Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Problikávání výstražných světel a samovolně zamyká
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika
View previous topic :: View next topic  
Author Message
worazim



Joined: 23 Mar 2009
Posts: 79
Location: České Budějovice

PostPosted: Sat Aug 16, 2014 11:05 am    Post subject: Problikávání výstražných světel a samovolně zamyká Reply with quote

V poslední době se mi několikrát stalo, že při jízdě najednou bez nějakého přičinění se aktivují na zlomek sekundy zámky ve dveřích (nikdy se ale auto nezamkne) a s tím probliknou dvakrát blinkry výstražných světel. Také občas nejde po zastavení odemknout tlačítkem u volantu zadní kufr. Po krátké době je zámek zase aktivní. Klíčkem a tlačítkem na klíči odemyká bez problémů. Bude to chybou řídící jednotky? Měl někdo z vás tento problém?
_________________
FORD Fusion Ebony 1,4 16V Duratec 59kW/80k 05/2009 , od 04/2011 předělán na LPG
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Shedir



Joined: 20 Jun 2008
Posts: 40

PostPosted: Thu Nov 06, 2014 8:36 pm    Post subject: Re: Problikávání výstražných světel a samovolně zamy Reply with quote

Zdravim, presne toto iste sa stava mne. Asi pred rokom to zacalo, pytal som sa aj vo Forde, ale o nicom takom nepoculi. Urobil som pokus a nejaky cas (asi 1-2 tyzdne) som pouzival obycajny kluc, bez dialkoveho ovladania. Neopakovalo sa to, tak si myslim, ze blbol prave ten kluc s dialkovym. Rozobral som ho a vycistil vnutro a kontakty. Pomohlo to asi na pol roka a teraz sa to opat stava, tak cakam, kedy budem mat cas to vycistit. Mozno je to aj slabnucou bateriou v kluci a vysielanim falosnych signalov. Akurat mi to nejde dohromady s tym tlacidlom kufra.
_________________
Ford Fusion 1.4i Duratec 16V,
Flair X Tango
06/2008
Back to top
View user's profile Send private message
patabasa
Guest





PostPosted: Mon Aug 17, 2015 9:11 am    Post subject: otevírání kufru Fusion Reply with quote

Stále přemýšlím co s tím otevíráním kufru. Na něco jsem přišel. Pokud uzamknu dveře zevnitř vozu – zatlačením na kličku u řidiče – západky na všech dveřích zapadnou, pak povytažením kličky všechny dveře odemknu tak, aby západky odskočily jde následně kufr otevřít tlačítkem na přístrojovce. Vyzkoušeno před jízdou a po jízdě - vždy s vypnutým motorem. Deset z deseti pokusů 100% úspěšnost. Nějak si pořád myslím, že to souvisí s tím probliknutím blinkrů a cvaknutím dveřních kliček za jízdy, což se mi několikrát v minulosti stalo stalo. Teď už delší dobu, ale ne. Co ale dál s tím?
Back to top
Tomáš



Joined: 24 Jun 2008
Posts: 46
Location: Ostrava

PostPosted: Sun Oct 04, 2015 6:20 pm    Post subject: Re: Problikávání výstražných světel a samovolně zamy Reply with quote

worazim wrote:
V poslední době se mi několikrát stalo, že při jízdě najednou bez nějakého přičinění se aktivují na zlomek sekundy zámky ve dveřích (nikdy se ale auto nezamkne) a s tím probliknou dvakrát blinkry výstražných světel. Také občas nejde po zastavení odemknout tlačítkem u volantu zadní kufr. Po krátké době je zámek zase aktivní. Klíčkem a tlačítkem na klíči odemyká bez problémů. Bude to chybou řídící jednotky? Měl někdo z vás tento problém?

