Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Pískání od spojky
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
HaD601



Joined: 14 Apr 2013
Posts: 22
Location: Brno

PostPosted: Mon Sep 02, 2013 8:01 pm    Post subject: Pískání od spojky Reply with quote

Zdravím přítomné. FuFíka mám asi 2 měsíce, 1,4L benzín, cca 26 000km najeto celkem. Trošku mě znervozňuje zvuk spojky např. při prutším rozjezdu, kdy spojka víc proklouzne, příp. i při řazení (opět při pouštění spojky, když prokluzuje). Od spojky se ozývá v té chvíli takové kvílení, nejvíc to asi připomíná tlumené pískání gum při prohrábnutí. Ale pískání gum je hlasitější a trochu jiný zvuk... Je toto normální, nebo si mám dát na něco v brzké době pozor? Při klidné jízdě bez prutké akcelerace se nic takového neozývá. Dík za nápady...
Back to top
View user's profile Send private message
Marysa



Joined: 02 Jun 2013
Posts: 53
Location: Plzeſ

PostPosted: Tue Sep 03, 2013 6:16 pm    Post subject: .................. Reply with quote

No to vypadá na na ložisko spojky ,já ji mam vyměněnou a ložisko mě také pískalo.Ale spojku jsem měnil ve 120tis.km,tutiž jezdí mi s fusíkem i manželka Very Happy Very Happy Smile .Takže opravdu má to auto najeto 26tis km?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
HaD601



Joined: 14 Apr 2013
Posts: 22
Location: Brno

PostPosted: Wed Sep 04, 2013 8:45 pm    Post subject: Reply with quote

Nepískalo by to pak pořád? Tohle zapíská jen při prutším rozjezdu, kdy spojka klouže, ale přenáší značný výkon. Při normální jízdě je klid...
No, kilometrům zatím věřím, nevím, jestli by někdo falšoval doklady ze servisek... Dostal jsem k tomu všechny papíry z garanček.
Back to top
View user's profile Send private message
jozi



Joined: 18 May 2010
Posts: 53
Location: Letanovce-Slovensko

PostPosted: Thu Sep 05, 2013 7:01 am    Post subject: Reply with quote

Mne to tiež píska a pýtal som sa mechanika a ten mi vravel, že to preklzava remeň.
_________________
Lada Vesta sedan luxe 1.6l 16V 78kw od 19.12.2018
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec 06/2006 "od braska duliusa"
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Fri Sep 06, 2013 7:02 pm    Post subject: Reply with quote

Mě to taky občas pískne. Přesněji, při ostřejším rozjezdu a přeřazení z 1 na 3. Pak už ne. Zkrátka, když to má pořádný točky. Rekl bych, že je to fakt někde od spojky. Už to takhle dělá asi rok.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Odinson



Joined: 31 Oct 2010
Posts: 112
Location: Cinobana, okres Poltar

PostPosted: Sun Sep 08, 2013 10:53 am    Post subject: Reply with quote

Mne uz spojka dosluhuje, tiez mi pri prudsom pusteni spiskne a pri rozjazde ak pomali nepustam, tak aj zadrniii Rolling Eyes ale auticko ma uz najazde 187 000 km Laughing
_________________
Fo Fu comfort - 1,6 - 16V, cierna metaliza, 8x airbag... normalna cierna 2003 Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Marysa



Joined: 02 Jun 2013
Posts: 53
Location: Plzeſ

PostPosted: Sun Sep 08, 2013 5:45 pm    Post subject: ..... Reply with quote

no právě při klidné jízdě nedělá a při záberu píská ložisko spojky.To je ono co by mělo pískat při klidné jízdě?!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
valdes71



