahoru divné zvuky.Zjištěno něco v převodovce(to mám najeto jen 14000) je špatně takže rozborka a zjištěno špatné ložiska takže zas a znova bez auta Rolling Eyes Rolling Eyes Jedna malá rada pro lidi co si chtějí koupit nové auto,předem zjistit jestli máte v případě opravy závady na vašem novém autě nárok na náhradní auto ZDARMA Exclamation Exclamation .U značky FORD Exclamation Exclamation jedině za prachy.Takže když vám řeknou že na opravu v záruční době mají měsíc a nejlevnější mají za devětset na den tak se pěkně prohnete za pujčovné.Takže shrnutí je to loterie jako každá koupě Cool Cool
Back to top
View user's profile Send private message
michal.solar



Joined: 09 Dec 2008
Posts: 77
Location: Holešov

PostPosted: Tue Apr 30, 2013 4:36 pm    Post subject: Reply with quote

no jo někdo se naštval.

takže soutdruzi německého tuv asi nicemu nekumou

Mám fusika 5 let je to 2004 najeto na tach.125000km a to co tu popisuje Fusonek neznám ,ale vše je možné. je to jen auto.
_________________
B-max 1,6L Duratorq Midnight Sky
ex fusion 2004 1,4tdci stříbrný
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
HaD601



Joined: 14 Apr 2013
Posts: 22
Location: Brno

PostPosted: Wed May 01, 2013 10:56 am    Post subject: Reply with quote

Někdy je poruchovost i rukama - prostě někdo přitahuje vadné kusy, nebo když se mu dostane něco do rukou, co není na 100% vpořádku, tak se porouchá... Znám to, máme takového člověka v rodině Very Happy

No, tak jeden kousek vyhlídnutý mám, teď ještě nějak ověřit, jestli vůbec sedí kilometry a takové radosti (jsou tam drobné nesrovnalosti, no uvidíme...).
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Wed May 01, 2013 5:08 pm    Post subject: Reply with quote

pokud tam máš nějaké nesrovnalosti tak mrkni po jiném kusu. jetých fusionu je na trhu dost.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Wed May 01, 2013 7:49 pm    Post subject: Reply with quote

Fušonek natrefil na špatný kus...to se může stát u každého auta, takže je zbytečné konkrétní model potom shazovat Wink

Po 5i letech taky nemáme žádné problémy..
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
HaD601



Joined: 14 Apr 2013
Posts: 22
Location: Brno

PostPosted: Wed May 01, 2013 8:53 pm    Post subject: Reply with quote

[quote="zdenal8"]pokud tam máš nějaké nesrovnalosti tak mrkni po jiném kusu. jetých fusionu je na trhu dost.[/quote]
Má dost malý nájezd km. No, nesrovnalost - v servisce jsou 2 razítka se stejným datem i kilometry, jedna guma pedálů vypadá, jako by byla měněná, nebo míň ošlapaná, což ale může být... a na CEBIi není žádný záznam o kilometrech, první technickou to už má za sebou...
Back to top
View user's profile Send private message
SEKYC



Joined: 07 May 2011
Posts: 414
Location: Roudnice n.L

PostPosted: Wed May 01, 2013 10:02 pm    Post subject: Reply with quote

Tak že já dnes trááá dááá 30 000 km a 19.května jsou fufíkovi tři roky bez jedinné poruchy-tˇuk ,tˇuk na hlavu no tedy na dřevo Laughing ,myslím že jsme tedy vlastně já vybral dobře,jak jsme předpovídali dcery už tak nějak vylétly z rodinného hnízda a se ženou letos vyjedem na dovču už sami,tak na střechu nebudu ani mordovat nosič a rakev.Jinak natrefit na špatný kus je samozdřejmě možný,já měl takový kus Berlingo Evil or Very Mad prodělal jsem cca 60000kč ale nebýt toho zkurvenýho motoru tak to bylo skvělí auto.
_________________
Ford Fusion (FUFÍK) 1.4 16V 59kw Comfort RedTango 5/2010 6,4l // Hyundai i10 1.2 16V 57kW 01/2009 ( divoká červená karkulka)
Back to top
View user's profile Send private message
HaD601



Joined: 14 Apr 2013
Posts: 22
Location: Brno

PostPosted: Mon May 06, 2013 8:03 pm    Post subject: Reply with quote

Tak, a je doma Smile Začíná zkoumání, co se jak zapíná, co k čemu je a jak to funguje Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group