Výše popsaná situace se mi začala tento týden objevovat také. Začalo to nejprve náladovým tlačítkem na otvírání kufru a teď to dělá přesně to samé viz. výše. Nejprve jsem teda vyměnil baterii v dálkové ovladači, ale dělá to pořád. Vyzkoušel jsem i druhý klíč - bez DO a dělá to taky. Tak to vypadá na nějakou vadu v řídící jednotce centr. zamykání.
_________________
FORD Fusion Ebony 1,4 16V Duratec 59kW/80k, 7/2008
Back to top
View user's profile Send private message
worazim



Joined: 23 Mar 2009
Posts: 79
Location: České Budějovice

PostPosted: Sun Oct 04, 2015 8:04 pm    Post subject: Reply with quote

Mě již tyto problémy přestali hned po výměně motorku na otevírání kufru auta, který zlobil. Nevím, zda to má souvislost, ale od té doby je klid.
_________________
FORD Fusion Ebony 1,4 16V Duratec 59kW/80k 05/2009 , od 04/2011 předělán na LPG
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Tomáš



Joined: 24 Jun 2008
Posts: 46
Location: Ostrava

PostPosted: Mon Oct 05, 2015 10:03 am    Post subject: Reply with quote

Motorek mám už asi rok vyměněný. Doteď fungovalo vše normálně. Zkusím ho na zkoušku odpojit a uvidím jestli se něco změní.
_________________
FORD Fusion Ebony 1,4 16V Duratec 59kW/80k, 7/2008
Back to top
View user's profile Send private message
ivoss



Joined: 09 Jul 2015
Posts: 4
Location: BA

PostPosted: Tue Nov 17, 2015 2:07 pm    Post subject: to iste Reply with quote

ahojte, u nasho Fusionu to robi presne to iste ako tu vsetci popisujete... obcas neodomkne kufor tlacitkom pri volante, obcas nebliknu smerovky pri odomknuti auta, potom zase bliknu ked sa auto rozbehne a zamky ako keby sa chceli znovu odomknut. Nie je na to ziadne riesenie? Mechanik z fordu vravel, ze obcas odide RJ centralu, ale ze to zvykne odist uplne, nie aby takto blbla. Kde je umiestnena ta RJ centralu? Skusil by som aspon sprejom na kontaktky vycistit kontakty na kabloch co idu do nej.
Back to top
View user's profile Send private message
dodo50



Joined: 28 Oct 2008
Posts: 135

PostPosted: Tue Jul 19, 2016 6:53 pm    Post subject: Reply with quote

Tak poslední měsíc pozoruji podobné problémy se zámky a problikáváním směrovek. Při jízdě občas cvaknou zámky a bliknou směrovky jako při otevření dálkovým klíčem. Zatím to není žádné omezení, ale mám obavy, aby postupem času nepřibyly další samovolné činnosti zámků, např. odemykání, když bude někde auto zamklé... to by byl průser. Máte nějaké zkušenosti, zejména majitelé stejně "postižených" fusionů? Zámek pátých dveří mám samozřejmě také mimo provoz, jako plno ostatních.
_________________
Fusion 1.4 Ebony 10/2008 Blazer blue
Back to top
View user's profile Send private message
Tomáš



Joined: 24 Jun 2008
Posts: 46
Location: Ostrava

PostPosted: Thu Jul 21, 2016 2:52 pm    Post subject: Reply with quote

Tak mě tato porucha zmizela úplně sama. Už více než půl roku se to neprojevilo. Pro změnu mi odešel zámek v levých zadních dveřích. Respektive spínač v tom zámku. Po zavření zůstavala svítit signalizace otevřených dveří a stropní světla. Musel jsem několikrát bouchnout dveřmi, aby sepnul. Dnes jsem ten zámek vyměnil, tak snad bude chvíli klid.
_________________
FORD Fusion Ebony 1,4 16V Duratec 59kW/80k, 7/2008
Back to top
View user's profile Send private message
Gitarista001



Joined: 19 Jun 2013
Posts: 2
Location: Ruzomberok

PostPosted: Thu Jul 28, 2016 7:43 pm    Post subject: Reply with quote

U nas zacalo pred dvoma tyzdnami to iste. Ak by ste vedeli o rieseni resp aspon o pricine napiste.
_________________
Peugeot 206, svokor: Ford Fusion 1,4 16V r.v.2009
Back to top
View user's profile Send private message
Gek