Joined: 20 Sep 2013
Posts: 5
Location: Dobřany

PostPosted: Fri Sep 20, 2013 7:14 pm    Post subject: Reply with quote

Zdravím. Smile Nedávno jsem se stal též majitelem Fusiona 1,4 TDCi r.v. 2003.Má najeto 136000 km.Při rozjíždění na jedničku a zpátečku se mi při záběru ozývá nepříjemný zvuk.Je to ale jenom někdy.Nejdříve mi bylo prodávajícím řečeno, že je to spojkové ložisko,a dali mi slevu.(to by však podle mne mělo pískat už při vyšlápnutí)Známý v autoopravně zase říká,že je to převodovka.Nemáte nějaké zkušenosti? Question
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Fri Sep 20, 2013 8:25 pm    Post subject: Reply with quote

Kokám konečně někdo z okolí. Pokud teda nejsi z Dobřan v OH Very Happy

Je otázka, jaký zvuk myslíš. Není to takový divný "zarachocení" při rozjezdu? S tím jsem se setkal jednou, když sem sháněl ojetou Fiestu. Tam mi prodávající (AAA) tvrdil, že to je normální a dělaji to všechny Fordy. Mám už čtvtého a ani jeden to nedělal. Ale tak nějak bych to viděl, jako ten tvůj známý, že to bude někde z převodovky.
Pokud je špatný spojkový ložisko, tak to dělá většinou "bordel" když je v záběru. Jak vyšlápneš spojku, tak to většinou ztichne. Aspoň co mám zkušenost.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Marysa



Joined: 02 Jun 2013
Posts: 53
Location: Plzeſ

PostPosted: Fri Sep 20, 2013 8:33 pm    Post subject: Reply with quote

Tak ložisko spojky píská...rachotí něco jiného.Jinak když je špatný, tak píská při rozjezdu a při nízkých otáčkach při záběru třeba do kopce nejléle.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
valdes71



Joined: 20 Sep 2013
Posts: 5
Location: Dobřany

PostPosted: Sun Sep 22, 2013 12:43 pm    Post subject: Reply with quote

Je zajímavý že to nedělá když se zkusím jakoby rozjet na 2 nebo 3.Proto je to prý převodovka.Na druhou stranu v tomto sychravým počasí to skoro vůbec nedělá,někdy vůbec.To zase vypadá na spojkové ložisko. Přev.skříň je zavřená takže by venkovní vlivy neměli mít vliv. Ten zvuk je spíš jako když něco dře.
Back to top
View user's profile Send private message
valdes71



Joined: 20 Sep 2013
Posts: 5
Location: Dobřany

PostPosted: Wed Oct 16, 2013 5:40 pm    Post subject: Reply with quote

No ono to je právě při tom záběru.Teď už jsem se domluvil na opravě tak mi držte palce ať je to spojkové ložisko.
Back to top
View user's profile Send private message
valdes71



Joined: 20 Sep 2013
Posts: 5
Location: Dobřany

PostPosted: Wed Oct 16, 2013 5:42 pm    Post subject: Reply with quote

Jsem z těch správnejch Dobřan Laughing Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Wed Oct 16, 2013 8:00 pm    Post subject: Reply with quote

Tak to jsem fakt zvědavej co to bude. Teď v poslední době mi to dlouho nepiskalo.

No teď už je tu konečně taky někdo opravdu z okolí Very Happy Když teda nepočítám Plzeň .
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
valdes71



Joined: 20 Sep 2013
Posts: 5
Location: Dobřany

PostPosted: Sun Nov 10, 2013 8:27 am    Post subject: Reply with quote

Tak je snad už vše na 100%.Výměna spojkového ložiska + rozebrání převodovky,výměna ložiska v něm,vyčištění a nalití nového oleje.Spojkové ložisko volnější,tak ho vyměnili.Jináč spojka (lamela a přítlačák) byli OK.Zjistili že byla měněná v roce 2010.Co se týká převodovky tak se jim nezdálo jedno ložisko,tak ho raději vyměnili.Olej prý byl katastrofální.Ve finále mi nedokázali říct co to doopravdy dělalo,ale hlavně že to odstranili. Cool
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group