Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

motorek kufru - ford fusion 2007

 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Martin77



Joined: 20 Jun 2014
Posts: 1

PostPosted: Fri Jun 20, 2014 12:03 pm    Post subject: motorek kufru - ford fusion 2007 Reply with quote

Zdravím, mám potíž s FoFu r.v. 2007. Motorek, který otevírá kufr - ať už přes tlačítko u řidiče nebo přes klíče - nemá sílu utáhnout lanko, které vede k západce kufru - pokus o vyčistění motorku, namazání lanka a všeho ostatního byl k ničemu, nákup nového motorku a jeho instalace také nic nepřinesly. Podle odhadu to vypadá na slabý proud, který teče do motorku. Má někdo nějakou dobrou radu, která povede k opravě?Děkuji.
Back to top
View user's profile Send private message
SEKYC



Joined: 07 May 2011
Posts: 414
Location: Roudnice n.L

PostPosted: Fri Jun 20, 2014 4:28 pm    Post subject: Reply with quote

http://fusion.fordclubs.org/forum/viewtopic.php?t=1836&postdays=0&postorder=asc&start=60
_________________
Ford Fusion (FUFÍK) 1.4 16V 59kw Comfort RedTango 5/2010 6,4l // Hyundai i10 1.2 16V 57kW 01/2009 ( divoká červená karkulka)
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Fri Jun 20, 2014 8:02 pm    Post subject: Reply with quote

Podle dotazu bych tipoval, že tohle téma četl.
Dával jsi tam originál motorek, nebo nějakou náhradu pro ovládání centrálu. Ty náhrady mají různou sílu tahu. Možná si tam zvolil nějakou slabší variantu.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Martin77



Joined: 20 Jun 2014
Posts: 1

PostPosted: Sat Jun 21, 2014 10:32 am    Post subject: detaily Reply with quote

Nejdříve jsem dělal to co ostatní, vyndal, vyčistil, vrátil zpět - a nic. Pak jsem hledal nový motorek a našel jsem origoš - stejné parametry jako u původního - byl poslán z Číny, tady ho nikde nemají. NO a po namontování to bylo zase to samé - je to slabé, aby to utáhlo to lanko. Asi zkusím ten model výměny silnějšího táha. Ale říkám si pořád jestli to nebude nějaký kabel, který nepouští dost šťávy - třeba by to šlo vyzkoušet přes exerní zdroj napojený na motorek s 12V, aby se vidělo...
Back to top
View user's profile Send private message
hanýsek starší



Joined: 29 Nov 2009
Posts: 440

PostPosted: Sat Jun 21, 2014 1:41 pm    Post subject: Re: detaily Reply with quote

Martin77 wrote:
Nejdříve jsem dělal to co ostatní, vyndal, vyčistil, vrátil zpět - a nic. Pak jsem hledal nový motorek a našel jsem origoš - stejné parametry jako u původního - byl poslán z Číny, tady ho nikde nemají. NO a po namontování to bylo zase to samé - je to slabé, aby to utáhlo to lanko. Asi zkusím ten model výměny silnějšího táha. Ale říkám si pořád jestli to nebude nějaký kabel, který nepouští dost šťávy - třeba by to šlo vyzkoušet přes exerní zdroj napojený na motorek s 12V, aby se vidělo...


Centrální jednotka pouští pro motorek napětí 12V pouze cca. na 1-2sekundy. Můžeš to samé zkusit jakoukoliv baterií, já to zkoušel např. baterií 12V 5,5Ah ze Simsona. Plus je na drátku s oranžovou barvou, černý drátek je mínus.
Původní motorek jsem v garáži zkoušel zapojit i do okruhu s ampérmetrem. Docela mi bralo dech, že při sepnutí bral skoro 4A a to naprázdno.
Stejně jsem nakonec namontoval nový motorek viz. téma Karoserie - Náladový zámek pátých dveří. Čas trávit "laborováním" už nemíním.
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Sat Jun 21, 2014 8:48 pm    Post subject: Reply with quote

O tom motorku z číny jsem taky chvilku uvažoval, ale nakonec jsem zvolil variantu nejmenšího odporu a nabastlil tam ten z autokelly.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Martin77



Joined: 20 Jun 2014
Posts: 1

PostPosted: Sat Jul 12, 2014 8:17 pm    Post subject: Reply with quote

Zdravím všechny, díky za odpovědi a konstatuji, že to vyřešil nový motorek dvouvodíčový pro těžké namáhání (do 7 kg) za cca 138,- Kč dle doporučeného odkazu.Díky.M
Back to top
View user's profile Send private message
Frederik



Joined: 13 Jun 2017
Posts: 0

PostPosted: Tue Jun 13, 2017 7:07 pm    Post subject: Reply with quote

Martin77 wrote:
Zdravím všechny, díky za odpovědi a konstatuji, že to vyřešil nový motorek dvouvodíčový pro těžké namáhání (do 7 kg) za cca 138,- Kč dle doporučeného odkazu.Díky.M


Dobrý deň, mám Ford Fusion, problém s gombíkom na palubnej doske raz otvára kufor a raz neotvára. Občas počujem cvaknutie zámkov a bliknutie smeroviek a v tej chvíli je možné otvoriť kufor gombíkom. S centrálnym kľúčom otvorím bez problémov. Nevie niekto poradiť v čom je problém? ďakujem.
Back to top
View user's profile Send private message
HaD601



Joined: 14 Apr 2013
Posts: 22
Location: Brno

PostPosted: Mon Jun 26, 2017 7:15 pm    Post subject: Reply with quote

Občas mi motorek taky pozlobil, ale nedávno začal stávkovat úplně. Rozloupnul jsem převodovku, vytáhnul motorek a kolega v práci jej vyčistil, prý ojiskřený komutátor (mě se jej nepodařilo rozebrat). Údajně má motorek ochranu proti přetížení - nějaký termistor, nebo něco takového, co se za okamžik ohřeje a sníží proud motorkem. Jinak motorek bere přes 4A. Zkoušel jsem omezit jeho proud zařazenou žárovkou do série a musela být dost "silná", aby motorek měl vůbec sílu otvírat...
Převodovka s motorkem je nyní postahována páskami a zatím funguje...
Back to top
View user's profile Send private message
hanýsek starší



Joined: 29 Nov 2009
Posts: 440

PostPosted: Mon Jun 26, 2017 7:30 pm    Post subject: Reply with quote

Už se o tomto hovoří viz.

http://fusion.fordclubs.org/forum/viewtopic.php?t=1836&postdays=0&postorder=asc&start=75

Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group