Joined: 21 Feb 2008
Posts: 389
Location: Moravany

PostPosted: Thu Aug 04, 2016 5:53 pm    Post subject: Reply with quote

Dělá nám to samé. Začalo to nedávno. Myslel jsem také na baterku v DO, ale tady jsem se dočetl, že to nebude to pravé. Zítra zavolám do Fordu a zeptám se na tuto závadu. Snad budou něco vědět.
_________________
Pohodove kilometry bez šílencu a pamatujte " Festina lente " Smile

FoFík 1,4 Duratec, Ebony + MP3. Hejbací zrcátka, ruční A/C. Barva Červená metla - Tango. Unor / 2008. Je nádherný, je milý a je prodaný. Už dělá radost jinde.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
dodo50



Joined: 28 Oct 2008
Posts: 135

PostPosted: Thu Aug 04, 2016 8:24 pm    Post subject: Reply with quote

Tak další komplikace se zámky - docela často zamknu dálkovým klíčem auto, to se zamkne, ale nebliknou dvakrát směrovky. Nejnovější další problém (už vážnější) je ten, že když chci zamknout auto klíčem ve dveřích, tiše cvaknou dveře řidiče ale ostatní dveře zůstanou nezamčené... opakovaně zkoušeno, povede se zamknout celé auto na po třetí na po čtvrté... takže zamykám dálkovým. Shocked
_________________
Fusion 1.4 Ebony 10/2008 Blazer blue
Back to top
View user's profile Send private message
Gek



Joined: 21 Feb 2008
Posts: 389
Location: Moravany

PostPosted: Fri Aug 12, 2016 1:58 pm    Post subject: Reply with quote

Tak verdikt servisu zní. Vadný zámek v levých dveřích. Dokonce se mechanikovi povedlo nasimulovat stav, kdy nešel otevřít kufr knoflíkem. Oprava, 1,5 hodiny, výměna zámku 4 000 korun Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes . Váhám, jestli to něčemu vadí, ale asi to nechám vyměnit. Když to bouchne za jízdy, žena se lekne. Tak to dám předělat. Čert vem čtyři tisíce, lepší než auto v příkopě.
_________________
Pohodove kilometry bez šílencu a pamatujte " Festina lente " Smile

FoFík 1,4 Duratec, Ebony + MP3. Hejbací zrcátka, ruční A/C. Barva Červená metla - Tango. Unor / 2008. Je nádherný, je milý a je prodaný. Už dělá radost jinde.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Tomáš



Joined: 24 Jun 2008
Posts: 46
Location: Ostrava

PostPosted: Fri Aug 12, 2016 6:45 pm    Post subject: Reply with quote

Tak to jsem fakt zvědavý jestli to souvisí například s tím zámkem pátých dveří. Jak jsem psal výše, mě ty problémy samy zmizely a potom mi začal blbnout ten spínač v zámku zadních levých dveří. Koupil jsem ho za 400Kč + poštovné na netu a vyměnil jsem si ho sám. Prozatím vše O.K.
http://www.imghosting.cz/view-7620160812_192625.jpg - to je ten mikrospínač v zámku, který mi blbnul.
_________________
FORD Fusion Ebony 1,4 16V Duratec 59kW/80k, 7/2008
Back to top
View user's profile Send private message
Gek



Joined: 21 Feb 2008
Posts: 389
Location: Moravany

PostPosted: Sun Sep 11, 2016 6:40 pm    Post subject: Reply with quote

Zatím vše funguje jak má.
_________________
Pohodove kilometry bez šílencu a pamatujte " Festina lente " Smile

FoFík 1,4 Duratec, Ebony + MP3. Hejbací zrcátka, ruční A/C. Barva Červená metla - Tango. Unor / 2008. Je nádherný, je milý a je prodaný. Už dělá radost jinde.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group