Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Držák přední světlo

 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika
View previous topic :: View next topic  
Author Message
janak



Joined: 26 Jan 2014
Posts: 16777213

PostPosted: Sat May 10, 2014 5:20 pm    Post subject: Držák přední světlo Reply with quote

Zdravím všechny. Mám od známého konečně přední světlo, jen má urvaný jeden z horních držáků. Sice ten ulomený kus nemám, ale zkusil bych ho nastavit z toho starého světla, ve kterém je v háji motorek. Je to ulomené zrovna v tom "schodovitém" záhybu. Máte někdo zkušenosti se spojováním této umělé hmoty, aby to nepovolilo? Je nějaké dobré lepidlo či nějak "svařit" a jak? Nebo by bylo lepší vyrobit chybějící část z něčeho? Uvítám každou radu, kdo třeba něco takového už řešil. A třeba i kdyby měl foto nebo video návod???
Předem díky.....
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Sat May 10, 2014 7:46 pm    Post subject: Reply with quote

Já osobně bych se to slepovat nepokoušel. Sice by si mohl použít nějaký dvousložkový epoxid a asi by to i drželo. Já bych to spíš zkusil udělat z nějaký slabý pásoviny (plech, plocháč) a ke světlu přišroubovat.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
janak



Joined: 26 Jan 2014
Posts: 16777213

PostPosted: Sun May 11, 2014 7:00 pm    Post subject: Reply with quote

Díky za názor, taky jsem o této variantě přemýšlel, lepení se bojím, páč většinou přilepím i sebe Smile, jen nevím, jak je plast odolný, když do toho kousku zbytku držáku vyvrtám dírku pro šroubek, abych přidělal ten plocháček, jestli by plast třeba časem nepraskal. Ale snad něco udrží, no néééé? Smile
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Sun May 11, 2014 7:42 pm    Post subject: Reply with quote

Tak záleží, kolik ti toho tam zbylo. Případně ještě to můžeš pojistit a použít kombinaci šroubu a epoxidového lepidla vhodného k lepení kovu a plastů. Tam bude jistota. Nedávno jsem si podobným lepidlem lepil na silničním kole hliníkovou patku do zadní karbonové stavby a drží to parádně.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
janak



Joined: 26 Jan 2014
Posts: 16777213

PostPosted: Sun May 11, 2014 9:07 pm    Post subject: Reply with quote

Na šroubek, možná dva, tam místo je (viz foto, místo v červeném kroužku).
Ale pro jistotu, jaké lepidlo jsi používal na to jak zmiňuješ? Díky
FOTO:
[img]http://www.2imgs.com/4894e3c91a[/img]
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Sun May 11, 2014 9:40 pm    Post subject: Reply with quote

Koupil jsem nějakej epoxid v OBI. Byla to taková ta dvojstříkačka 6g za 49 kč. Teď nevim přesně, ale myslim, že to byl pattex.
Tohle to bylo
http://www.drogeriemartina.cz/pattex-repair-epoxy-mini-universal-5-min-6ml,1066419.html
To množství ti bude bohatě stačit. Na ten kousek, co budeš potřebovat toho bude až až. Ten kousek plechu sem sedne parádně o chytnout to pude. Osobně myslim, že ti to tam bude držet i když tam nic nedáš. Já už jsem u levýho světla ten jeden horní šroub ztratil (upadnul někam do nárazníku a byl fuč) a ještě jsem tam novej nedal.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
hanýsek starší



Joined: 29 Nov 2009
Posts: 440

PostPosted: Mon May 12, 2014 5:20 am    Post subject: Reply with quote

janak wrote:
Sakra sakra, nevíte někdo jak ty moje stejné odpovědi promazat????? Pořád mi to ukazovalo chybu, tak jsem to zadával znova a dál, nevěděl jsem, že to ukládá i s chybami. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad


Jako registrovaný účastník fóra máš v pravém rohu příspěvku tlačítko "upravit". Very Happy Very Happy Very Happy
Pokud v českém slově nad n napíšeš háček, hází odkaz chybu.Musíš napsat jiné slovo. Very Happy Very Happy Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
hanýsek starší



Joined: 29 Nov 2009
Posts: 440

PostPosted: Mon May 12, 2014 5:21 am    Post subject: Reply with quote

A některého Admina hezky požádej o promazání. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message
janak



Joined: 26 Jan 2014
Posts: 16777213

PostPosted: Mon May 12, 2014 10:17 am    Post subject: Reply with quote

Díky za tip na lepidlo. Zkusím jen šroubek, kdyby něco, ještě polepím.

O tom tlačítku "upravit" vím, já udělal tu chybu, že když jsem psal novou odpověď, a samozřejmě jsem tam použil ten háček nad n, tak mi to sdělilo chybu, čímž jsem myslel, že se odpověď vůbec neuložila. Nedalo mi to možnost, jako jindy, podívat se na napsanou zprávu. V tu chvíli jsem ještě nevěděl, že je to tím háčkem nad n. Zkusil jsem, jestli to není špatně zadaným internetovým odkazem, ale zase chyba. Stále jsem měl za to, že se zpráva neukládá, že až ji upravím správně. Nakonec jsem taky to o tom háčku nad n zjistil, pak už vše proběhlo jako jindy. Takže jsem jich takto omylem nasekal několik. Embarassed Škoda že tu není možnost nepovedenou odpověď odstranit, jako je to jinde. Ale aspon to vím pro příště. Rolling Eyes Zkusím tedy toho admina.... Embarassed Embarassed Embarassed


Last edited by janak on Tue May 13, 2014 12:57 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group